PDA

View Full Version : цъвтящи краища



sledko_f>93
01-06-2007, 18:52
[/b]като си пуснах косата по-дълга и краищата и станаха РИЖАВИ и запо4наха да цифтят. Не съм много сигорна 4е цъфтят но косата стана като 4етина. Мн странна.
Кажете от какво може да е и какво да направя?

01-06-2007, 19:00
hi :oops: i az imam problem s cyfteja na kosata.Mnogo iskam da si q ostaq dylga no nestava poneje cyfti adski mnogo celite kosmi se celqt napravo ujasttttt.Edna friziorka mi kaza 4e hininovata voda podhranva kosata i podpomaga za rasteja i,a cyfteneto se predizvikva ot iztu6tavaneto na kosata t.e. ot mnogo boqdisvane,4esto miene(1-2 pyti na den ili prez 1 den) :wink:

SeXy^BuBKa
01-06-2007, 19:02
opsss tfa gore sam az :) poneje vidqh 4e sam dopusnala gre6ka..iskam da se popravq ...celite kosmi se cepqt napravo ujasttt... :oops:

sladka_blondi
01-06-2007, 19:05
Slagai si na krai6tata te4ni kristali.Prodavat gi v aptekite. :)

Joey Tempest
01-06-2007, 19:08
Как така не си сигурна, че цъфтят. Те или цъфтят, или не, в смисъл вижда се, когато зацъфтят. Нормално е краищата да станат рижави и да започнат да цъфтят, особено през лятото, когато са изложени на пряка слънчева светлина, хлорирана или морска вода. Зимата също не е изключено да се получи така, особено когато косата ти е дълга. Какво можеш да направиш в този случай - първо отиди на фризьор да ти почисти връхчетата, тоест да ти обере цъфтежа, ако мога да се изразя така. Ходи веднъж на 3-4 месеца. Освен това използвай маски или серуми за сухи и цъфтящи краища. Има един на Avon от серията Advance Techniques, за препоръчване е. Той се поставя на измита и все още влажна коса и не се отмива, което ти гарантира по-лесно разресване, следователно и по-малко заплитане и съответно по-малко изтощаване на краищата. По някое време можеш да започнеш да използваш и шампоан за сухи краища, примерно в серията Глис Кур_ на Schwarzkopf има такъв. Избягвай да правиш манипулации от сорта на къдрене/изправяне, тупиране и т.н., когато не е нужно. Също, когато не се налага, не използвай сешоар, а оставяй косата да си изсъхне сама (когато си си вкъщи примерно), ако все пак използваш сешоар, суши краищата на по-ниска степен и гледай да не ги "пресушаваш". Ами толкова от мен, мисля, че стига. Айде, тичай при фризьора да ти почисти краищата и успех! :D :-D

bulgarche
01-06-2007, 20:29
Нормално...

ani_sweet
01-07-2007, 08:54
Na men friziorkata mi kaza da si slagam balsam bez otmivane sled kato si izmizq kosata i taka em po lesno se razresva kosata,hem se podhranva. =P~

ProstoAz
01-07-2007, 10:25
Joey Tempest много добре го каза. :)
Но чак на 3-4 месеца - не...по-добре на 1-2.
И реши косата си много внимателно, не я скуби, защото се накъсва и почва да цъфти. :wink: