PDA

View Full Version : 6of.kursove



lubopitna
01-07-2007, 12:39
iskam da pitam nqkoi ot vas qvqval li se e skoro na 6of.kurs,otkude sa re6avali listovki,kak be6e izpita?abe vsi4ko koeto mojete da mi kajete 6te mi bude ot polza
mersi predvaritelno :smt006

aNgElS
01-07-2007, 13:17
Аз се явявах преди 2 години, затова не мога да ти дам актуална информация относно листовките, защото май нещо са ги попроменили, но мога да те посъветвам, когато си ги набавиш, найстина да седнеш да решаваш, а не да го удариш през просото. Когато не разбираш нещо, не се притеснявай да питаш инструктора си- те найстина умея да обясняват, така, че по- лесно да разбереш. На самия изпит е много стряскащо, мене ме скъсаха 1-вия път, но ми се падна най- гадния изпитващ в цяла Варна. На изпита- караш с 40-50 максимум, сменяш скоростите, оглеждаш се винаги, да те види, че гледаш в огледалата, мигачи, колан! Не се репчиш и ако не си разбрала накъде да караш- питай!

HopeLesss
01-07-2007, 13:37
Аз имам книжка от 2 месеца. Листовките ги реших вечерта преди изпита, защото винаги оставям всичко за последно. Има разни листовки в интернет, но в тях понякога има грешки. По принцип инструктора ти трябва да ти даде един комплект А и Б. Листовките не са трудни, но има някои кофти подвеждащи въпроси, така че четеш много внимателно и не бързаш. Още нещо - на изпита ще ти кажат де, ама верния отговор се отблязва с кръстче Х, а не го ограждаш. Така на едно момиче и анулираха изпита, пък имаше 1 грешка. Кофти, така че много внимавай.
Кормуването е 20-тина минутки. Зависи при какъв изпитващ се паднеш. Правило номер 1 като седнеш - СОК (Седалка, огледала, колан) :lol: Караш бавно, но не и с 20-30, че иначе ще ти направи забележка, че правиш задръстване. Иначе другото трябва да си го знаеш и сам - спираш на 1 метър преди стопа, пропускаш пешеходците и внимаваш за странична дистанция. Айде успех.

П.П. На листовките можеш да направиш максимум 5 грешки, а на кормуването допустимо е 9 наказателни. Основните грешки вземат по 3 точки, а второстепенните по 1. Могат да те скъсат веднага, ако отнемеш предимство или не спреш на стоп или направиш ПТП :lol: