PDA

View Full Version : Той не го прочете



12-24-2006, 07:45
Искам те...искам да бъда с теб...но е невъзможно. Аз и ти? Никога, не и в този живот. А е така трудно. Събуждам се с мисъл за теб и пак с мисъл за тебе заспивам, но и в съня не намирам покой- ти си дори там. Когато те няма съм силна, казвам си „Всичко е временно, всичко ще мине, ще те отблъсна лесно...”, но когато те видя... Когато си пред мен сърцето ми се свива, когато погледна в тъмната бездна на очите ти- коленете ми се подкосяват, когато чуя да изричаш името ми- в гърлото ми сякаш засяда буца лед и нямам сила да ти продумам. Под прозореца спират много коли, но винаги познавам кога си ти /само ти караш така откачено или колата ти просто е скапана..............усмихна се нали/ На една ръка си от мен, а не мога да те докосна. Посегна ли към теб- ти се дърпаш като от огън... А ми трябва толкова малко- обвивам ръце около врата ти просто за да оправя яката ти, само и само да те докосна се закачам с теб като малко дете, предизвиквам те за каквото и да е, дори да ми причиниш болка. За да получа малко от скъпоценното ти внимание се унижавах като ти позволявах да ме обиждаш, а ти дори не разбра колко пъти ме нарани, не видя добре скритите ми сълзи- сълзи на болка, обида и безсилие... Не разбра колко ми струва да стоя пред теб, да гледам в очите ти и да се смея, докато вътрешно се разкъсвам. Някои неща завършват без да са започнали, не можеш да загубиш нещо, което не е твое, нали? Или може? Ти и аз сякаш сме от различни светове, знам толкова много за начина ти на живот, а нищо за теб самия... Знам какви дрехи носиш, какъв парфюм ползваш, каква музика слушаш, дори точно кои песни слушаш, знам как караш колата си, знам колко е разхвърляна стаята ти/не че нещо...и мойта е така...още една усмивчица спечелих ли?/
Знам как започваш деня си, знам как дрънчат копчетата ти когато се обличаш рано сутрин в тишината, знам с какъв замах си закопчаваш колана, знам как си оправяш прическата, знам как изглеждаш намазан с пяна за бръснене, знам каква пяна за коса ползваш... Всички знаят как изглеждаш „навън”- изтупан, направен... Аз знам как изглеждаш у дома, как изглеждаш след работа, как изглеждаш когато кажеш „Луди ли сте, с тия дрехи из центъра?”...Всички знаят как изглеждаш „на градус”,а аз знам как изглеждаш на другата сутрин... Знам кога излизаш, но не и къде, знам кога се прибираш, но не и с кого, знам какъв е телефонът ти, но не и с кого говориш, знам песничките които си тананикаш, но не знам кому ги посвещаваш... Знам разни дреболии, забелязвам всички детайли, но не те познавам. Не знам какво мислиш, какво чувстваш, какво обичаш, от какво се страхуваш. Не знам кой си всъщност, обаче знам че определено не си само това, което показваш. Дистанциран и потаен, една загадка, това си ти... Загадка, която не ми е писано да разбера. Мога само да гадая какъв си в действителност. Искам да ти кажа безброй неща, но дали има смисъл... Уморих се от глупости вече, докога така? Докога ще си правим номерца и двусмислени изреченийца, докога ще си пускаме „небрежно” някакви песнички, докога ще си играем на котка и мишка? Докато един от двамата се пречупи ли? Трябва ли да стигнем до ръба за да се осъзнаем? Има един момент от който няма връщане... Това е като...като увеселително влакче, човек се страхува, но все пак знае, че е хубаво и се качва, секунди преди да тръгне си мисли „Искам да сляза”, но вече е късно... нещо такова се получава сякаш . Само дето от увеселителното влакче оставаш развеселен, а не с разбито сърце. И изобщо- какво всъщност искаш? Защото аз мога да получа много от теб, но не мога да ти предложа нищо, знаеш това. Вече не знам какво да правя, какво да мисля, какво изобщо ще стане. Направо ще се побъркам... Знам че аз съм виновна, но не мога да се променя, такава съм- наранявам всички около себе си. Съжалявам за всичко... Ами ти? Ще ми кажеш ли по някакъв начин какво искаш, какво очакваш? Аз искам всичко това. по някакъв начин да приключи, затова не мога повече да мълча и ти казвам всичко, макар че не знам как ще те погледна в очите когато го прочетеш... Правила съм много глупости, преживяла съм доста неприятности, но никога през живота си не съм се чуствала толкова объркана и толкова... сега аз съм „Лошата”. Винаги съм казвала, че човек се чувства виновен не когато нарушава границите, поставени от обществото, а когато прекрачи тези, които сам си е поставил- тогава най-много боли. Когато човек прави някакъв избор , поема и отговорност, носи си и последствията. Да наистина, човек може да има всичко, стига да е готов да си понесе последствията. Но ако цената е болката на други хора, тогава струва ли си? Дали да се оставиш на желанията си, живеейки ден за ден, оставяйки другите да страдат или да се откажеш от всичко което искаш в името на друг човек и да страдаш скрито по неизживените си мечти? Ако и ти си задаваш такъв въпрос значи ме разбираш... Дали да слушаш разума или сърцето си? Винаги съм премисляла нещата по милион пъти, винаги съм постъпвала „правилно”, разумно, отговорно, както трябва. Отказвала съм се от много неша, но никога не съм се оставяла по течението. Когато по цяла нощ не спя, само се питам едно и също, само си повтарям какво трябва да направя, как трябва да сложа край на тази лудост, но една малка частица в мен се бунтува и недоволства, започвам да губя контрол. Свикнала съм винаги аз да владея ситуацията, но сега просто всичко ми се изплъзва, страхувам се от себе си... Знаеш ли, питам се как започна всичко, но не мога да се сетя... Първо си казвах че си въобразявам, че е на шега, дори пред себе си не го признавах, после осъзнах до някаква степен сериозността на положението, но някак се сдържах, казвах си че остава малко време, че ще се махна от тук... Идва ми да крещя и да хвърлям разни неща, идва ми като те видя или да те разцелувам, или да те шамаросам, или и двете... Никой не може да разбере какво ми е, никой не бива да знае как се чуствам, никой не може да ми помогне, не мога да си позволя да дам израз на този ураган от чувства, който бушува в мен... Интересува ли те как започна всичко? И да не те интересува, сега ще разбереш, защото ми писна. Чудех се що за човек си, почти не общувахме с теб, дори не си говорехме, струваше ми се че ме отбягваш... После някак си започнах да те забелязвам, да забелязвам колко добре изглеждаш, колко приятна усмивка имаш, колко е весело с теб когато си в добро настроение /ама да не ти е човек на пътя като ти е криво/, изобщо почна да ми правиш впечатление, поичнахме да си говорим, да се шегуваме... Установих че твърде често се замислям за теб и това, което си казал, че се вслушвам в мнението ти, забелязах по колко много неща си приличаме... Започнах да те сънувам, казвах си че е случайно, почнах да те сънувам ВСЯКА НОЩ. Не ми вярваш нали? И аз не си вярвах. Накрая вече не можех да спра да мисля за теб. Гледах да стоя настрана, да не те плаша... Но в един момент започнах да се съмнявам, да търся скрит смисъл в думите и действията ти. Надявах се да греша, нали знаеш че понякога човек си въобразява разни неща, вижда онова, което иска да види, казвах си че са случайности и съвпадения. Борех се със себе си ... Накрая вече ми е ясно, че и ти не си безразличен, ще го отречеш ли...И така, аз си излях душата, някак си няма да е честно ако се направиш на ударен и не ми кажеш нищичко. Е ти си решаваш разбира се, не мога да те моля за каквото и да било. Просто ми се иска да знам какво чувстваш ТИ, какво искаш...


Това беше своеобразна изповед към един човек, написана под формата на файл на Word, защитен с парола, дадох му паролата, той прочете само началото, но се наложи да излезе...Не зная дали го е чел пак, но вече просто нямам сили, иска ми се поне някой да го прочете. Изрязала съм няколко параграфа, прекалено насочващи към конкретни лица и събития...

quench
12-27-2006, 12:19
Ние,мъжете сме вселенски глупаци и свини и не четем такива работи. Аз го прочетох,но това не ме прави по-малко част от гореспомената група - защото за сметка на това,съм се държал ужасно с жените.
Любовта,която не намира отговор у другия,те прави най-нещастния човек на света.
Все пак,тя ти е нужна,за да оцелееш - за да те изкара на светло,да те свали от небесата,в които летиш. Да ти покаже,че живота е лайнян и че ти ТРЯБВА да го живееш такъв.

Липсата на отговор може да е породена от различни причини. Но е обусловена на първо място от личен избор - колкото и да повтаряме клишето,че "сърцето е по-слно от ума" или "говоря със сърцето си",това са глупости - ако не е изразено под формата на афект,мисълта идва от мозъка и е ферментирала там,докато не е готова да излезе на бял свят.

Не мъчи него и себе си,а потърси начин да превъзмогнеш кризата. И не позволявай другите да си играят с чувствата ти.

:smt010

Disorder
12-27-2006, 12:47
Ние,мъжете сме вселенски глупаци и свини и не четем такива работи. Аз го прочетох,но това не ме прави по-малко част от гореспомената група - защото за сметка на това,съм се държал ужасно с жените.
Любовта,която не намира отговор у другия,те прави най-нещастния човек на света.
Все пак,тя ти е нужна,за да оцелееш - за да те изкара на светло,да те свали от небесата,в които летиш. Да ти покаже,че живота е лайнян и че ти ТРЯБВА да го живееш такъв.

Липсата на отговор може да е породена от различни причини. Но е обусловена на първо място от личен избор - колкото и да повтаряме клишето,че "сърцето е по-слно от ума" или "говоря със сърцето си",това са глупости - ако не е изразено под формата на афект,мисълта идва от мозъка и е ферментирала там,докато не е готова да излезе на бял свят.

Не мъчи него и себе си,а потърси начин да превъзмогнеш кризата. И не позволявай другите да си играят с чувствата ти.

:smt010
Просто няма какво да се добави. Аплодисменти за поста.

Бунтар
12-27-2006, 13:12
Ка' ще го прочете? То дълго, бре!

psycho_girl
12-27-2006, 14:55
Ка' ще го прочете? То дълго, бре!
taka e, i az dori ne go pro4etoh :smt010

sherry
12-27-2006, 17:10
E, az go pro4etoh. Nadqvam se i toi da go stori. Makar 4e se 4udq, za6to si mu napisala vsi4ko tova, a ne si uspqla da mu go kaje6 li4no? Nima se strahuva6? Po - dobre da mu go kaje6 o4i v o4i, otlkolkoto da go vidi napisano na tekstov dokument! :(

12-28-2006, 08:00
Не можах да му го кажа лично /въпреки че и аз смятам, че е по-добре да го чуе от мен/, по простата причина, че той прави всичко възможно да не оставаме насаме и за секунда даже... Сега в крайна сметка той не ми говори и се прави, че не съществувам... което е глупаво държание според мен. Аз не очаквам споделяне на чувствата, а просто някакъв отговор, някакво разбиране и поне човешко отношение. Съгласете се, че не е приятно да си излееш душата, да признаеш една нередна и обречена любов...добре де, любов е силно казано... не е приятно да се държат с теб сякаш си нищожество... Както и да е, знам че трябва да го преодолея и знам, че всичко ще се оправи... Но аз ЖИВЕЯ С ТОЗИ ЧОВЕК под един покрив, виждам го 24/7, разбирате ли. Това е супер труден вариант. Ако не го виждах- щеше да ми мине по-скоро /ако това изобщо минава/. Знам, че в момента е в другата стая и че ще го видя след пет минути, а той отново ще се прави на... айде да не ползвам груби изрази... Ще откача направо...За Нова година искам да ми подарите усмирителна ризка :-D

sherry
12-28-2006, 08:22
Хм...Живеете под един покрив, а той се държи така? :shock: Защо не поговориш с него, знам ли...Да му кажеш как се чувстваш, може дори да се изнесеш, барем се осъзнае, че не трябва да се държи така...

fake
12-28-2006, 09:21
брат ли ти е О.о

HopeLesss
12-28-2006, 12:10
брат ли ти е О.о

Може да са съквартиранти :lol:

По темата - според мен трябва да говориш с него... :roll:

12-28-2006, 17:06
Да, брат ми е :twisted: муахаха базикам се, но и не съвсем- брат е на мъжа ми, което допълнително усложнява ситуацията, а и не мога да се изнеса пак по тази причина :? Баси скапаната история честно, не мога да се позная вече...

fake
12-28-2006, 17:20
ъъ... О.о
тфа е тийн форум О.о

12-28-2006, 17:34
Ъъъ...аз съм на 20 /една година и малко над "официалната" тийн възраст/, а простотиите, в които се забърквам напълно отговарят на неориентирано тийнче, вълнуват ме същите простотии, които ме вълнуваха на 15, а и самият ми "проблем" е толкова малоумен, че нямам смелост да се нарека "възрастен" :-D

sherry
12-29-2006, 08:29
Влюбена си в брата на мъжа ти :shock: Имала ли си нещо с него? По - добре не се забърквай в такива филми, накрая ще стане много зле положението.

12-29-2006, 20:45
Не се забърквам и не, не съм имала нищо с него /нищо физическо, ако това е оправдание/, пределно ми е ясно, че с този човек не мога да имам нищо общо, а ко ще и земята да се обърне. Братята са си братя, не мога да се меся там... Всъщност мъжът ми знае, че изпитвам нещо към брат му /какъв шок- изведнъж малкото братче, с което си свикнал и за което помниш разни простотии от детството, се оказва вече един млад привлекателен мъж, към когото има апетити собственото ти момиче/, това си е направо сериал. И сега, и тримата знаем, и тримата се правим на ударени, и тримата страдаме, всеки по различен начин. Тук идва и другият момент. Аз мога! Мога да го имам и да ми се размине! Можех да го имам още преди месеци и дори никой нямаше да разбере /цинично и практично- най-подходящия избор за любовник, брата, винаги извън подозрение/, но за да не стане така сама си признах... И дори при създалата се сега ситуация, пак мога да изляза "суха от водата"... Всичко е в мои ръце и изборът е мой. Е супер, давай тогава... Обаче с изборът идва и отговорността. Не мога да съсипя двама души заради един каприз. Мъжът ми ме обича /и аз не разбирам как би могъл още да ме обича след всичко, което съм му причинила/, няма по-свестен човек от него. Не мога да му причиня това. Не мога да го причиня и на момчето, колкото и да е лош понякога...не заслужава това. Аз самата съм на дъното в момента, презирам се, защото прекрачвам собствените си принципи. Знам и си повтарям ежедневно, ежечасно, ежеминутно че не мога да си го позволя. И всеки следващ ден е поредното изпитание и борба, та той е на една ръка от мен, колко още ще издържа... Оскар Уайлд е казал, че единственият начин да се справиш с изкушението, е да му се отдадеш. Колко е лесно само, да падна в обятията му и да сложа край на историята... но пък после ще се чуствам още по-зле. Мамка му, сама се закопавам все повече. Но ми е толкова тежко и трудно, знам че никой не може да ми помогне, но просто имам нужда да излея душата си някъде, трудно е да криеш нещо такова. И всеки ден да живееш с мисълта че си едно нищожество, което наранява всеки, имал неблагоразумието да се приближи... Искам да се махна, да се изнеса и да не го видя повече, но това няма да стане в близките четири месеца, четири дълги месеца, през които окончателно ще се побъркам. После ще се преместя и всичко ще се оправи /сякаш си повярвах/ Понякога се чудя защо е всичко това, дали не ме дразни самият факт, че ме отхвърлят, или че просто има едно нещо на света, което не мога да имам и искам точно него? Онази човешка черта да правиш напук на себе си и да търсиш забраненото... Или просто желание да докажеш кой е Шефът, като правиш каквото си поискаш... И всички тези гадости, благовидно маскирани като "влюбване". Не, не съм влюбена, не можеш да се влюбиш в някого, когото не познаваш и чиито характер ти е неприятен като цяло, в някого, с когото не общуваш и не разбираш, не можеш... Той е... като онези пакостливи деца- миловидни и усмихнати, нехайно чупят някоя скъпоценна вещ, а ти дори не можеш да им се разсърдиш /първо дори си мислиш да не са се порязали на парчетата от счупеното/. Той е...просто е той, неповторим и единствен. И далечен, и забранен. Как може да съм толкова смотана, една гадна кучка, в това съм се превърнала... Не мога да се трая. Трябва да измислят лекарство против "влюбване", пиеш го и готово... Или лекарство против простотия, в моя случай...

Бунтар
12-30-2006, 07:52
Ебал съм ви и моногамното общество (;

TAP
12-30-2006, 20:27
успех аз стигнах до 4 ред и се отказах не мозе ли да пишете разни по-къси неща???

03-14-2007, 19:21
iskam samo da pozdravq avtorkata, naistina e strahotno i da i kaja sushto che q razbiram zashtoto az lichno minah po tozi pat...vsqko edno izrechenie mi e do bolka poznato i....chestito za proizvedenieto!!! :smt010 =D> :!: :!: :!: