PDA

View Full Version : Зъбите и грижата за тях



12-29-2006, 07:30
Бихте ли ми казали освен миенето с четка и паста и водата за уста, какво друго мога да използвам за почистване на зъбите? Също така искам да ви питам за начини за избелване на зъбите по естествен път. Моля ако знаете нещо да споделите.

Оффтопика да почне от 4тия пост нататък :lol:

olive_oil
12-29-2006, 07:37
значи конци за зъби можеш да ползваш,но ако ти е за първи път - да бъдат с восък,за да не ти наранят венците.
За четката за зъби знам,че трябва да пише на опаковката "medium" или "hard medium".
За самото миене:
1.Слагаш в/у суха четка пастата и я разнасяш по зъбите
2.После с четката ги миеш по следния начин:от венците към върха на зъбите.
Това са съвети от моята зъболекарка и наистина помагат!

midnight;;
12-29-2006, 08:04
ами може и храната да е вид грижа, съответно: по-малко кола и кафе, повече мляко и млечни продукти, зеленчуци и плодове; дъвките със захар също са вредни :wink:

friend
12-29-2006, 18:25
Има един "бабешки" начин за "естествено" избелване на зъбите (аз съм го изпробвал). Всяка вечер ( не сутрин ) след измиването на зъбите върху четката за зъби се поръсва сода (сода бикарбонат за готвене) и се четкаш отново само със содичката с кръговидни дрижения. След като го пробвах (2 седмици) установих, че единствено полира и още по добре почиства зъбите - без да ги избелва. Използвах също една паста за избелване "Hollywood smile" - има я в аптеките но тя избели зъбите ми само с 1 номер по скалата (програмата с тази паста е едномесечна). Продава се в 2 варианта - за пушачи и за непушачи. Процедурите за избелване по химичен път са скъпоплатени и недълготрайни. Според мен едни добре подредени и поддържани зъби, свеж дъх и усмивка заместват недостатъка "цвят".

Авторът
12-29-2006, 18:29
Значи за тези изкуствени избелвания с процедури (не знам точно в какво се състоят) съм чувал, че са вредни и увреждат емайла. Вярно ли е това?

JoeBanana
12-29-2006, 18:31
содата разрушава емайла
пич ти напрао ше си скапеш зъбаците
содичка - веднъж седмично, тва е абразивно вещество все пак
има и такива пасти (със сода) там частиците са по-малки, но не се ползва повече от месец :mrgreen:

olive_oil
12-29-2006, 18:41
Има един "бабешки" начин за "естествено" избелване на зъбите (аз съм го изпробвал). Всяка вечер ( не сутрин ) след измиването на зъбите върху четката за зъби се поръсва сода (сода бикарбонат за готвене) и се четкаш отново само със содичката с кръговидни дрижения. След като го пробвах (2 седмици) установих, че единствено полира и още по добре почиства зъбите - без да ги избелва. Използвах също една паста за избелване "Hollywood smile" - има я в аптеките но тя избели зъбите ми само с 1 номер по скалата (програмата с тази паста е едномесечна). Продава се в 2 варианта - за пушачи и за непушачи. Процедурите за избелване по химичен път са скъпоплатени и недълготрайни. Според мен едни добре подредени и поддържани зъби, свеж дъх и усмивка заместват недостатъка "цвят".разбива се емайла от содата!

12-29-2006, 18:54
содата разрушава емайла
пич ти напрао ше си скапеш зъбаците
содичка - веднъж седмично, тва е абразивно вещество все пак
има и такива пасти (със сода) там частиците са по-малки, но не се ползва повече от месец :mrgreen:

http://www.picsbg.com/uploads/e1fc15b2ca.jpg

:lol:

Кво викаш? :P

JoeBanana
12-29-2006, 18:55
за содата говорех :mrgreen: