PDA

View Full Version : Насилието и Човекът



ErinEverly
01-03-2007, 15:31
Сега... Тази тема не е за флууд, а е напълно сериозна. Затова моля хората с гладки мозъчета да изразходват 3-те си заучени изреченийца някъде другаде.

Става въпрос за насилието. Сексуалното и физическото. Днес, като се прибирах, на 100 метра от нас, един чикиджия най-нагло ме хвана за гъза и ме държа така едно 30 секунди, докато не успях да го фрасна и да си тръгна. Изпсувах го едно злобно, а той седеше и ми се усмихваше. Честно казано за един миг си мислех "И са кво? Ще ме ограби? Ще ме набие? Ще ме изнасили?". Не става въпрос за момченце 6ти клас, което му трябва само един шамар. Става въпрос за мъж между 20-30 години. Той ме пусна, а аз се прибрах. С разтуптяно сърце и уплашена. И как да не се уплаша. Никога не ми се е случвало нещо такова, а и аз никога не съм се обличала в толкова придизвикателни дрехи, че да го предизвикам. Но все пак се отървах.

Тая тема съм я замислила отдавна, просто днес имах повод да я напиша. Става въпрос за различните видове насилие и кой от тях вие смятате за най-страшен, подтискащ и неприятен. И да уточня за кои видове говоря:

:arrow: Физическо насилие - Най-често на него са подложени момчетата, въпреки, че в днешно време и момичетата доста се бият.

:arrow: Сексуално насилие - То по-често се случва при момичетата. Говоря не само за подсвиркващите цигани. Говоря и за всеки един момент, в който някой използва слабостта на момичетата, за да ги накара да му доставят някакво сексуално удоволствие (не говоря само за секс). Разбира се, среща се и при момчетата, но много рядко.

:arrow: Семейното насилие - Мисля, че знаете за какво говоря. Детството на един човек до голяма степен определя какъв ще стане той. Затова този тип насилие създава множество насилвачи, убийци, крадц и общо взето тинята на обществото.

:arrow: Психическото насилие - Да, и това е ясно какво е. Думите, особено произнесени от човек, за когото ти пука, могат да оставят много голяма рана в душата на човек.

И така, кой тип насилие смятате за най-страшно? От кое най-много се плашите? На кое сте били жертва? Какво мислите за насилниците?

П.П. Знам, че написаото от мен е дълго, но смятам, че това е важна тема.

[Lucifer]
01-03-2007, 15:49
аз като момче мисля че съм най податлив на психическо насилие! и в частност точно това което е дадено за пример.....

Mimka_sweet
01-03-2007, 15:50
Хм....наистина е важна темата . Аз лично психическо насилие съм го изживявала..май...,но в днешно време няма как да се отрече,че има голяма опасност от сексуално и физическо като гледам какво става...Иначе семейно не мисля че ще ми се случи,защото имам доверие на нашите.Лично мене най-много ме плашат сексуалното и физическото :smt012 А за насилниците мисля че са някфи шибани копелета дето си нямат работа и дето не могат да се докажат освен ако не причинят болка на по-слабите от себе си.

not_the_same^
01-03-2007, 16:04
Тая тема наистина ме накара да се замисля.насилието е ужасно(абе ениуей, вс знаем какво е) и изброените наистина не пожелавам на никой. въпреки че всички си имат лошите страни гласувах за семейното - наистина детството определя човека и до някаква степен бъдещето му. За физическото- да, боли,никак не е приятно, но отминава и просто ни кара да бъдем по внимателни. психическото- в много случаи човекът се затваря в себе си, но ако не е слабохарактерен просто се абстрахира. ЪЪЪм сексуалното..определено такова насилие не се забравя, последтвията са сериозни и понякога не само психически, но въпреки всички мисля 4е би могло да се превъзмогне.. :|

_candy_girl_
01-03-2007, 16:20
то всякво насилие е гадно но според мен най-гадно е сексуалното насилие

priti_kiti
01-03-2007, 16:46
Да.. Всяко едно от насилията,които си изброила е меко казано 'гадно'.. Не смятам,че трябва да подценяваме което и да е от тях,а да сме по-предпазливи,да внимаваме.. въпреки че в някои случаи не зависи от нас.
Страшни са всички насилия,за мен сексуалното най-вече.
За щастие не съм ставала жертва на никакво насилие /чукам на дърво/ и не го пожелавам на никой.. не само,че е ужасно преживяване,но и оставя дълготраен белег у човека,който понякога може да доведе и до лоши последици..
Какво мисля за насилниците.. ами те са болни хора. Или те самите са ставали жертва на някакво насилие в детството си,или просто не са наред с всичкия си и им доставя удоволствие да причиняват болка.. но е факт,че ги има и трябва много да се внимава.

Rocky_girl
01-03-2007, 16:49
For me е психическотоо!!
Понежее съм избягвала вече два опита на сексуално..до колкото видях не беше много гадно
Психическото наранява и оставя следа ФОРЕВЕР 8-[

koalka
01-03-2007, 17:59
Всичките видове насилие са си гадни общо взето.В някои случаи едно може да е по-гадно, в други друго, зависи в какви граници са.Например една единствена дума може да е психическо насилие и да е по-лошо от един здрав бой, хвърлен върху теб.Поне аз така виждам нещата.Но определено за мен и от гледната точка на момиче, сексуалното насилие е най-гадно, защото е и физическо, и психическо.При него на момичетата им остават психически травми, които често не биват преодоляни, което наистина е много лошо.А и се нанасят физически травми, освен всичко друго.Но и психическото насилие след сексуалното е най-гадно според мен...

In4iTu_
01-03-2007, 18:02
Страхувам се от сексуално и психическо насилие - гласувах за "сексуално" - може би, защото не съм ставала жертва на такова, а неизвестното е плашещо. Психически съм била наранявана и не е приятно, дори е гадно...Семейното насилие също не ме кара да изпитвам страх, защото досега родителите ми не са ме наранявали по никакъв начин, надявам се и да не се случи.

XePouH
01-03-2007, 18:02
психическото,раните си заминават,но споменът остава

rosskata
01-03-2007, 18:58
Насилието е кофти нещо. За съжаление в голяма степен е заложено в природата на човека...
В повечето случаи насилието означава безсилие. КОгато хората не могат да се справят с даден проблем и го "решават" с насилие. Било то психическо или физическо. Само че така не се решават проблеми,. а само се създават. Била съм жертва на психическо и на физическо насилие като малка- в даскало... Макар че не беше нещо кой знае какво, много ме е променило. Не понасям насилието в никакви форми и не го приемам. Занимавала съм се с проекти по психология относно влиянието което оказва насилието на човешката психика, и особено на детската... Най-често жертвите на насилие сами се превръщат в насилници... И това е най- лошото... :?

rosskata
01-03-2007, 19:20
аз лично бих разграничил два вида насилие, защото според мен сексуалното и домашното насилие в повечето случай оставят доста тежки психически травми...

Няма вид насилие, който да не оставя психически травми...

ThePainIsReaL
01-03-2007, 19:27
Оо .. колко мога да говоря и пиша за насилие . Преживяла съм доста , но не е било сериозно , намирала съм начин да го превъзмогна . Гласувах за психическо насилие , защото това е оставило най-голяма рана в душата ми , най-много ме е карало да страдам , направо е раздрало сърцето ми на моменти .
Но няма да забравя и деня , в който съжалих , че съм момиче ( т.е. от женски пол ) . Бяхме се събрали няколко човека от махалата у един съсед . И уж да пийнем кафе , лафче ау ... но на мен ми се приходи до WCто ... не знаех къде е и помолих да ми покажат . Всички бяха твърде заети с някви глупости и само големият братовчед на домакина се нави .. Някъде на около 23-24 е мисля .. Показа ми и аз най-весело си влизам вътре и излизам . Той беше още там . Каза , че искал да ми покаже нещо в стаята на леля си и аз О.К .. и си танцувам няква . Влизаме ние в спалнята и аз зяпвам едно огромно огледало .. Леле , как обичам големи огледала (но да не са у нас) и заставам пред него , поклащайки се под ритъма на музиката . Прокарвам ръка през косата си и се гледам като тъпунгер . После се осетих , че съм рошава и попитах дали може да ми даде гребен . А момчето ми каза : "Ела тука , ще ти дам " ( беше в другия край на стаята , до леглото ) . Отидох .. ии .. стана лошото . Никога не съм го очаквала и то от познат . Бутна ме на леглото , почна да ме бара с гнусните си ръце , да ми бърка от блузката . Чувствах се ужасно , исках да изпискам , ама гърлото ми беше изсъхнало .. Борех се с него , за да се махна , а той беше толкова силен .. но някак си или той ме пусна , или аз намерих сила да го избутам и избягам не помня .. Но няма да забравя това , което изживях като страх . Не го пожелавам на никого ..
Но , както и да е , оправих се .. За нещастие няма да го забравя това , само като му видя мутрата и ми иде така да го ударя , че да умре на място , ама едва ли бих могла ..

Мразя насилието , във всичките му форми на проява. Никой няма право да се отнася нечовешки с човешки същества.

Уфф .. поече не ми се пише , че много се сдухвам нещо , ще взема да изпадна в няква меланхолия след малко .
Но хора , не се поддавайте на тормоз , борете се за себе си и своето място на този свят :!:

rosskata
01-03-2007, 19:34
физическото лично за мен... ми не ме впечатлява..
раните заздравяват..

Физическото насилие в много случаи е и психическо... И определено води до психически травми... Като приемането му за нещо в реда на нещата, например :wink:

Eleonora
01-03-2007, 19:38
Всичко що е насилие е кофти!!! :?
Но мен най ме е страх от психическото...може би защото психиката ми е много податлива на такива неща...
до сега много пъти съм се измъквала от различни видове насилници :(

alkobalko
01-03-2007, 19:40
Всичките видове насилие са много гадни и не може да се каже кое е най-гадно. Като момиче мен най-много ме е страх от сексуалното. То оставя не само физически, но и психически белези. За домашното, да чукам на дърво, там нямам проблеми.Но което и да е оставя белези в съзнанието на човек за цял живот.

rosskata
01-03-2007, 19:46
ахахахахахаха

недей така, не ме изкарвай психично болен... моля...

просто психическото насилие е много по-жестоко, а физическото.. ми минава...

Еми вярвай ми ,откакто съм яла бой в даскало 1-2-3 клас... Не искам и не мога да гледам някой да удря друг човек по каквато и да е причина... А за самочувствието на едно хлапе идея си нямаш колко може да пострада... Тва се отнася и за по- големи хора.
А и както казах, физическото насилие рядко се разграничава от психическото... Вървят си ръка за ръка като първи дружки...

midnight...
01-03-2007, 19:51
според мен сексуалното насилие.....отвратително, като си помисля аз 2 години психясвах от някакви тъпи ексхибиционисти до входа, представям си нещо по-ужасно как би се отразило на психиката на който и да е :-s то води след себе си психическата травма и т.н. като цяло се получава затворега гадна система и човек си съсипва живота в някои случаи....

rosskata
01-03-2007, 19:59
смисъл, аз от съма време ям пердах или го раздавам на хора, които откровено ме мразят, играем си психовойнички и т.н.
и просто насилието е някаква част от целият този начин на живот...

Психично болния... :lol:
Фани някой нищо неподозиращ за "твоя начин на живот" човечец, пребий го от бой, и гледай няма ли да има психически последици...

rosskata
01-03-2007, 20:07
насилието винаги е съпътствало човека през неговият път..

Както и войните, геноцида, расизма, липсата на права, глада,епидемиите, смъртоносните болести, диктатурите...
Ама на тях не им се радваме, нали...

sherry
01-03-2007, 20:09
Насилието във всичките му форми е гадно нещо, но факт е, че е навсякъде околко нас...
Жертви стават не само малки, но и големи хора, даже да си мислиш, че си физически и психически силен човек, това не те застрахова по никакъв начин!
Семейното насилие бива "покрито" доста пъти...Жертвата рядко би подала оплакване(макар че би било редно), защото става дума за близък човек. А свидетелите не сигнализират на органите на реда, защото считат, че не е тяхна работа :smt013
Психическо и физическо насилие - и двете вредят, защото ако някой непознат те осакати при бой примерно, той така вреди не само на физиката ти, но и на бъдещето ти. Тогава физическото насилие се слива с психическото и става още по - зле. Трябва да бъдем малко по - човечни и да се стремим да не изпитваме негативни чувства. Гнусно е да пребиваш детето си...да го спукваш от бой, а после да твърдиш, че го обичаш. Да изнасилваш малкото си момиче, а после да спиш спокойно.

rosskata
01-03-2007, 20:14
ловът, спорта (не се заблуждавайте доста от спортовете са били просто начин да се обучават войници едно време... примерно модерен петобой- всички качества нужни за един военен куриер)

Спортовете са идеален начин за преодоляване на стремежа към насилие... Насочва се негативната енергия в една позитивна посока... ПО- добре да излезеш с някой на футболен мач и да го спукаш от бой ( в абстрактния смисъл), да го победиш, отколкото да го хванеш и да го пребиеш...
Човек може да докаже себе си много по-добре като постигне нещо в спорта, например... Не е нужно да се нараняват другите...

rosskata
01-03-2007, 20:23
:lol: Да, спорта може да е война, но поне не умираш като те побдят, нали...
И определено психиката на един футболист не е толкова пострадала колкото на един войник.
Ако ме бият на карти няма да го преживея толкова тежко отколкото някой да ми фрасне един, или да ме обиди...
За сметка на това ще се почувствам доста по- добре да победя някой на шах, отколкото да го наритам, или да му се разбуча...
Това имах предвид.

rosskata
01-03-2007, 20:26
един удар по егото може да е много по- ужасен отколкото два шамара, които няма да усещаш след 10 минути...

Това също е удар по егото... Унизително е някой да те удря, особено ако знаеш,че не можеш да му се противопоставиш...

rosskata
01-03-2007, 20:31
за мен е много по-голям удар някой да ми смачка егото като примерно ме победи в спорт, отколкото да ми насинят главата, но май вече опираме до различни светогледи, а??

8-[ Нещо такова... Разлини характери също, предполагам.
И все пак...
(поемам въздух)
Насилието е гадно във всичките му форми...(тропам с крак) :mrgreen:

sexy_devil4e
01-03-2007, 20:38
ами темата е много сериозна и важна..в днешно време насилието за жалост е част от ежадневието ни :? всички типове имат еднакво "гадни" страни са много страшни!аз мисля,че всяко от изброените води до психическо насилие,е не точно насилие ,но нараняване!например сексуалния турмоз,просто не ми се коментира какви щети върху психиката нанася,физическия и семейния също..
аз лично се страхувам от сексуалното насилие ...ами няколко пъти са ме заплашвали с това и всеки път съм умирала от ужас,било е от мангали и строители по улицата...всмисъл "ще те изе*ба,кукло"и подобни,преди ме беше страх,е и сега ,де ,но не чак толкова,разбирам,че това са просто отчаяни строители ,които се правят,на много интересни!!!е,имам едно на ум,но не го приемам много навътре..
Най-много ме е страх от сексуалното насилие,както вече казах..нямам впредвид училищните момчешки свалки и т.н,а говоря точно за изнасилването!!!ако не дай си Боже ми се случи нещо такова,няма да мога да го преживея..Не мога да си представя какви изроди са способни да правят такива гадории!!!семейното насилие не ме е страх,защото никой от родителите ми не ме е удрял и мисля,че няма вероятност да ми се случи,достатъмно доверие им им!от психическото насилие..да ви кажа честно,никога не ми се и случвало да ме обиждат само с "лигла,кучка и подобни"което не може да навреди на психиката ми,тъй като знам,че не съм такава..а физическото ..никога не са ме удряли..нито в у-ще нито никъде,само веднъж една ми заби шамар,но това в никакъв случай не мисля,че е нещо сериозно..
има толко престъпност,че да ти се отще да ж ивееш!Дано сега като влезнахме в Европа държавата се оправи!!!

rosskata
01-03-2007, 20:39
опитваш се да доминираш с твоето мнение над моето, т.е. упражняваш психическо насилие над мен и моят светоглед, като виолираш (ебахти думата еййй) всички ои права на свободно мислеш индивид, нанасяйки безмилостни удари в моето его и репутация...


Кво ти пука, нали обичаш насилието... :smt005

Виолирам... :smt005 На виола не моем да свирим, сори...
(спам му е майката)

И за да не е спам, ще кажа най-сетне нещо по темата. Най- много ме е страх от физическото и сексуалното насилие... Там се чувствам най- малко защитене и сособна да се защитя. Психическото насилие... Борила съм се с него доста успешно.
За домашно няма опасност.

ErinEverly
01-03-2007, 23:24
Оо .. колко мога да говоря и пиша за насилие . Преживяла съм доста , но не е било сериозно , намирала съм начин да го превъзмогна . Гласувах за психическо насилие , защото това е оставило най-голяма рана в душата ми , най-много ме е карало да страдам , направо е раздрало сърцето ми на моменти .
Но няма да забравя и деня , в който съжалих , че съм момиче ( т.е. от женски пол ) . Бяхме се събрали няколко човека от махалата у един съсед . И уж да пийнем кафе , лафче ау ... но на мен ми се приходи до WCто ... не знаех къде е и помолих да ми покажат . Всички бяха твърде заети с някви глупости и само големият братовчед на домакина се нави .. Някъде на около 23-24 е мисля .. Показа ми и аз най-весело си влизам вътре и излизам . Той беше още там . Каза , че искал да ми покаже нещо в стаята на леля си и аз О.К .. и си танцувам няква . Влизаме ние в спалнята и аз зяпвам едно огромно огледало .. Леле , как обичам големи огледала (но да не са у нас) и заставам пред него , поклащайки се под ритъма на музиката . Прокарвам ръка през косата си и се гледам като тъпунгер . После се осетих , че съм рошава и попитах дали може да ми даде гребен . А момчето ми каза : "Ела тука , ще ти дам " ( беше в другия край на стаята , до леглото ) . Отидох .. ии .. стана лошото . Никога не съм го очаквала и то от познат . Бутна ме на леглото , почна да ме бара с гнусните си ръце , да ми бърка от блузката . Чувствах се ужасно , исках да изпискам , ама гърлото ми беше изсъхнало .. Борех се с него , за да се махна , а той беше толкова силен .. но някак си или той ме пусна , или аз намерих сила да го избутам и избягам не помня .. Но няма да забравя това , което изживях като страх . Не го пожелавам на никого ..
Но , както и да е , оправих се .. За нещастие няма да го забравя това , само като му видя мутрата и ми иде така да го ударя , че да умре на място , ама едва ли бих могла ..

Мразя насилието , във всичките му форми на проява. Никой няма право да се отнася нечовешки с човешки същества.

Уфф .. поече не ми се пише , че много се сдухвам нещо , ще взема да изпадна в няква меланхолия след малко .
Но хора , не се поддавайте на тормоз , борете се за себе си и своето място на този свят :!:

Тва е ужасно. Не мога да разбера как един човек може да преодолее нещо такова. Честно казано, винаги съм си мислила "е, тва на мен никога няма да ми се случи", а съм сигурна и че повечето хора мислят така. Тъпото е, че се случва. И някога може да се случи и на теб. Но ние не вярваме. Едно 50% от момичетата, които познавам, гледат да покажат колкото се може повече плът. И за кво? Зада свалиш някой потен циганин в дискотека? Нямам нищо против кръста и краката да се виждат или някакво деколте, но смятам, че то трябва да бъде по определен повод, на определено място и да не е ежедневно облекло. Разбира се, не твърдя, че за да ти се случи нещо такова, трябва да си облечена така.
Както и да е. Мен наште винаги са ме обвинявали, че съм прекалено смела и един ден ще си изпрося боя. Щото имам лошото качество да си казвам всичко в лицето, да не се страхувам да се разхождам по малки улички през нощта и т.н. Един побърканяк покрай даскалото даже ми беше насочил пистолет. Ама кво да се прави. Вълка кожата си мени, но нрава никога.

rosskata,
Съгласна съм с теб, че физическото насилие причинява психически последствия. Но не винаги. Щото има хора, които така си живеят. Аз имам един приятел, който през ден идва с някакви наранявания, но човекът нито се оплаква, нито му вреди на психиката.

exploitedteen,
Тва че на теб физическото насилие ти е в кръвта, не означава, че при всички е така. А, бтв, ти нещо против мазохистите ли имаш????

Са и към двамата,
Бихте ли престанали спора, преди Бат Мачока да дойде и да ми заключи темата :lol: Обещавам ви да си намерим тримата една хубава тема и да си спорим надългои нашироко :lol:

Briseis
01-03-2007, 23:46
"Насилие" тежка дума, явление, което се случва всеки ден около нас.Част от начина ни на живот.Насилието е страшно нещо, с големи последствия.Според мен първоизточника и най-страшния вариант на насилието е домашното.То не винаги се проявява чрез физически наранявания.Много по-често това са чисто психически травми.Ако дете е станало свидетел на семейно насилие, особено в ранна детска възраст, то ще го приеме като нещо нормално и един ден, самото дете ще е насилник.Или по-лошо:ще се изолира от света.
За психическото насилие няма да говоря.Мисля, че всички сме били жертви и дори понякога сме психически насилници.Нараняваме най-много тези, които обичаме.
Колкото до сексуалното насилие.За мен тези изверги са психично болни и трябва да се диспанзират.Насилниците имат психични отклонения, те не осъзнават какво правят, но често техните действия погубват животи.Защото ако си станал обект на такова насилие, рядко може да преодолееш психическата травма.
Физическото насилие е навсякъде около нас.Както каза роската, може да срути нечие самочувствие.Особено при децата.Аз като бях малка в квартала доста ме тормозеха и не ми се отразяваше добре.Не го приемах като рана, която зараства.
Според мен насилието не е никога само един вид.То винаги води до тежки психологически последствия, телесни наранявания...

Ludoto_Lape
01-04-2007, 00:14
abe nqma hubavo nasilie....si4ko e gadno......ne predpo4itam ni6to [-X [-X (to koi predpo4ita) :smt018 :smt017

YouR_PoisoN
01-04-2007, 14:14
Най-ужасното за мен е сексуалното насилие... защото сякаш то оставя най-дълбока следа на психиката, въпреки че има и отделен отговор-психическо. Някак си не си представям изнасилване или нещо подобно, докато психическото насилие някак мога да си го представя-аз не съм идеален човек и очаквам упреци от всички страни-независимо от кого, понеже не се надявам хората на които държа да не кажат лоша дума за мен.


При всички от изброените насилия има... едно такова... уронване на "егото", самоуважението, самочуствието и т.н. които имат пряка връзка с последния изброен вид-Психиката. Така че:
сексуалния тормоз=физика+психика,
може да не съм права, но аз така мисля.

Charleese
01-04-2007, 17:20
Всеки един вид насилие,било то физическо,сексуално или психическо,впоследствие оставя отражение върху характера на човек и отношенията му с другите хора.Сексуалното насилие е просто отвратително и мисля,че бих полудяла,ако ми се случи нещо подобно. :x И все пак смятам,че психическото малтретиране е най-ужасно и именно от него най-много се страхувам.То може да продължи не само в детството...някой цял живот може да бъде умишлено подтискан и мачкан. :roll: Темата наистина е много важна,защото това са травми,които остават за цял живот :idea:

Obitax
01-04-2007, 18:09
za men nai stra6no e psihi4eskoto nasilie i sexualnoto drugite vidove nasiliq se prejivqvat po lesno i bez tolkova golemi du6evni rani .

love_sdv
01-04-2007, 20:29
ami.. nito edno ne sum izjiviala v pulnia smisul na dumata. i chestno kazano ne znam ot koe me e strah nai-mnogo. baba mi kazva "ot prost strah da niamash, ot lud da se pazish".. dolu gore nai-viarno. naistina ne znam... no i mislya, che te sa svurzani. ne moje da budesh iznasilen bez fizicheski tormoz, nito prebit bez psihicheski... znam samo, che za takiva prestupleniya smurtnata preisuda ne tryabva da e zabranena. pone za nai-krainite sluchai...

Th3WildAng3l
01-05-2007, 07:40
Чета си аз постовете .. и осъзнавам че всъщност не ме е страх.
Да започна с физическото насилие - може да съм момиче, но държа на болка. 2-3 шамара, ритници .. и какво - ще стана и ще си замина. След 2 седмици нищо няма да ми има.
Психологическото - може да се сдухвам от много неща, но по принцип толкова работи съм преживяла, че някак си не само съм затворена към пренебрежителното отношение нахората, а изобщо усещам кога хората могат да ме наранят. А когато се случи настройвам психиката си на друга вълна и всичко минава по-лесно.
Домашното - вече е късно да ми се случи в родния ми дом..
И остава сексуалното - много от момичетата казаха, че се страхуват именно от него. Аз лично съм преживяла 3 опита за изнасилване. Говоря за сериозни опити - заплашване с оръжие, крясъци, викове, шамари (върху мен). Беше ужасно и трите пъти - наистина ако не ви се е случвало ви пожелавам никога да не ви се случва, ако вече ви се е случвало - да не ви се случва отново. Някак си съм претръпнала към това. Преодоляла съм страха си от самото изнасилване, но за съжаление травмите от предните не си минават просто така и остават.

ErinEverly
01-05-2007, 08:38
Чета си аз постовете .. и осъзнавам че всъщност не ме е страх.
Да започна с физическото насилие - може да съм момиче, но държа на болка. 2-3 шамара, ритници .. и какво - ще стана и ще си замина. След 2 седмици нищо няма да ми има.
Психологическото - може да се сдухвам от много неща, но по принцип толкова работи съм преживяла, че някак си не само съм затворена към пренебрежителното отношение нахората, а изобщо усещам кога хората могат да ме наранят. А когато се случи настройвам психиката си на друга вълна и всичко минава по-лесно.
Домашното - вече е късно да ми се случи в родния ми дом..
И остава сексуалното - много от момичетата казаха, че се страхуват именно от него. Аз лично съм преживяла 3 опита за изнасилване. Говоря за сериозни опити - заплашване с оръжие, крясъци, викове, шамари (върху мен). Беше ужасно и трите пъти - наистина ако не ви се е случвало ви пожелавам никога да не ви се случва, ако вече ви се е случвало - да не ви се случва отново. Някак си съм претръпнала към това. Преодоляла съм страха си от самото изнасилване, но за съжаление травмите от предните не си минават просто така и остават.

Еми не съм много съгласна. Физическото насилие над момиче е ужасно нещо. Въпреки че и аз мисля че не е толкова страшно и непреодолимо за психиката.
Психическото -еми, гадное. това е нещото, към което никога няма да претръпна. Толкова съм била измъчвана от 1 до 7 клас, че незнам. Верно е, направи ме по-силна, но само пред други хора. Онези, които са ме тормозили преди, винаги ще си останат лош спомен, а и хора, от които да се страхувам.
За домашното - и на мен не ми се е случвало. Но никога не е късно родителите да полудеят, чукам на дърво.
За сексуалното - много ми е мъчно за теб. Но все пак смятам, че никога не може тва нещо да се превъзогне и ако пак стане нещо такова, да чукаме на дърво, пак ще се уплашиш и ще действаш инстинктивно.

quench
01-05-2007, 08:52
Страхувам се от политическо и икономическо насилие - с отделният индивид или с по-слаба организация можеш я да се бориш,я да се скриеш. От държавата няма как,ако си никой...

Иначе и психологическото насилие е много страшно - много от хората,които казват,че не ги е страх не са изпитвали психологически травми на собствен гръб. Е,аз съм - не е весело. Това е нещо,което рационалните ти сили не могат да преборят,нещо,което се загнездва в съзнанието ти и се самозадейства и самоподхранва от най-проста психологическа рефлексия върху ставащото около теб. Рааната може да оздравее,но умът - трудно!

Неее,не електрошокът,неее!!! Недейте докторе,повече няма да ви пипам компютъра и ще си вземам хапчетата редовно!!! Неее!!! Гхххх....

quench
01-05-2007, 09:02
Буахахахаха!!! Точ' тъй! Мъжете и жените равни във всичко!!! Не можете да ми казвате "ама нали трябва да сме равни?",а после "еее,ама аз съм жена,а ти си мъж - това е твоя работа!"
:x
:wink:
Само аз да отнасям пердаха,а?!
:x

ErinEverly
01-05-2007, 09:30
Еми не съм много съгласна. Физическото насилие над момиче е ужасно нещо. Въпреки че и аз мисля че не е толкова страшно и непреодолимо за психиката.


сексистка???

Мамка му не отново :lol: Писна ми да споря с теб по тоя въпрос. Цяла тема може да си отворим и да се забавляваме :lol: НЕ, НЕ СЪМ САКСИСТКА! Тва го знаеш много добре. Саксистка съм само когато съм в мензис :lol:

А, колкото до въпроса - ма заповядай. Естествено, че можеш да ме удариш. Удряло ме е момче, нито е чак толкова страшно, нито е в разрез с моите принципи. Аз съм на принципа "око за око, зъб за ззъб". Хан Крум ми викат :lol:

ErinEverly
01-05-2007, 09:36
така се изразяваш.. аз не съм виновен, че смяташ нас мъжете за безчувствени боксови круши (в една тема пък разправяше, че жените имат по-висок праг на болката => не е нормално да е по-страшно физическото насилие, но това вече е друга тема...)


ПП виж как помня стари теми... :::

Говорих с момичето за дадения от нея пример. Думите ми не бяха казани по принцип, а за нейния случай.
Пф... Не сятам никого за боксова круша. Смятам, че ако аз ударя едно момче, което често се случва, то има пълното право да ме удари. Е наскоро шамаросах на 2 на 3 пъти един, но той не ми отвърна. Тва си е негов проблем. Сега... незнам кой има по-висок праг на болката. Дори не помня въз основа на какво го разправях. Затова не мога и да ти разшифровам думите си.