PDA

View Full Version : Превод от английски на българси



01-07-2007, 13:59
:-s ... Много не го разбирам, а ми трябва сега и то много! Та някой ако може да ми преведе това: http://www.teenproblem.net/school/s/765.html

статията е от учителя на сайта и ми трябва преведена за да мога да я рабера хубаво и след това да говоря по нея! Мерси предварително :!:

devilyangel
01-07-2007, 14:34
Първото събрание което постих беше срещата на АА и НА.Първо бях много нервен посещавайки я защото незнаех какво да учаквам.Бях останал с впечатлението че хората които посещават такива срещи са типичните които седят по баровеи са с дълги коси и бради,но грешах.Те изглеждаха нормално също както теб и мен.Имаше млади хора и такива на средна възраст.Никога не бих очаквал че някои от тях са алкохолици или наркомани.Според мен Двете срещи бяха сходни.Те всички се представиха по един и същи начин, наример аз съм Гино и съм алкохолик или съм пристрастен към кокаина.Те седяха по групи и обсждаха зависимостта си, прогреса им и проблемите, които са имали.Преди да започне срещата попитах организатора коя е главната причина тези хора да посещават срещите.и в двата случая наркотиците или алкохола се дължаха на сериозни семеини проблеми, които затормозяват съзнанието им.Това е тяхният начин да се избавят от проблемите.Щом и двете срещи бяха почти еднакви има няща които не харесвам и в двете.ХАресвам факта че това е група в която всеки подпомага другия защото всички имат един и същ проблем и имат различни методи за преодоляването му.изглежда че всички са добре заедно на срещите, защото с разговорите те утърсват умовете си от наркотиците и аклохола.И въпроса кооито задавам е какво ще правят тези хора когато са в света без групата им, проблема се върне и севъзвърнат към напрегнатата обстановка.Другото което е харесвам е как те се представят.Не харесвам това че казват АЗ СЪМ АЛКОХОЛИК.Според мен това снижава човека и в живота щше си мислят че са алкохолици или наркомани. Мисля че това ще се отрази доста зле. Мисля че трябва да бъде "Зрасти,казвам се Гино и съм тук защото има проблеми с пиенето или с наркотиците и имам нужда да го преодолея.Така че ако човека преодолее проблема си те ще са допринесли с нещо.Наистина вярвам че тези срещи водят до този резултат.силно вървам че човек може да преодолее проблема с аклохола или наркотиците.Според мен тези срещи са за да подкрепчт хората в началото и да успеят да преодолеят проблема.силно вярвам че човек е способен да направи това и сам. срещите само подпомагат тази цел.ако няма цел или сила завинаги ще си останеш алкохолик или наркоман и винаги ще си пристрастен към алкохола и наркотиците.Ако човека носи сила тои ще преодолее проблма и това твърдение няма да бъде върно.

СЪЖЕЛЯВАМ АКО ИМА ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ

01-07-2007, 14:42
devilyangel мерси много!

П.П. дай мейл или нещо др(скайп примерно) че искам да те питам нещо моля те :)

01-07-2007, 15:21
искам да питам за това: http://www.teenproblem.net/school/s/633.html

много е, но... и знам че ставам нахална :oops: просто съм в безизходица :( :( :(

01-07-2007, 15:53
хора моля ви се помогнете :(

01-09-2007, 15:15
po4va taka ima li niakoi koito da ne poznava niakoi koito pushi? vseki ima semeen blizak(ili neshto takova),priiatel ili kolega,koito pushi sajaliavam ama niamam vreme za pove4e obshto vzeto stava vapros za efekta ot pusheneto :(

alkobalko
01-09-2007, 17:35
Има ли някой, който да не познава някой, който пуши. Всеки един има член от семейството, приятел или сътрудник (колега), който да пуши. Те са избрали да пушат, но като са около тях, много хора също започват да пушат. Преди някой да избере да поеме този риск той трябва да помисли пред какви проблеми може да се изправи, заради пушението. Има много причини, за да пушиш, но последиците от пушенето са същите. Пушенето е рисковен навик, защото той води до пристрастяване, болест/и и рискова бременност. Рекламите показват, че пушенето е начин да си починеш (релаксираш) и да бъдеш готин като пушиш цигари; те никога не показват отрицателната страна на този навик. Например пристрастяването е един от лошите последици от пушенето и то е причинено от никотина. Веднъж някой вдишал дима от цигара той или тя ще има нужда от още една. Много хора променят своите личности заради пристрастяването към пушенето. Някои могат да придобият по кисело и буйно поведение и се нуждаят от цигара, за да релаксират, но всъщност тя причинява повече поражения. Изследователите са открили начин за контролиране на пристрастяването и някои са успешни, докато повече са провалят. Хората в по-ранна възраст започват да се пристрастяват към никотина в цигарата и точно там започват проблемите. Една от главните последици от пушенето причинява смъртоносни болести. Една от най-разпространените болести причинени от пушенето е рака. Според Американската белодробна асоциация в Тексас, белодробния рак се води за убиец, както на мъже, така и на жени в САЩ и главния причинител на рака е пушенето. Тази полест може да се превърне в огромен проблем, ако не е открита и лекуване. Друга последица от пушенето са сърдечните болести и техните последствия. Например много хора страдат от сърдечна недостатъчност, но дори и да знаят за пушенето и опасностите му, те не спират своя навик, докато не станат сърдечно болни. За нещастие повечето случай хората са с опасност за живота заради сърдечното усложнение през остатъка от живота им. Накрая друга важна последица от душенето е риска от емфизема. Тази смъртоносна болест също въздейства върху белите дробове и цялата респираторна система. Тези няколко причини трябва да докажат на пушачите,че този навик поставя здравето им в опасност и причинява много болести, които водят до смърт. Неродените бебета, чиито майки пушат са предразопложени към смърт от синдрома на внезапна бебешка смъртност. Плацентата, свързва майката и бебто е мястото, от където бебето приема кислород и храна. Когато майката пуши плацентата не работи толкова добре, колкото би трябвало. Бебетата са предразположени към по-ранно раждане. Всеки път, когато жената пуши тя дава на дадето си по-малко кислород. Много лесно е за бременната да спреда да пуши, когато хората около нея също не пушат. Когато дете се роди с майка пушач, то няма да расте така добре, както би трябвало. Повечето експерти са съгласни, че пушенето е вреден навик за всеки, особено за бременните жени и може да нарани не само майката, но и наистина има неблагоприятни последствия и за бебето. Заради пушенето, пушачите са застрашени от високия риск на пристрастяване, болести и рискови бременности. Пушачите предпочитат своя навик повече, отколкото да се притесняват за този ужасен проблем. Те избягват последствията от пушенето. Пушенето увеличава рисковете за здравето и проблемите с тях самите също.


Превела съм го, но не гарантирам 100%, защото бързам. Надявам се да ти помогна.

01-10-2007, 19:28
Има ли някой, който да не познава някой, който пуши. Всеки един има член от семейството, приятел или сътрудник (колега), който да пуши. Те са избрали да пушат, но като са около тях, много хора също започват да пушат. Преди някой да избере да поеме този риск той трябва да помисли пред какви проблеми може да се изправи, заради пушението. Има много причини, за да пушиш, но последиците от пушенето са същите. Пушенето е рисковен навик, защото той води до пристрастяване, болест/и и рискова бременност. Рекламите показват, че пушенето е начин да си починеш (релаксираш) и да бъдеш готин като пушиш цигари; те никога не показват отрицателната страна на този навик. Например пристрастяването е един от лошите последици от пушенето и то е причинено от никотина. Веднъж някой вдишал дима от цигара той или тя ще има нужда от още една. Много хора променят своите личности заради пристрастяването към пушенето. Някои могат да придобият по кисело и буйно поведение и се нуждаят от цигара, за да релаксират, но всъщност тя причинява повече поражения. Изследователите са открили начин за контролиране на пристрастяването и някои са успешни, докато повече са провалят. Хората в по-ранна възраст започват да се пристрастяват към никотина в цигарата и точно там започват проблемите. Една от главните последици от пушенето причинява смъртоносни болести. Една от най-разпространените болести причинени от пушенето е рака. Според Американската белодробна асоциация в Тексас, белодробния рак се води за убиец, както на мъже, така и на жени в САЩ и главния причинител на рака е пушенето. Тази полест може да се превърне в огромен проблем, ако не е открита и лекуване. Друга последица от пушенето са сърдечните болести и техните последствия. Например много хора страдат от сърдечна недостатъчност, но дори и да знаят за пушенето и опасностите му, те не спират своя навик, докато не станат сърдечно болни. За нещастие повечето случай хората са с опасност за живота заради сърдечното усложнение през остатъка от живота им. Накрая друга важна последица от душенето е риска от емфизема. Тази смъртоносна болест също въздейства върху белите дробове и цялата респираторна система. Тези няколко причини трябва да докажат на пушачите,че този навик поставя здравето им в опасност и причинява много болести, които водят до смърт. Неродените бебета, чиито майки пушат са предразопложени към смърт от синдрома на внезапна бебешка смъртност. Плацентата, свързва майката и бебто е мястото, от където бебето приема кислород и храна. Когато майката пуши плацентата не работи толкова добре, колкото би трябвало. Бебетата са предразположени към по-ранно раждане. Всеки път, когато жената пуши тя дава на дадето си по-малко кислород. Много лесно е за бременната да спреда да пуши, когато хората около нея също не пушат. Когато дете се роди с майка пушач, то няма да расте така добре, както би трябвало. Повечето експерти са съгласни, че пушенето е вреден навик за всеки, особено за бременните жени и може да нарани не само майката, но и наистина има неблагоприятни последствия и за бебето. Заради пушенето, пушачите са застрашени от високия риск на пристрастяване, болести и рискови бременности. Пушачите предпочитат своя навик повече, отколкото да се притесняват за този ужасен проблем. Те избягват последствията от пушенето. Пушенето увеличава рисковете за здравето и проблемите с тях самите също.