PDA

View Full Version : След 14...



sledko_f>93
01-04-2007, 18:57
Вие ще работите ли след като станете на 14? Или ако ве4е сте работите ли нещо? Интересно ми е защото това лято ставам на 14 и се 4удя къде да си намеря нещо за през лятната ваканция?

01-04-2007, 19:01
ще те разочаровам/може би/ НО след 16 вече можеш да работиш.

01-04-2007, 19:03
еми аз си работя при всяка възможност откакто станах на 14.. работил съм на сума места - гаражи, строежи, магазини и т.н. Пари си трябват, а и тази работа те подготвя за живота по-нататък.. но от друга страна е малко тъжно, да се започва от такава възраст....
моя съвет е да не работиш, освен ако не ти се налага.. има време.. ще работиш доста завбъдеще ;)

koalka
01-04-2007, 19:03
И да работиш на 14 ще е незаконно.

JoeBanana
01-04-2007, 19:03
не мога да разбера що всички се натискате да работите
осъзнайте се ! сега му е времето да си клатите краката, да куфеете, да се радвате на безгрижието и всичко в тоя дух
:mrgreen:

totev
01-04-2007, 19:05
еми аз си работя при всяка възможност откакто станах на 14.. работил съм на сума места - гаражи, строежи, магазини и т.н. Пари си трябват, а и тази работа те подготвя за живота по-нататък.. но от друга страна е малко тъжно, да се започва от такава възраст....
моя съвет е да не работиш, освен ако не ти се налага.. има време.. ще работиш доста завбъдеще
забравих да се логна ;)

ProstoAz
01-04-2007, 19:10
не мога да разбера що всички се натискате да работите
осъзнайте се ! сега му е времето да си клатите краката, да куфеете, да се радвате на безгрижието и всичко в тоя дух
:mrgreen:

Така е, въпреки че и аз исках да работя в едно кафе лятото, но наште не ми разрешиха... :lol:

In4iTu_
01-04-2007, 19:12
Не си ли тръгнала да мислиш за лятото малко рано? :mrgreen: Еми аз раздавах брошурки с една приятелка, но е много уморително в тая жега..поле не си чувстваш краката, обаче пък е голям купон по улиците...вървиш и се хилиш...и се хилиш.... :lol: (Беше ми много забавно)

XePouH
01-04-2007, 19:21
изкарай си летата,след туй ще имаш да работиш десетилетия

bulgarche
01-04-2007, 19:32
Да и аз така..."като стана на 14 ще работя"
Може би от тогава си го мисля и все не е работа като работа....смисъл нещо нормално. Съчетавам полезното с приятното, но дружко си е гадна работа :)
Таз година даже нямам и желание да почвам.

skate-more
01-04-2007, 20:16
ше работят ](*,) адски дебилно звучи и нещете да го прайте мислите че ше си изкарате кинти и ше си ги харчите вие :smt005 пропилейте си времето бе..

MauMyHkaTa
01-04-2007, 20:21
Нека като и се работи, да поработи пък, какво. Аз например миналата година поработих, нао беше малко по стечение на обстовтелствата - почти месец. Но ми хареса. Реално погледнато това ни е работата като станем родители - да работим, за да издържаме както себе си, така и евентуално семействата си. Но според мен всеки може да прецени сам за себе си дали иска наистина да работи. Но ако се хване, да знае за какво е отишъл там все пак, а не ох, боли ме тфа, ох ма то мн изморително било и т.н. Ами така е, лесно няма в тоя живот и трябва малко да се потруди човек! Аз казвам че бях доволна (макар и за малко), първо защото си изкарвах пари (взимах максимално възможната "премия", която можеше да ми се даде), които никога не са ми излишни, после си имах за почивката а и за др. неща, и второ, защото за мен така си прецених, че ще е по-добре - малко разтоварване, вместо да си клатя краката цяло лято и само да се чудя какво да правя у нас. Работата не ми пречеше да си излизам, напротив. Всичко си беше добре, дори бях готова да работя и в съботния ден, но просто не ми разрешаваха от там... Така че, според мен лично, ако си готова наистина, ако го искаш и имаш възможността - ами просто я използвай!
П.П.: Бях на 17.

... мислите че ше си изкарате кинти и ше си ги харчите вие :smt005А кой друг да "им" ги харчи?! :shock: Нашите например нямаха нищо против тфа и даже ми казваха точно така - че каквото си изкарам си е мое. Пък и по принцип си е така! Сега на тия години какво, да тръгна да "храня" майка си и баща си с мои пари? И това време ще дойде, и аз ще имам някой ден кого да храня.. надявам се!

Ludoto_Lape
01-04-2007, 21:16
az sum mislila za tfa lqtoto nekude da rabota....ama samo zaradi tfa 4e 6e si imam moi kinti 6e si gi har4a za kfoto si iskam...no opredeleno ako rabota iskam da e ne6to s mn hora i da e feselo.... :smt005 :smt005 :smt005 btw na 14 sum i....mai nema moa rabota ama ...karai na koi mu puka im vreme...... :smt005 :smt005

teenkopele
01-05-2007, 06:02
Вие ще работите ли след като станете на 14? Или ако ве4е сте работите ли нещо? Интересно ми е защото това лято ставам на 14 и се 4удя къде да си намеря нещо за през лятната ваканция?

Може и да си намериш нещо, но ще ти е трудно и най-вероятно ще ти трябват някакви връзки.
Иначе аз бачкам от 15 годишен. :) :wink:

quench
01-05-2007, 07:24
Искам да съм на 15 и да съм в училище....
:cry:

sherry
01-05-2007, 07:49
Ами за 14 ти е рано да работиш, съветвам те да се откажеш, работата не е толкова лесно нещо, колкото може би си го представяш...Още повече, че си момиче...Почивай си докато имаш възможност. Изчакай поне докато станеш на 16. Някакви семейни проблеми ли имаш, че искаш сама да се издържаш? :roll: Ако е така, разбирам те, но ако просто ти е хрумнала идеята, откажи се...Много трудно би си намерила работа на тея години и сигурно ще е ниско заплащане,а трудът ще ти изпие силите...Аз съм на 17, това лято мисля да работа, но просто защото ми трябват пари за уроци, изпити(догодина ще кандидатствам), налага се да работя. Затова и ще го направя. Ако не ти се налага, изобщо не се заемай!

®©PeTq®©
01-05-2007, 08:58
Аз като стана на 14г. ще мога да работя при чичо ми..Той има 4 ресторанта...И само за чистене на пепелници се плаща по 250-300 лв...Предполагам,че това ще работя.... \:D/

IlLuSi0nS`
01-05-2007, 20:24
хах ама вие сте мн странни лапета.. на 14 год иска да бачка.. абе гледай си живота е.. хахха всъшност аз съм на 18 и не съм работила никога.. не съм искала.. пък и благодаря на мама и тате че дават.. :mrgreen:

machoka
01-05-2007, 20:28
Не е голямо геройство да работиш на 14. Дори е глупаво и ще работиш нещо... глупаво. Никой няма да повери сериозна и отговорна задача на деца на тази възраст. Не им и прилича.

Играйте си, джиткайте комп. игри и излизайте на кафета, защото още няколко години и .. и да искате, и да не искате ще ви се наложи да бачкате и тогава дупе да ви е яко :idea: