PDA

View Full Version : Алкохол.... => Развален стомах ?!



Аноним
12-26-2006, 08:51
Здравейте имам един странен проблем, който никога не ми се е случвал до сега. Преди няколко дена малко прекалих с алкохола без да усетя, е на сутринта усетих, сещате се за какво става въпрос, по-точно 3 пъти го усетих... До тук нормално, нали, случва се по някога, но от тогава като ям и много лесно ми се подува стомаха, първия ден имах адски болки, после осъзнах, че е целия ми корем е пълен с газове и така всеки път като хапна малко се получава явно някаква реакция или не знам и се подувам като балон, освен това (който иска да не го чете по нантаък, малко деликатно е) когато отида да се облекча в тоалетната, се оказва че гледката е същата както ако драйфам..., не знам какво да правя, нещо от аптеката дали ще свърши работа или.... вече трети ден ме мъчи този проблем, някой ако знае поне от какво е, дали е от лекото препиване(мн странно че друг път организма ми не е реагирал така, а сега какво му е скимнало) или е от нещо друго...

just_macka
12-26-2006, 09:30
mi spored men 1-2 tabletki Imodium bi trqbvalo da svur6at rabota pi4... vij az ne sum lekar no do kolkoto razbrah ot pro4etenoto mai ot tova ima6 nujda... nz ne sum na 100% sig... moje bi e po-dobre da se konsultira6 s lekar ili da popita6 v aptekata

DrSmurph
12-27-2006, 11:13
mi spored men 1-2 tabletki Imodium bi trqbvalo da svur6at rabota pi4... vij az ne sum lekar no do kolkoto razbrah ot pro4etenoto mai ot tova ima6 nujda... nz ne sum na 100% sig... moje bi e po-dobre da se konsultira6 s lekar ili da popita6 v aptekata



ИMOДИУМА НЯМА НИЩО ОБЩО С ГАЗОВЕТЕ!!! МОЛЯ НЕ ПРЕДПИСВАЙТЕ МЕДИКАМЕНТИ И НЕ СЕ ОПИТВАЙТЕ ДА УТРЕПЕТЕ НЯКОГО!

ПОДУТИЯ СТОМАХ ПРЕДПОЛАГА НАЛИЧИЕ НА БАКТЕРИИ В СТОМАХА И ЧЕРВАТА, КОИТО ПРЕДИЗВИКВАТ УВЕЛИЧЕНО ОТДЕЛЯНЕ НА ГАЗОВЕ. АКО СЪСТОЯНИЕТО СЕ Е ПОЯВИЛО СЛЕД УПОТРЕБА НА АНТИБИОТИЦИ Е ОТНОСИТЕЛНО НОРМАЛНО, НО ОТ ВСЯКО ПОЛОЖЕНИЕ АКО НЕ ПРЕМИНЕ ОТ САМО СЕБЕ СИ ДО СЕДМИЦА ИЛИ СЛЕД СЪОТВЕТНА ДИЕТА ИЗИСКВА ПОСЕЩЕНИЕ ПРИ ГАСТРОЕНЕРОЛОГ!

sladoled
12-27-2006, 13:13
Според мен ти е нужна диета за да си почине стомаха. Например консумация на леки супи, варени картофи, задушен ориз и моркови. Приемай много минерална вода - 2- 3 л дневно. И така поне 2 дни. После, ако всичко е наред бъди благоразумен.