PDA

View Full Version : Успяват хората с пари, а не тези които могат и знаят



Star_rider
01-03-2007, 08:31
Ами много съм вбесена. На 18 години съм и уча в едно училище, където всичко се решава с това колко мангизи ще бутнеш на даскала си. Профилът ми е журналистика и в началото на 9-ти клас бях една от любимките на учителя ни, и знаех че не съм си извоювала това като съм му се мазнела или съм му носела разни работи, а чисто и просто с труд и упоритост. Добре, де ама в края на годината трябваше да се събират пари за камера. Трябваше да се дадат по 10 лв., добре де ама ако за някои са малко, за мен са много и дадох 5 лв. като казах, че само толкова мога да заделя. Други две обаче мангизлийки дадоха по 100 лв. и дефактно нашите пари се обезцениха и ни се върнаха. А познайте дали не станаха любимки на учителя ни!? Преди няколко месеца спря да ми дава задачи, защото искаше в едно предаване да се правя на шут, а аз му казах че си имам достойнство и да си избере някоя от ония дето му носят по 100 лв и му купуват закуски. Той така и направи. Аз имам отлични оценки по всички предмети, а ония двете пуйки дето ги лансира навсякъде може и да не завършат с тези ниски оценки. Накрая ще си платят и да влязат в някой университет и, като нищо преподавателя ми може и да ги набута в някоя медия. Може би и аз трябва да го подкупвам вече. Знам ли....

Polin4eto
01-03-2007, 08:38
Леле колко си права! Тая наша държава върви все надолу.

DeSk{}
01-03-2007, 08:57
Това съм го осъзнал доста от одавна...Наистина това е трагично но това не е само в нашата държава...Има го и другаде но просто не сте чували за тези случеи. Баща ми е автобусен шофьор и много често излиза извън границата. Той разказва как полицаи и митничари по другите държави сами си искат пари без ти да им предлагаш...ако нямаш пари...много лошо за тебе...Наистина е много кофти работата но никой нищо не може да направи...

koalka
01-03-2007, 09:24
Напълно си права, факт е че тези с многото пари влизат навсякъде чрез "спонсорство", но просто няма какво да се прави.Просто ти си учи и се надявам да влезеш някъде.Няма смисъл да се ядосваш, нищо няма да промениш.

HopeLesss
01-03-2007, 09:24
Колкото по-скоро се сблъскаш с реалността, толкова по-добре. Винаги съм знаела, че в живота гледат само как да те преебат, но го разбрах едва миналата година. Бяхме на състезание във Враца. Трябваше да представим презентация за града. Всички презентации бяха на Power Point, а моято на Macromedia Flash. Който разбира от тия неща знае разликата. Не се правя на скромна, нашата беше наистина най-добра... Но какво стана... Дойдоха някви кошници от 1-ва английска гимназия в София и взеха първото място. И защо? Защото ние от "провинцията" сме 2-ро качество хора... кво да ти кажа... Аз не обичам да се примирявам с тия неща, просто загърбваш и продължаваш напред. Рано или късно справедливостта ще възтържествува!!! :-({|=

adoration_
01-03-2007, 10:12
Кофти е,но това е реалността... живота-Истинския живот!Някой цял живот се спукват от работа(учене) и не получават това,което заслужават,а други само щракат с пръсти и получават всичко,което поискат!Жалко,но факт!Искрено ти пожелавам да не останеш недооценена! ;)

Public Enemy
01-03-2007, 10:15
Хората са си го казали - money makes the world go round... И ние българите особено добре се отличаваме с тая теория.

стаматов
01-03-2007, 12:47
Не,мисля,че не си права.Ти сама казваш следното: Преди няколко месеца спря да ми дава задачи, защото искаше в едно предаване да се правя на шут, а аз му казах че си имам достойнство и да си избере някоя от ония дето му носят по 100 лв и му купуват закуски. Той така и направи.
Ясно е,че е имало конфликтна ситуация.Добре,постави се ти на мястото на учителя.Какво можеш да направиш - или да си наложиш волята с всички средства,или да оставиш нещата без последствия и просто да си имаш едно наум,че ученичката Хикс е избухлива или чувствителна.Учителят просто е мек човек,който не е искал да задълбочава кофликта.
И остава неясно какъв все пак е бил този репортаж,какво толкова унизително или обидно те е карал да правиш в него.Може би просто нещо по-разчупени и разкрепостено е искал да постигнете.И второ,от написаното от теб става ясно,че по никакъв начин не те е ощетил в оценяването,нали сама казваш,че си и си оставаш отличничка.
А за събирането на пари за камера съм съгласен,че е доста порочна тази система на спонсориране.Ето ти една чудесна тема за бъдещ материал.
Няма какво да се прави,обществото е социално и икономически диференцирано,това е положението.И да се тръшкаме,и да се тюхкаме,все тая,нещата са решени още преди 18 години