PDA

View Full Version : Кратък гид за контрол върху пияни хора!



Gibson
12-31-2006, 09:16
Здравейте, колеги!

Регистрирах се в този форум не заради друго, а от факта, че в мен изникна някакво внезапно, бих казал спонтанно желание да помагам! Под помощ разбирам следното:

Събираме се по празници. Хората са в отпуски или ваканции - единственото, което се мотае в главите на обикновения човек са празниците и това как ще изкараме свободното време. Обикновено това е свързано с доста ядене, а най-често с много ПИЕНЕ! А как да се предпазим от алкохола, или от неговите последствия?

Материала, който съм ви подготвил е ориентиран към младата аудитория - тийнейджърите. Всеки човек има в живота си периоди на напиване, на наси*ане от напиване, но в последствие на поумняване!


1. Пиянството е процес, в който тялото е в т.н. песимум, или казано на наш език - работи затруднено. Има хора, на които тялото възприема алкохола по един начин, а на други по друг. Килограмите относително нямат никакво значение, както и пола. Има хора, които държат много, има и такива, които не държат.

2. Какво трябва да направим преди да започнем да пием или ВИДИМ НЯКОЙ НАШ ПРИЯТЕЛ ИЛИ ПОЗНАТ ДА ПОЧНЕ ДА ПИЕ? Първото, което може да направим е, да се опитаме да го спрем, което най-често е безуспешно! :lol: Поне най-елементарното е да контролираме човека чрез някаква доза дипломация, тактика и т.н. Вържете дългата коса! Отнася се за момичетата и нас - както са ни категоризирали "метъли"? :roll: Повярвайте, това "подсигуряване" предотвратява безбройно много аварии - повръщание, заклещвания...

3. Не смесвайте алкохолите! :lol: Човек може да му стане хубаво от един алкохол, дори и да е в по-голямо състояние.*Независимо от количеството, единия вид алкохол се разгражда и изхвърля бързо от тялото(разбира се, зависи от количеството), а и удоволствието е истинско. Пийте само един алкохол, ако ви черпят :lol: - правете се, че пиете. Стомахът е на принципа на кухненската гъба - попива алкохола по същия начин!
*(Тук е време да направя една вметка: Никога, ама никога не се напивайте само с бира. Това е най-кофти махмурлука който може да съществува!)

4.Когато видите, че вие или вашето другарче "изпускат коня", колкото и банално да звучи, не го дразнете, не му се подигравайте, не го снимайте! :lol: Ако очите ви видят заровено лице в масата, кървъв поглед, лека агресия(или упадък), зачервена кожа, значи е време. Най- доброто лекарство е въздухът! На открито тялото може да се регенерира по-бързо и по-ефективно. Ако наистина положението стане много, много лошо, речта стане нечленоразделна, а инервацията на крайниците стане невъзможна: Пръстчето в устата и клик, докато не изхвърлите всичко.

5. Когато пиете не пушете! Алкохола е въглехидрат! За неговото разграждане е нужен кислород! Пушенето само влошава процеса.

6. Когато пиете - яжте(замезване на нашенски). Защо ли момичетата обикновенно повръщат само "червено", което някой мислят за кръв. :lol:

6. След изкарването на вредните неща сложете пострадалия на твърда повърхност, легнал! НО...ВНИМАНИЕ! Никога не го слагайте по гръб! (Проверете как е умрял първият вокал на AC/DC ) Най-оптималния вариант е: легнало състояние, по корем, главата отвън, над една кофа! :lol:

7. На сутринта главата обикновено потресва! Не давайте на "алкохолика" вода! Това би го накарало да повърне 15 пъти, дайте му малко бира, ако няма друго в наличност. Ако положението е много зле - "Боаааааааааааа-та" :lol: Най-оптималното е зелевата чорба - ставаш свежарка, без усилия! Виждал съм някой да пият 1-2 супени лъжици оцет+хлябна сода! Това е много опасно, а ефекта е като фонтан!

Това беше от мен! Съвета ми е пийте умерено, не пушете, не си и помисляйте за дрога - треви, екстазита и други простостий! В подходящата компания и подходящата музика всичко става наред, без подобни изхвърляния и тъпотий!

ПИЕНЕТО Е БЛАГОСЛОВИЯ, НАПИВАНЕТО Е ПРОСТОТИЯ!

Весело изкарване на НОВАТА 2007 ГОДИНА!


Едит: Моля модераториторите да имат в предвид, че темата е сериозна. Моля всички постове, които са офтопици, или пък не са с съществена информация, да бъдат изтривани! Мерси за разбирането!

tra^la^la
12-31-2006, 09:33
аххаххахахахххахаххахахах ахахахахахахахахах :lol: :lol:
тва ми хареса много!
само дето според мен по-кофти махмурлук от бират е този когато си препил мощно със уйски (деба така и на научих как се пише)..поне според мен де :mrgreen: щ
па и нямам идея как е умрял вокала...
ама иначе евала хахахахахахахахахахахахах ахахахах

NaDuFcHe
12-31-2006, 09:40
Axaxa tfa e ludnica..ama po zle ot prepivane s bira e prepivane s bira i vodka auuuu :) Posle nishto ne pomaga osven 1-2 dena da en stavsh ot legloto :smt016

BraInLesS_f
12-31-2006, 09:43
Темата е мн яка!Пич си! :)

:mrgreen:

IdiOtKa
12-31-2006, 11:29
оо всичко което се прави кохато някой е познт ми е познато до болка .. доста пати ми се е случвало да се грижа за пияни хора и няколо пъти ..те за мен :oops: иначе темата не е лоша ..въпреки че в такив ситуации винаги човек изпада в луда паника !

Gibson
12-31-2006, 13:12
Мерси за овациите! Желанието ми е просто да помогна с това, което знам. За съжаление българите сме прост народ и не знаем как се консумират удоволствията. Поздрави!


ПП: Първият вокал на AC/DC се е напил като прасе, легнал по гръб, повърнал е, удавяйки се в повръщаното. Не е смешно, а е трагично! Лека му пръст! Независимо от страхотната му техника да пее на фалцет е стигнал до ситуация, в която няма да има как повече да използва гласа си! Нека се поучим от него!

forrzi
12-31-2006, 13:44
ее супер
верно е яко,ще се опитам да го спазя

AliceSw
12-31-2006, 13:52
2. Какво трябва да направим преди да започнем да пием или ВИДИМ НЯКОЙ НАШ ПРИЯТЕЛ ИЛИ ПОЗНАТ ДА ПОЧНЕ ДА ПИЕ? Първото, което може да направим е, да се опитаме да го спрем, което най-често е безуспешно! :lol: Поне най-елементарното е да контролираме човека чрез някаква доза дипломация, тактика и т.н. Вържете дългата коса! Отнася се за момичетата и нас - както са ни категоризирали "метъли"? :roll: Повярвайте, това "подсигуряване" предотвратява безбройно много аварии - повръщание, заклещвания...

ей 4есно, тва ме поцепи отвсякъде, ще празнувам с метъли, тъй 4е ще зема ласти4ета

онтопик - активния въглен помага, защото мн 4есто пияният отри4а и продължава да пие :wink:

sladoled
12-31-2006, 13:58
Поздрави за темата! Ако имаш и друго по въпроса - сподели го. :smt006

12-31-2006, 18:14
аххаххахахахххахаххахахах ахахахахахахахахах :lol: :lol:
тва ми хареса много!
само дето според мен по-кофти махмурлук от бират е този когато си препил мощно със уйски

Ili pa s vermut ili vino.... mali ujas!

01-01-2007, 08:41
Незнам какво толквоа полезно намирата в тази уж статия , че то не се казва нищо което да не се знае... просто някой пак се вживява

Да не говорим че немога да се съглася с някой неща от нея, но сега нямам време да пиша на дълго и на широко

forrzi
01-01-2007, 08:49
добре че го прочетох,щото днеска сутринта трябваше да събирам един младеж от спирката под моста на въздишките...да.еба нещастниците,хората го подминават все едно не лежи мъртвопиян на земята.оказа се че от 9 часа вечерта спи там и никой не му е помогнал

01-01-2007, 11:34
Да това е ужасно когато на хората не им пука когато видят някой паднал на улицата, казват си пиян е , или наркоман , и пълен игнор, а човека може дори да му е станало лошо и да е в безсъзнание, а ако се е напил може да умре от студ, един познат на едни познати е починал така заспал на спирката пиян докато чака тролея зимата... супер нелепо. Затова и аз се дразня на такива нещастници дето не помагат и игнорират такива хора!!!

Браво!

XePouH
01-01-2007, 14:27
браво за темата ще е хубоу ако се спазва :mrgreen:

MoHuTo
01-01-2007, 17:02
Темичката е супер \:D/ :wink:

sexY_mackA90
01-01-2007, 19:03
Axaxa tfa e ludnica..ama po zle ot prepivane s bira e prepivane s bira i vodka auuuu :) Posle nishto ne pomaga osven 1-2 dena da en stavsh ot legloto :smt016

Хахаха :lol: ...абсолютно!!!