PDA

View Full Version : анализ на историческа личност



01-05-2007, 06:29
имам за понеделник да пиша анализ на историческа личност , ноооооо.... не мога да се справя сама.някои може ли да ми хелпне..?
моГа да си избирам от дадените личности:Наполеон,Пиер,Ваш нгтон или някои по желание,които сме учили в 9клас :smt012
дано някои да помогне

sherry
01-05-2007, 07:11
имам за понеделник да пиша анализ на историческа личност , ноооооо.... не мога да се справя сама.някои може ли да ми хелпне..?
моГа да си избирам от дадените личности:Наполеон,Пиер,Ваш нгтон или някои по желание,които сме учили в 9клас :smt012
дано някои да помогне
Хм....Не сме правили в училище анализ на историческа личност, въпреки, че съм 11 клас, но ще се опитам да ти помогна.
Навярно трябва да пишеш нещо за живота му, за това, което е постигнал, да събереш факти за него и може би да изразиш и своето мнение за направеното от него.
Ще ти намеря информация за някои от тези личности, не знам дали ще ти свърши работа, но поне да имаш нещо...

[code]„Не прекъсвай врага си когато греши.“
Наполеон Бонапарт


Наполеон Бонапарт (на френски: Napol

Veshtarka
01-05-2007, 08:05
Ами анализ на историческа личност се прави като започнеш и отделиш неговите основни качества, например Наполеон - добър военачалник, умел политик, нещо подобно, след това започваш да ги развиваш по отделно като се аргументираш с конкретни исторически събития, които доказват тези качества, трябва да посочиш и някакви биографични факти, които са станали причина за развитието на тези качества...;)

п.п. Не съм писала анализ на историческа личност, но съм учила такава тема за изпит и беше развита по гореописания начин...

03-17-2007, 11:29
Ами анализ на историческа личност се прави като започнеш и отделиш неговите основни качества, например Наполеон - добър военачалник, умел политик, нещо подобно, след това започваш да ги развиваш по отделно като се аргументираш с конкретни исторически събития, които доказват тези качества, трябва да посочиш и някакви биографични факти, които са станали причина за развитието на тези качества...;)

п.п. Не съм писала анализ на историческа личност, но съм учила такава тема за изпит и беше развита по гореописания начин... #-o :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-& :-& O:) O:) :cry: :evil: :twisted: :( :-& :mrgreen: :smt013 :smt012 :smt014 :-# :-# :-k ](*,) ::: :arrow: :idea: :roll: :| :wink: :roll: :x :o :shock: O:) \:D/