PDA

View Full Version : LINUX - malko questions



yuHku
01-06-2007, 19:41
mi zna4i pitaneto mi e slednoto
1. za muzikalnite failove v LINUX kak se puskat v smi s koq programa, i poneje sa mi na windows tam nekfo razdelenie mi kazaha 4e trqq gi mountvam ma ne6to ne 4atnah kak stava tozi trik pls obqsnete
2. za filmite - nikva ideq kak da si pusna film4e :)
3. ne moga da si vlqza v admin account :|

pls otgovorete i bez zlobni zabelejki , ne sam iskala az linux ami se sbih s brat mi i ..... tfa e dr tema
10x predvaritelno :oops:

niGGa
01-06-2007, 22:41
Линукс е ядро за програмиране. Предлагам ти да си форматнеш Ц:\ - то и да си инсталираш обикновен Уиндоус. Така трябва да ти се обяснява дълго време докато го разбереш. И ако брат ти ти отмъщава със тоя линукс - кажи му че не е особено оригинален..

WILD__BOY
01-07-2007, 08:51
mi kato ne si znaesh root parolata edva li sht euspeesh da si vleznesh v root akaunta.
inache ako q znaesh vlizash v konzola i ako si lognata veche burziqvhod e
da kajem az sum lognat i iskam da mina v root rejim:


[ducklin@theood]$ su
Password:
[root@thehood]$
neshto takova trqbva da ti izkara

za da si vijdash windows partition-a trqbva da si go mountnesh. POlzvash fuse i ntsf-3g. Taka shte go vijdash i dori sht emojesh da pishesh po nego.

za filmi opravi si kodecite i az lichno pod slack gi gledam s xine.

Za slushane na muzika ti preporuchvam Amarok. Super dobra programa e. XMMS e podobie na winamp( ne me kefi )

yuHku
01-07-2007, 09:15
mi kato ne si znaesh root parolata edva li sht euspeesh da si vleznesh v root akaunta.
inache ako q znaesh vlizash v konzola i ako si lognata veche burziqvhod e
da kajem az sum lognat i iskam da mina v root rejim:


[ducklin@theood]$ su
Password:
[root@thehood]$
neshto takova trqbva da ti izkara

za da si vijdash windows partition-a trqbva da si go mountnesh. POlzvash fuse i ntsf-3g. Taka shte go vijdash i dori sht emojesh da pishesh po nego.

za filmi opravi si kodecite i az lichno pod slack gi gledam s xine.

Za slushane na muzika ti preporuchvam Amarok. Super dobra programa e. XMMS e podobie na winamp( ne me kefi )


Danke Schon :D

TheNightRider SUSE 10.0 :)[/b]