PDA

View Full Version : За пеенето



[Industrial_Fr3aK]
01-09-2007, 16:16
мм искам да питам тези от вас които могат да пеят добре, как точно се вдигат високите тонове? някак трябва да си преправиш гласа ли какво е точно?

No_Limits^F
01-09-2007, 16:49
ni6to specialno ne se pravi-prosto si otpuska6 glasa i dori otna4alo da zvu4i malko ili pove4e fal6ivo ne se bezpokoi,svikva se :) sled kato se uprajnqva6 dostau4no stava super :lol: zavisi dali ti se otdava ili ne...prosto se otpusni,bez kompleksi i pritesneniq-ako gi ima,pravi go nasame,vse nqkoga 6te se polu4i taka ,kakto iska6 :)

~*~MiSS_SuNSiNe~*~
01-09-2007, 18:00
Ne mojesh samo da se otpusnesh! Ako se iziskva nqkakyv super visok ton-navejdash glavata si leko nadolu.Izprobvano e-garantirano kachestvo.Za po-dobre "izkarvane"na tonovete vdishvash i izdishvash nqkolko pyti dylboko vyzduh predi peene,syshto si otvarqsh poveche ustata-taka tonovete sa po- qsni.

No_Limits^F
01-10-2007, 18:33
e estestveno 4e ne e dostatu4no samo da se otpusne6,no ako se stqga6 i ne go pee6 sus sobstveniq si tembur nqma da e dobre...di6ai SAMO s diafragmata,BEZ gurdite i ne izkarvai celiq vuzduh-di6ai dulboko za da ne izduhne6 posredata,taka da se kaje :) hodila sum 3 godini na peene i nai-vajnoto na koeto ni u4eha e glasa ti da e otpusnat i estestven-ne trqbva da se opitva6 da go pravi6 kato nqkoi drug!

~*~MiSS_SuNSiNe~*~
01-10-2007, 19:29
e estestveno 4e ne e dostatu4no samo da se otpusne6,no ako se stqga6 i ne go pee6 sus sobstveniq si tembur nqma da e dobre...di6ai SAMO s diafragmata,BEZ gurdite i ne izkarvai celiq vuzduh-di6ai dulboko za da ne izduhne6 posredata,taka da se kaje :) hodila sum 3 godini na peene i nai-vajnoto na koeto ni u4eha e glasa ti da e otpusnat i estestven-ne trqbva da se opitva6 da go pravi6 kato nqkoi drug!

a az propqh ot 3 godishna :lol: po prostata prichina,che maika mi e uchitelka po muzika

OtherDimension
01-10-2007, 19:46
]мм искам да питам тези от вас които могат да пеят добре, как точно се вдигат високите тонове? някак трябва да си преправиш гласа ли какво е точно?

pitai Azis ;]
toi she ti obqsni nai-dobre :d

No_Limits^F
01-10-2007, 19:58
ot tova 4e sum hodila na peene 3 godini ne se razbira OT KOGA peq...e,ot mn otdavna...i ne mi e nujno maika mi da e u4itelka po muzika,ne 4e ima ne6to lo6o-naprotiv super e no dali pee6 hubavo ili ne-zavisi samo ot teb.

sh3_1s_7h3_0n3
01-10-2007, 20:07
ako mojesh da svirish na nqkyv instrument [bez mrysni6ki analogii] mojesh da se razpqvash...kato postepenno povishavash tonovete... primerno ot dolno do, do gorno mi-fa ako mojesh da peesh.. i taka repetirash... celta e da ti se otvori glasa... ima suma uprajneniq za tova... mnogo e vajno i dishaneto. zaslushai se v nqkoi izpylnitel kak si poema vyzduh na vseki red i na to4no opredeleni mesta. [nai-tipi4en primer Aneliq... zashtoto pri neq moje da se 4ue po-zvu4no]...i taka... uprajneniq mu e maikata...

No_Limits^F
01-11-2007, 16:05
ako mojesh da svirish na nqkyv instrument [bez mrysni6ki analogii] mojesh da se razpqvash...kato postepenno povishavash tonovete... primerno ot dolno do, do gorno mi-fa ako mojesh da peesh.. i taka repetirash... celta e da ti se otvori glasa... ima suma uprajneniq za tova... mnogo e vajno i dishaneto. zaslushai se v nqkoi izpylnitel kak si poema vyzduh na vseki red i na to4no opredeleni mesta. [nai-tipi4en primer Aneliq... zashtoto pri neq moje da se 4ue po-zvu4no]...i taka... uprajneniq mu e maikata...
duglasna sum :) naistina ima mn uprajneniq,no ako ne gi znae6...e problem zatova moje6 da probva6 da hodi6 na uroci,da re4em.:)

[Industrial_Fr3aK]
01-11-2007, 17:00
:) свиря на китара и с нея правя упражнението (от нисък до висок тон) мерси за съветите :D

sh3_1s_7h3_0n3
01-12-2007, 07:50
]:) свиря на китара и с нея правя упражнението (от нисък до висок тон) мерси за съветите :D

на каква китара свириш? :) и от колко време? :)

а между другото докато свириш някаква мелодия или песен можеш да си я тананикаш... това също помага...

[Industrial_Fr3aK]
01-12-2007, 11:23
]:) свиря на китара и с нея правя упражнението (от нисък до висок тон) мерси за съветите :D

на каква китара свириш? :) и от колко време? :)

а между другото докато свириш някаква мелодия или песен можеш да си я тананикаш... това също помага...


ми.. горе-долу 3 години някъде.. дам пробвал съм го и това упражнение макар, че не знаех че става за упражнение :-D

sh3_1s_7h3_0n3
01-12-2007, 12:10
]

]:) свиря на китара и с нея правя упражнението (от нисък до висок тон) мерси за съветите :D

на каква китара свириш? :) и от колко време? :)

а между другото докато свириш някаква мелодия или песен можеш да си я тананикаш... това също помага...


ми.. горе-долу 3 години някъде.. дам пробвал съм го и това упражнение макар, че не знаех че става за упражнение :-D

абе имаше едни упражнения се сетих... 'мА мЕ мИ мО мУ' :) дето в началото го пеееш бавно... и постепеннно забързваш и после мн бързо :) или няк'во друго... АААА иииии ООО... или пък от със затворена уста 'мммммм' (не трябва да те сърбят устните когато го правиш иначе пееш грешно) мънкаш си високо и накрая на високите тонове запяваш ААА :)
ии понеже явно си музикант човек :) свириш един акорд.. за да го чуеш... изпяваш го... и после го пееш в обръщенията му... примерно... ДО МИ СОЛ... ми сол до... сол до ми... и др подобни :) или пък докато свириш ДО трябва да изпееш МИ... и разни такива ;) абе то ти и сам можеш да си измисляш упражнения...
аз от практика от уроци... к'вото ми дойде казвам :) :mrgreen: \:D/