PDA

View Full Version : ne se li zamislqte?



anonime
12-27-2006, 15:43
abe hora sa gledam tuka temite v toq razdel i se 4udq kak e vazmojno deca na po 12-13-14 godini da se ebat?4e i teq na 15-16 se mislqt za golqmata rabota 4e imat mnogo opit i se gordeqt s tova!ne 4e imam ne6to protiv oba4e kato gledam na pove4eto im e samo za ednoto ebane bez nikvi 4uvstva........ [-X samo tova li vi dostavq udovolstvie da pravite s gadjetata si?????a i se obzalagam 4e istinskata lubov sa q izpitvali samo okolo 5% pi6e6tite tuk!!!a i ne e li tapo da se 4uka6 s nqkoi s koito edva si se zapoznal i prosto te kefi i aide v legloto......?za jalost ima takiva koito pravqt i tova!evali 6te im vazdeistvam s taq tema no prosto bih iskala da izkaja vazmo6tenieto si kam tqh!i izvinete za temata

JoeBanana
12-27-2006, 15:44
чудесно, че се възмУщаваш, ама не виждам кво те бърка :mrgreen: да се ебат когато, с когото искат

GiRl^of^PriStOn
12-27-2006, 15:46
Temata koqto si pusnal e mnogo tochna ... napylno te podkrepqm i spodelqm vyzmushtenieto ti :shock: :roll: ](*,)

vivian
12-27-2006, 15:55
emi i az to4no tova se 4udq kogato 4eta vsi4ki temi!

gangbang
12-27-2006, 16:06
Всеки си има глава на раменете. Демокрация сме, свобода и право на избор. Нема давам наклон на уя на хората я :D

J^Lo^ass
12-27-2006, 16:12
abe mnoo typo tva ama vseki si otgovarq za sebe si....nadqvam se da ne doide den kogato i az 6te pravq sex bez 4uvstva :shock:

ачката
12-27-2006, 16:14
ебаси тенденцията всички момичете сега ще пишат "да и аз така мисля, защо го правят аз не съм го правила" а момчетата "нека да има курви, ние какво ще ебем ако няма" само че момиченцата да се замислят мако преди да пишат а момчетата да разберат че и вие ще срешнете някоя която да обичате и тя ще ви преебе да е снякой друг щото вие сте втълпили в в главите на момичетата че е готино да се ебеш ей тей за късмет.... аре черта на всичкиви ще ми пишите кое е правилно и кое е не ! :)

vilsyn
12-27-2006, 16:23
abe hora sa gledam tuka temite v toq razdel i se 4udq kak e vazmojno deca na po 12-13-14 godini da se ebat?4e i teq na 15-16 se mislqt za golqmata rabota 4e imat mnogo opit i se gordeqt s tova!ne 4e imam ne6to protiv oba4e kato gledam na pove4eto im e samo za ednoto ebane bez nikvi 4uvstva........ [-X samo tova li vi dostavq udovolstvie da pravite s gadjetata si?????a i se obzalagam 4e istinskata lubov sa q izpitvali samo okolo 5% pi6e6tite tuk!!!a i ne e li tapo da se 4uka6 s nqkoi s koito edva si se zapoznal i prosto te kefi i aide v legloto......?za jalost ima takiva koito pravqt i tova!evali 6te im vazdeistvam s taq tema no prosto bih iskala da izkaja vazmo6tenieto si kam tqh!i izvinete za temata
Аз влизам от скоро в тоя сайт и също се замислих над това ... :-k

pinK_Baby
12-27-2006, 16:23
Всеки сам отговаря за себе си и не мога да разбера защо трябва да се държи сметка на някого , при положение , че не ни засяга лично...Вярно , че е тъпа според мене тенденцията още на 12-13 да правят секс , ама хората на 15-16 години мисля , че вече си имат повечко акъл в главата , че да могат да оценят секса малко по-подобаващо...Пък и какво лошо има в това хората да показват своята сексуалност...А какво лошо има и в това да не си допадаш с някой "интелектуално" :lol: но да правите страхотен секс и само да си се праскате...Нали най-важното е да сме щастливи , има ли значение как? Пък това за моралния упадък...Всичко зависи от това колко акъл имаш в тая твойта глава и как го използваш...Правиш грешка...ОК...Няма да я повториш...Аз съм дори и за секса без чувства и съм на мнение , че човек не трябва да се ограничава само до някакви си общоприети правила

vivian
12-27-2006, 16:25
ебаси тенденцията всички момичете сега ще пишат "да и аз така мисля, защо го правят аз не съм го правила" а момчетата "нека да има курви, ние какво ще е*** ако няма" само че момиченцата да се замислят мако преди да пишат а момчетата да разберат че и вие ще срешнете някоя която да обичате и тя ще ви преебе да е снякой друг щото вие сте втълпили в в главите на момичетата че е готино да се ебеш ей тей за късмет.... аре черта на всичкиви ще ми пишите кое е правилно и кое е не ! :)


"Razni hora,razni ideali"!!!Tuk vseki si izrazqva mnenieto!ne mislq kak e vazmojno nqkoi da mi vtalpi 4e e qko da se la6ka "ei tai za kasmet"!vseki da si mu misli ama kvo slaga6 vsi4ki pod ob6t znamenatel!

sexy_tigar4e_MM
12-27-2006, 16:35
abe hora sa gledam tuka temite v toq razdel i se 4udq kak e vazmojno deca na po 12-13-14 godini da se ebat?4e i teq na 15-16 se mislqt za golqmata rabota 4e imat mnogo opit i se gordeqt s tova!ne 4e imam ne6to protiv oba4e kato gledam na pove4eto im e samo za ednoto ebane bez nikvi 4uvstva........ [-X samo tova li vi dostavq udovolstvie da pravite s gadjetata si?????a i se obzalagam 4e istinskata lubov sa q izpitvali samo okolo 5% pi6e6tite tuk!!!a i ne e li tapo da se 4uka6 s nqkoi s koito edva si se zapoznal i prosto te kefi i aide v legloto......?za jalost ima takiva koito pravqt i tova!evali 6te im vazdeistvam s taq tema no prosto bih iskala da izkaja vazmo6tenieto si kam tqh!i izvinete za temata
az ne se "4ukam s nqkoi,s koito edva se poznavam" ne se mislq za golqmata rabota ot tova 4e imam opit,no ne razbiram za6to puk da ne se gordeem s tova?kvo lo6o ima????????? ](*,) ](*,) ](*,) :smt016

shalis
12-27-2006, 16:36
Men ako pitate vseki si ima glava, no i ne e mnogo hubavo tva deto go pravqt na 12-13-godi6na vyzrast...

sexy_tigar4e_MM
12-27-2006, 16:37
ебаси тенденцията всички момичете сега ще пишат "да и аз така мисля, защо го правят аз не съм го правила" а момчетата "нека да има курви, ние какво ще е*** ако няма" само че момиченцата да се замислят мако преди да пишат а момчетата да разберат че и вие ще срешнете някоя която да обичате и тя ще ви преебе да е снякой друг щото вие сте втълпили в в главите на момичетата че е готино да се ебеш ей тей за късмет.... аре черта на всичкиви ще ми пишите кое е правилно и кое е не ! :)


"Razni hora,razni ideali"!!!Tuk vseki si izrazqva mnenieto!ne mislq kak e vazmojno nqkoi da mi vtalpi 4e e qko da se la6ka "ei tai za kasmet"!vseki da si mu misli ama kvo slaga6 vsi4ki pod ob6t znamenatel!
imenno \:D/ \:D/

sexy_tigar4e_MM
12-27-2006, 16:38
Всеки сам отговаря за себе си и не мога да разбера защо трябва да се държи сметка на някого , при положение , че не ни засяга лично...Вярно , че е тъпа според мене тенденцията още на 12-13 да правят секс , ама хората на 15-16 години мисля , че вече си имат повечко акъл в главата , че да могат да оценят секса малко по-подобаващо...Пък и какво лошо има в това хората да показват своята сексуалност...А какво лошо има и в това да не си допадаш с някой "интелектуално" :lol: но да правите страхотен секс и само да си се праскате...Нали най-важното е да сме щастливи , има ли значение как? Пък това за моралния упадък...Всичко зависи от това колко акъл имаш в тая твойта глава и как го използваш...Правиш грешка...ОК...Няма да я повториш...Аз съм дори и за секса без чувства и съм на мнение , че човек не трябва да се ограничава само до някакви си общоприети правила

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

ачката
12-27-2006, 16:49
ето затова съм твърдо ЗА въвейдане за религиозно възпитание на децата, защото сте се изкривили да вярвате в лошото, и щом тука сме си събрали да си даваме мнението то това е мойто, а за това че всеки си има глава на раменете да му мисли, ето затова ще има ескалация на насилие и какволи още не защото несте чували за отговорност да поемате вина, защото сте си забили носа във вашия си двор и невиждате какво става в съседния, а и някой да ви покаже вас не ви ебе, това е малодушие и липса на хуманизъм а това е вече признак на безчовечност а от там следва че не сте хора благодаря на кякой ако го е прочел това цялото :-)

koalka
12-27-2006, 18:07
Еми горе-долу се оказва така, както си го написал!

malka_sladuranka
12-27-2006, 18:35
Както казаха и другите всеки си има глава на раменете. Плюс това и секса без чувства или секса за една нощ според мен си имат свойте плюсове, доста страстно е, неочаквано е, някак не е планирано, че ще се случи има си тръпка, ами ако отидеш в приятеля ти ти е ясно, че ще правите секс(не че тогава няма тръпка, но иначе със сигурност е по-голяма)....Естествено и секса с чувства има и свойте плюсове, аз лично го предпочитам.Но според мен не сме ние тези които ще съдим 12-13-14 годишните, нека си го правят секса и каквото още искат нас това пряко не ни засяга...нали?

IdiOtKa
12-27-2006, 18:41
abe hora sa gledam tuka temite v toq razdel i se 4udq kak e vazmojno deca na po 12-13-14 godini da se ebat?4e i teq na 15-16 se mislqt za golqmata rabota 4e imat mnogo opit i se gordeqt s tova!ne 4e imam ne6to protiv oba4e kato gledam na pove4eto im e samo za ednoto ebane bez nikvi 4uvstva........ [-X samo tova li vi dostavq udovolstvie da pravite s gadjetata si?????a i se obzalagam 4e istinskata lubov sa q izpitvali samo okolo 5% pi6e6tite tuk!!!a i ne e li tapo da se 4uka6 s nqkoi s koito edva si se zapoznal i prosto te kefi i aide v legloto......?za jalost ima takiva koito pravqt i tova!evali 6te im vazdeistvam s taq tema no prosto bih iskala da izkaja vazmo6tenieto si kam tqh!i izvinete za temata
5% ?! мисляче преовелиаваш особено за аудиторията от 10 до 16-17 5 процента са доста ..мисляче и 1% е много .. ! щото нали се сещате сички си мислят че срещат голямата любов и се разочороват ... ! супер шитня ..голямата любов е 1 ...а истинската също 1 !

х...
12-27-2006, 18:42
бе сичките бързате да го направите,ама като утре ревнете от венерическите болести или някой ви направи бебе ще пеете друга песен :smt019

ама тва е клишираната версия
просто секса освен удоволствие е и отговорност...не смятам,че едно 12-13 та ако щете и 17 годишно има достатъчно отговорност в главицата си,отколкото хормони само в областта на гащите си...

ачката
12-27-2006, 18:42
Както казаха и другите всеки си има глава на раменете. Плюс това и секса без чувства или секса за една нощ според мен си имат свойте плюсове, доста страстно е, неочаквано е, някак не е планирано, че ще се случи има си тръпка, ами ако отидеш в приятеля ти ти е ясно, че ще правите секс(не че тогава няма тръпка, но иначе със сигурност е по-голяма)....Естествено и секса с чувства има и свойте плюсове, аз лично го предпочитам.Но според мен не сме ние тези които ще съдим 12-13-14 годишните, нека си го правят секса и каквото още искат нас това пряко не ни засяга...нали? утре ще си вадат един на друг червата на улицата и пак няма да е наша работа, нали?

malka_sladuranka
12-27-2006, 18:45
Както казаха и другите всеки си има глава на раменете. Плюс това и секса без чувства или секса за една нощ според мен си имат свойте плюсове, доста страстно е, неочаквано е, някак не е планирано, че ще се случи има си тръпка, ами ако отидеш в приятеля ти ти е ясно, че ще правите секс(не че тогава няма тръпка, но иначе със сигурност е по-голяма)....Естествено и секса с чувства има и свойте плюсове, аз лично го предпочитам.Но според мен не сме ние тези които ще съдим 12-13-14 годишните, нека си го правят секса и каквото още искат нас това пряко не ни засяга...нали? утре ще си вадат един на друг червата на улицата и пак няма да е наша работа, нали?

говорим за секса все пак, и мсиля че не е наша работа дали ice_girl13 и sexapilen_m14 от форума са се нае*али, че да ги съдим и упрекваме за това

ачката
12-27-2006, 18:55
Както казаха и другите всеки си има глава на раменете. Плюс това и секса без чувства или секса за една нощ според мен си имат свойте плюсове, доста страстно е, неочаквано е, някак не е планирано, че ще се случи има си тръпка, ами ако отидеш в приятеля ти ти е ясно, че ще правите секс(не че тогава няма тръпка, но иначе със сигурност е по-голяма)....Естествено и секса с чувства има и свойте плюсове, аз лично го предпочитам.Но според мен не сме ние тези които ще съдим 12-13-14 годишните, нека си го правят секса и каквото още искат нас това пряко не ни засяга...нали? утре ще си вадат един на друг червата на улицата и пак няма да е наша работа, нали?

говорим за секса все пак, и мсиля че не е наша работа дали ice_girl13 и sexapilen_m14 от форума са се нае*али, че да ги съдим и упрекваме за това епа мислиш че 13 годишмите момичета щом мислят че са готови заначи да почват да се чукат? Ебаси историята хората са измислили закон и не само юристи нои психолози и държавници хора се сповече акъл от който и да било тука та там общо всето се казжа че малолетните тези които нямат 14 нямат право на каквото и да е решение за живота, и не дей сега да говориш че имат глава на раменете си защото е доказано че нямат, ако имаха щяха да работят а не да ходят на училище :-)

malka_sladuranka
12-27-2006, 18:57
ами да ги изгорим на кладата тогава...

ачката
12-27-2006, 19:01
ами да ги изгорим на кладата тогава... и това е идея ама викам за сега само да не им повтаряме че имат глава на раменете че прекалено се вживяват да мислят с нея за неща които още им е рано :-)

shizzle
12-28-2006, 11:14
Не на 100% съгласен с ачката, но аплодисменти за една истинска, отстоена гражданска позиция!

malka_sladuranka, всички "нека си правят каквото си искат" и "човек не трябва да се ограничава само до някакви си общоприети правила" (да, pinK_Baby, от теб е цитатът): Истината е, че вие СЕ подчинявате на тенденции и моди, правейки секс на 12-13-14-15. Истински осъзнатият човек никога не би го направил. Главичките ви са пълни с псевдо-познание и неоправдано самочувствие, следвате сляпо някоя красива фраза, казана от алкохолик като мен в пиянски ступор. Дори ачката, който доста солидно го раздава пълен селянин, е надскочил елементарното "аз си знам". "Изгорете ни на кладата, като сме толкова тъпи", казвате в своя защита, мислейки си, че собственият ви живот и свобода са достатъчно важни, за да ни пука и да ви простим. Да, би трябвало да ви изгорим на кладата на послушанието и ограничението на личната свобода. Би трябвало да сложим изкуствени ограничения, без да се съобразяваме с детските ви капризи, а с това кое ще ви е полезно за в бъдеще!

Но, за съжаление, това няма да стане. Няма го желанието от хората с ресурси, за да се постигне. Затова - ебeте се, колкото си искате. Затова - нека ви изнасилват същите хора, на които с лека ръка казвате "да правят какво си искат". Нека ви крадат и убиват.

pinK_Baby
12-28-2006, 14:20
shizzle аз лично (по моето скромно мнение :) )съм мааалко по-далеч и по-различна от тези , които правят секс на по 12-13-14 първо , защото съм започнала на по-късна възраст ама това няма значение в случая...Вярно е , че е тъжно деца да правят секс...Днес стоях и чаках една приятелка за кафе и покрай мен мина група необуздани :lol: шумни момиченца сигурно бяха точно на около 13....И си помислих ,че може би някоя от тях вече е правила секс...И самата идея ми се видя крайно абсурдна и гнусна ама е факт...Най-добрата ми приятелка е започнала на 14 и сега благодари на Бога , че е попаднала на свястно момче и първия й път не е бил чак толкова голямо разочарование...Точно затова може би това мое мнение ще се противопостави изцяло на предишното ми , но май се дължи на това , че всеки човек е с различен характер ...Пък и да не говорим , че един що годе зрял човек е готов да си направи извода , че на 13-14 му е рано за секс и може да прави и други по-интересни неща...Както беше казал някой , всяко нещо с времето си.Аз май пак се отклоних от темата...Като цяло подкрепям мнението , че на 13-15 е рано за секс....Много си обърках вече мислите обаче мненията ми по темата наистина са наистина крайно противоречиви...

malka_sladuranka
12-28-2006, 14:55
Не на 100% съгласен с ачката, но аплодисменти за една истинска, отстоена гражданска позиция!

malka_sladuranka, всички "нека си правят каквото си искат" и "човек не трябва да се ограничава само до някакви си общоприети правила" (да, pinK_Baby, от теб е цитатът): Истината е, че вие СЕ подчинявате на тенденции и моди, правейки секс на 12-13-14-15. Истински осъзнатият човек никога не би го направил. Главичките ви са пълни с псевдо-познание и неоправдано самочувствие, следвате сляпо някоя красива фраза, казана от алкохолик като мен в пиянски ступор. Дори ачката, който доста солидно го раздава пълен селянин, е надскочил елементарното "аз си знам". "Изгорете ни на кладата, като сме толкова тъпи", казвате в своя защита, мислейки си, че собственият ви живот и свобода са достатъчно важни, за да ни пука и да ви простим. Да, би трябвало да ви изгорим на кладата на послушанието и ограничението на личната свобода. Би трябвало да сложим изкуствени ограничения, без да се съобразяваме с детските ви капризи, а с това кое ще ви е полезно за в бъдеще!

Но, за съжаление, това няма да стане. Няма го желанието от хората с ресурси, за да се постигне. Затова - ебeте се, колкото си искате. Затова - нека ви изнасилват същите хора, на които с лека ръка казвате "да правят какво си искат". Нека ви крадат и убиват.

Чакай, чакай...аз тези неща не ги казвам в моя защита и мисля че отдавна съм ги надживяла, но това за мен е съвсем друг въпрос който не мисля да подхващам.Аз знам че не е редно да се правят такива дивотий на тази възраст, но по какъв начин по дяволите да го спрем...аз не се сещам за ефикасен начин.За това аз съм се примирила и не правя опити да ги спра, да ги успеквам и какво ли още не, а точно обратното да ги разбера, да им влезна в положението и ако мога да им помогна с нещо.Все пак всички сме били на 12-13-14 и всички сме правили щуротий...

SINDEL
12-28-2006, 15:12
Напълно съм съгласна с това, 4е е нелепо 12-13-14 годишни деца (да, ДЕЦА) да мислят за секс, да правят секс и да се хвалят с бройка, с която и 19-20 годишните не могат да се похвалят. Но, все пак, живеем си в свободен свят, както хората са казали, и следователно всеки има и трябва да има свободата да прави със себе си и с живота си каквото си поиска. И не съм за това да се налагат някакви ограни4ения и забрани. Вклю4ително и относно секса и това на каква възраст да го правиш. Ли4ната воля и ли4ният избор именно затова са си ли4ни. И не смятам, 4е който и да било трябва да се меси относно взимането на такова решение. Да, ако зависи от мен, бих казала на вси4ки на по 12-13-14 години да не бързат, да из4акат, да си изживеят детството, защото второ няма да имат. И порастнат ли, край, няма връщане назад. 4е сексът няма да избяга. И 4е не е нещо, с което трябва да по4нат още от тази си възраст. Но ако изберат да не слушат и да правят вси4ко както си знаят - да си трошат главите. Пове4е от просто съвет не мога, а и не бих искала да давам на никого. И не би и трябвало.
Не съм против да дойде някой и да каже "Направих го на 13, а свирки правя от 12 годишен/на", ОК, твой си избор, твое си решение, мен ли4но това с нищо не ме бърка. Против съм да дойде някой и да ми каже "На 12 съм, правих секс, болен/а съм от нещо" или "Бременна съм, какво да правя". На такива се дразня най-много, защото всеки трябва да се нау4и да прави каквото и да било, само ако е запознат с рисковете. Само ако знае какво прави и как го прави и всеки трябва сам да си понася последствията.

Crafter
12-28-2006, 15:31
Брей! SINDEL, дай така и на серийните убийци да им подхвърлим по един съвет. Ще им речем: Не убивайте, джанъм! Не е редно. Оно си ви е у правата, ама дека ви е разумът?
А malkata_sladuranka направи успешна, промоционална демонстрация на робско подсъзнание: "Ми... да си правят к'вот си знаят".

Изпитвам садистично удоволствие от идеята, че някой ден вашите тринадесет годишни дъщери ще влезнат в кухнята с траурна стъпка и едно девет месечно предизвестие. Нищо! Най-важно е да вдигаме раменете и да отваряме краката, другото само ще се нареди.

SINDEL
12-28-2006, 15:42
Брей! SINDEL, дай така и на серийните убийци да им подхвърлим по един съвет. Ще им речем: Не убивайте, джанъм! Не е редно. Оно си ви е у правата, ама дека ви е разумът?
А malkata_sladuranka направи успешна, промоционална демонстрация на робско подсъзнание: "Ми... да си правят к'вот си знаят".

Изпитвам садистично удоволствие от идеята, че някой ден вашите тринадесет годишни дъщери ще влезнат в кухнята с траурна стъпка и едно девет месечно предизвестие. Нищо! Най-важно е да вдигаме раменете и да отваряме краката, другото само ще се нареди.

Първо серийните убийци са нещо доста разли4но от това, за което става въпрос в темата. Пове4е от тъпо е да ги сравняваш. Второ, акъл на никого не можеш да налееш. Особено пък насила. И ако не сте стигнали все още до подобно заклю4ение - лошо. Но ше стигнете.
Въпрос - колко от хората тук слушат съветите на родителите си и близките си? Особено пък по въпроса за секса? Нищо 4е вси4ки знаем, 4е ни мислят само най-доброто и се тревожат за нас и искат да ни предпазят от лошото в живота. Знаем го, ама при поредната реплика от рода на "Недей да спиш с никого поне докато не станеш на 18 (примерно)" кво следва - най-4есто самодоволно подсмихване от типа на "Кво ше те слушам тебе, кво ги разбираш ти нещата!" или привидно се съгласяваш и после пак правиш квото си знаеш. Докато не се слу4и нещо кофти и тогава отиваш да пла4каш на рамото на мама/тати и се биеш по главата колко си бил тъп. И нито наказанията, нито заплахите, нито нормалните разговори помагат. Всеки си прави квото си знае, докато не стане нещо и не разбере, 4е може би има и по-умни хора от него и това, което са му говорили е имало някъв смисъл.
Всеки да се оправя сам. Предупреждаваш, даваш съвети, ако ти ги искат и ве4е другото си е тяхна работа

olive_oil
12-28-2006, 15:50
Temata koqto si pusnal e mnogo tochna ... napylno te podkrepqm i spodelqm vyzmushtenieto ti :shock: :roll: ](*,)

Violenza
12-28-2006, 16:07
Колкото и теми да пускате, няма да ги промените...
И аз се питам къде отидоха чувствата...

{Poison}
12-28-2006, 16:09
Аз предлагам да се открие родилен дом в училищата,специален филиал за детската градина :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ачката
12-28-2006, 16:21
sindel каза "Второ, акъл на никого не можеш да налееш. Особено пък насила. И ако не сте стигнали все още до подобно заклю4ение - лошо. Но ше стигнете." права си аз мойто дете след време няма да го пратя на училище те там няма как да му налеят! смятай колко си забавна

ачката
12-28-2006, 16:24
Не на 100% съгласен с ачката, но аплодисменти за една истинска, отстоена гражданска позиция!

malka_sladuranka, всички "нека си правят каквото си искат" и "човек не трябва да се ограничава само до някакви си общоприети правила" (да, pinK_Baby, от теб е цитатът): Истината е, че вие СЕ подчинявате на тенденции и моди, правейки секс на 12-13-14-15. Истински осъзнатият човек никога не би го направил. Главичките ви са пълни с псевдо-познание и неоправдано самочувствие, следвате сляпо някоя красива фраза, казана от алкохолик като мен в пиянски ступор. Дори ачката, който доста солидно го раздава пълен селянин, е надскочил елементарното "аз си знам". "Изгорете ни на кладата, като сме толкова тъпи", казвате в своя защита, мислейки си, че собственият ви живот и свобода са достатъчно важни, за да ни пука и да ви простим. Да, би трябвало да ви изгорим на кладата на послушанието и ограничението на личната свобода. Би трябвало да сложим изкуствени ограничения, без да се съобразяваме с детските ви капризи, а с това кое ще ви е полезно за в бъдеще!

Но, за съжаление, това няма да стане. Няма го желанието от хората с ресурси, за да се постигне. Затова - ебeте се, колкото си искате. Затова - нека ви изнасилват същите хора, на които с лека ръка казвате "да правят какво си искат". Нека ви крадат и убиват. кой ти каза че селяните са тъпи :)

shizzle
12-28-2006, 21:04
Ачка, сори, брат, бях изпаднал в душевен катарзис, показвайки колко съм велик мислител в този прояден от посредствеността форум. Просто ми се изпусна "тъп" пред "селянин". :D Хахах, както и да е, респект!

Другото ми извинение е, че вместо "правейки секс на 12-13-14-15", трябваше да се изразя "правейки (и не само - одобрявайки или дори подминавайки факта, че някои деца правят) секс на 12-13-14-15". Отново като причина ще дам невъзможността ми да контролирам напълно думите, изнизващи се изпод пръстите ми.

А сега, към спора!

SINDEL, изобщо не осъзнаваш гледната ни позиция на ачката, Crafter и аз. Но точка по точка, че имам навика да се отплесвам.

Да, серийните убийци имат МНОГО общо със секса на ниска възраст. Дори няма да споменавам десетките теории на мнозина по-умни от нас учени, че подобно изживяване на такава крехка възраст оказва силно и най-вече пагубно влияние на лабилната детска психика. Това, все пак, е относително.

Ще ти кажа друго.. (и това е не само към теб, а към всички, изброени в bold предния ми пост) Важно е наличието на силна гражданска отговорност. Когато обществото поддържа (а безхаберието е именно поддръжка) свободията, тогава то не поддържа просто малките ебaчи, а всякакви форми на разюзданост.

Нямало да слушат родителите, щели да си правят каквото искат.. Знаете ли колко от всички нас, които сме нарушавали правилата, са истински авантюристи, и колко са го направили само, защото е "модерно", защото е "готино"? Знаеш ли колко 13годишни са способни да ОСЪЗНАЯТ смисъла на думата "бунтарство"? Ако има един на сто, на ХИЛЯДА, пак ще е добре!

Та това е съвсем НАЧАЛОТО на юношеството!! В едно нормално прогресивно-християнско общество, каквото би трябвало да е нашето (не ми търсете грешки, терминът току-що го измислих), в този период за първи път почваш да настояваш да гледаш телевизия до късно и искаш да ти увеличат вечерния час. На 14 си слагаш първият непозволен пиърсинг и се напиваш за първи път.. Не правиш секс! Това го правиш, защото хората около теб ти казват, че е готино!

Ще го направиш напук на родителите си ли?! Първо, трябва да ти ЩУКНЕ, че можеш да правиш секс на 13, за да искаш одобрението на вашите. След това трябва да си мислиш, че е НОРМАЛНО да правиш секс на 13, трябва да си останал с впечатлението, че "всички го правят", за да се скараш с родителите си по темата и да го направиш въпреки всичко! ТОВА ли е "личен избор"? ТОВА ли е "свобода"?

Обществото ни (тук не изключвам и себе си, защото въпреки сегашната ми пледоария, имам потенциалът да направя много повече по въпроса, но не го правя от мързел) е вдигнало ръце от темата за възпитанието, докато всички източници за информация на малките (които, тъй като не четат книги, се ограничават с телевизия, интернет и игри) прокламират насилието и секса.

"Всеки да се оправя сам", казваш. Вдигнала си ръце и изобщо не искаш да се занимаваш. Нали не твоята черга гори, а на съседа. "Акъл на никого не можеш да налееш", твърдиш. Не, ти просто не осъзнаваш начините. Акъл не се налива с "бахти простотата пyтка, дето си, че си направила така" - така ставаш по-лош и от родителите! Да се върне обществото в нормалните, устойчиви рамки, които позволяват израстването на стабилни, мислещи, уверени и работоспособни човеци - това е дълъг процес, който, изглежда, не желаеш да поемеш на плещите си. Така е по-лесно.

Както казах и в предния пост - прав ви път. И аз съм от бездейното общество. Тук-таме по някоя лекцийка как би трябвало да се направи нещо, само колкото да си спечеля още един или двама неприятеля. Но когато еди-кой си е прибрал милиард и нещо лева от топлофикация, друг - продал бъдещето ни за мизерни стотинки, оставяйки ни да студуваме без ядрена енергия.. Когато някой е откраднал GSMa на детето ви от съблекалнята или е изнасилил вас самата на улицата.. Не смейте обвинява никой друг освен себе си.

SINDEL
12-29-2006, 10:27
RESPECT, шизъл, нямам намерение да споря с теб или с другите, нито да се караме. Не бих и искала.
Изказвам ли4ното си мнение по темата. И уважавам напълно 4уждото такова. Мир да има само :wink: