PDA

View Full Version : Естроген



neusan88
01-10-2007, 09:42
за да бъде женствена жената най вече и помага този хормон.той също така предпазва и от нежелана бременност.
та вапроса ми е :
Колко Струва?
и в кои продукти се съдържат(ако има такива)?
и в кои лекарства се съдържат?
Благодаря

dЯuИk3n_M0nk3Y
01-10-2007, 17:05
Нз какво си намислила, ама най-добре не си играй с хормоните [-X

лоринда
01-10-2007, 20:09
Отиди на гинеколог.Естроген се съдържа в противозачатъчните.Гинеко огът ще прецени кои точно да ти изпише и дали имаш нужда от засилен прием на естроген.За това посети гинеколог, а не взимай хормонални препарати на своя глава. [-(

neusan88
01-11-2007, 11:09
така...значи...историята е следната : имам малки гърди а и нещо не ми харесва че по корема имам косми както и по гърба!за тва един ден наскоро една приятелка ми каза че тва ми окосмяване и малките гърди се дължало на недостик на женски хормони, а естрогена си е един от най-женствените хормони и за тва реших че може би ако го пия (примерно противазачатъчни) ще се оттърва от тези си проблеми! :-k :?
всъщност вие ми дайте съвет как да постъпя в този случай без да ми се налага да приемам такива "крайни" мерки :(

лоринда
01-11-2007, 13:43
Отиди на гинеколог да ти направи изследване на хормоните и да види от къде се получава окосмяването.Не се лекувай сама.Може да не е нищо сериозно, но може и да имаш някакво хормонално нарушение.

malko mace
01-15-2007, 12:22
Естрогени има в соята-яж по около 60г на ден-няма странични ефекти,натурален продукт е,а и е и диетична.Има и в противозачатъчните,но не ти препоръчвам да ги пиеш,защото някои жени напълняват от тях,а и може да има странични ефекти(зависи какви противозачатъчни де).Има и в тези продукти за менопауза,като например FemoVita na NaturePharma или FemoNorma,дето ги рекламират по телевизията.Безвредни са,поне FemoVita,но ако не искаш да се чувстваш като бабичка в менопауза и да се тъпчеш излишно с медикаменти и да хвърляш пари на вятъра,яж натурални храни,съдържащи естрогени-пак повтарям-соя-тези продукти за менопауза съдържат именно соя-една от съставките им!Евтина е и полезна!А и не е и лоша на вкус-пробвай!
А за липсата на женски хормони-мензис имаш ли?На колко си години?Гърдите ти мнооого ли са малки-може просто гените ти да са такива и да е наследствено,както и ако си малка още да не са пораснали напълно!Една фр. има малко косъмчета над устните,но знаеш ли какви цици има и мензисът й дойде и си е напълно женствена!Не прибързвай с изводите за хормоните-може всичко да е по наследство,а и не вярвам космите да са толкова големи и гъсти-всеки човек има косми,за това са измислени самобръсначките!Съгласна съм с мнението по-горе,че ако наистина много се притесняваш просто за свое успокоение можеш да отидеш на лекар.А приятелката ти според мен е доста некомпетентна по въпроса и само би те объркала-съветвам те да не я слушаш много-много!

01-16-2007, 14:30
ами мерси много за полезната информация.но само едно незнам - от къде да си купя соя?
иначе съм на 18год а и си права за наследствеността - майка ми е имала съшите проблеми.
а бюста ми е 85/90 г/д. иначе за лекарствата за менопауза незнам...може и с тях да пробвам но първо мисля да опитам със соя:)много мерси за полезната информация! :smt058 :smt041 :smt114

neusan88
01-16-2007, 17:57
това последното го написах аз ама не бях с потр. си име...сорка :oops:

kiki_f4e
01-17-2007, 20:12
значи...ако искам да попитам..
ако цикълът ти е нередовен а ти е дошло отдавна примерно преди 2,3 год а и имаш супер малки гърди тия двете неща свързани ли са?и двете причина на неправилна хуморална регулация ли са? :( и как може да се оправи тоя проблем :(

лоринда
01-17-2007, 20:45
Отиваш на гинеколог дава ти направление за изследване на хормоните (той ще прецени кои точно).Отиваш взимат ти кръв и след като са готови резултатите гинеколога ще ти каже защо се получава така при теб.

SwEeT_pAiN_F
01-18-2007, 05:07
Здравей,
имаш ли редовен цикъл?Имаш ли ПМС? Косъмчетата къде са по-силно изразени? Над горната устна имаш ли?
Тези въпроси ти ги задавам, защото аз от нещо подобно почнах до страдам преди повече от 1 година.... оказа се поликистоза на яйчник. Не искам да те плаша но е най-хубаво да отидеш при гинеколог 3-4 дни след като ти свърши и да ти направи ехограф на малък таз. Ако тогава всичко е ОК можеш да си изследваш хормоните, но не ти препоръчвам да се тъпчеш с лекарства на своя глава. Ако хормонитети са в нормата, значи няма проблем.
Успех и пиши какво стана. :)

malko mace
01-19-2007, 10:24
ами мерси много за полезната информация.но само едно незнам - от къде да си купя соя?
иначе съм на 18год а и си права за наследствеността - майка ми е имала съшите проблеми.
а бюста ми е 85/90 г/д. иначе за лекарствата за менопауза незнам...може и с тях да пробвам но първо мисля да опитам със соя:)много мерси за полезната информация! :smt058 :smt041 :smt114
Няма защо! :) А соя можеш да си купиш в почти всеки супермаркет в диетичните храни и секцията за диабетици.Може и в специализираните диетични магазини!Абе в хранителните магазини ще намериш 99,9%!!! :wink:Успех!

01-19-2007, 17:42
Симптоми като нередовен цикъл,окосмяване,наддаване на тегло,малки гърди..говорят за хормален дисбаланс,в следствие-поликистозни яйчници.При всички случаи,хормоналните дисбаланси се лекуват с хапчета,но преглед при гинеколог е задължителен.

SwEeT_pAiN_F
01-19-2007, 18:03
Симптоми като нередовен цикъл,окосмяване,наддаване на тегло,малки гърди..говорят за хормален дисбаланс,в следствие-поликистозни яйчници.При всички случаи,хормоналните дисбаланси се лекуват с хапчета,но преглед при гинеколог е задължителен.
Ето... всичики казваме, че трябва да се посети гинеколог.... само дето незнам какво му е странното да ходиш на гинеколог... аз съм на 16 и от 14 годишна посещавам гинеколог поради това гадно нещо- поликистоза на яйчник. На всичкото отгоре не ходя и при жена... и кфо толкова?! Нали всико го правим в името на НАШЕТО здраве, не нечие друго!

02-01-2007, 19:03
ами значи.редовен си ми е цикъла...косъмчетата са по силно изразени по гърба и корема.
а като споделих с гаджето ми той каза че може би е от недохранване (за гърдите) защото преди ядех съвсем малко и то най много веднъж на ден и от около година се храня редовно и то доста усилено(доста се тъпча)...но все пак съм на 18г. а цикъл имам от 11годишна :wink: за тва смятам че най добре ще ми помогне соята...а и ненапълнявам изобщо ся съм 38кг!просто много искам да напълнея(както вс. друго).

neusan88
02-01-2007, 19:08
ами значи.редовен си ми е цикъла...косъмчетата са по силно изразени по гърба и корема.
а като споделих с гаджето ми той каза че може би е от недохранване (за гърдите) защото преди ядех съвсем малко и то най много веднъж на ден и от около година се храня редовно и то доста усилено(доста се тъпча)...но все пак съм на 18г. а цикъл имам от 11годишна Wink за тва смятам че най добре ще ми помогне соята...а и ненапълнявам изобщо ся съм 38кг!просто много искам да напълнея(както вс. друго).
ammm тва е от мен!а иначе освен всичко друго гинеколога само ми каза да ям добре и да взимам повече витамини,а ако имам некъв сериозен проблем да отида при него!

batkodoki
02-01-2007, 20:22
момински фолклор в стил "една приятелка ми каза"......

оффф....

стига глупости! големината на гърдите ви е генетично детерминирана и НЯМА физиологичен начин да я промените! който не ви харесва каквито сте - да ви плати пластичната операция, ако сте готови на тая глупост.

засиленото окосмяване при Ж през пубертета НЕ е необичайно, така както и нарастването на гърдите при М. с времето системата сама ще урегулира нещата.

всякакви самодейности с хормонални препарати крият неописуеми рискове за вас самите и са способността ви да бъдете изобщо Жени в по-далечен план.

05-05-2007, 15:40
Естрогена само в соята ли се съдръжа или и в други продукти? Четох, че ако приемаш много зеленчуци също помагало. Не си спомня къде я четах, тази статия. Но имало някакво изследване на жените от запад и на тези от изток и докато, че те от изток, зачи някъде към Азия съдържали повече естроген, защото повечето там ядели предимно зеленчуци. А тези от запад, се хранели повече с месо. Та затова питам. :)