PDA

View Full Version : Kak nai-lesno ubejdavate va6te za ne6to?



LoVe_Is_EvErYtHiNg
12-30-2006, 19:58
Q da vidime sq dali metodite na si4ki ni savpadat:) neka dam nqkolko primera: Primerno iskate va6te da vi pusnat na kupon, kakfo pravite, za da gi ubedite, kakfi dumi izpolzvate? Tuka moje i da pomolite za pomo6t, ako iskate da ubedite va6te v ne6to
Az naprimer ako iskam na6te da me pusnat na kupon otivam pri maika mi, za6toto 100% znam, 4e 6e q naviq mn po-lesno ot ba6ta mi, a i za tfa s neq nqam problemi, samo sq za Nova godina ne6to se darpa, ma kakto i da e. Ta otivam pri neq i q pitam i tq ako kaje da, posle tq kazva na ba6ta mi nali tam po nein si na4in i stava rabotata, a vie, daite primeri:)
PS:Sorry, ako ima takava tena ve4e :)

Jamalska
12-31-2006, 09:56
Еми вече само казвам 'еди-кога-си съм еди-къде-си ще се прибера еди-кога-си,ако не-ще ви звънна'.
Ак нещо ми е мн важно,а имам съмнения,че ще ме пуснат пробвам с 'може ли да ида....горното;)'

Dorianchety
12-31-2006, 11:15
мили о4и4ки :roll:

Virt-Tuning
12-31-2006, 12:13
Ми в общи линии зимам си ключовете излзиам и на врата казвам на наще "Ще се върна" ако питат кога аз им казвам незнам :mrgreen:

evil_lady_in_black
12-31-2006, 12:38
Ако не ми дават нещо аз се правя че палча :-D и те ми се връзват винаги

HopeLesss
12-31-2006, 12:59
Никога не съм имала проблеми с нашите. АКо искам нещо, което знам, че трудно ще се съгласят, или изчиствам цялата къща, или им се мазня нещо. Почти винаги минава номера :wink:

Gibson
12-31-2006, 13:25
Най-лесният начин е следния: След като вашите те питат "Кога ще си дойдеш?" , ти отговаряш "По светло!" и се прибираш на сутринта! :lol: Майтап да става, най-лесния начин е да си искрен и естествен! Спечелиш ли доверието на родителите ти веднъж, съумявайки да го задържиш дълго, всичко е наред. Имайте предвид, че родителите ви са единствените хора, които НИКОГА няма да ви обърнат гръб. Може това да ви се струва супер консервативно, но си е така...

KoRn
12-31-2006, 13:30
praa si kfoto iskam i izob6to ne gi pitam!!!

malone
01-01-2007, 10:43
Казвам си еди кога си има купон -мога ли да отида и те казват или да или не.

jeditte
01-01-2007, 12:08
...

qwertyuiop[]
01-01-2007, 15:33
Ако знам предварително, че ше има купон някъде, се скъсвам от учене и казвам на майка ми: "Имам 6 по математика, по български, по история, география, физикаи химия... А, между другото, поканен съм на един купон... :roll: "

Alex_f
01-01-2007, 21:37
az sam na principa"Razdelqi i vleadei"!parvo govorq s ediniqi posle s drugiq pootdelno!i taka ob6to vzto stavat ne6tata!ako ne uspeq da gi prilaja taka po4vam da se sardq :smt011 i nali sam im edinstveno "detence" te se saglasqvat!awe az sam i si inat i malko ne6ta sa mi se opirali do sega! :::

Skoklev
01-01-2007, 21:38
При мене минава по следния начин :
Аз:Мамо отивам по кОпон..
Тате:Наблягай на мезето...
Мама:Кога ще се прибереш?
Аз:Рано-рано(това в моето семейство значи в малките часове,след12)или 'по изгрев'
Мама:Вземи си пари от протмонето ми.
Тате:И да не забравиш 'капутите'!

teenkopele
01-01-2007, 23:48
Няма такова животно. Много често, ако искам да направя нещо, правя го, пък последствията...както каза Уискас. :mrgreen: :wink:

`ImpeNeTraBle_DarKnesS`
01-02-2007, 07:20
Досаждам им....много и те се виждат в чудо и ме пускат :wink:

BunnYY_f
01-02-2007, 09:57
Аз казавм къде,кога, с кого :-D винаги баща ми в първия момент казва не и после винаги отивам където трябва! :D Ако тати се дърпа говоря с мама и тя винаги го убеждава :-)

alkobalko
01-02-2007, 14:55
Никога не ми се е налагало да ги моля или да правя нещо по-специално. Преди време им казвах, че излизам и кога ще се прибера. А сега просто излизам, не давам обяснения. А те в повечето случаи са спокойно, защото съм с милото, а на него му имат доверие.

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-02-2007, 17:57
tova oshte ne mi se e slu4valo da obedq nashte v neshto.. :lol: po princip maika mi ne mi dava da nosq visoki tok4eta.. no tova lqto edna neina po mlada fr i kaza za neinata krushtelnica koqto kato ne nosela i i se poduli krakata i tam nqkvi gluposti.. ne pomnq to4no a i ve4e ne me int` mn`mn` no sled tozi razgovor maika ve4e mi dava.. ta cepnah mu cakata nqkoi dr. trqbva da i kaje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lorraine
01-16-2007, 07:24
a[N]D[i]T[k]a]tova oshte ne mi se e slu4valo da obedq nashte v neshto..

ninsy
01-16-2007, 20:19
ми преди като бях по малка излизах и после им се обаждах да им кажа че съм на купон или на дискотека и те просто и да ми откажеха.. аз вече щях да съм навън ,но сега вече просто излизам и те знаят че съм с мойто мило и не се притесняват

Juicy_Lucy
01-16-2007, 23:12
не се занимавам с убеждаване..съобщавам им факт

01-18-2007, 07:49
:) Повечето пъти си хващам нещата,драсвам смс или бележка "жива съм ще се прибера" и заминавам..После следват скандалите..но всичко си има цена. Всеки път като съм питала може ли..отговора е бил "Не може.Искай по-нормални неща!" За това вече не питам,а действам и те свикнаха с това. Би ми се искало да имаше и друг вариянт,но няма.

sweet_DENI_f
01-20-2007, 23:12
с много сръдни и сълзи ... понякога ги убеждавам ... ама трудно ...

Joey Tempest
01-21-2007, 02:43
Конкретно за купоните никога не съм имал проблеми с убеждаването. Винаги са ме пускали, стига да им кажа къде ще съм и дали ще се прибера на другия или на по-другия ден. :P Сега, вече минах 18, обаче продължавам да им съобщавам тези неща, за да не се притесняват, все пак живея с тях.

IKisseDAGirL
01-24-2007, 14:20
Аз... никак.
За повечето от нещата не се налага да ги питам (купони, дискотеки и тем подобни), тъй като се е случвало често и не се нуждая от позволението им, просто си отивам и това е :wink: За вечерния час - нямам такъв 8)
И все пак ако се наложи да ми "разрешават" нещо, няма никакви такива от рода на "може ли", "пускате ли ме".. просто ги поставям пред свършен факт - решавам, че ще правя нещо и го правя, никакви въпроси и молби :lol: Може да помрънкат малко, но в крайна сметка им минава

Qnchety
01-24-2007, 15:11
С голяяяяяяяяяяяяяяям зор. Майка ми ми дава, но баща започва да задава въпроси от рода на "Сега ли намери да излизаш? Виж колко е тъмно!", "С кой ше бъдеш?", "Къде ще ходиш?"......... Ужас! По често успявам да го навия!!!

Sisley^BaBy
01-25-2007, 07:15
след дълги разговори глупости обеждения се стига до рев и после съм свободна да правя каквото искам :)

GLeZoRanA
01-25-2007, 07:25
Отивам и им казвам отивам на купон/на вила/в центъра/на кафе/на мач/във Варна(Бс) или там където отивам, а понякога казвам само "Излизам чао" и излизам :wink:

Fucking_Bitch
01-25-2007, 07:34
Еми баща ми си ме пуска навсякъде..без да пита ского,какво и т.н.,стига да знае къде съм и да си нося GSM.Не че в този шибан град има къде да се ходи! :smt011 :smt011

IlLuSi0nS`
01-25-2007, 09:28
ам обличам се, вземам си ключа и от вратата им викам чао ще се върна, при некав проблем ми се обаждайте..

4epHo0KaTa_Lady
02-04-2007, 08:17
Kazvam im che shte izlizam..Te nishto(ne pravqt problemi)..obache ponqkoga maika mi se cupi..ama sled vreme i minava :P S bashta mi nqmam nikvi problemi .. ;)

ge0rg1ev-
02-09-2007, 10:27
Оф, лесна ви е на вас, на тати момиченцата :) . Да видите какво е да си момче, живеещо само с баща си - голямо мъчение. А бе, пуска си ме, малко мрънка ама какво да се прави. Ако му кажа къде съм и че си нося GSM-а нп. Иначе и аз не моля за нищо, не ми е в стила.

ABSOLUTme
02-09-2007, 14:25
nikoga nikogo ne sum ubejdavala.kazvam,kvoto imam da kazvam i tolkova.(v granicite na razumnoto,est) :roll:

gabbybon
02-09-2007, 15:32
Ако милите очички не подействат стигам до рев... :lol: :lol: :lol: :lol: и ме пускат :smt016

sexY_mackA90
02-10-2007, 19:49
Като съм при майка ми отивам при нея и казвам че излизам и ако няма да се прибирам ще и се обадя а като съм при баща ми просто излизам :-D

gerinceto
02-18-2007, 10:26
em az vinagi govora samo s maika mi i vinagi i kazvam 4e ve4e 6te si y4a yrocite,6te imam samo 6 v y4ili6te i nekvi ei takia ne6ta i v pove4eto slu4ai mi se vrazvat i me puskat.a pak ako slu4aino kajat 4e nqma da me pusnat az pak si izlizam i otivam:} :wink:

mechtaq_za_teb
02-18-2007, 10:36
Mi ako iskam da otida nqkade...na disko,na nqkakvo sabirane otivam i pitam maika mi,zashtoto ot neq zavisi.Ako tq mi razreshi,zna4i i bashta mi mi dava ;) No estestveno ima slu4ai kogato ne mi razreshava...togava spiram da govorq,cupq se...ei takiva raboti i 4esto nomera minava :) zasega...

mini_bebe
02-18-2007, 19:13
При мене минава по следния начин :
Аз:Мамо отивам по кОпон..
Тате:Наблягай на мезето...
Мама:Кога ще се прибереш?
Аз:Рано-рано(това в моето семейство значи в малките часове,след12)или 'по изгрев'
Мама:Вземи си пари от протмонето ми.
Тате:И да не забравиш 'капутите'! семейство Мечта \:D/

LoVe_Is_EvErYtHiNg
02-19-2007, 12:37
Uf pri mene baq razpraviiki ima za tiq ne6ta, smisal na kuponi me puskat, ama ako se zapanat ne6to i mi se zainatqt mnoo gadno staa,smis opitvam se da gi ubeda po nqkaf na4in (maika mi, a ba6ta mi ni6to ne znae) :) ama nqkoi pat ne staa, stiga se ponqkoga do karanici.......

MoHuTo
02-21-2007, 11:44
Еми аз действам на принципа другите ги пускат, и аз искам!Като кажа че искам да отида някъде и не ме пуснат, почвам да мрънкам как другите ги пускат, само мен - не, и така успявам да ги убедя!После им замазвам очите с някоя 6-ца и готово :-D Е не винаги ми разрешават, но малко са случаите, в които ми отказват :roll: :wink:

LoVe_Is_EvErYtHiNg
02-21-2007, 14:20
Еми аз действам на принципа другите ги пускат, и аз искам!Като кажа че искам да отида някъде и не ме пуснат, почвам да мрънкам как другите ги пускат, само мен - не, и така успявам да ги убедя!После им замазвам очите с някоя 6-ца и готово :-D Е не винаги ми разрешават, но малко са случаите, в които ми отказват :roll: :wink:
Dam, na mene vav toq slu4ai mi se kazva ,,mene ne me interesuvat drugite" lele pobesmqvam kat go 54uq tfa

02-21-2007, 14:38
фаза :

1.обще взето почвам молбите примерно рожден ден извън софия айде де мамо и другите ще ходят искам и аз омръзна ми да ме третираш като малко дете (и тук следва да им припомните някой момент в който не са ви пуснали да правите нещо примерно на рожден ден на еди кой си )помните ли рождения ден на който не ме пуснахте от 30 души клас само аз и иванчо който си беше счупил крака не ходихме :-D

ако си държат на тяхното продължавам

фаза 2. е добре омръзна ми все да ме спирате не съм 1ви клас никъде не ме пускате да не съм се родил с най-консервативните родители на тоя свят на 15-16-17 години Съм не съм бебе (винаги казвате годините които ви предстоят да навършите например на 16 сте и вместо да казвате на 16 съм казвайте почти на 17 съм , карам 17та година , ще ставам на 17 а ме третирате като 10 годишен)

ако все пак и това не мине

фаза 3. кога ще почнете да ми вярвате с какво съм заслужил това недоверие (вече почвате да се правите на обиден .... но ако примерно сте се напили до козирката миналата седмица няма да мине :-D )


и ако това не мине


фаза 4. почвате да се правите на най-смотания в училището : децата вече ме подиграват наричат ме смотаняк немога да отида на училище без да ми напомнят за вас като влизам на входа ме подиграват подвикват ми подигравателно "майка ти те е пуснала да излезеш от вкъщи за да дойдеш на училище НЕВЕРОЯТНО"

ако и това не мине почнете да им човъркате самочувствието!

фаза 5. еми така си е както казват приятелите ми вие не ставате за родители когато стана на 18 няма да ви погледна никога ако ми се родят деца няма да ви давам да ги виждате третирате ме все 1 е комунистическо време предпочитам да бях евреин и да ме вкарат в газова камера :smt012 (тука вече сте с физиономията на изтрадала заложница в сапунен сериал долната ви устна трепери широко отворени очи дрезгав глас)



при мен номера минава на фаза 3. единствено за нова година не мина нито 1 фаза и то понеже беше някво 1 седмица 4 момичета 4 момчета на хижа без пълнолетен :)

ПЪПКА
02-21-2007, 16:05
Като си държа на своето и не се давам лесно :lol: , защото иначе ще стане тяхното а това никой не го иска !! [-X

ТраЛаЛа`f
03-04-2007, 13:46
ам обличам се, вземам си ключа и от вратата им викам чао ще се върна, при некав проблем ми се обаждайте..

positive
03-07-2007, 12:23
razrevi se isteri4no,grumoglasno,ot4aqno,ne 4e 6te se smilqt,no 6te kajat dobre aide samo se mahni ottuka

lost_girl_in_love
03-07-2007, 17:56
като се разрева ама тва вече не помага и новата ми тактика е като обещая да не правя куп простотии и те ми позволяват :D

Barbaronka
03-08-2007, 11:22
Kato im kaja ''Shtom taka ste reshili dobre..,Shtom iskate da sum tuja dobre''
Naveda glava i otchaqno trugna kum staqta si ..
Te idvat sled 10 min max i mi kazvat aide aide ot nas da mine. ..
ghahah

молец
03-09-2007, 18:02
Аз нашитеее изобщо съм се отказала да ги убеждавам в каквото и да било
Щото знам че ще си замълчат и ще се правят,че мислят дали да ме пуснат да излязя или пък да си боядисам долната част на косата лилава,да си пробия ухото или пък да си купя нещо...и така нататък
Затова излизам главно през седмицата след даскало без Върховната власт да разбира
Ако събера смелост за нещо по-сериозно да го правя на своя глава...после следва нечовешкото викане на главата ми за глупости
Ако все пак реша да се разходя за 2-3 часа с приятелка до центъра след 10 минути разпит къде,с кой,защо,кога ще ходя и кога ще се прибера в крайна сметка ако не са ми сърдити за нещо предварително...дааа,пускат ме

Fanatichka
03-09-2007, 21:46
Ми просто казвам/в повечето случаи на майка ми, а тя после се оправя с татко/ Отивам на купон, или ше се събираме, ше си дойда еди кога си.Понякога не казвам час и тя ми звънка кога да се прибера.Случвало се е примерно да ми каже да се върна в 2, ама те кат заспят наше и не разбират :lol: :lol:
А преди, когато не ми позволяваха толкова волности, ако ми откажеха, пусках по някоя друга сълза и винаги ставаше на мойта, ама тоя номер вече не върви.

InitialD
03-09-2007, 23:31
Най-учтиво ги питам...а те ми казват при какви условия..аз ги спазвам и следващия път няма условия!!!Така де това беше до преди да стана пълнолетен..сега се чудят как да ме изгонят от вкъщи!!! :lol: :smt005

<black soul>
03-16-2007, 20:25
Ми казвам им какви добри оценки имам и как им помагам в домакинството и след 15 мин обяснения колко съм добричка им заявявам най-категорично : еди кога си съм на купон, дайте ми малко парички, ще се прибера на време! И това е :-D

madlena15
03-21-2007, 23:40
Ако не ми дават нещо аз се правя че палча :-D и те ми се връзват винаги

аз съм по същия начин :D

thirteen
03-25-2007, 16:21
Амиии първо обработвам този който е с по-добро настроение .. и той се оправя с другия :) :smt005

Sasha2k8
03-25-2007, 17:01
Никога не ми се е налагало да ги моля или да правя нещо по-специално. Преди време им казвах, че излизам и кога ще се прибера. А сега просто излизам, не давам обяснения. А те в повечето случаи са спокойно, защото съм с милото, а на него му имат доверие.

xaxax i az po su6tiq na4in :)))

04-08-2007, 11:20
Mn zavisi kakvo iskam... Ako 6te izlizam.. i ako sym sigurna che shte me pusnat kazvam: "az izlizam" kato me pitat koga shte se vyrna kazvam: "neznam" . No ako ne sym sigurna... Pitam "moje li da izlqza" . V pove4eto slu4ai me razpitvat s koi,kade sh hodq i koga sh sa prebera i vinagi me puskat. Ina4e sy6to izpolzvam i tova 1vo otivam pri maika/tatko zavisi pri kogo shte ima po-golqm efekt navivam ediniq i sled tui toi naviva drugiq roditel i taka. :)))))))))

Katerichka
04-08-2007, 13:15
Я ни живием батка у нашите...