PDA

View Full Version : Problem s bqloto te4enie



Anonim4e
01-09-2007, 17:52
Zdraveite. Az sum na 14 (momi4e sum) i mislq 4e imam seriozen problem s bqloto te4enie. Pro4etoh pove4eto temi, no ginekolog ne me ustroiva i iskam da pomolq vas za pomo6t. Zna4i predi 2g malko predi da mi doide cikala se poqvi bqloto te4enie i bqh mn pritesnena. Maika mi kaza 4e e ne6to bezobidno i sigurno 6te spre, no sled nqkolko dni te4enieto stana dosta po-silno i daje propuska6e prez ga6ti4kite mi. Zapo4nah da polzvam ejednevni prevruzki i vremenno re6ih problema. No zapo4na edin silen surbej i parene i te4enieto stana po-gusto i julto. Maika mi otnovo kaza da ne se pritesnqvam i az kolkoto i kofti da se 4uvstvah trqbva6e da se primirq. I taka v produljenie na 2 godini. Sled kato pro4etoh temite tuk, re6ih 4e tova moje da e seriozen problem i vi molq da mi dadete suvet. Ima li nqkakvo re6enie, bez da hodq na lekar? Ima li nqkakvi hap4eta koito moga da piq? 6te sum mn blagodarna na vsi4ki, koito se otnesat seriozno kum problema mi. :? :? :?

01-09-2007, 18:04
виж неможеш да се оправиш ако не отидеш на гинеколог забрави!
може наистина да ти няма нищо но не се знае
така и така ще трябва да ходиш по нататък, по добре свикни с тази мисъл няма начин,на всеки му се налага рано или късно ,по-добре отиди, тук никой неможе да определи какво ти има!

alabalalaa
01-09-2007, 18:06
spokoino,ne e tolkova stra6no! Nie momi4etata si imame inata i hodim vinagi tanko oble4eni,sledovatelno moji da se poqvqt bolki v qi4nicite ili bqlo te4enie.Obli4ai se po-dobre i se pozainteresovai! Kolkoto go ginekologa,ako mnogo te e sram i ti e neudobno,pone edin razgovor moji da provede6 s nego bez pregled,a ako se naloji ve4e...mneznam aidi kasmet,ne se pritesnqvai

batkodoki
01-09-2007, 18:37
имате проблем, който ще се задълбочи ако не се обърнете към спец.
той ще ви предпише фармакологични средства с които много бързо проблема ще отшуми.

всеки опит за самолечение ще доведе до влошаване на положението.

russata
01-09-2007, 19:44
imash gubichki.zvu4chi gadno no e choveshklo.kupi si CLOTRIMASOL na tabletki(vaginalni tabletki-postavqt se vuv vaginata) ili clotrimasol krem za vunshno prilojenie ako te surbi.ako otide6 na ginokol tova 6te ti izpi6at 100% ili da sedish v tetra ili da se miesh s mlechna kiselina.roditelite mi sa ginegolozi i sum dobre informirana na tazi tema :]puk i moje da otidesh v nqkoq apteka i da pitash da vidi6 4e su6toto 6te ti kajat :]

Anonim4e
01-10-2007, 13:12
Mn vi blagodarq za savetite, nai-ve4e na russata.

i'm so excited!
01-10-2007, 16:14
imash gubichki.zvu4chi gadno no e choveshklo.kupi si CLOTRIMASOL na tabletki(vaginalni tabletki-postavqt se vuv vaginata) ili clotrimasol krem za vunshno prilojenie ako te surbi.ako otide6 na ginokol tova 6te ti izpi6at 100% ili da sedish v tetra ili da se miesh s mlechna kiselina.roditelite mi sa ginegolozi i sum dobre informirana na tazi tema :]puk i moje da otidesh v nqkoq apteka i da pitash da vidi6 4e su6toto 6te ti kajat :]

има толкова видове гъбички, както и разни други болести, имащи същите симптоми мила моя.
всяко самолечение може само да влоши положението, казвам го от личен опит , макар да се опитвах да лекувам нещо друго.
не става. най-много още по-голяма беля да стане.
първо се пуска микробиология и тогава се назначава лечение.
сега ако на момичето и стане нещо, само ще си блъска главата в стената и ше съжалява.

sladoled
01-10-2007, 17:39
Ето, виж и това мнение, което взех от едно списание:
ЕСТЕСТВЕНО ВАГИНАЛНО ТЕЧЕНИЕ. БЯЛО ТЕЧЕНИЕ

Момичетата често се притесняват от вагиналното течение. Те се питат: “Нормално ли е да имам вагинално течение?”, “Другите имат ли?”, “Какво да направя?”
Вагиналното течение спомага за нормалното функциониране на тялото ти. То е абсолютно нормално за женитте в детеродния период. Понякога то е толкова слабо, че почти не се забелязва, но понякога е по-силно и оставя петна по бельото.
Функцията на вагиналното течение е да подържа лигавицата влажна и предпазва от инфекции.
Промените в течението и количеството му в общи линии са нормални. Понякога варира количеството, понякога се променя консистенцията /гъстотата и състава/ и цвета. Причините за това могат да са промени в хормоните, които могат да се случат на всяко момиче или жена на определена възраст или в даден момент.
Най-често срещаните причини за тези промени могат да са:
Менструация
Обикновено две седмици преди менструацията, по време на овулацията /периодът, в който яйцеклетката се отделя от яйчника и поема по една от маточните тръби/, се забелязва промяна във вагиналното течение. При някои жени то е по-силно точно преди или непосредствено след менструацията. Всичко това се определя от хормоналните промени на менструалния цикъл.
Стрес
Всеки организам реагира на стреса по различен начин. Така е и с женските хормони /естествени химически съединения, които се произвеждат от жлезите в тялото и отговарят за растежа и жизнеността на организма/. Лошото настроение, вълнението по време на изпит, влюбване – всичко това може да се отрази на естественото течение.
Хапчета протим забременяване
Хормоналният цикъл се влияе от контрацептивите, които намаляват количаството и променят вида на течението.
Бременност
Бременноста оказва силно влияние върху хормоналния баланс. По време на бременността менструацията спира, а естественото вагинално течение се увеличава.

Кога течението е ненормално и признак на болестно състояние?
Ако вагиналното течение се промени значително на цвят или мирис и промяната продължи дни наред, тогава може да има инфекция Макар и естествено, то е неприятно. То може да те накара да се чувстваш не така чиста, както обикновено. Може да остави жълтеникави следи по бельото и да причинява неприятно усещане за влажност. Тогава можеш да ползваш ежедневни превръзки, които да попиват течността и миризмата.
Ако течението се различава от гореописаното или те притеснява по някаква причина, най- добре е да се обърнеш към лекар.

qko_sladi4ka
10-14-2008, 17:04
polzvai канестен pomaga do edin dva dena.tova e pasti4ka i se maje vlagalj6teto.ne e skapa.povqrvai pomaga.az se opravix mn.barzo samo ot bqloto te4enie ne moga da se ottarva.kasmet

Jo_Ni_To
10-14-2008, 22:44
И при мене е тъи...просто по голяма хигиена тряя са спазва и това "бяло течение" да се маха с хартия там или с кот и да е било от гащичките...

darla
10-15-2008, 07:15
imash gubichki.zvu4chi gadno no e choveshklo.kupi si CLOTRIMASOL na tabletki(vaginalni tabletki-postavqt se vuv vaginata) ili clotrimasol krem za vunshno prilojenie ako te surbi.ako otide6 na ginokol tova 6te ti izpi6at 100% ili da sedish v tetra ili da se miesh s mlechna kiselina.roditelite mi sa ginegolozi i sum dobre informirana na tazi tema :]puk i moje da otidesh v nqkoq apteka i da pitash da vidi6 4e su6toto 6te ti kajat :]
ne e 100%sigurno,4e 6te i izpi6at Clotrimazol.Za razli4nite vidove kubi4ki se predpisvat razli4ni lekarstva.na men sa mi izpisvali dve razli4ni,a simptomite bqha edni i su6ti.no ako si vzeme6 Clotrimazol zaduljitelno si vzemi i tabletkite,ne raz4itai samo na krem4eto.

mysterious93
10-15-2008, 15:58
polzvai канестен pomaga do edin dva dena.tova e pasti4ka i se maje vlagalj6teto.ne e skapa.povqrvai pomaga.az se opravix mn.barzo samo ot bqloto te4enie ne moga da se ottarva.kasmet

аз имам канестен ползвам го от 2 месеца и ...абе не мисля че за 2-3 дена ще й мине ей така като на магия :)

ProstoAz
10-15-2008, 19:42
Стара тема!