PDA

View Full Version : шини



naia
01-11-2007, 09:36
къде мога да отида да ми сложат шини и какви са им цените горе доло ми е интересно

01-17-2007, 14:23
Тамън вчера ходих на ортодонт.Човекът ми обясни всичко за скобите,какво мога да ям с тях,кога трябва да ги нося и т.н.А за цената мисля,че при всеки е различно,но при мен отливката и правенето на самите скоби ще излезе 220лв :)

Nerqzan^nokut
01-17-2007, 14:46
е то зависи от модела,но под 200 лева май няма :wink:

krisi_pisi
02-04-2007, 14:25
мойте шини бяха 160 лв за отливка нищо не ми вземаха нося ги от 4 години и ще ги нося още 4 :)

02-05-2007, 15:28
На всички,който имат проблеми със зъбите си горещо им препоръчвам консултация с д-р Мирослава Динкова (специалист-ортодонт).Телефон за контакти : 02/9523006

02-05-2007, 17:08
Za6to trqbva da nosite tezi 6ini,koito ne se svalqt kato ima drugi,koito se svalqt i imat sy6tite rezultati,samo deto ne nau4ava celq svqt,4e ima6problem,ne te e sram da si hvane6 gadje,ne se opitva6 da ne se usmihva6, ne ti e gadno kato qde6,4uvstva6 se normalen 4ovek i 6te ima6 rezultati ujasno byrzo.Nosih takovasvalq6to se aparat4e,za 1 godina mi se opraviha zybite postepenno i vsi4ko be6e ok,nikakvi problemi.

02-06-2007, 16:50
Za6to trqbva da nosite tezi 6ini,koito ne se svalqt kato ima drugi,koito se svalqt i imat sy6tite rezultati,samo deto ne nau4ava celq svqt,4e ima6problem,ne te e sram da si hvane6 gadje,ne se opitva6 da ne se usmihva6, ne ti e gadno kato qde6,4uvstva6 se normalen 4ovek i 6te ima6 rezultati ujasno byrzo.Nosih takovasvalq6to se aparat4e,za 1 godina mi se opraviha zybite postepenno i vsi4ko be6e ok,nikakvi problemi.

ot kyde da si vzema takova aparat4e i kolko para e ?

krisi_pisi
02-07-2007, 11:33
гаранция никаква че за една година ще се оправят зависи колко и как са ти искривени зъбите или отдалечени незнам...ама за една година не ми се вярва много ,а колкото от това от каде можеш да намериш трябва да отидеш при зъболекарят си и той ще ти каже какво ще слага и колко ще струва а ако прецени че ще се оправят сами(има и такива случеи)просто няма да ти слага и ще почакаш още една година ;)

sexa_na_kompleksa
02-07-2007, 12:37
Еми то май зъболекаря ти трябва да реши какво да носиш-шини или апаратче.Аз носих 1 година апаратче и ми си опавиха зъбите.Цената беше 60 или 80 лева,но това беше шреди 2-3 година,а сега всичко се е дигнало,така че и апаратчетата сигурно са станали по-скъпи.

02-07-2007, 12:54
тази д-р Динкова наистина е много добра !И аз ви я препоръчвам!Тя се занимава точно с изправяне на зъби!Тел :02/9523006

shadow4e
02-07-2007, 23:43
Аз пък отказах да нося брекети, не ми се занимаваше, пък и да търпя болката всеки път, аз като я гледам най-добрата ми пирятелка после по 2-3 дена не може да яде и е само на супи.
Реших си, че по-добре обикновена шина и без това носих от 2-ри клас/ решението си го взех в 5-ти/. Сега съм 11-ти и съм много доволна, наиситна това са много години, но първо имах един проблем, а след това, тъкмо вече стигнах до 1 път седмично и накрая й не я носих почти 1 година и ми се разви нов проблем, то е така, де, тогава ми се сменяха зъбите. Аз вече толкова съм свикнала, че даже ми липсва, сега като пак трябва да я нося 2-3 пъти седмично през нощта. Странното беше, че другите бяха много изпълнителни и ги носеха по цял ден, а аз пред хора не се показвах с нея и все само мен ме хвалиха колко съм била прилежна и какъв резултат имало :-D То от 3 години вече зъбите си ми изглеждат перфектно и много се радвам, че поне това ми е наред. Човек изглежда много зле, когато е с криви зъби...
А къде...ами аз ходя в стоматологичния факултет/катедра по ортодонтия/. Намира се до Военна болница тоест близо до Пирогов, изключително съм доволна. Там е безплатно / по едно време давах по 20-30 лв на година, но те са за материалите, което не е нищо!/. Но много трудно би се вредила. Там се обучават студенти или май са вече завършили студенти и има професор, който им казва къде как трябва да направят и в началото той прави всичко:) А там професорите са наиситна хора, разбиращи си от работата, казват, че са най-добрите... За този семестър няма да успееш със сигурност, но можеш да се пробваш за следващия, който е ноември. Тук идват, обаче деца от цялата страна, които и са и с връзки някои и наситина доста трудно става, но .... Аз лично успях като се набутах и им казах, поне само да ме прегледат да кажат как са ми зъбите и после отидох след 2 седмици и им казах, че са ми обещали да ме вземат :-D Аз съм при професор Мутафчиев, наиситна много добър специалист!