PDA

View Full Version : Приятелството...има ли го наистина?



XXX_f
12-28-2006, 12:53
искам да ви споделя нещо което не мога да проумея и което ме повали на земята и разби всичко в което съм вярвала много силно. :cry:
Имам един приятел...най-добрия ми приятел , човек с който съм си споделяла всичко, човек с който съм израснали, плакали сме и сме се смели заедно дълги години държали сме един на друг толкова много го обичам...В характера му има много неща които не харесвам, но съм ги приемала обичам го такъв какъвто е. карали сме се много пъти...един път даже ме уцели с ключове в слепоочието, на него сякаш не му пукаше тогава отидох да се видя цялата кървях и просто си заминах. Той не ми се извини тогава и чак след 1 месец той ми се извини, защото го бяха накарали, но аз му простих и се държах добре с него въпреки всичко.
познаваме се от 8-9 години, в една компания сме в един клас бяхме...живеем в един вход празнувахме абитуриентските си заедно...преди 2 месеца работихме на едно място. боже беше толкова хубаво като се замисля, но откакто той напусна работа той започна да излиза само с едно момче от компанията и мисля , че се вманиачи в него. Където е това момче там е и Камен (най-добрия ми приятел), всяка вечер излизаха заедно на по бира и Камен ми се обаждаше само тогава когато Венци (въпросното момче) не може да дойде или просто защото им се иска малко разнообразие. Един ден на рождения ден на Венци се събрахме да отпразнуваме (на 26-ти)и беше весело смяхме се с Камен и най-добрата ми приятелка изкарвахме си весело и в един момент отиваме в стаята където е Венци и той приказва с един негов приятел (пак чете морал) и Камен ми заявява нещо от сорта на "Сега ми е гадно , защото Венци говори с друг" след тези негови думи аз се смразих и видях в него голяма ревност. В един момент Камен заявява пред всички: "не ми пука за Надя, Наталия (това съм аз), Борко и т.н....пука ми само за Венци" с тези думи той сякаш взе ножа и ме прободи в сърцето, аз и Надя бяхме съкрушени. Той навсякъде разправяше, че съм му най-добрата приятелка , че Надя му е като сестра и какво ли не. Камен винаги е разправял , че има приятелство м/у момиче и момче, и може да и без секс...а тази вечер Венци каза , че не може да има такова приятелство и желанието за секс винаги ще го има...и според вас какво стана, Камен се съгласи със неговите думи. Това за мен беше като пръст в раната. Никога повече няма да се доверя на някое момче като приятел...те са предатели. Приятелството беше най-важното нещо за мен, предпочитах приятелството пред любовта, а сега не знам какво да мисля...
моля ви помогнете ми с някой съвет дайте мнение

п.п съжалявам ако съм ви отегчила и че е толкова дълго

Violenza
12-28-2006, 14:53
Ами...това наистина не може да се нарече приятел. Не го познавам, но факта, че е казал "пука ми само за еди кой си..." показва, че е прекалено ограничен, защото ако не беше нямаше да се задоволява само с един приятел
Замисляла ли си се...как да го кажа....може Венци да му е приятел и да го харесва....но по друг начин... и затова да иска да е само с него...
Може пък и въпросният Венци да го е променил... поговорката, че ставаш такъв, с какъвто се събереш е много вярна. Ако Венци му е говорил разни неща и т.н. и твоя човек е повярвал..и даже се е променил... жалко за него.

Виж, на момче може да се вярва. Просто ти не си уцелила човека, но не слагай всички под общ знаменател. :wink:

teenkopele
12-29-2006, 07:47
Кофти....след толкова години, толкова изживяни неща заедно...
Само искам да кажа, че случилото се не е причина да не вярваш на нито едно момче. Да, постъпката е гадна, но колкото и банално да звучи...ВИНАГИ има изключения. Сега може да не повярваш, но след време ще срещнеш някой друг, който ще промени мнението ти. :wink:

HopeLesss
12-29-2006, 08:24
Само едно ще ти кажа - хората се променят! И аз си мислех, че имам най-добър приятел, който ми се вричаше, че винаги ще бъде до мен, където и да съм, но... нещата никога не са такива, каквито изглеждат. Продължаваш напред, черпиш опит и това е... Животът не е лесен, но няма как :roll:

може би
12-29-2006, 10:40
може би открива в себе си влечение към това момче в не просто приятелски смисъл. може би не се чувства добре от това и затова става нервен и се държи лошо с вас. обикновено човек си го изкарва на най-близките
дали не се нуждае от вашата помощ и разбиране :o

Dorianchety
12-29-2006, 12:06
moje bi toi ne e bil priqtelq za kogoto si go mislila :( nz mila ... az sashto imam fr momche (nai-dobyr) ... i s nego sme mn blizki naistina ! sorry mn ... naistina za tolkfa mn vreme zaedno e postypil mn zle :(

f_pld
12-30-2006, 20:42
ne mislq,4e toi zaslujava tova vnimanie ot tvoq strana...napravil e ne6to...neopisuemo gadno,a ti vse o6te strada6 za nego!znam,4e e gadno,no ... prosto ne mislq,4e toi te zaslujava!!!aide kasmet mila i dano se opravi6!