PDA

View Full Version : Имат ли право учителите да гонят от час?



ЗубърА
01-09-2007, 06:49
Интересувам се, не им ли забраниха на тия даскали да гонят от час? До колкото зная те носят отговорност и ако ме изгони и примерно изляза на улицата и ме блъсне кола, отговорен е учителя, при когото съм бил. Как стои въпроса с това? И към кого мога да се обърна, за да се санкционира такъв учител ако е в нарушение.

01-09-2007, 06:53
Гонят те пишат ти неизвинено-така и да те блъсне кола ти си си виновен,че блееш

01-09-2007, 06:56
Гонят те пишат ти неизвинено-така и да те блъсне кола ти си си виновен,че блееш

А цял клас свидетели, 30 човека, че съм бил в часа? Май не е толкова лесно с неизвинените. :wink:

Stefityyy
01-09-2007, 07:37
ahaha
nqma e kak shi ta gonqt!!!
ko si napravil che da ta gonqt :D
ai da bqgat da igraqt :smt016 :smt005

HopeLesss
01-09-2007, 07:44
Имах учителка която в един час първо написа 2-ка на едно момче, след това забележка и накрая го изгони :lol: Честно казано не знам дали имат право да гонят... :roll: Ама и ние нямаме право да се държим като пълни селяндури, но го правим. И аз да съм учител, и аз няма да издържа...

meri88
01-09-2007, 08:56
razbira se 4e imat pravo,daje pove4eto s izgonaneto pi6a direktno dvoika ili otsastvie

Пенчу
01-09-2007, 09:48
Госпожата ни по български гони с 2-ка и отсъствие..само не ми е ясно като те е нямало защо имаш 2 о,О Не са го доизмислили..

kati_0513
01-09-2007, 09:54
Забраниха им да гонят, по точно- никога не са им позволявали...
Гонят те, пишат ти отсъствие, а това, че не си в час, изгонили са те, не ги иштересува, да не си закъснявал, ще кажат, че изобщо не си влизал в час... и така...
Примерно моите преподаватели са гола вода, гонят с неизвинено и ти пишат двойка, а изгонения не се връща на училишще след това, после класния му извинява отсъствието, защото ученика се е обадил по телефона, че е трябвало даси тръгне спешно и учителката не го е пуснала, затова има неизвинено...

sun4e
01-09-2007, 16:13
оо имат право разбира се....имаме една дето пише по няколко двойки ,гони от час,отсъствие и забележка в дневника :-D ама така ще е като някои не се научиха да слушат и да не се държат като празноглавци :!:

mon4eto
01-09-2007, 16:25
оо имат право разбира се....имаме една дето пише по няколко двойки ,гони от час,отсъствие и забележка в дневника :-D ама така ще е като някои не се научиха да слушат и да не се държат като празноглавци :!:
U4itelite NQMAT PRAVO da gonqt u4enici ot 4as!!!O6te v na4aloto na u4ebnata godina ministara obqvi 4e ot nqkakav si nov zakon u4itelite nqmat pravo da gonqt u4enici ot 4as...tova 4e pove4eto daskali go pravqt ne zna4i 4e imat pravo,za6toto te nosqt otgovornost za u4enika :roll:

S_Soul
01-09-2007, 17:13
По закон нямат право да гонят.
Но на кой му пука... :lol: Кой ли спазва тея закони ... !? :lol:
То това с двойка, забележка и отсъствие за 1 час е вече класика :-D

SaSeTo
01-09-2007, 17:16
Така е учителите НяМаТ ПрАв0 Да ГоНяТ УчеНиЦиТе 0т ЧаС
В моето училище [а то е пълна скръб] не ни гонят,а просто когато много се разшумим ни освобождават от часовете и не ни пишат отсъствия

01-09-2007, 18:05
И аз съм чувал за закона и ми е интересно като НЯМАТ ПРАВО как може да се санкционират, когато изгонят ученик. Към кого да се обърне този ученик, за да накажат учителя, че го е изгонил в нарушение на закона!?

`ImpeNeTraBle_DarKnesS`
01-09-2007, 18:18
По принцип и аз смятам, че нямат право, но някои даскали просто не издържат учениците (а е излишно да казвам колко нагли ученици има), когато са много изнервени просто не се сдържат и го правят.
Не знам обаче, ако отсъствието е неизвинено...тогава вече наистина нямам понятие какво става.
А да ви изгонят от час без отсъствие - това за мен си е направо престъпление.

01-09-2007, 18:19
Imat pravo da goniat. Ako daden uchenik suzdava problemi v chas, prechi na ostanalite da slushat i uchat v chas i az ako biah uchitelka bih go/ya izgonil/la.
Izobshto ne haresvam takiva uchenici, koito suzdavat problemi v chas, tolkova sa drazneshti i s tova tiahno durjanie pokazvat svoeto neuvajenie kum klasa i uchitelite. Ako niakoi niama namerenie da sedi v chasa i da slusha kakvo prepodavat uchitelite, to togava po-dobre izobshto da ne hodish na uchilishte, zashtoto ostanalite v klasa moje puk da iskat da slushtat i da se uchat. Tova si e lichno moe mnenie. Hodim na uchilishte za znania, i da se uchim, a ako niakoi iska da suzdava problemi si e negov problem... Taka che mislia che uchitelite imat pravo da goniat ot chas.

SaSeTo
01-09-2007, 19:09
(а е излишно да казвам колко нагли ученици има) Не знам обаче, ако отсъствието е неизвинено...тогава вече наистина нямам понятие какво става.
А да ви изгонят от час без отсъствие - това за мен си е направо престъпление.[/b][/quote]


Така е,така е.За наглите ученици спор няма
За гоненето без отсъствие - наистина не е редно ама пък моите съученици особено момчетата са ужасни и от тях нищо не можеш да разбереш

Jenninka
01-09-2007, 19:24
Така е учителите НяМаТ ПрАв0 Да ГоНяТ УчеНиЦиТе 0т ЧаС
В моето училище [а то е пълна скръб] не ни гонят,а просто когато много се разшумим ни освобождават от часовете и не ни пишат отсъствия
Къде учиш???Искам и аз при теб!!!!!!!!!!!!!!

01-09-2007, 20:11
Преди няколко години мисля, че можеха, но вече не може. Учителите нямат право да гонят ученици от час и да им пишат отсъствия!

SaSeTo
01-10-2007, 06:08
Така е учителите НяМаТ ПрАв0 Да ГоНяТ УчеНиЦиТе 0т ЧаС
В моето училище [а то е пълна скръб] не ни гонят,а просто когато много се разшумим ни освобождават от часовете и не ни пишат отсъствия
Къде учиш???Искам и аз при теб!!!!!!!!!!!!!!

В 3- то ама не ти го препоръчвам

start_girl
01-10-2007, 16:49
хаха имат право мен са ме гонили безброи пъти даже един път ми писаха отсъствие забележка и 2-ка :lol:

Cheesy
01-11-2007, 19:25
Попринцип нямат право но тва не означава че не гонят-за което ги разбирам ;)

titin4eto
01-12-2007, 19:18
По принцип имат право да гонят-доколкото знам един изгонен би трябвало да седи пред вратата или там някъде, а не да се шматка по улиците... но нас МНОО трудно ни гонят, шото момчетата веднага почват да се пазарят, но когато изгонят някого след няколко минути го вика да влезе.... Ахх мноо е смешно, когато госпожата по френски гони-един път вика - "Не искам повече да те виждам! Не ми се мяркай пред очите!", че човек ако застане пред вратата ще си помисли, че са женени... но за по-малко от 2 мин. му каза да влезе :lol:

sun4e
01-13-2007, 07:29
ми не съм чувала ,че нямат право...сега научавам..то от една страна кой ли спазва законите?ама пък разбирам и даскалите то направо имаме някои момчета от класа ,които прекаляват меко казано... :?

shadow4e
01-14-2007, 00:44
По закон нямат право, но и по закон и учениците нямат право да бягат от часовете :) При нас учителят крещи на някой да излезне, ама той не излиза и млъква, ако е говорил и нещата се оправят. Гоненията бяха 8-9ти клас, когато бяхме по-малки.
При нас някои спазват закона и си казват сами, че нямат право да изгонят, но тогава заплашват с контролно, а някои с водене при директорката. Миналата година имахме една учителка, която пращаше момчетата да отидат и да кажат на зам. директорката, че са се държали нагло:) Много странно защо винаги се оказваше, че тя точно тогава не си е била в кабинета:) Е някои лично ги водеше, де...

koalka
01-14-2007, 06:01
Нямат право да гонят, в това съм сигурна, защото и в предаването на Милен Цветков го казаха.Но те го правят...ама и ние сме виновни.

spirax
01-14-2007, 09:46
Vaobshte u4itelite nqmat pravo da gonqt uchenicite ot chas, tva che imali pravo sa pulni izmislici.Kato nemogat da se opravqt s uchenicite vyobshte da ne stavat u4iteli az puk moga da vi kaja :) !