PDA

View Full Version : tehno pesni4ki



MiDsUmMer`
12-27-2006, 16:24
zdraveite na vsi4ki.iskam da vi pomolq tuk da pi6ete zaglaviqta na na6umelite naposleduk tehno par4eta,za6toto kakto znaete trudni4ko se namirat imenata im,na men 6te mi e mnogo ot polza,a nadqvam se i na drugite da namerqt po-izvestnite i novi tehno pesni :)

midsummer`
12-27-2006, 20:55
a moje li da popitam kakva e razlikata mejdu tehno i haus i sega pravi li se izob6to tehno muzika,6tom kazva6,4e sa samo stari par4eta?sujalqvam naistina,4e ne bqh informirana...

midsummer`
12-27-2006, 21:05
samo iskam da pomolq taka s obru6tenie "patki" da ne se otnasqme edin kum drug ... vijdam,4e si po-kompetenten v tazi oblast,vseki si ima silni oblasti,no neka se uvajavame ;)

peps_from_mars
12-27-2006, 23:23
ми дедо тиесто не е ли технУ?? :-k :-k

BornFromPain
12-27-2006, 23:37
Айде да дойда и аз като хранител :>
BPM няма абсолютно нищо общо с музиката, защото примерно хардкора и дръм енд бейса на моменти могат да се припокриват като БиПиЕм? Това значи ли че имат прилика?
Другото е какво е техно от безпристрастна гледна точка - демек моята.. Много по-плътни звуци, в повечето случаи изобилие от звуци различни от задължителните - баси и звуци които да отмерват тактовете. И това е. Защото по-натам вече има прекалено много вариации за да мога да ти го обясня като се има в предвид че такава музика не слушам(goa, trance, progressive, hard и т.н.)
Докато хауса е главно семплост. Може би по-голяма цикличност(да звучи тъпо ама аз за разнообразие от другите които използват тая дума мога да се обовнова). Цикличност е когато дръм рол-а(това което се повтаря за да се получи ритъма) е прекалено къс.. Ето ви пример:

Bff-Тк-Bff-Тк и така до края на света..

Едно един дълъг дръм рол който съвсем не звучи циклично

Poo-Tk-Keh
Poo-Tk-Tk-Keh-Tk
Poo-Tk-Keh
Poo-Tk-Poo-Keh-Tk
(И двата примера са с бийтбокс звуци - за тва изглеждат така странно :> Второто е част от култовото на Кени Мухамад - Вятърната Техника(Wind Technique) :>>)

Та.. Да се върнем към хауса.. Освен с цикличност и семплост не знам с какво друго може да се похвали хауса :> За мен това дори не е музика за слушане, а по-скоро за фон докато правиш нещо.. Виж техното си е направено за скачане.. Просто към това де подтиква ;> (мен не ама аз съм друга работа :>)

Еми тва е :>
Айде сега по 5 лева за труда :>

l|mandarinka|l
12-27-2006, 23:38
Mi ne slusham mn takova,ama...
The Egg - Walking Away
Outwork - Electro

Ne sum mn navutre(daje hich)v taq muzika,taka che tiq deto razbirat povecho po vuzmojnost da ne me izqjdat ...Shtoto moje tva deto sum go napisala da nqma nishto obshto.. :-D