PDA

View Full Version : Защо преча на всеки...



nasty_f
01-04-2007, 23:39
Не знам дали темата е точн за тук,но вече съм толкова отчаяна и искам просто да споделя...Днес баба ми беше викнала моето семейство на вечеря и семейството на леля ми,която е сестра на баща ми.Понеже аз,сестра ми и майка ми сме нещо като "черните овци" на семейството и винаги сме тема на разговор за останалите-баба,дядо(от страна на баща ми),вуйчо,леля.Те постоянно ни коментират и винаги им пречим с нещо.Когато се събираме някъде,ако не е в нас майка ми никога не идва,защото винаги се кара с вуйчо ми(повечето пъти) и не иска повече да си хаби нервите(да отбележа,че те доста дълги години са я обсъждали и винаги е имало скандали в нас преди да се преместим да живеем отделно-14 години,и поради това сега майка ми е много изнервен човек,не може да спи без запушалки за уши,прече и всякакъв шум и се сабужда от най-малкото тропване,или от светлина).И по време на вечерята както си ям...Изведнъж вуйчо ми започна да ми вика,а не съм казала и дума,понеже знам,че веднага ще ми успорва,или ще ми вика за пореден път.Не знам защо,какво му преча.Запомна да вика "Ти само се гримираш,нищо не правиш във вас,помагаш ли на майка ти,от вас нищо няма да стане(демек и за сестра ми)...Има едно момиче на твоята възраст,което има деца и като гледам как само излизаш...Първа ти ще се ожениш от това семейство.Вие нищо не знаете..."
Не знам този човек за какъв се мисли,за велик ли...Мисли си,че знае всичко,и че докато не стана на 18 нямам право да говоря,да отговарям...И аз му отговорих "Ти от къде знаеш какво съм правила днес?!?!Изградих всичкото пране и чистих,така че не говори като не знаеш!!!" Аз се развиках,защото много се ядосах,както си седя и ми писна постоянно да ми се карат...Че той какво право има,не ми е родител!!!Хора,направо съм съсипана психически тази вечер.Още доста неща от този вид ми наговориха на тази "прекрасна" вечеря и понеже сълзите ми вече избиваха,а не исках да плача пред тях казах,че отивам да си взема пари от нас,понеже съм ги забравила,а трябваше да излизам със сестра ми после направо.И още не бях излезнала от вратата и направо цяла река от сълзи,много гадно ми беше :smt009 А баща ми също беше на вечерята...И знаете ли какво стана,докато вуйчо ми,леля ми,баба ми и дядо ми ми викаха...Баща ми мълчеше през цялото време,а сестра ми беше в другата стая,но нея не я обвинявам.Как можа да постъпи така не знам.Яде и мълчи,не тръгна да ме защитава,почувствах се адски сама...Срещу мен са 4 големи човека и ми викат,а той не взима участие да ми помогне,като вижда,че седя и само гледам..То просто нямаше какво да кажа,та те са велики и безгрешни,може ли да им се успорва?!?!Не казвам,че съм перфектна,такива хора няма,но не съм курвата и боклукът,които ме изкараха :smt010 ...1-во :arrow: Не съм циганка,2-ро :arrow: Изкарвам само заслужени и само 6-ци в училище и сестра ми също,3-то :arrow: Много рядко ми се е случвало да седя и да бездействам в нас,винаги съм помагала на майка ми и всеки ден оправям нещо,или гладя,или простирам пране,или и двете,или чистя,или помагам в готвенето...Никога не бездействам,понеже живееме в голяма къща и трябва да се помага,то майка ми не е железна,горката.Вярно е,че обичам да се гримирам и го правя нсеки ден,но не съм като зомби,хубаво се гремерам,но на тях какво им пречи това??? :smt010
Особенно днес се почувствах толкова голям боклук,че няма на къде...Още плача и не мога да се успокоя,а това стана в 8 часа тази вечер,сега е...2 и 43 :smt010 :smt010 :smt010 .Майка ми каза,че ще говори с баща ми за това,но й казах,че по-добре да не го прави...То ще им се върне... :smt010
Благодаря на тези,които прочетоха темата ми.



Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

martin_91_
01-04-2007, 23:58
Гадна история !!! Аз на твое място щях да им тегла една лелина и щях да им кажа кои сте вие за да ме съдите и така ..... ше ти казват те как да живееш мене майка ми и баща ми не ми говорят така па камоли баба ми ,дядо ми или вуйчо ми ,нз как ги издържаш !!! :-k

HopeLesss
01-05-2007, 00:01
Мила, няма да им се даваш!!! Кво като са ти роднини, баси хората. И аз на времето не можех да трая чичото на майка ми и където го видех, все бягах. Не им обръщай внимание и гледай да не си много около тях. Майка ти знае как се чувстваш и със сигурност ако говори с баща ти може да оправят нещата. Но е хубаво, че не си си мълчала. Човек не трябва да оставя другите да го тъпчат, било то дори собствените ти роднини. Бъди силна и не плачи за такива неща. Ти си знаеш, че не си такава, каквато те те изкарват. И те ще го разберат, но късно. Аз на твое място бих ги гледала много лошо и изобщо нямаше дори да им говоря - пълно безразличие. Със сигурност ще им стане гадно и ще съжалят за действията си! Усмихни се :wink:

nasty_f
01-05-2007, 00:14
То няма как да ги отбягвам...Трудно,защото живеем в малък град,всичко се разбира много бързо ии леля ми има оптика в наща къща на първия етаж,на който има и друг магазин...И винаги,когато излизам,или се прибирам я виждам :?

martin_91_
01-05-2007, 00:15
Ми просто като те пита нещо не и отговаряй прави се че я няма не е толкова трудно

nasty_f
01-05-2007, 00:16
Благодаря много за съветът :)

martin_91_
01-05-2007, 00:19
Направи това което ти написах и ще видиш как ше започне да ти ходи по гъзът (с извинение )

MoHuTo
01-05-2007, 01:14
Мила, няма да им се даваш!!! Кво като са ти роднини, баси хората. И аз на времето не можех да трая чичото на майка ми и където го видех, все бягах. Не им обръщай внимание и гледай да не си много около тях. Майка ти знае как се чувстваш и със сигурност ако говори с баща ти може да оправят нещата. Но е хубаво, че не си си мълчала. Човек не трябва да оставя другите да го тъпчат, било то дори собствените ти роднини. Бъди силна и не плачи за такива неща. Ти си знаеш, че не си такава, каквато те те изкарват. И те ще го разберат, но късно. Аз на твое място бих ги гледала много лошо и изобщо нямаше дори да им говоря - пълно безразличие. Със сигурност ще им стане гадно и ще съжалят за действията си! Усмихни се :wink:
Много точно казано CooL^GirL^^^ \:D/

mechtaq_za_teb
01-05-2007, 06:01
Мила, няма да им се даваш!!! Кво като са ти роднини, баси хората. И аз на времето не можех да трая чичото на майка ми и където го видех, все бягах. Не им обръщай внимание и гледай да не си много около тях. Майка ти знае как се чувстваш и със сигурност ако говори с баща ти може да оправят нещата. Но е хубаво, че не си си мълчала. Човек не трябва да оставя другите да го тъпчат, било то дори собствените ти роднини. Бъди силна и не плачи за такива неща. Ти си знаеш, че не си такава, каквато те те изкарват. И те ще го разберат, но късно. Аз на твое място бих ги гледала много лошо и изобщо нямаше дори да им говоря - пълно безразличие. Със сигурност ще им стане гадно и ще съжалят за действията си! Усмихни се :wink: Saglasna sam.V pove4eto slu4ai bezrazli4ieto e nai-golqmoto nakazanie za edin 4ovek!

teenkopele
01-05-2007, 06:21
...един среден пръст в лицата на всички...

:wink:

sherry
01-05-2007, 07:25
Оф, как ги търпиш, не знам! :smt013
Като навършиш 18, направи всичко възможно да се разкараш от там, те не могат да ти дават тон в живота! Къв им е проблемът, че се гримираш? Нали имаш хубави оценки, нали им помагаш у дома?
Наистина говори с баща си, без да му викаш, кажи му, че те боли и че ти е гадно, задето си мълчи, докато ти се карат. Това не може да продължи повече така...

sherry
01-05-2007, 07:42
Оф, как ги търпиш, не знам! :smt013
Като навършиш 18, направи всичко възможно да се разкараш от там, те не могат да ти дават тон в живота! Къв им е проблемът, че се гримираш? Нали имаш хубави оценки, нали им помагаш у дома?
Наистина говори с баща си, без да му викаш, кажи му, че те боли и че ти е гадно, задето си мълчи, докато ти се карат. Това не може да продължи повече така...

и да не е на 18 няма за какво да търпи такова отношение и то от хора, които очевидно просто искат да се заяждат. Важното за момичета е, извинете ме за израза, да си ги сложи всичките тези роднини и приказки на оная работа и да си живее живота, както й харесва.

Виж сега- няма смисъл да се мъчиш да печелиш одобрението на някакви дребни, озлобени от живота хора, които се чувстват по-добре само като мачкат някой друг. Просто не им се връзвай...
Въпросът е в това, че сега зависи от тях....Майка и и баща й я издържат, има покрив над главата си. Няма как да се махне от там...Иначе да, не трябва да ги търпи и да ги слуша за всичко...То тея явно все не са доволни

alkobalko
01-05-2007, 07:53
Mиличка, усмихни се, няма мсмисъл да плачеш заради тях. Не им се давай, те искат точно това. Следващия път, когато започнат пак да ти викат не им отговаряй, просто си излез. Нали знаеш:"Накажи глупака с мълчание".

01-05-2007, 08:16
Не се притеснявай мила всичко се връща!А за това,че баща ти не иска да те защитава-поговорете с него.Опитай се да не присъстваш на тези вечери . Но имай в предвид,че ако майка / сестра ти ходи ти най-добре да идеш с тях поне да се подкрепяте взаимно.

IKisseDAGirL
01-05-2007, 09:04
eми да ти кажа и мойта майка много-много не се разбираше с някои от роднините отначало и също е имало големи скандали, ама сега просто не им обръща внимание и гледа да не се засича много с тях.. или пък ако й каже някой нещо се прави, че не го е чула :wink: тва е най-доброто решение, просто избягвайте срещи с тях и не обръщайте внимание какво ви се говори... все пак това си е вашият живот и кво ви пука кой какво приказвал!? :wink:

HopeLesss
01-05-2007, 09:19
Шери, не съм много убедена, че когато човек навърши 18 вече може да се справя сам с живота! :roll: Според мен като за начало е хубаво да се разберат по цивилизован начин. Един сериозен разговор с разкрити карти няма да е в ничия вреда. Ако и това не помогне, чак тогава средни пръсти и т.н.

Fr0s7y
01-05-2007, 09:28
Т'ва роднини ли го наричаш?! Следващия път като вземе да ти вика вуйчо ти или който и да е там ти си гледай на някъде другаде , ако сте на масата човъркай нещо с вилицата , хапни малко тва онова и кат свърши да цирика го погледни и го питай "Не те чух? Кво викаш?"Игнорирай ги тотално и тва е! :wink:

01-05-2007, 10:08
Ot vsi4ko pro4eteno ostavam s vpe4etelenieto,4e va6ite dve semeistva ne sa ravnopostavani i ednite se nalagat dosta!E to ravnopostavenost nikoga nqma po prinzip,no nqmat pravo da se me6at vuv va6ite vzaimootno6eniq v ku6ti,kakto i vuv vuzpitanieto na dvete sus sestra ti!Zqloto tova ne6to za suljalenie idva ot va6ite,koito pozvolqvat podobno povedenie i vme6atelstvo,no za sujalenie ti i sestra ti nqma kakvo da napravite!
Edinstvenoto koeto moga da te posuvetvam koeto na pruv pogled izglejda dosta trudno,e da ne im obru6ta6 nikakvo vnimanie i da vijdat ot teb bezrazli4ie!Osven tova na podobni ve4eri ni6to ne ti pre4i da obru6ta6 temata na razgovor kum tqh,ne grubo,no delikatno,ot razkaza ti i ne samo predpolagam ,4e te ne sa nai perfektnite hora!Sigurna sum 4e 6te moje6 vuzpitano da gi bodne6 na slabite mesta!Prosto go pravi delikatno za da ne izleze6 pak nevuzpitana!Kusemet i znai ,4e tova go ima v po4ti vsi4ki semeistva za sujalenie!Razlikata e v stepenta na draznimost!

nasty_f
01-05-2007, 12:05
Мерси много,найстина.Майка ми каза,че е говорила с баща ми вчера,след като се е прибрал и той е казал,че вуйчо ми "малко" ми се е поскарал,защото всички в градът знаят,че на купона на Нова Година в нас няколко момчета били на терасата(живеем на центъра) и един от тях е повръщал...Представяте ли си,малко ми се е скарал..Та и той самият не ми е викал така от както се помня,но няма значение.Майка ми ми каза,че яко са се изпокарали вчера,но сега той не смее да ми каже нищо за вчера :) .

Allthatshewant
01-05-2007, 12:30
nikoga ne b ih im se dala dryj se na polojenie .. kato 4ovek sys samo4uvstvie ne gi otrazqvai za da se respectirat malko i da ne si pozvolqvat .. a kolkoto do teb ne pokazvai 4e te draznqt zashtoto napravish li go za tqh celta im 6te e postignata i 6te prodyljat .. vidish li gi priemi gi kato vqtyr vyzduh vse edno nqma nikoi :) uspeh :wink:

nasty_f
01-05-2007, 12:34
А като знам,че утре имам РД и трябва да ходя да ги черпа :(

Allthatshewant
01-05-2007, 12:38
mi kakvoto i da se e slu4ilo pokaji 4e ne si tolkova zlopametna .. proqvi uvajenie po4erpi gi no dryj malko distanciq za da razberat 4e sa te obidli i 4e nemoje da se razmini prosto ei taka ..

pampers
01-05-2007, 12:53
искрено ти съ4увствам... :cry: игнорирай ги все едно тези хора не съ6тествуват.. и като по4нат да ти викат опъл4ва6 се с/у тях няма да се сдухва6 не си заслужава заради такива хора..покажи им 4е си достатъ4но голяма за да знае6 кое е най-доброто за живота ти..успех :lol:

koalka
01-05-2007, 17:45
Наистина в доста гадна ситуация си попаднала.Според теб има ли смисъл да си тровиш нервите заради някакви тъпанари?Сори, че ти го казвам така, роднини са ти, но тяхното отношение е просто гадно.Ясно е, че няма да престанат, просто са си такива и няма да се променят.Вуйчо ти е боклук и явно се чуди с какво да се заяде, но не трябва това въобще да ти прави впечетление, защото рискуваш да имаш нервни проблеми като майка ти.Тя им се е ядосвала и сега има, както казах проблеми.Опитайте се като станете на 18 да се изнесете от вас със сестра ти, за да не ви тормозят.А и като станеш на 18 питай баща ти, как може да е такъв п**ьо?Той ви е родител и трябва да ви защити!Питай го защо не го е направил.Но повярвай ми на всички ще им се върне, като са такива...

lunnoto_momi4e
01-05-2007, 18:09
Не им се връзвай-те просто искат да си намерят накой който да могат да командват!И явно са си нарочили теб-тегли им една майна,живей си живота както искаш и не се дразни за глупости!

I_ve7o
01-05-2007, 18:47
nasty_f
znae6 li sy4ystvam ti za6toto dylgo vreme i as bqh taka..to o6te me oprekvat oba4e ve4e ne mi pyka tolkova mnogo..vinagi sled nekfo sybirane takova semeino as revqh 6tot nqkoi me kritikyva za ne6to...ama si kazah 4e nqma smisal dylgo vreme se go vny6avah i ve4e ne im myl4a kato mi kajat ne6to i im protivore4a..i ne pla4i zaradi tqh... spok nqkoi den prosto 6te vidqt kakvi gre6ki sa dopysnali ama sh e kysno

Pingvina
01-05-2007, 19:10
Кажи на вуйчо си каквото каза тук.
"Ти какъф си не си ми родител" или тем подобри неща излей си душата.
Да не ти пука че ще ти се разсърди.

IdiOtKa
01-07-2007, 07:40
постъпката на бащати вобще не ме учудва ,защото и моя ги прави абсолютно същите лайна .. щонали нали знаете мама (демек баба ми ,неговата маика) е най-важна и за нея се дава всичко ... виждам баща ми само по 1 чес на ден ,а ако има почивен ден ,тоест неделя отива на село да им помага нещо .. когато майка ми каже нещо против "добрата" ми и "мила" баба ,която само гледа как да направи гадно и как да обиди маика ми ,баща ми се скарва с майка ми много жестоко и 2-3 дена в нас е като бойно поле .... изобщо много се дразня !

01-07-2007, 08:41
- Бабо, май си нещо понадебеляла тези дни...
- Дядо, какво е това грозно петно на носа ти?
- Вуйчо,...

Тук има много възможности.
Ако е с дълга коса:
- Защо си си пуснал такава женствена(не женска!) коса?
Ако пуши:
- Знаеш ли, че цигарите съкращават живота на човека и му увреждат нервната система и мисловната дейност(това аз си го измислих, естествено, ама ще даде резултат, 100 на 100 ;) )
Ако пие - същото като за цигарите.
Ако има някаква бримка/дупка/петно и т.н. на дрехите, кажи на висок глас така, че всички да чуят:
- Вуйчо, имаш бримка/дупка/петно и т.н. на чорапите/панталона/сакото и т.н.
Съсредоточи силите си към вуйчо ти - изглежда ми най-гаден от описанието ти!

На война - като на война! Само дето вашата е психологична!

Още малк съвети за вуйчо ти:

Обърни се към вуйна си и й кажи високо:
- Вуйно, много уморена изглеждаш напоследък... Явно работата вкъщи ти идва в повече.
Със сигурност той ще схване намека.

Когато знаеш, че ще им гостувате или те ще ви гостуват, нагримирай се повече от обикновено, сложи по-разголени дрешки и като минаваш покрай него, леко фръцни дупето, така, че да той да види. Направо ще побеснее и като те пита защо, просто му отговори нахално и с усмивка:
- Защото така ми харесва.

Когато майка ти сервира, старай се да й помагаш, но го прави така, че всички да го забелязват и извинения от рода на "Не видях" просто... не вървят. Така никой няма да посмее да те обвини, а ако въобще го направи, обърни се към майка си и кажи със същия нахален тон:
- Днес помагах ли ти, мамо?
Естествено, старай се да й помагаш всеки ден ;)

И последно, което по-скоро на шега ти го казвам, ама ако искаш го направи - без да искаш, вместо "вуйчо", кажи "хуйчо" и бързо се поправи, де :lol:

01-07-2007, 08:42
- Бабо, май си нещо понадебеляла тези дни...
- Дядо, какво е това грозно петно на носа ти?
- Вуйчо,...

Тук има много възможности.
Ако е с дълга коса:
- Защо си си пуснал такава женствена(не женска!) коса?
Ако пуши:
- Знаеш ли, че цигарите съкращават живота на човека и му увреждат нервната система и мисловната дейност(това аз си го измислих, естествено, ама ще даде резултат, 100 на 100 ;) )
Ако пие - същото като за цигарите.
Ако има някаква бримка/дупка/петно и т.н. на дрехите, кажи на висок глас така, че всички да чуят:
- Вуйчо, имаш бримка/дупка/петно и т.н. на чорапите/панталона/сакото и т.н.
Съсредоточи силите си към вуйчо ти - изглежда ми най-гаден от описанието ти!

На война - като на война! Само дето вашата е психологична!

Още малк съвети за вуйчо ти:

Обърни се към вуйна си и й кажи високо:
- Вуйно, много уморена изглеждаш напоследък... Явно работата вкъщи ти идва в повече.
Със сигурност той ще схване намека.

Когато знаеш, че ще им гостувате или те ще ви гостуват, нагримирай се повече от обикновено, сложи по-разголени дрешки и като минаваш покрай него, леко фръцни дупето, така, че да той да види. Направо ще побеснее и като те пита защо, просто му отговори нахално и с усмивка:
- Защото така ми харесва.

Когато майка ти сервира, старай се да й помагаш, но го прави така, че всички да го забелязват и извинения от рода на "Не видях" просто... не вървят. Така никой няма да посмее да те обвини, а ако въобще го направи, обърни се към майка си и кажи със същия нахален тон:
- Днес помагах ли ти, мамо?
Естествено, старай се да й помагаш всеки ден ;)

И последно, което по-скоро на шега ти го казвам, ама ако искаш го направи - без да искаш, вместо "вуйчо", кажи "Xyйчо" и бързо се поправи, де :lol:

01-07-2007, 08:43
Извинявай, обърках се, забравих, че гостите не могат да си редактират съобщенията... А пък проклетата цензура... като че ли някой не ги знае тези думи... та за последното - кажи "Xyйчо"

sexY_mackA90
01-07-2007, 14:32
Офф еми и при мен е горе долу същото...Баща ми след като се разведе с майка ми се ожени за една проста курва и винаги като съм при баща ми тя все за нещо ми се кара...Преди и на мен ми беше гадно щото баща ми й казваше че е права и ми се караше ама после както каза cool^girl^^^ спрях въобще да й говоря и си правя квото си искам без да им обръщам никакво внимание...Абе просто се прави че не съществуват така поне няма да си късаш нервите заради тях :!:

01-07-2007, 21:43
yAXaxaAXAX da vi imam problemite ... mi kato ti govorqt govori im i ti be .. bojeee .. nqkoi koito ne moga da ponasqm she mi govori neshta koito ne sa istina i ne go zasqgat yAxAxA ffs .. smenete dilarite

PaSsioN_GiRL
01-08-2007, 17:34
Виж сега- няма смисъл да се мъчиш да печелиш одобрението на някакви дребни, озлобени от живота хора, които се чувстват по-добре само като мачкат някой друг. Просто не им се връзвай...
.....Един среден пръст в лицата на всички...... :twisted:

x ray eyes
01-30-2007, 17:05
според мен баща ти се е страхувал да те эащити, нали им е син и брат - но това иэобщо не го оправдава - баща ти е по дяволите :evil:
другия вариянт е че може би не е искал да съэдава още ''иэлишни скандали'', ама ако е тей - ебаси логиката... :!: Права си - постъпил е иэключително недостойно, а няма право на това!!!
Иэвини ме, ако иэкаэването ми беше много силно, просто съм искрена :wink:

А че не е справедливо... ами така е, каэват че живота е кучка и са прави, а почти винаги точно на теэи, които най-много се раэдават кучката им иэсипва кво - една голяяма кофа с лайна на главата :evil: (съжалявам эа циниэма)

CRaZy_IKT
01-30-2007, 19:41
Не се предавай и не им се оставяй. :D