PDA

View Full Version : КАДАФИ ОФИЦИАЛНО ПОИСКА...



teenkopele
01-05-2007, 06:38
Мъчителна смърт ще е много малко за тоя! :evil: :evil:

...ЗАМЯНА ЗА СВОБОДАТА НА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ



Либийският лидер Муамар Кадафи определи свободата на петте български медицински сестри и палестинския лекар като “глупости без значение”. В последната си реч за миналата година пред религиозни личности, чуждестранни дипломати и представители на либийските народни комитети Кадафи акцентира върху средствата, събрани в международния фонд за подпомагане на заразените със СПИН либийски деца. По думите му фондът е празен и трябва да бъдат разобличени тези държави, които твърдят, че са създали фонд за решаване на проблемите на децата. Международният фонд за подпомагане на семействата на заразените със СПИН либийски деца бе създаден на 23 декември 2005 г. по инициатива на Европейския съюз. До този момент ЕС и България са внесли в него най-малко 3,5 милиона евро. Муамар Кадафи обаче отрича наличието на средствата и обвързва съдбата на либиеца, който бе осъден на доживотен затвор за атентата на американски самолет над Локърби, Шотландия на 21 декември 1988 г., с тази на българските медицински сестри и палестинския лекар.

http://mtc.eamci.bg/

ErinEverly
01-05-2007, 07:13
Е, кво да кажа. Тоя някакъв пълен олигофрен (с ударение на "О"). Първо, че явно си прибира парички в джоба и второ - след като живота на няколко хора, независимо от тяхната народност, не значи за него нищо, аз предлагам него да го обесят. Ебаси!

hamilcar
01-05-2007, 07:19
Няма ли кой да го гръмне този ненормалник и готово.

quench
01-05-2007, 07:22
Не знам дали ви се е случвало някой да ви разказва какво е да водиш преговори с арабин или изобщо да си имаш работа с такъв. И по-скоро не с арабин като етнос,а с човек,израстнал в тамошното общество. Без да влизам в подробности,ще кажа само,че докато в западния капитализъм социално-пазарните отношения се крепят на идеята,че ти губиш ограничено,а аз печеля ограниченоот това,то в арабският традиционен начин на мислене целта е да спечелиш повече,отколкото ти е нужно - тоест,не само да ти взема заплатата за кесия фурми,но и камилата,жената и шатрата.
Преподавателят ми по международно право - Благой Видин - казва,че дори готовността за компромис (изгоден и за двете страни) се счита от арабите за проява на слабост,което води автоматически до проява на по-голяма арогантност от тяхна страна. Тоест,принципа на водене на преговори е "всичко или нищо".
Това показва,че страната,която си има взимане-даване с арабска държава,трябва да се опира на принудителни,силови методи,а не на дипломация.
[-(

teenkopele
01-05-2007, 07:34
Не знам дали ви се е случвало някой да ви разказва какво е да водиш преговори с арабин или изобщо да си имаш работа с такъв. И по-скоро не с арабин като етнос,а с човек,израстнал в тамошното общество. Без да влизам в подробности,ще кажа само,че докато в западния капитализъм социално-пазарните отношения се крепят на идеята,че ти губиш ограничено,а аз печеля ограниченоот това,то в арабският традиционен начин на мислене целта е да спечелиш повече,отколкото ти е нужно - тоест,не само да ти взема заплатата за кесия фурми,но и камилата,жената и шатрата.
Преподавателят ми по международно право - Благой Видин - казва,че дори готовността за компромис (изгоден и за двете страни) се счита от арабите за проява на слабост,което води автоматически до проява на по-голяма арогантност от тяхна страна. Тоест,принципа на водене на преговори е "всичко или нищо".
Това показва,че страната,която си има взимане-даване с арабска държава,трябва да се опира на принудителни,силови методи,а не на дипломация.
[-(

=D> =D> =D> Много добре си го казал!

(Още, когато бях в Англия.) Аз съм имал взимане-даване с такъв човек...работил съм с него. В началото някакъв свестен ми се видя, лафче нормално и т.н. , но се забелязваше огромната разлика в културата ни, начинът ни на мислене и действие.
Мина се време и купи една малка пицария, в която бачках преди много време. Е, няма да те учудя, ако ти кажа, че бая му порасна работата. :wink:

machoka
01-05-2007, 07:45
На времето се лансираха абсурдните варианти да се пратят спец. части в Либия и да ги 'дръпнат' медиците от там.

С изминалите години ми се виждат все по-близки на сърце. Е, ако разглеждаме този фантастичен сценарий, явно в главната роля няма да бъдат българите, макар да съм убеден че имаме много талантливи момчета. Щатите биха ни помогнали сякаш. Като по филмите - неофициално и т.н...Сега ще кажете 'този гледа много американски екшъни' -> ами те са почти олицетворение на реалността. За жалост в нея не винаги печели доброто и благородното -> процеса в Либия е едно доказателство, но какво пък пречи да се пробва. :))

Би било интересно -> праща се такъв екип, може и международен да е, и една сутрин се оказва, че ги няма в затвора. 'Изчезват' от погледа на света за известно време /месеци, година - какво са за тях?/, в което отпочиват я на някой остров, я някъде другаде на правителствени разноски. За тях близките им са най-важни, но няма да могат известно време да ги виждат. Кадафи може да ме гледа умно после колкото си иска. Проблемът е, че не им завиждам на българите, които живеят там в последствие.

Всичко това, разбира се, ако е неуспоримо че нямат вина.. защото не се наемам да твърдя, че е така. Т.е. ако в тези среди се знае, че Кадафи просто иска да спечели от този процес - тогава да, но ако има неизяснени моменти ... :roll:

Всичко това в рамките на фантастиката :)
Да не говорим, че някои предлагаха да им обявим война на Либия :shock: :lol:

scion_of_Storm
01-05-2007, 08:17
Ебаси шибаното копеле.

BraInLesS_f
01-05-2007, 09:03
е**** ш****** к** да му го н****** в ****.... Е**** говедодо нае****!!! :smt013

brain_stew
01-05-2007, 09:12
е**** ш****** к** да му го н****** в ****.... Е**** говедодо нае****!!! :smt013

Хахахаха!Дам права си за всичко!

Иначе не случайно обявиха сестрите за заложници.... :::

quench
01-05-2007, 09:15
Впрочем една "призрачна" операция с цел извеждане може лесно да се проведе сега,когато гарда им е спуснат - едно е да изведеш затворник,друго е човек по домашен арест.
А спец-частите ни са наистина добри.
Средствата ни биха го позволили,дори без чуждестранна техничекса логистика - това,което не позволява подобен сценарии е всъщност раздухването на работата с "честното решаване" на процеса - сега лесно можем чрез подобен радикален метод да влошим репутацията си в международен план.
Ако това беше станало в началото на кризата с медиците,сега нямаше да обсъждаме кое е криво и кое право....

OtherDimension
01-05-2007, 09:21
ebati razbirachite ste zaebi
veche i ot spec. chasti , swat , f.b.i. razbirate..
ei mu maikata ;)

quench
01-05-2007, 09:46
еее,не всички са в3исши офицери от елитните части като OtjerDimension - мълчи си,exploitedteen,ще сега ще ни бият!
:roll:

OtherDimension
01-05-2007, 09:48
heh , az kazah che e tupo ot teen forum da razbirash i da reshavash sudbata na celiq svqt , ama "umnicite" vednaga mi izvurtqha dumite ..
uff , sprete se ?

quench
01-05-2007, 09:53
Що? Некъф проблем ли има,велики цензуре? :x

quench
01-05-2007, 09:58
:::

OtherDimension
01-05-2007, 10:03
bahti guzolizeca e toq otgore
jalka rabota :(

quench
01-05-2007, 10:04
Кажи си мнението по темата,да те видим колко си инди! ;-) :mrgreen:

OtherDimension
01-05-2007, 10:10
ami nishto novo..
kadafi si iska pari i e tolkova besen che ne gi poluchava , che veche proqvqva do n-ta stepen neveroqtnata si arogantnost i sravnqva jenite s teroristi...
cqlata kasha e zaradi nekompetentnostta na politicite do sega , no i obshtestvoto e vinovno , zashtoto : hubavo , slojihme lentichkite , nai-golemite sme .. no go napravihme kato suobshtiha za smurtnata prisuda . 8 godini predi tova vseki si puska televizora , slusha kakvo kazvat po bTV novinite , kazva si : eh jalko , gasi televizora , lqga da spi i utre e zabravil .... trqbvashe samata naciq da napravi neshto po vuprosa , a ne da chaka upravlqvashtite(tqh vsichki gi znaqt v kakvo napravlenie si rabotqt)
ot tuk natatuk , dalech ne sum kompetenten che da kazvam kakvo da se pravi .. ima si umni glavi , i vie ne ste tova za vseki sluchai alkoholici takia ;] , bez da se obijdate - i az sum taka .... ta misulta mi beshe che trqbva da se napravi neshto , i to skoro...
inache che smurtna prisuda nqma da ima spored men e pochti 100% sigurno

Fena
01-05-2007, 10:21
exploitedteen а къде забрави Костов???

Fena
01-05-2007, 10:25
Костов повече забърка кашата с фразата "Ами ако са виновни??". От там стана ясно че щом министър-председателя ръси такива простотии нищо добро не ги очаква там.

OtherDimension
01-05-2007, 10:28
нещото, което трябваше да се направи преди 8 години беше г-жа Курвата Михайлова да си мръдне задника и да ги измъкне още преди да са предявени обвинения и да са арестувани, неслучайно всички други държави си изтеглиха хората, но просто нашата външа министърка беше заета да купува гаража на ОБО за жълти стотинки и още няколко далаверки, затова и не си свърши работата...

После имахме еврейн за външен министър, а арабите и в частност либийците са им големи фенове и т.н.

и не се вдъхновявай много да плюеш, защото отдавна е казано, че всеки народ си заслужава управниците...

с толкова чалга, псевднационализъм тип Слави Трифонов и т.н. нне бих очаквал друг развой на събитията, даже повече ми пука за ежедневно миращите хора от студ, глад и болести в България, за които нищо не се казва...

А Кадафи си е прав за себе си, народът му иска изкупителни жертви и той им е намерил, не е виновен, че нашите дипломати са некадърни...


tochno taka , zatva ne pluq samo po politicite shtoto e glupavo , a obvinqvam kolkoto tqh , tolkova i obshtestvoto...

teenkopele
01-05-2007, 10:52
Интересното, което може да се добави към всичкото казано до тук е, че когато е било съобщено на тогавашния ни посланник в Либия (може би и сегашен...незнам), за ситуацията, той е казал..."Не ме занимавайте с тея...". :shock: :evil:

Momchence
01-05-2007, 11:48
еммм окей... как ще се изнесат от там??

да речем, че имаме канал да вкараме барети с въоръжение и всичко, но как ще излязат със заложниците???

в международен план няма да го коментираме.. Е не знаеш ли как се извеждат заложници...отиваш до тях цъкваш "E" и те почват да вървят след теб...само дето не трябва да те утепат преди да стигнеш до базата... :lol:

Сега сериозно..тоя Кадафи мамата си еба! Тфа не ми се вицда скоро да приключи...тея там са психопати..

machoka
01-05-2007, 12:18
По повода за спец частите - Екс, и аз мисля като Куенч, че България може да си позволи една такава операция зад граница. Подценяваш бюджета и резервите. Бълха ги охапала, нямат смелост за такова нещо, а и техническата база сигурно не би им го позволило. А иначе влязат ли веднъж, винаги могат да излязат, убеден съм - особено с подкрепа на някои 'светила' в тая област - я французи, я американци най-добре. Всъщност без такава 'неофициална' подкрепа не биха могли да направят такова нещо.

А не мисля, че които и да са управляващи, могат да направят нещо. Няма смисъл да ги обвиняваме, правят всичко по силите си, но срещат просто една студена стена. А на Кадафи трябва да му се натрие носа по някакъв начин, защото се мисли за богоизбран.

01-05-2007, 19:05
Бе то като че ли проблема не е толкова в Кадафи колкото в нашите "управляващи"...

Шишарка
01-05-2007, 19:06
Бе то като че ли проблема не е толкова в Кадафи колкото в нашите "управляващи"...
така де тва мнение е мое

koalka
01-05-2007, 20:12
Е в тоя случай не мисля, че управляващите са виновни, все пак не ги държат затворени тук.И Кадафи не знам какво иска?Викал, че нямало никакви пари във фонда за подпомагане на децата, заразени със СПИН.Нищо, че толкова организации и страни са помогнали и има милиони.Ама той явно милиарди иска...тъпак.

machoka
01-05-2007, 20:18
Е в тоя случай не мисля, че управляващите са виновни, все пак не ги държат затворени тук.И Кадафи не знам какво иска?Викал, че нямало никакви пари във фонда за подпомагане на децата, заразени със СПИН.Нищо, че толкова организации и страни са помогнали и има милиони.Ама той явно милиарди иска...тъпак.

Той не само, че ги иска, но може и да си ги позволи. Справка - следващият пост.

бОли го него за някакви 'мижави милиони', само параван са тези пари.

machoka
01-05-2007, 20:20
Кадафи: Върнете ни атентатора от Локърби, ще ви дадем сестрите
04.01.2007 14:39

Кадафи най-накрая изплю камъчето.

Международният фонд за подпомагане на семействата на болните от СПИН либийски деца е празен, е заявил либийският лидер Муамар Кадафи в последната си реч, произнесена в края на миналата година пред религиозни личности, посланици и ръководители на народни комитети по случай настъпването на Новата година, съобщава Дарик радио.

Според Кадафи тези, които твърдят, че са създали Международния фонд, лъжат света.

В последната си реч след произнасянето на смъртните присъди на петте български медицински сестри либийският лидер Муамар Кадафи твърди, че фондът е празен.

“Какво да кажа за тези, които мамят света, като казват, че са създали Международен фонд за подпомагане, лечение и обезщетение на заразените деца – това е лъжа, фондът е празен! Нека разобличим тези държави, които твърдят, че са създали Международен фонд за решаване на проблемите на тези деца. Това е лъжа, празна каса. Нито една държава или фирма не е дарила пари за децата.”

Международният фонд за подпомагане на семействата на заразените със СПИН либийски деца бе създаден на 23 декември 2005 година по инициатива на ЕС. До този момент ЕС и България са внесли в него най-малко 3,5 милиона евро.

Припомняме, че в речта си Кадафи противопостави международните протести по СПИН-делото и случая с либиеца Абдел Басет Али Мохамед ал Меграхи, който бе признат за виновен през 2001 година за взривяването на самолета на Пан Ам над Шотландия и осъден на доживотен затвор.

Триполи се съгласи да плати 2,7 млрд. долара на семействата на жертвите и пое отговорност за атентата.

“Абдел Басет ал Меграхи е невинен. Международните наблюдатели признаха, че в залата на съда е имало представители на чужди разузнавателни служби. И същите тези представители шепнеха нещо на съдиите. Това означава, че съдът е съмнителен, невалиден. И въпреки това никой не нареди Меграхи да бъде освободен. Сега ние казваме: Нека шотландският съд го освободи! Вие казвате: Не, няма да го освободим! Няма да излезе на свобода ли? Тогава и медиците няма да излязат.“

“Организации като Арабската лига, Движението на необвързаните и Ислямската конференция казаха, че Меграхи е политически затворник, а според международни наблюдатели елементи от чуждестранни разузнавания са присъствали на процеса. Но никой не поиска неговото освобождаване”, каза още Кадафи.

В речта си либийският лидер нарича свободата на българките и палестинеца „глупости без значение” и твърди, че истинската загадка е защо те са инжектирали либийските деца със СПИН, както и каква е ползата на България от това.

Идеята за размяната на Меграхи и сестрите ни не се лансира за първи път.

През ноември 2005 година британският вестник The Sunday Times писа, че Либия е предложила да пощади живота на петте български медицински сестри и на палестинския лекар, ако Великобритания предаде на Триполи осъдения за атентата в Локърби терорист.

Тогава вестникът писа още, че се носи упорит слух за съществуването на планове за репатрирането на Меграхи в Триполи, където той ще излежи присъдата си.