PDA

View Full Version : Органи...!?



bulgarche
12-30-2006, 19:02
Какво мислите за търговията с човешки органи?
(не говоря за тази която се върти с починали хора, а за тези които доброволно продават всоите)

deidiy
12-30-2006, 19:10
ми мисля че всеки сам си решава но аз небих пристъпила към такъв вид търговия защото все пак човек се е родил с толкова органи колкото са му нужни но все пак ако реши че може и с един по-малко поне нека ги дари а не да да изкарва пари от чуждото нещастие
:roll:

LunaTriCk
12-30-2006, 19:13
Koйто, каквото иска да прави с органите си.

bulgarche
12-30-2006, 19:30
Аз искам да влезете в ролята на съдници, ама трябва ли да ви го казвам?

evil_lady_in_black
12-30-2006, 19:33
Това е нещо ужасно , не го пожелавам на никой даже целият свят е свидетел на това отвратително нещо . Може както си ходиш по улицата някой да те сграпчи и край никой няма да те знае каде си и с кой си , това нещо може да се случи на всеки за това :
бъдете предпазливи

LunaTriCk
12-30-2006, 19:36
Това е нещо ужасно , не го пожелавам на никой даже целият свят е свидетел на това отвратително нещо . Може както си ходиш по улицата някой да те сграпчи и край никой няма да те знае каде си и с кой си , това нещо може да се случи на всеки за това :
бъдете предпазливи
Става дума за доброволното донорство. Излез от филма.

bulgarche
12-30-2006, 19:39
Това е нещо ужасно , не го пожелавам на никой даже целият свят е свидетел на това отвратително нещо . Може както си ходиш по улицата някой да те сграпчи и край никой няма да те знае каде си и с кой си , това нещо може да се случи на всеки за това :
бъдете предпазливи
Става дума за доброволното донорство. Излез от филма.
Аз май трябва да дам по-подробно обяснение, че много заблудени може и да станат. Ем тъй е...като си живеят в измисления свят и не знаят какво става около тях...

evil_lady_in_black
12-30-2006, 19:42
Нещо като Emo kid - защото те смятат живота за безмислен или ох незнам #-o Може би човек трябва да е мн депресиран и подтиснат ако го прави :-s

SweetBunny
12-30-2006, 19:56
Аз го одобрявам! Как да не го одобря при положение, че така МОЖЕ да се спаси човешки живот, макар да има рискове за евентуално влошаване.... :?
Казах може, тъй като доколкото знам при присаждането на някакъв орган, организмът (нуждаещ се от трансплантация) приема първоначално чуждия орган като антиген (това са всички чужди за организма вещества - болествотворните микроорганизми)...и тялото започва да образува антитела (белтъци, убиващи антигените) и всичко това може да доведе до ужасно много усложнения... :-k
Така, че единственото, което може да се направи е, продължителна предвартелна подготовка за приемане на чуждия орган и потискане на имунната реакция....
Написах всичко това, за да покажа, че наистина има рискове, но не винаги те са толкова големи и мисля, че си заслужава!
Това, което не одобрявам, е самата търговия! Да искаш пари за това, че спасяваш някой :-k :-k :-k Тъпо е...
И смешни са ми и хората,дето стоят пред болницата редовно и чакат да дойде пострадал, имащ нужда от кръв, та те да им прелеят животоспасяващата кръв чрез заплащане. #-o #-o #-o #-o Жалко е :roll:

mrsy
12-30-2006, 19:58
в Ибей.ком мисля, че можеш да си напазариш за в бъдеще бъбреци, дробове, сърца :) квот ис пожелаеш за по 200-300 $$

[Lucifer]
12-30-2006, 21:10
продавам полвин мозък ! стига за 4ма :) цената по дотоваряне с клиента
до 31 има промоция взимаш едно получаваш 2
мозък + 1 бъбрек и ако се обадите до 10 мин печелите апсолютно безплатно едно око ( синьо-зелено)

bulgarche
12-30-2006, 22:17
]продавам полвин мозък ! стига за 4ма :) цената по дотоваряне с клиента
до 31 има промоция взимаш едно получаваш 2
мозък + 1 бъбрек и ако се обадите до 10 мин печелите апсолютно безплатно едно око ( синьо-зелено)
Много си глупавичък мойто момче

[Lucifer]
12-30-2006, 22:28
]продавам полвин мозък ! стига за 4ма :) цената по дотоваряне с клиента
до 31 има промоция взимаш едно получаваш 2
мозък + 1 бъбрек и ако се обадите до 10 мин печелите апсолютно безплатно едно око ( синьо-зелено)
Много си глупавичък мойто момче
ау мерси :) ако си на около 16 мой си направим brain battle :wink:

Ziezi
12-31-2006, 01:13
Какво мислите за търговията с човешки органи?
(не говоря за тази която се върти с починали хора, а за тези които доброволно продават всоите)
Ае де да знам...Може и така и така..Май е по-хубаво да я има,щото ако седнеш да чакаш да се появи донор в некоя болница..Но пък е друг въпроса какви хора ги правят тези операции,в какви условия,здравето на донора...

teenkopele
12-31-2006, 03:02
Какво мислите за търговията с човешки органи?
(не говоря за тази която се върти с починали хора, а за тези които доброволно продават всоите)

Какво да мисля...гадно е. Това показва колко отчаяни, и нуждаещи се от средства, хора има. Погледнато така е гадно, но пък ако ги нямаше тези донори, много хора биха умрели, поради обясними причини. :wink:

bulgarche
12-31-2006, 07:05
Аз едва снощи се замислих...както беше пуснал тема ескплойтедтейн в която се защитаваше обратното на вашето мнение.
Има хора в Третия свят които знаят че трябва повече от една усмивка когато дойдат туристите...да си търсят евтини орггани. Но когато няма органи...представете си че Вие имате нужда от него...и като няма от къде...? Какво правим тогава? Купуваме...на черния пазар...и какво кууваме? Свобода, здраве, щастие, ЖИВОТ! А защо не се озакони това и да става легално под наблюдението на истински специалисти?

BraInLesS_f
12-31-2006, 09:04
Еееми кат си затънал в данъци...Защо не? :-D

Violenza
12-31-2006, 09:27
Едно е да дариш орган за да спасиш човешки живот, а друго е за пари.
Ако е за пари - не го одобрявам.
Но ако с това помагаш на някой - защо не?

А твърдо против съм това...че някои "ХОРА"/бахти не мога да ги нареча така!!/ раждат деца, за да ги продадат за органи...т'ва незнам просто какъв трябва да си... :smt009

bulgarche
12-31-2006, 10:00
Еееми кат си затънал в данъци...Защо не? :-D
За какви данъци ми говориш бее...я почивай..в мир ;) (аз съм хипи)