PDA

View Full Version : Казарма ?!?!?!



Emcho
12-23-2006, 06:11
Останаха ли още момчета на "преклонна" възраст 18-19 дето да искат да отидат в казармата ? А по-младите на какво мнение сте ? Дали да изкарам 1 година "по мъжки" или да се трудя и да градя семейство или кариера ?

Emcho
12-23-2006, 06:13
Лично моите планове включват казармата след 12-13ти клас. Зависи как ще завършиме тази година :) Но все пак няма нищо лошо в това да изкараш 1 годинка в това да се учиш на ред дисциплина и на умения които може и да ти потрябват. Още повече че сега в НАТО и ЕС - казармата не е това което беше преди години ... :)

`ImpeNeTraBle_DarKnesS`
12-23-2006, 07:12
Щом имаш право да избираш да ходиш или да не...съветвам те да не се буташ там. Определено съм чувала, че не е от най-приятните неша. Умения....таратанци :smt012 Я по-добре си стой вкъщи, щом никой не те кара насила.

Тудор
12-23-2006, 09:52
Наречете ме страхливец, ако искате, не ме интересува, но в такова учреждение кракът ми няма да стъпи. Ако ме приемат, това ще е напълно сигурно, че няма да стане. Затова и в момента освен стимул да се реализирам, имам такъв и да избегна това мръсно, развратно и нехигиенично място.

RoyTheReaper
12-23-2006, 10:46
като си помисля за недостатъците на казармата, последното което ми минава през ума са "уменията". аз съм твърдо против казармата и се радвам че махат този остатък от тъмните години на диктатура. аз съм набор 87 и подлежа на задължителна казарма, но тази година влязох в университет и на практика я избягвам, за което съм доволен. мотивите ми против казармата:

1. аз съм разглезено дете на цивилизацията и не мога да живея в такава мизерия, но най тежко бих преживял липсата на постоянен достъп до персонален компютър.
2. не искам да ме бият и ебат потни мангали.
3. не искам да правя всичко насила и против волята си. не съм престъпник и с нищо не съм заслужил такава съдба.
4. не искам да си губя времето в което мога да уча и да градя бъдещето си. в казармата яко се затъпява.
5. войната е против принципите ми. аз си падам пацифист.
6. аз не съм патриот и не искам да ме принудят да се закълна "да дам живота си" за родината, след като не бих го направил при никакви обстоятелства.

а колкото до така наречените "умения" - те могат да се придобият и по друг начин.

kofti_nick
12-23-2006, 12:29
Март месец взимат последно ... След това по твое желание :)

black_boy
12-23-2006, 13:10
Az ne sym re6il o6te no ima nekoq i druga godina da re6a....nz mai mnogo hora nqmat da iskat pyk i az trudno bih se razdelil s kompyutyra.... :lol:

гост 12345
12-23-2006, 17:33
Има една мисъл,че който народ не храни своя армия,храни чужда.И още малко за информация-древните римляни са считали за привилегия служенето в армията и само свободните хора са имали тази привилегия.Просто съм изумен как един човек може да напише,че не бил патриот или че един компютър е най-важното нещо за неговото съществуване.Впрочем ваша си работа,морални норми,чувство на отговорност и патриотизъм насила не могат да се внушат.Но любопитно е все пак да се види нравственото ниво на това поколение и стереотипите с които живее,от рода на това за циганите,хигиената и прочие.Къде ги чухте тези митове бе,драги,защо не поговорите малко с бащите си да поразпитате

RoyTheReaper
12-23-2006, 20:30
Ами какво да ти кажа... приеми, че не всички са "морално извисени" като теб.

гост12345
12-24-2006, 04:21
Някъде да съм казал нещо подобно?Да съм се бил в гърдите-"аз съм такъв и онакъв"?Просто има неща,които човек трябва да върши независимо дали са му приятни или не.И причината за това е само една - че е длъжен да ги свърши,защото е отговорен не само пред себе си.
Този егоизъм,това консумативно отношение към живота,това е в дъното на нещата и честно казано,аз не бих се гордял с подобни възгледи.
Нищо лично,момчета,не вие сте причината за деградацията на страната.Вие сте просто нещастното следствие от тази обща деградация и съвсем искрено ви казвам,че ви съчувствам.
Добре,нека не е казарма,нека да е нещо друго.Но направете,непременно направете нещо не само за себе си и не само свързано с развлечения,защото иначе животът се обезсмисля

Dr. Kazimbutt
12-24-2006, 08:12
Останаха ли още момчета на "преклонна" възраст 18-19 дето да искат да отидат в казармата ? А по-младите на какво мнение сте ? Дали да изкарам 1 година "по мъжки" или да се трудя и да градя семейство или кариера ?
Едната година в казармата не се изкарзва по мъжки, а по идитоски. Ако отидеш там, няма да научиш нищо. Само дето ще те направят на маймуна. Затова и нямам никакви намерения да ходя там. Смятам да уча. Съветвам те ти да направиш същото или ако не, тогава започни работа. В това има много по-голям смисъл от кисненето в някакво мизерно поделение...


древните римляни са считали за привилегия служенето в армията и само свободните хора са имали тази привилегия.
Аз не съм римлянин, а българин. Не ми давай римляните за пример, тъй като ако можеха да служат за такъв, империята им щеше да съществува и до днес.

RoyTheReaper
12-24-2006, 10:27
като цяло си разбрал доста погрешно поста ми и не знам откъде да започна с обясненията.


Просто има неща,които човек трябва да върши независимо дали са му приятни или не.И причината за това е само една - че е длъжен да ги свърши,защото е отговорен не само пред себе си.


това е вярно, но не виждам с какво съм длъжен да извърша ходенето в казарма. да правиш всичко насила е присъщо на затворниците, само тези които са сгрешили. останалите правят само някои неща насила. да, казармата по нищо не се различава от затвор - там се лишаваш от свободата си.


Добре,нека не е казарма,нека да е нещо друго.Но направете,непременно направете нещо не само за себе си и не само свързано с развлечения,защото иначе животът се обезсмисля

и с това съм съгласен, но защо това нещо трябва да е за държавата ти? с това че не съм патриот исках да кажа че се възприемам преди всичко като човек, тоест не се различавам от не-българите. патриотизма предполага да се възприемеш като принадлежащ на дадена нация и след това като човек, което намирам за неправилно.

като цяло си разбрал доста погрешно поста ми и не знам откъде да започна с обясненията.

Shadow_Walker
12-24-2006, 12:08
Аз не искам и за щастие няма да ходя в казарма...просто не мисля, че има смисъл, предпочитам да завърша и да градя кариера...пък и като знам какви недостатъци има-просто няма да издържа [-X

OPEL
12-24-2006, 13:40
Ако казармата не беше такава мизерия, бих влезнал там, но...
Като замисъл казармата е доста добра идея, но и комунизма като замисъл е добър, ама...
Все се усират нещата.
Аз и без да съм служил в казармата, пак бих умрял за България (падам си малко патриот).
Еми и аз мисля, че тази казарма е безмислена. Просто наща казарма носи повече зло, отколкото добро.

П.С. гост12345- За да пишеш така, мисля че не си някакво лапе... Опитай се да погледнеш казармата от другата страна- не като потребност на държавата, не като патриотизъм, а от човешка гледна точка...

гост12345
12-24-2006, 14:02
Вярно е,не съм хлапе.Служил съм,трудно ми е било.Понякога - много.Но не заради фантастичните извращения,защото най-голямото извращение,което съм виждал,е откриване на паметник /един се съблича,качва се на шкафче,покриват го с чаршаф,държат реч за откриването и дръпват чаршафа,"откриват" паметника/.Друго няма,физическо насилие - никакво.Трудностите идваха точно от това,от което и вие се плашите-че трябва да се пренастроиш.В много отношения-никой не върви по петите ти и не ти оправя бакиите,сбъркаш ли нещо,понасяш си последствията,ощетиш ли другарите си,те естествено не ти мълчат,ставаш рано,ядеш в точно определен час и т.н. и т.н.Е,и какво от това?Това е такава школовка,която ти помага после цял живот - научаваш се на отговорност,да не бъдеш палачор,да се съобразяваш с другите,да издържаш.Нима някой мисли,че това са излишни неща?
А по въпроса за патриотизма и за държавата,пак ще си послужа с един цитат,този път,малко парадоксално от един американец /парадоксално е заради това,че точно от американците,тази свръхегоистична,прагматич а нация от индивидуалисти най-малко можеш да го очакваш/ Кенеди - "Не мисли какво може държавата да направи за теб,а какво ти можеш да направиш за нея".И е прав човека.Защото държавата не е някакво абстрактно понятие.Тя е аз,ти,той,всички.И е голяма грешка ако си мисли някой,че с тази оперетъчна армийка от наемници тя е сигурно защитена.Утре ще стане някоя беля,недай си боже,тогава ... ?НАТО ли? Забравете.