PDA

View Full Version : 1 януари 2007



u4eni4kata88
01-03-2007, 09:55
хайде моля ви за помощ за едно есе на тема - 1 януари 2007 едно ново начало!
или нещо за бюджет 2007 пак да е като есе

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-03-2007, 16:30
namerih za az v evropa eto..

Аз с Европа

Всички очакваме с нетърпение влизането ни в ЕС,което ще стане на 01.01.2007 г. и се надяваме всичко да се подобри именно тогава.Но за да направим това възможно ще трябва и ние много да се постараем.
Аз също,както много млади хора,искрено се надявам България да стане една предпочитана от чужденци страна.Според мен,ако използваме всички наши природни ценности и забележителности,след влизането ни в ЕС туристите не само ще идват в страната ни,но и няма да искат да си тръгнат.Надявам се след като настъпи влизането ни в Европа процента на безработицата в България да спадне и да се открият нови работни места.Защото мисля,че сега на всеки се е случвало някога един от членовете на семейството му да е безработен или пък още по-лошото – двама или трима от фамилията(зависи от броя на членовете му).Друго нещо,което подлежи на промяна е корупцията в България.Този проблем не е характерен само за нашата страна,но като че ли тук е много силно изразен.
Надявам се,че след 01.януари.2007г. положението и в сферата на екологията ще се подобри.Винаги,когато се заговори на тази тема аз си правя една асоциация – озоновия слой.С всичките отпадъци и емисии ние малко по малко го разрушаваме.Нека поне сега се замислим!Ние не можем да го върнем,но можем да спрем разширяването на озоновата дупка.А това ще стане с управляване на отпадъците,отработване на отпадните води и мониторинг върху използването на химикалите.Нека заедно всички се постараем да спазваме тези правила и да не изхвърляме отпадъците си,където ни е най-удобно,а на определените за това места!Но не само проблемът с екологията е важен,но и подобренията по отношение на образованието и науката.Моите надежди са и в това направление.Чувала съм как в другите държави в много от училищата всичко се извършва изцяло на компютри и се надявам и тук,макар че може би няма да е във всички,но поне в някои от кабинетите да има компютри и интернет.Друго нещо,което ми е направило впечатление е тези уроци,в които преподавателят прожектира някакви снимки/картини на голяма стена и в същия момент им обяснява информация по картините.Ще ми е приятно ако и тук се въведат такива часове,защото мисля че така ще е по-лесно за нас – учениците да запомним урока.Нужни са също някои инвестиции за обучение и образование на хората,които нямат тази възможност.
Има също и други проблеми,които в процеса на присъединяването трябва да бъдат премахнати,като например дупките по пътищата,хигиената в болниците,кражбите и др.
Моето крайно мнение е,че след приемането ни в Европейския съюз първоначално може да не усетим разликата от „преди” и „след” влизането,но след определен период от време промяната ще се усети и искрено се надявам тя да е към по-добро!


samo tova nameriih.. :smt017

MariElaA
01-03-2007, 20:03
:wink: :P \:D/ малее ти си ЗЛАТОО!Не дадоь аз темата аама и на мене ми трява това есе :) :) :lol: