PDA

View Full Version : Как да "намаля" файла



sladoled
12-30-2006, 11:22
Имам файл с размер 43.3 МВ , а с електронната поща мога да пращам файлове до 8 МВ. Как мога да си пращам този от 43.3 МВ.
ПП. Впрочем това е клипче на ABBA - Heppy New Year, ако някой проявява интерес ще му пусна линк.

hforce
12-30-2006, 12:06
mi ot 43mb na 8 ne moje6 da go smali6, su6tnost moje6 no 6te se precaka mnogo ka4estvoto
drugoto koeto e ne vijdam za6to trqbva da go pra6ta6 klipa sled kato moje6 da mu prati6 link
no ako vse pak iska6 da go prati6 6te trqbva da mu go prati6 kato 6 maila
eto go i na4ina
1. cuka6 na file-a s desen buton i dava6 da go arhivira kato dolu v lqvo pri prozoreca za arhivirane dava6 razmera na arhiva da ne e po-golqm ot 8mb, taka 6te se polu4at 5-6 arhiva koito mu gi pra6ta6 kato otdelni pisma i toi si gi durpa razarhivira purviq arhiv i se razarhivirat i ostanalite, ako ne6to ne si razbral pi6i mi v skype 6te ti obqsna po-podrobno

Бунтар
12-30-2006, 12:20
mi ot 43mb na 8 ne moje6 da go smali6, su6tnost moje6 no 6te se precaka mnogo ka4estvoto
drugoto koeto e ne vijdam za6to trqbva da go pra6ta6 klipa sled kato moje6 da mu prati6 link
no ako vse pak iska6 da go prati6 6te trqbva da mu go prati6 kato 6 maila
eto go i na4ina
1. cuka6 na file-a s desen buton i dava6 da go arhivira kato dolu v lqvo pri prozoreca za arhivirane dava6 razmera na arhiva da ne e po-golqm ot 8mb, taka 6te se polu4at 5-6 arhiva koito mu gi pra6ta6 kato otdelni pisma i toi si gi durpa razarhivira purviq arhiv i se razarhivirat i ostanalite, ako ne6to ne si razbral pi6i mi v skype 6te ti obqsna po-podrobno

Тва нито се чете (щот на шльокавица), нито се схваща, нито е възможно. Тъй като, видиш ли, щом клипът е 43MB, то значи вече е доволно компресиран и повече не може.

sladoled
12-30-2006, 12:48
Благодаря за вниманието,което ми отделихте.
:smt006

12-30-2006, 13:36
Казах ти че няма да стане така :-D
Както и да е. Качи го в http://bgshare.com/ за най лесно и в писмото дай линк към файла и си готова :D

PhoenixXx
12-30-2006, 17:49
нацепи го на няколко файла по 8 мб ...

sladoled
12-30-2006, 18:38
Я вижте какво намерих в един друг форум. Пробвал ли го е някой?

Става дума за два файла единия 700MB, другия 600MB. Искам да ги пратя на един познат, но са твърде големи за rapidshare, а аз не знам как да ги раздробя на по 100MB.
Другият вариант е като торент, аз използвам една програмка Limewire. Ако ги сложа в Shared, дали ще му излязат в резултата при търсене? Кажете, ако има някой по-лесен начин.

Има една програма, точно за такива неща - Pando. Безплатна е. Изпраща файловете като и-мейл. Трябва да посочиш твой адрес и адрес на получателя.
Работата с нея е много лесна. Получателят получава (извинявам се за повторението) и-мейл, че му изпращат файл. Ако той няма тая програма, в и-мейла има линк за свалянето й. След като и двете страни имате инсталирана програма, всичко става както при другите трансфериращи програми - от теб към него.
Но обърни внимание - въпреки че връзката между вас е станала с и-мейли, файлът ще се трансферира от (и към) компа където е програмата Pando. Искам да кажа, че няма да остане в пощенската кутия.


--------------------