PDA

View Full Version : КАКВО ДА ПРАВЯ?



teenkopele
01-07-2007, 00:35
Хора, съжалявам, че пускам темата тук, но се нуждая от спешен отговор...

Компа ми се рестартира през 5-6мин. Имаше два троянеца, които Касперски казва, че са били засечени и обезвредени.
В момента БлекАйс протекшън ми сканира компа за апликации, които да включи незнам си къде си и не е активен.- Това сканиране започва наново при всяко ресване на компа.

Какво да правяяяяяяяя? :evil: :-k :evil:

Juicy_Lucy
01-07-2007, 01:48
хах..познато..и аз имах този проблем по едно време
спирай компютъра и утре го носи някъде да видят какво точно му има и да го оправят.сам едва ли ще се справиш.

teenkopele
01-07-2007, 01:51
хах..познато..и аз имах този проблем по едно време
спирай компютъра и утре го носи някъде да видят какво точно му има и да го оправят.сам едва ли ще се справиш.

Аз подозирам какво може да му има, но като съм компютърен инвалид и тука никой не помага, май верно компа ще се носи някъде. :? :evil: :shock:

Juicy_Lucy
01-07-2007, 02:00
/ме стиска ръката на p4elata_brumze ... и аз не съм много навътре с компютърните технологии и затова предпочетох да го занеса някъде,без да се ровя,в търсене и оправяне на 'вероятния',според мен,проблем 8)

а иначе - късмет

дано не се окаже нещо супер гадно,не искам да те плаша,ама 1 приятел имаше такъв проблем и като си занесе PC-то да видят какво му е,се разбра,че за да спасят машинката трябва да се изтрие абсолютно всичко,което е имало в нея.. :? :?

teenkopele
01-07-2007, 02:04
/ме стиска ръката на p4elata_brumze ... и аз не съм много навътре с компютърните технологии и затова предпочетох да го занеса някъде,без да се ровя,в търсене и оправяне на 'вероятния',според мен,проблем 8)

а иначе - късмет

дано не се окаве нещо супер гадно,не искам да те плаша,ама 1 приятел имаше такъв проблем и като си занесе PC-то да видят какво му е,се разбра,че за да спасят машинката трябва да се изтрие абсолютно всичко,което е имало в нея.. :? :?

Почнаха "филмите." :shock: :lol: :wink:

Juicy_Lucy
01-07-2007, 02:09
филми,филми,ама дано не влезеш в тях,че ше се окажат драми.. :lol:

Angel_of_fate
01-07-2007, 03:50
аз имах същия проблем и се оказа ,че лан картата не ми е добре , смениха ми я и всичко е ок . :)

01-07-2007, 06:42
i az imah podoben problem - kompa mi se restartira6e mn 4esto ot samosebe si i se okaza 4e otzad kabelyt na zahranwaneto e haltaw i ne prawi kontakt i pri nai malkoto sutresenie i nali kompa se restartira6e.

01-07-2007, 07:50
Виж първо тази тема в дата-та
ЛИНК- http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=135532
Доста полезна тема, за справяне на проблема в домашни условия.
Пробвай и с low level format. Друго което се сещам е че може да е от вентилатора или от напрежението (знам ли в Канада как е, поне в България е често срещано това) . Пусни няква мониторингова програме, да следи спада в напрежението. Ако се досета още нещо, ще пиша.


П.С. Ако е вирус... и касперски не го трие (в което се съмнявам) пусни 1 он-лайн сканиране, свали си ад-уаре доктор, или някоя подобна програма. Също така за всеки случей пусни едно сканиране с Trojan Remover (или нещо подобно).
Айде успех.[/url]

koalka
01-07-2007, 08:21
И на мен така ставаше.Проблема се оказа, че захранването не работеше, както трябва.

bulgarche
01-07-2007, 09:07
И аз бях така с лаптопа, ама не знам татко с к'ви хапчета го е лекувал #-o
Поне предупреждаваше една минута предида се рестне :smt005

teenkopele
01-08-2007, 01:42
И аз бях така с лаптопа, ама не знам татко с к'ви хапчета го е лекувал #-o
Поне предупреждаваше една минута предида се рестне :smt005

Райдъра нещо ми обясни защо става така в твоя случай, ама нищо не разбрах.

:arrow: Влезнах през Сейф моуд, хиляди нерви, неуспешни опити и т.н., но всичко даде резултат...делнах всички възможни файлове на Блек Айс и сега си е кеф....няма повече рес. :mrgreen: \:D/ :wink:

SaYoNaRa
01-08-2007, 01:57
Може да е от вентилатора ако ве4е не работи както трябва.Ако е от него го почисти и ако не стане купувай нов :)

bulgarche
01-08-2007, 09:15
Може да е от вентилатора ако ве4е не работи както трябва.Ако е от него го почисти и ако не стане купувай нов :)
Е вентилатора е между 2 и 5 лева :)
Моя комп много му ревът вентилатотере...на прецесора се оказа...духнах му..и беше ъжас...ама някой път трябва да откача компа и да по почистя истински....пък на видеокартата...ужас е...пак едни пушилки се вдигнаха...уж работеше, ама пак иска чистене...някой желаещ за чистачка?

KoRn
01-08-2007, 11:13
pisna mi ot negramotnici zad teq komputri!! Misli6 li izob6to!!!!pogledni si zaxranvaneto we!!! Nai veroqtno e ot nego!!!kfo si mislite!! Restartira mi se kompa i tfa ve4e e vvirus!!! Ole boje !! =; sprete tupotiqta!! =;

machoka
01-08-2007, 11:51
:arrow: hijackthis v1.99.1.rar (http://www.data.bg/f.php?fid=11857377)

International Mirror (http://majorgeeks.com/downloadget.php?id=3155&file=1&evp=3304750663b552982a8baee6434cfc13)

Свали си това, дай на "Scan Only" и като ти сканира /става за 5 секунди/ дай 'Save Log' -> сейва ти го в ноутпад - от там го копираш цялото и ми го цапваш тук.

forrzi
01-08-2007, 12:44
аве и моя прави така,ама ми отваря прозорец с часовник 1 мин преди да се рестарт
обноски