PDA

View Full Version : Нетърпимост



Ziezi
01-12-2007, 08:41
Значи тази тема въобще не цели всяване на каквато и да била нетърпимост към който и да било етнос и/или раса,просто ми е любопитно да знам и за това я пускам!Ако модераторът прецени,че не е така нека я заключи,изтрие или там каквото намери за добре!
Има нещо,като подобна тема,но аз искам да знам точно и за това пускам нова!
Много ще се радвам,ако се обосновавате след гласуването!
Във възможните отговори може би ще видите,че има малка двусмислица.Писал съм гърците отделно(от белите),щото аз лично никога не съм ги харесвал,а българите-бях задължен!
ПП:повтарям:тази тема НЯМА за цел да всява нетърпимост към който и да било етнос или раса

ППП:Ако имате нетърпимост към повече от един(като мен),съжалявам!Изберете един!

Jamalska
01-12-2007, 08:43
Ми само към определени индивиди цигани...Щото си имам и приятели цигани ама с тях си се разбирам идеално:)

TheArchEnemy
01-12-2007, 08:55
a za6to nqma otgovor "kum vsi4ki hora"? :-k

bungle
01-12-2007, 08:56
Араби...имам някакъв предразсъдък към тях.
Въпреки, че един от най-добрите ми приятели е арабин и самата аз уча арабски...
Вероятно ме дразни мисленето им, наложено от религията и направила един голям процент от тях фанатици...

peps_from_mars
01-12-2007, 09:08
pfff kum ciganite lqqqqkk :smt027 :smt078

kudravoto
01-12-2007, 09:12
cigani i arabi!

hamilcar
01-12-2007, 09:25
Турци, мразя религията им мразя и тях.

air_J
01-12-2007, 10:11
А ако отговора е повече от един? :smt017

koalka
01-12-2007, 10:49
Ами само към циганите от горе изброените.Не ми харесват, гадни са и са мръсни, а на всичкото отгоре са мързеливи и просят, вместо да си намерят работа, те просят.Естествено, има изключения, но повечето смея да твърдя, че са такива.И освен това извършват доста често кражби.

ProstoAz
01-12-2007, 11:28
Цигани, араби, негри... :roll:

IKisseDAGirL
01-12-2007, 11:46
китайци и цигани :x

Ултра Чалгарчето
01-12-2007, 11:53
Към циганите...

priti_kiti
01-12-2007, 11:56
Към циганите...

Шишарка
01-12-2007, 12:11
Повечето цигани...

kobrichka
01-12-2007, 12:17
цигани :smt013 :smt078

Crazy_teen4e`f
01-12-2007, 12:38
цигани :smt013 :smt078

nikinkaaa
01-12-2007, 12:56
Цигани, араби, негри... :roll:

rosskata
01-12-2007, 13:18
:smt005 Тез ескимоси ме побъркват, човек...
Всеки път като видя ескимос и лошо ми става, ръцете ме сърбят да го удуша...
Вън ескимосите от нашето общество!!!

Иначе отговорих- към никой... Човек може да ми стане анти само ако го познавам лично...

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-12-2007, 14:20
draznqt me opredelleni hora.. a ne celiq narod pod obsht znamenatel da go slagam!toava e tolkova glupavo... :!: ne mojesh da kajesh 4e vsi4ki cigani te draznqt moje da ima takiva deto da te draznqt ama ne i celiq narod.. :!:

OtherDimension
01-12-2007, 15:02
Турци, мразя религията им мразя и тях.

mrazq vsichko v tqh ... ot rubestite im glavi do gadniqt ezik , mantalitet i zloba..

terry
01-12-2007, 15:14
Цигани ужасно неприятни са ми, а и турците не ги подминават , но циганите са по неприятни

quench
01-12-2007, 15:34
Гласувах за белите - ето защо - защото така си искам и няма да се аргументирам,подобно на предишните постове.
С темата даваш въможност:
1. Комплексирани типове да иазят ненавистта си към живота и това,е не представялват нищо в него
2. Което е по-зле,резултатите могат да се ползуват като едно погрешно сондиране по една още по-погрешна тема - тази за етническата нетърпимост.
Как ти идва на акъла да пускаш такива теми,не разбирам? 99% от хората ще кажат от раз "цигани" - но те не мразят черният циганин,този който мирише и прочее,а мразят този,койо е социален паразит - това,че голяма част от паразитиращите на гърба на обществото са цигани,не означава,че със санкция от какъвто и да е тип към етноса ще доведе до изкореняване на социални проблеми.

Темата ме навежда на следната мисъл - "няма човек,няма проблем" - тоест,както е правил другаря Сталин,ако има несигурен елемент в средата,той го отстранява.

Днес,хайде да не казваме "избиваме",например,изгонваме циганите,утре-турците,вдруги ден - рменците,послевласи,помаци и пр. Следват българите,които изведнъж стават част от класат,която е на дъното и са ненужни на чистата утопийка - гоним и тях и т.н. Разбираш ме,нали?

sherry
01-12-2007, 16:50
Към никого! Защо да мразя хора, които не познавам?! Баси тесногръдието, честно...

CVETELLINA
01-12-2007, 16:55
Цигани ужасно неприятни са ми, а и турците не ги подминават , но циганите са по- неприятни а така! :-D

sherry
01-12-2007, 16:58
И межу другото, много хора мразят турците...Недейте да бъдете много крайни.Не че нещо, ама 500 години бяхме под тяхно робство, никой от нас не знае колко българин е сега...Малко ли българки са вземали за свои жени тогава!

Swinkenhoffer
01-12-2007, 17:04
определено към цигани... срещала съм и съвестни такива (един всъщност), но като цяло просто не ги понасям. особено възрастните.
идеята на евреите да управляват целия свят също не ми допада особено. не харесвам и американци, турци, араби и от тоя род.

П.П. на онея, турците, не им стигат 500 години май... плъзнали са навсякъде, включително и в парламента. бе, гледат си интересите, много ясно. не са виновни те, а тея, които им дават да се разпореждат тука :roll:

sherry
01-12-2007, 17:09
Турците, които живеят сега не са виновни, че прадедите им са войували с нас.

OtherDimension
01-12-2007, 17:13
Турците, които живеят сега не са виновни, че прадедите им са войували с нас.

tolkova gi zashtitavash che nqkoi she te smetne za pomakinq ..
kogato jiveesh opredeleno vreme okolo turci shte razberesh shto za izmet sa ... sega ne se pravi na Maika Tereza i ne gi zashtitavai
zashtoto shte ti kaja kak v Kardjali prebiha do smurt momche s boksove edni turchalq , zashtoto toi kazal na ediniq "turchin"

Swinkenhoffer
01-12-2007, 17:20
Турците, които живеят сега не са виновни, че прадедите им са войували с нас.

естествено, че не са виновни, но не говорим за тях. става въпрос за сега.
ДПС, град Кърджали нищо ли не ти говорят? там е цяло бедствие.

ErinEverly
01-12-2007, 17:28
Нямам нетърпимост към нито един етнос. Смятам, че всички ме хора и трябва да бъдем уважавани не заради цвета на кожата си, а за това какви са ни качествата. Смятам, че всички хора са равни. Не разбирам защо един може да се смята за повече от друг, само защото кожата му е бяла.

sherry
01-12-2007, 17:33
OtherDimension, не съм помакиня, нито циганка, нито туркиня. Българка съм си.
Защитавам ги, защото всяко човешко същество има правото да живее нормално, има престъпници, мизерници, крадци от всеки етнос, не само от тях. Аз съм виждала зло около мен, не само от тея другите етноси, но и от българи. Навсякъде си има черни овци. Но всички имаме право да живеем добре и не трябва да слагаме всички хора под общ знаменател.

Ziezi
01-12-2007, 17:42
Quench,както казах темата няма за цел да всява каквото и да било!Ако съм нарушил някое правило-има си модератори за тая работа!
Някои хора казаха,че за тях има повече от един отговор-да и за мен има,но трябва да се избере един!Не знам как се прави отговорите да са повече(ако въобще може)....

I'm crazy
01-12-2007, 17:43
Циганите са ми повече от противни!!! :? Анти тях съм!!! =;

rosskata
01-12-2007, 19:39
quench, много съм съгласна! МНого грешно е да се идентифицира една социална прослойка в обществото чрез един цял етнос... Има и отрепки- българи, и те не са малко... Защо не мразите тях?

И темата е безсмислена... СЕга какво, ще се бием в гърдите кой е по-голям расист и ксенофоб ли?
А турците пък кво са ви направили...?

IlLuSi0nS`
01-12-2007, 19:53
що не може повече от едно е?
аз съм протиф мангалите и турците дето живеят тука => да се махат! турците да си вървят в турция, а мангалите да ги праят кфот искат само да не им виждам гнусните индивиди по улиците
протиф циганите съм защото ми е омръзнало некфи черни миришещи субекти да ме гледат по улиците и да ми искат стотинки.. имам доста сблъсъци с мангалите, което ме е накарало да ги мразя.. доскоро и аз бях за приобщаване и т.н. ама те тия могат се приобщят колкот едно куче мое да се научи да яде с нож и вилица.. така че ако може да изчезнат ще е супер..

titin4eto
01-12-2007, 19:54
Ами само към циганите от горе изброените.Не ми харесват, гадни са и са мръсни, а на всичкото отгоре са мързеливи и просят, вместо да си намерят работа, те просят.Естествено, има изключения, но повечето смея да твърдя, че са такива.И освен това извършват доста често кражби.
Е, то само да крадяха... абсолютно подкрепям това мнение! Много ме е яд, че в собствената ни държава, в повечето случаи циганите са по-облагодетелствани!!! е ЕСТЕСТВЕНО има и изключения цигани, но до сега не съм срещала такива...

Ziezi
01-12-2007, 20:41
quench, много съм съгласна! МНого грешно е да се идентифицира една социална прослойка в обществото чрез един цял етнос... Има и отрепки- българи, и те не са малко... Защо не мразите тях?

И темата е безсмислена... СЕга какво, ще се бием в гърдите кой е по-голям расист и ксенофоб ли?
А турците пък кво са ви направили...?
Роска,изглеждаш умно момиче...За циганите въобще е искам да говоря!
За турците-ми доста неща са направили...Явно на теб всичко ти се струва нереално,но е реално и то много!Едва ли знаеш кой е ето този човек
http://img120.imageshack.us/img120/4125/180pxataturkmw4.jpg
Едва ли знаеш какви палнове е имал,докъде са стигнали,кой ги изпълнява и тн. и тн.Седиш си у София(или там където живееш) и си мислиш,че навсякъде е така....Просто един съвет-като не знаеш,не говори,моля те!

gestapo
01-12-2007, 20:43
Аз като стар нацист ще си гласувам за евреите, просто другите са дребни риби....

Ziezi
01-12-2007, 20:58
Ротшилд?

Мустафа Кемал-Ататюрк("Баща на турците")...

Ziezi
01-12-2007, 21:03
aaaa емммм той е направил добри неща за тях...
Е ми да....Ама лошото е,че добрите неща за тях,по-принцип са лоши за нас..

bulgarche
01-12-2007, 21:10
Е за тях е един от най великите (да не кажа и най-великите). Той ги е друпнал толкова напред че не е истина просто..обаче цената...
Аз си купих монета с неговия лик преди известно време, от един антикварем магазин. Взех си монети от годините на освобождението, но го видях и не занм защо си я взех...
Инъче в Сакар...мисля че съм прекарал доста време там и е страшно. Като знам какви планове има...и то това е по селата...имат страхотна организация. Обаче проблема е и че във вътрешността на страната има някаква едническа нетърпимост от страна на турците, спрямо българите....мен в Ришкия проход са ме порязвали много лошо на тази тема и ми стана много болно
Ама айде като свалим правителството ще видим какво ще направим :::


П.П. не съм гласувал за никой.

Ziezi
01-12-2007, 21:24
според мен това, че ги е направил светска държава не е лошо за нас...
Хаха,до това не,но...Кемал Ататюрк е основоположник на съвременния турски национализъм!Разработва планове за "потурчване" на мюсюлманските групи в Албания,България и някои други Балкански страни.Не силово потурчване,а културно.Имаше точен термин за това нещо,но не го помня!Резултатите са налице(поне в България),за последните 15 години са построени над 900 джамии(дори в села,в които няма и един турчин),новини на турски,разни искания за изучаване на турски език и история в училищата и тн.Много са,не ги помня!Който е ходил в Родопите и Лудогорието знае за какво става въпрос!Тези неща се правят естествено с огромната помощ на ДПС,за която съвсем скоро се разбра,че е създадена под натиска на Турция и...Великобритания(???).Ако живееш в по-голям град това нещо не се усеща,но това въобще не означава,че не е вярно!Просто цялата машина работи за тях(колкото и глупаво и смешно да звучи).Всичките медии,"шоумени",вестници и тн са в тяхни ръце!Просто човек трябва да се замисли и всичко си идва на мястото!
Но "американизацията" тече с пълна сила....

Ziezi
01-12-2007, 21:51
Аз не мога да мразя някой, който мисли доброто на своите хора само защото това е кофти за мен...

не, не се изразих правилно... всичко е въпрос на гледни точки- за едните е прекрасно, за други гадно...

ако нямаше религия и скапани държави тези проблеми нямаше и да същестуват, но факт...
Ами да,така е горе-долу!Само,че мога да го мразя и то премного!И наистина ми става гадно такива хора,като роската(които действително изглеждат умни и интелигентни) говорят така...

OtherDimension
01-12-2007, 21:54
според мен това, че ги е направил светска държава не е лошо за нас...

za nas - ne
no malko izvesten fakt e che purviqt opit zagenocid e proveden imenno v Turciq , kudeto sa izbiti okolo 1 mln. armenci v Anadola , po zapoved na sushtiq toq mustafa

bulgarche
01-12-2007, 21:56
Аз не мога да мразя някой, който мисли доброто на своите хора само защото това е кофти за мен...

не, не се изразих правилно... всичко е въпрос на гледни точки- за едните е прекрасно, за други гадно...

ако нямаше религия и скапани държави тези проблеми нямаше и да същестуват, но факт...
Ами да,така е горе-долу!Само,че мога да го мразя и то премного!И наистина ми става гадно такива хора,като роската(които действително изглеждат умни и интелигентни) говорят така...
Бъркаш някои неща. Според димите ти ти мразиш и нацизма?!
Оня го е правел (Ататюрк) за благото на своята страна, въпреки щетите които ще нанесе върху нас (примерно/конкретно).
Предполагам си чувал за "джихад"...това ги прави герои...замисли се над текста на Епизод - Война...

rosskata
01-12-2007, 22:07
quench, много съм съгласна! МНого грешно е да се идентифицира една социална прослойка в обществото чрез един цял етнос... Има и отрепки- българи, и те не са малко... Защо не мразите тях?

И темата е безсмислена... СЕга какво, ще се бием в гърдите кой е по-голям расист и ксенофоб ли?
А турците пък кво са ви направили...?
Роска,изглеждаш умно момиче...За циганите въобще е искам да говоря!
За турците-ми доста неща са направили...Явно на теб всичко ти се струва нереално,но е реално и то много!Едва ли знаеш кой е ето този човек
http://img120.imageshack.us/img120/4125/180pxataturkmw4.jpg
Едва ли знаеш какви палнове е имал,докъде са стигнали,кой ги изпълнява и тн. и тн.Седиш си у София(или там където живееш) и си мислиш,че навсякъде е така....Просто един съвет-като не знаеш,не говори,моля те!

:?: какво са направили на ТЕБ... ЗАщо мразиш комшията си -турчин, при положение, че той е най- обикновен човек...
Защото можем да мразим и руснаците заради Сталин, германците заради Хитлер, циганите заради бай Асан дето краде жица...
Два въпроса:
:arrow: Какво има обикновения човек(турчин, руснак,германец) общо с тези хора...
:arrow: С какво ти помага тази омраза... С какво помага не мен? На тях? На някой... :roll:

п.с Тоя човек... Е направил много за превръщането на турция в светска държава... Доколкото е възможно.

bulgarche
01-12-2007, 22:11
А знаеш ли какво ти готви съседът ти?

rosskata
01-12-2007, 22:13
:lol: В момента по миризмата усещам, че пържи риба...
Освен това е голям пич.
А гаджето ми в 5ти клас беше циганин... МНого точно момче, освен по боята по нищо не му личеше... Сега е танцъор и прави добри пари... Май се ожени, не съм сигурна дали са женени, за една българка...

bulgarche
01-12-2007, 22:19
гордей се с това, като нямаш с какво друго
аз на отделни личности нищо не съм сторил, но те ме мразят
трябва да съм примерен християнин и да ги обичам ли?

а и на прилепите не им пречи солариума...а и не са слепи...просто се хранят нощем, за да не са в контакт с дневните грабливи прици ;) Е вечер ги придърпва забулената сова, ама пак по-добре от колкото десетки вида соколоподобни

bulgarche
01-12-2007, 22:23
Попринцип (сега) не слагам всички под общ знаменател
това евентуално ще стане след време в определена ситуация

rosskata
01-12-2007, 22:27
:? Къде пиша, че се гордея с това или че нямам с какво друго...
Просто давам елементарен пример за това, че циганите нямат рога и опашки...
Това, че отделни хора те мразят без да те познават би трябвало да ти покаже, че подобна омраза е тъпо нещо... А не да ти даде повод да мразиш и ти непонзти хора...

И все пак... Ескимосите на сапун!!! :lol:
п.с В солариума е светло, прилепите не скиват като са на светло... Има ли значение причината... :roll:

teenkopele
01-12-2007, 22:48
Цигани и турци, но няма да слагам всички под общ знаменател. :wink:

Ziezi
01-13-2007, 00:32
Роска,говориш така,защото не си имала достатъчно контакти с турци!Просто наистина нямаш представа какво става в момента!Аз имам достатъчно "приятели" помаци(имам роднини в Гоце Делчев),които действително не се особено лоши хора,но ако засегнеш болната им тема,а именно дали са турци или не честно ти казвам стигало се е и до бой.И то не по моя вина!Асоциирането на националността с религията е изключително опасно нещо!А именно това е целта на кемализма,който тече с пълна сила в момента в България!Строят се стотици джамии(с какви пари?),изхвърлят помачета от религиозни училища,ако не знаят турски,заплашват се цели семейства с побой и убийства,ако жените не носят фереджета(справка-Якоруда),на други места се плаща за носене на фереджета,на официалните празници на Джебел,Кърджали и селата около тях се говори САМО на турски от трибуната и тн. и тн.Разбираш ли,то не са едно или две неща!Са пак ще кажеш какво общо има "обикновеният" турчин-ами много просто-същият този обикновен турчин отиде и се подписа на искането за задължително изучаване на турски език и история в училищата,същия този турчин ръкопляска на изказването на реджеп мулла ахмед,че българите трябва да се махнат от Родопите,същият този турчин отива на всички избори до урните и гласува,като по команда за партията,която прави всичките тези неща!От обикновения турчин зависи всичко!Забравих да кажа,че същият този "обикновен" турчин отива да се моли всеки петък у храма на Енихан баба(считан за поробител на Родопите,избил хиляди българи) на връх Свобода,който е построен не само върху тракийско селище,ами и точно върху гроба на Момчил войвода!Естествено "нашите" управляващи не правят нищо по въпроса,щото те в по-голямата си част не са българи!Е,няколко момчета от АТАКА и ВМРО нашариха този храм с разни лозунги,ама кво от това....
Сеш се,тия неща няма как да ги научиш като седиш гледаш БТВ,Нова,БНТ,трябва да отидеш и да видиш с очите си за какво става дума!
Накратко казано,не харесвам читаците,щото са фанатици,за тях ислямът и аллах е всичко и биха направили всичко за да го защитят!
ПП:Аз съм БЪЛГАРЧЕ,не мразя нацизма,но имам малко по особено мнение за него.Доста приятели,които се занимават с история са ми разправяли някои неща...Не знам дали са верни,ама ме карат да се замисля...

OPEL
01-13-2007, 06:36
Аз имам нетърпимост към турците. Не защото сме били под тяхно робство 500 години, а защото и до ден днешен сме под тяхно робство. Заграбиха земите по демократичен път. Не ми харесва и религията и по точно нейното толкувание. Също не ми харесва манталитета им и начина им на живот... Макар че тютюна на България се обработва най вече пт тях... Също не ми харесва опитите им за постоянен строеж на тяхни паметници, джамии и прочие....
Към циганите... нямам нетърпимост. Просто съм свикнал с тези хора. А и все пак са си наши лайна...
Zlezi- може на места да прекаляваш малко с думите, но все пак съм съгласен.
Просто когато пуснаха новини на турски по БНТ беше... черешката на наглостта

П.С. Най голяма непоносимост имам към политиците...

sherry
01-13-2007, 07:54
Съгласна съм с роска...

ErinEverly
01-13-2007, 09:11
:? Къде пиша, че се гордея с това или че нямам с какво друго...
Просто давам елементарен пример за това, че циганите нямат рога и опашки...
Това, че отделни хора те мразят без да те познават би трябвало да ти покаже, че подобна омраза е тъпо нещо... А не да ти даде повод да мразиш и ти непонзти хора...

И все пак... Ескимосите на сапун!!! :lol:
п.с В солариума е светло, прилепите не скиват като са на светло... Има ли значение причината... :roll:

И аз съм съгласна с теб. Да не говорим, че някои хора дори незнаят откъде идват циганите. Незнам. единственото, което си мисля е, че хората, които изразяват нетърпимост към друг етнос или народ, имат сериозни проблеми със самочувствието, защото нямат с какво да се гордеят. Братовчедка ми (не е истинска, но ми е много близка) има какви ли не жилки в нея - арабски, руски, полски и т.н. Незна какво да кажа. На тая възраст вече да се държите и мислие така е направо противно. Мислили ли сте си някога какво щеше да бъде, ако майка ви и баща ви са цигаи? Е, аз съм си мислила. Мислила съм си какво е да нямаш пари, да те гледат със злоба по улиците хора, на които ти нищо не си сторил. Просто да те мразят, без да те познават. Честно ли е тва? Тва са някакви тъпи предразсъдъци. Миналата година бях на кафе с една приятелка и имаше едо циганедетто ни седна на масата. Ама нито ни открадна нещо, нито нещо такова. Учихме го да пише, купихме му кола... Ми не смятам, че то заслужава по-малко от нас.

_donna_
01-13-2007, 09:12
Пак другите виновни мдам.
На мен никой нищо не ми е причинил все още.

fake
01-13-2007, 09:14
към никой :mrgreen: май се гордея с това...като гледам другите комплексари...

quench
01-13-2007, 11:08
Според мен,някои от пишещите по темата са достигнали до мнението си по въпроса след краткотраен размисъл,който ги е довел до когнитивен дисонанс,което от своя страна ги е принудило да прибегнат до дискриминиране или редуциране на дисонанса чрез прибягване към G-решение.
:smt011

bungle
01-13-2007, 12:03
Според мен,някои от пишещите по темата са достигнали до мнението си по въпроса след краткотраен размисъл,който ги е довел до когнитивен дисонанс,което от своя страна ги е принудило да прибегнат до дискриминиране или редуциране на дисонанса чрез прибягване към G-решение.
:smt011


Рече и отсече.

ProstoAz
01-13-2007, 12:58
Хехе, защо мразим циганите ли?
Защото циганите крадат, убиват, изнасилват, проституират, не спазват никаква хигиена, не работят, не плащат данъци (ами напротив - живеят от тях), не учат (ехааа, за тях 3-ти клас си е истинско постижение!). Общо взето като малцинство те се ползват с привилегии, а интеграцията им включва еднакви задължения и отговорност пред закона.
/Че има и такива българи - така е, но те са малък % от бъгларите, за сметката на циганите, при които едно 80% отговарят на горните характеристики/
Това циганския етнос си едно стадо ЖИВОТНИ, това не са хора. По времето на национализма хората са се бори за индивидуалните си права на човек, а сега тези права биват потъпкани от циганите, за които единственият съд е мешерето, което обаче не счита за престъпление всякакви от наша гледна точка престъпни действия /изнасилване, убиване, кражба и т.н./ срещу нециганите, или както те ни наричат - "гаджо", в частност "дас" /дума, произхождаща от староиндийска дума за "СЛУГА", "РОБ"/. Именно това им чувство за етническа идентичност показва не нашия, а техния расизъм.
Също така те не притежават никаква хуманност и пример за това са многото случаи с кражба на релси от действащи ЖП линии, въпреки опасността да стане катастрофа и да загинат хора. Няма публикация за крадец на релси с друг етнически произход, освен цигански. Очевидно за циганите причиняването на смъртта на човек не е тежък грях както за останалите етноси. Някои цигани правят и други неща, абсолютно несъвместими с морала на другите етности: режат пръсти на деца, за да станат по-добри джебчии, упояват бебета, за да не плачат, докато ги ползват като основание за просия.
Е, все още ли циганите са НОРМАЛНИ /съвременни/ хора? Ако - да, продължаваме на там.
Какви сме ние, че да им събираме пари за електричество /то не е ли природна даденост?!? :shock: )?
Циганите, живеещи в квартал Столипиново в Пловдив, отказват да плащат консумирания от тях електрически ток. В интервю за вестник „Марица днес“ през 2002 г. кметът на район Източен в Пловдив, Камен Хаджипетров, посочва тревожно ежегодно нарастване на количеството ток без покриване на задължението за него към „Електроразпределение“. Цитираните от него суми са под 1 милион лева за отоплителния сезон 1999-2000 г., около 3 милиона за 2000-01 и над 6,5 милиона за 2001-02 г. Съизмерими стойности на задълженията са изнесени от bTV - 6 милиона лв. към април 2002 г.
Също така хигиената в кварталите, обитавани предимно от цигани, видимо се различава от другите части на населените места. През септември 2006 г. Пловдив е на ръба на епидемия от хепатит А, като по данни на Националния медицински координационен център до 20 септември от 886 заболели, 637 са в „Столипиново“ и 92 в „Шекер махала“. Според министъра на здравеопазването Радослав Гайдарски причината е в боклуците около сградите. Вестник Капитал описва камари боклуци, достигащи 1 кубичен метър. Община Пловдив дори е принудена да поиска полиция да следи за чистотата в квартала, защото циганите предпочитат да изхвърлят битовите си отпадъци през балконите. Ето още една пречка за интегрирането на циганите - хигиената им.
Избуханалата епидемия на Хепатит А в кв. "Столипиново" държавата се опитва да овладее за сметка на данъкоплатците - да, същите тези данъкоплатци, които не получават "даром" ваксините за децата си - купуват си ги сами.
А що се отнася до циганската престъпност - по данни на Районно управление на МВР - Перник, 65% от кражбите в общината са извършени от роми (предимно хранителни стоки и дрехи), а при осъдените за криминални престъпления ромите са цели 80%!
И като прибавим към това всекидневните неприятни сбълсквания с смръдливи цигани по рейсовете, тролеите и трамваите, където качат ли се двама-трима дишането сатва НЕвъзможно /ето, преди 2 дни една приятелка буквално повърна след като слезе от рейса/; страховете ни вечер да се прибираме сами, защото някой циганин ще ни ограби или изнасили /хайде сега защитниците на тия животни да отрекат, че поне веднъж в живота си не са се страхували да се прибират сами вечер, заради опастност от такива индивиди!/; желанието им за работа, което по скалата от 1 до 10 се равнява на 0 - за тях е по-лесно да просят или да крадат /кой себеуважаващ се циганин ще работи?!? Естествено тук ще истъкнете като причина, че никой не наема цигани на работа, нали така? Еми, кой да ги наеме като както казах тези същества едвам едвам завършват 3-ти клас!/. И още много много...
Ето, сега, някой решил в квартала ми да се строят 200 къщи за циганите. С какви пари ще попитам аз?!? За щастие събират се подписки, лепят се плакати и най-вероятно това няма да стане и тези 200 цигански къщи ще бъдат построени до сметището /където им е и мястото/ в Суходол!

ПП. ErinEverly, по неофициални данни от Индия или Иран, и кво от тва?

gestapo
01-13-2007, 13:38
^npocTo^a3^f^ хехе =D> не знаех, че си такава циганофобка. Похвално

quench
01-13-2007, 13:41
Смятам,че не циганите са виновни,а липсата на мерки от страна на държавата,които да ограничат израждането на етноса им!
Лесно е да кажеш - мразя клошари,защото миришат,бъркат по кофите и не връщат боклука вътре,те са полу-хора и прочее. Чувал съм младежи да говорят така.
Вчера срещнах една бабка,която е била ст.н.с. в БАН,но е била съкратена (да,аз не се гнуся да си говоря с хората на улицата). Изключително ерудирана жена,въпреки 14-тте години на улицата не бе изгубила ума си.
Това е относно доводите "мирише" и подобни "псевдо-естетически"

Второ,аз съм работил с цигани - докато баща ми строеше къщата на село,всички майстори са били цигани. После,когато съм бачкал по строежите през лятото,съм бил с цигани. Не съм ги мразил. Бяха невероятни хора - наистина,доста простовати,но колоритни и забавни. И добродушни. Говорели сме си в обедните почивки по час,разказвали са ми как се живее като циганин.
Докато в града могат да те наемат в някоя "Чистота",то на село е невъзможно да си намериш работа,защото хората са предубедени. Затова,единият от тях казваше,че е крал и пак ще го направи - защото е гладен,а има малко дете вкъщи и трябва да го храни.
Освен това,често заплтата на циганина,който е наеман на нелегално,без трудов договор,е с надница на час по-малка от 50 ст.,което е прага на експлоатацията. Освен това,работота им е тежка физическа,кояето изисква по-големи дажби храна,които пък не може да се купят с 50 ст. на час.

Значи,един циганаин на работа е експлоатиран по-зле от магаре,бит и руган,измършавял,а вкъщи вместо почивка,го чака гладно семейство. Справедливо предлаганите от държавата работни места са толкова малко,че не може да обхванат и промил от трудовия потенциал на етноса.

Това е "те не искат да работят".

На трето място идва зловередната политика на държавата спрямо тях. Признавам,че за да се справим с проблема,трябва да се наложат редица репресивни мерки,подтикващи ромите да заемат предлаганите им работни места - но само с трудов договор за поне година,без сезонна работа,с мин. работна заплата 160 лв и мин. почасова надница 0,95 лв. Само чрз труда и образованието можем да ги реинтегрираме. Защото те са ценни с талантите си,които никой не може да отрече - най-добрите майстори са цигани. Ако те се обучават правилно,могат да придобият нивото,нужно за да запълнят множество социални ниши,без които в момента икономиката ни изнемогва.
И още едно условие,което е нужно - закон,който наказва етническата дискриминация,отделен от КРБ. Но за да не даваме ход на порочната практика в САЩ,кудето черните реват при всякое действие на раобтодателя срещу тях,че са расово дискриминирани,трябва да се определи друг ред за сезиране на органите,правещи проверки по спазването на закона.

Драга ^npocTo^a3^f^,боя се,че изложената от теб информация е защита на неизразена теза. Много е лесно да кажеш,че мразиш някого. Кажи (знаем,че си интелгентно момиче) какви са предложенията ти относно преодоляване на тази криза? Кажи какво да правим с циганите,като се надявам,че няма да има "циганите на сапун".
Зиези,защо не пусна темата като "Как да оправим проблема с малцинствата?",а не "Ненавист",което дава форум на нездрави и злобни изказвания?!

Ултра Чалгарчето
01-13-2007, 13:54
Трябва да баннат модераторката ни за насаждане на расизъм. :lol:

01-13-2007, 14:14
quench- ти говориш за циганите които искат малко или много да препичелят и да не живеят в мизерия. Искат да работят. А ^npocTo^a3^f^ говори за паразитите в обществото, които заедно с политиците се хранят на гърба на данакоплатците. А и тя точно дава пример с циганите в Столипиново...

бтв- И двамата сте напълно прави...

NiKOLAN
01-13-2007, 14:17
само на Балканите кажи-речи имаме такъв проблем с циганите, които се дължи на доста некадърно управление...и на техния манталитет

аз: към мангали, както екс каза балканските мангали, турци (много мразя)

ПС като цяло се води че не сме расисти тука в БГ нали?

ProstoAz
01-13-2007, 14:42
quench, кой за колкото се е трудил - толкова.
Не може един човек, който до 12-13 годишна възраст по цял ден се е шляел по улиците, извършвал е дребни кражби или е просил, за да си купи една кутия цигари, а в къщи вместо да помага на родителите си е седял и си е ял сополите, да очаква, да получава някаква по-доходна работа за повече пари. Или по строежите, или по улиците - това е. Или най-лесното /и предпочитаното от циганите/ - да живее като паразит на гърба на другите /данъкоплатците/.
Те имат съвсем различен манталитет, именно за това докато не се променят, те нямат място в тази държава.
Да, не можем както във Западна Европа още през средните векове да избием или изселим циганите /на изток/. Ами, какво да правим тогава? Незнам, а и това е проблем, чието решение не зависи от мен, а от хората, които ни управялват.
Иначе - напълно съм съгласна с повечето неща, които казваш. Далеч съм от мисълта, че мойто мнение е единствено правилно по въпроса. Нещо изцяло "правилно" не съществува.

И нещо, което пропуснах преди малко - браковете на циганите. Те се женят на по 13-14, нараждат си 10-15 деца и после се чудят с какви пари да ги гледат. Защо? Защото нямат 20ст. за най-евтиния, но все пак до някъде сигурен презерватив, или по-скоро, защото в тяхната култура това не е достатъчно застъпено?
Аз не искам след време тези неуки същества да ме управляват, не искам в собсвената ни държава ние българите да сме малцинство, което и нищо чудно да стане при тази висока раждаемост на циганите и ниска раждаемост при българите. Защото когато едно семейство реши да си има дете, според мен, то трябва да е преценило на първо място доходите си и да е усмисло дали ще може да си го позволи. А не циганските семейства да се увеличават всяка година и после да се чудят как с такива мизерни заплати да изхранват толкова деца.
Не са изцяло виновни те, така е, но и те имат вина!
Да хванат да учат, да подържат лична хигиена и мисля, че няма да им е трудно да си намерят хубава работа, да си плащат данъците, да си изхранват семействата и да живеят като българи. Има такива цигани и аз нямам нищо против тях, но не аз не говоря за тях, защото те са малък % от всички, а когато се налага да говорим обощено трябва да вземаме предвид мнозинството.

ПП. Ултра Чалгарчето, не мисля, че насаждам расизъм, това са факти, които всекидневно можеш да чуеш или прочетеш в медиите.

ППП. За миришенето забравих да кажа - не разбрах какво искаше да ми кажеш ти, quench, с това, но ако миришеха по принцип, ако миризливи си бяха родени сигурно нямаше да имам нещо против, но те системно и съвсем съзнателно не се къпят /може би да не хабят водата, която така и не плащат/. Как да са ми приятни такива хора? Вчера си се прибирал от училище, пътувам в претъпкан рейс, освобождава се едно место точно до мен и сядам /без да поглеждам кой седи до мен/ и...какво става? С ужас установявам, че до мен седи един циганин, с мръсни дрехи, мръсни ръце и мръсотия под ноктите...не искам да описвам каква смръдня беше! И то не стига това ами и седнал на седалка и половина, разкрачил краката и се хванал за чепа. :x
А циганите по строежите - може и някои да да са свестни, щом казваш, но аз от такива съм чувала единствено подсвиркания и невъзпитани и неприлични подвиквания.

DoPye
01-13-2007, 14:50
Към циганите...



то се вижда кой е циганин Ултра Чалгарчето

sherry
01-13-2007, 15:45
Аз съм против всички, които лъжат, крадат и убиват. Мразя циганите, които го правят. Мразя българите, които го правят. Мразя всички, които крадат от чуждото щастие. Но е глупаво да мразим тези, които живеят достойно и не пречат на другите. Дори да са цигани. Защитавам тези, които не лъжат, крадат, които не мамят и убиват.

fake
01-13-2007, 16:29
Аз съм против всички, които лъжат, крадат и убиват. Мразя циганите, които го правят. Мразя българите, които го правят. Мразя всички, които крадат от чуждото щастие. Но е глупаво да мразим тези, които живеят достойно и не пречат на другите. Дори да са цигани. Защитавам тези, които не лъжат, крадат, които не мамят и убиват.
word!

Mimka_sweet
01-13-2007, 16:41
цигани....турци :evil:

Rocky_girl
01-13-2007, 16:44
Negri...protivni sa mi!

LunaTriCk
01-13-2007, 17:48
цигани. защото са......цигани.

sledko_f>93
01-13-2007, 19:27
Мен ужасно медразнятарабите(нищо ли4но) заради тяхните толкова смешни правила(отново нищо ли4но)
Просто неразбирам как може безрезервно да вярват в това,както и милионите им съпруги! Това е унизително!

Obitax
01-13-2007, 20:58
Ciganite na sapun Turcite pod noja !!

[Lucifer]
01-13-2007, 21:17
znaete li kvo sa 1000 cigana na dunoto n atihiq okean ?

Ziezi
01-13-2007, 23:25
държа да бъде включен избора македонци..

По-лайняно от това племе не се е пръквало на нашата планета...

Спокойно мога да го кажа мразя македонци, македонки и всякаква македосна паплач и сволоч. Всичко македонско ми е противно без няколко народни песни...

И не е ли гадно държавата ти да носи име на историческа личност, която е известна със своят хомосексуализъм... :lol:

"мъжки полов орган" ЗА МАКЕДОНИЯ!!!
"мъжки полов орган" ЗА МАКЕДОНЦИТЕ!!!

паплач завистлива, нагла, проста и неблагодарна..

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХХХХХХХХХ!!! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) Да се е*а у тъпа овца!Знаех си,че съм изпуснал най-важното!Майка им де*ба и аз много ги мразя тия неблагодарници!Надявам се да има Господ за да си платят за предателството!Шибани шиптъри,много са смели срещу пенсионери,пак ше им се е*е майката на омовците!Ох,нямам търпение да си дойда,този път никаква жалост!!! :smt013 :smt013 :smt013

Ziezi
01-14-2007, 00:09
Пак ще презирам
пак ще мразя
и пак ще се бия
и пак ще газя!

До СМЪРТ!!!

Не е само за тази случка...
чакай да ти покажа още няколко интересни неща...

http://www.ohrid.org.mk/mk/istorija/samuil.htm

http://babamitrajanka.blog.com.mk/node/62070#comment

- Секој што повредил дете, заслужува да умре;
- Секој што намерно повредил дете, заслужува ужасно да умре;
- Секој што намерно заразил некого со СИДА заслужува да умре;
- Секој што е татар, нема право да се буни и би требало да ја почитува одлуката на мудрите Либијци!!
Ох,убиваш ме...Спомням си преди време(поне 4-5 години) на един събор в Илинден май беше,един омовец точно на тая тема закачи един приятел..Ох,какво му се случи още ме е жал!
Както и да е!Поздрав:
http://www.youtube.com/watch?v=gAzp6PItPZM

XXX_f
01-14-2007, 07:34
циганите са най-гадната нация ама и турците не падат по доло

rosskata
01-14-2007, 12:45
Роска,говориш така,защото не си имала достатъчно контакти с турци!Просто наистина нямаш представа какво става в момента!Аз имам достатъчно "приятели" помаци(имам роднини в Гоце Делчев),които действително не се особено лоши хора,но ако засегнеш болната им тема,а именно дали са турци или не честно ти казвам стигало се е и до бой.И то не по моя вина!Асоциирането на националността с религията е изключително опасно нещо!А именно това е целта на кемализма,който тече с пълна сила в момента в България!Строят се стотици джамии(с какви пари?),изхвърлят помачета от религиозни училища,ако не знаят турски,заплашват се цели семейства с побой и убийства,ако жените не носят фереджета(справка-Якоруда),на други места се плаща за носене на фереджета,на официалните празници на Джебел,Кърджали и селата около тях се говори САМО на турски от трибуната и тн. и тн.Разбираш ли,то не са едно или две неща!Са пак ще кажеш какво общо има "обикновеният" турчин-ами много просто-същият този обикновен турчин отиде и се подписа на искането за задължително изучаване на турски език и история в училищата,същия този турчин ръкопляска на изказването на реджеп мулла ахмед,че българите трябва да се махнат от Родопите,същият този турчин отива на всички избори до урните и гласува,като по команда за партията,която прави всичките тези неща!От обикновения турчин зависи всичко!Забравих да кажа,че същият този "обикновен" турчин отива да се моли всеки петък у храма на Енихан баба(считан за поробител на Родопите,избил хиляди българи) на връх Свобода,който е построен не само върху тракийско селище,ами и точно върху гроба на Момчил войвода!Естествено "нашите" управляващи не правят нищо по въпроса,щото те в по-голямата си част не са българи!Е,няколко момчета от АТАКА и ВМРО нашариха този храм с разни лозунги,ама кво от това....
Сеш се,тия неща няма как да ги научиш като седиш гледаш БТВ,Нова,БНТ,трябва да отидеш и да видиш с очите си за какво става дума!
Накратко казано,не харесвам читаците,щото са фанатици,за тях ислямът и аллах е всичко и биха направили всичко за да го защитят!


И прадлагаш да решим всички тези проблеми... С етническа нетърпимост?? ПОхвално, похвално... МОже и да се получи... Ние ще ги мразим много ,те ще си вземат поука и няма вече да правят така... Или по- добре да фана съседа и да му извия врата, и така да се реши тозѝ проблем...

И за циганите- най- лесно е да ги мразим... Някой цигане краднало нещо- мразим го... Някоя циганка проси- мразим я... Някой циганин иска да си намери работа- мразим го, няма да го вземем на работа... Направо светло бъдеще се очертава, с омраза ще решим всички проблеми...

quench =D>

Ziezi
01-14-2007, 16:07
И прадлагаш да решим всички тези проблеми... С етническа нетърпимост?? ПОхвално, похвално... МОже и да се получи... Ние ще ги мразим много ,те ще си вземат поука и няма вече да правят така... Или по- добре да фана съседа и да му извия врата, и така да се реши тозѝ проблем...

И за циганите- най- лесно е да ги мразим... Някой цигане краднало нещо- мразим го... Някоя циганка проси- мразим я... Някой циганин иска да си намери работа- мразим го, няма да го вземем на работа... Направо светло бъдеще се очертава, с омраза ще решим всички проблеми...

quench =D>
Да,явно съм сгрешил за интелигентността ти...Трудно ли е да се сетиш,че примерно ако изразим недоволството си от тези факти по някакъв начин те може би ще престанат да се вършат или поне ще се ограничат?
Ама и ти си права...За кво въобще тряа се занимаваме...Нека ни тъпчат,нека се гаврят с нас,с историята ни,а ние нека си ги обичаме!Щото видиш ли бедния читак не е виновен...Нека не бъдем такива ксенофоби и шовинисти!Ето и в случая с мангалите-когато едно стадо такива убие наш професор-как така ще ги мразим,то и сред българите има такива.Когато цялото племе не си плаща тока-пфффф,мен тва кво ме бърка,нали?Когато секат по три декара гора на ден-ми нека си се топлят "хората"...Когато изнасилват българки-е,всеки си има нужди,когато цялата тази сган живее на гърба на българите-еми,може и живее,благодарение на такива като теб!

snejito
01-14-2007, 16:54
OtherDimension, не съм помакиня, нито циганка, нито туркиня. Българка съм си.
Защитавам ги, защото всяко човешко същество има правото да живее нормално, има престъпници, мизерници, крадци от всеки етнос, не само от тях. Аз съм виждала зло около мен, не само от тея другите етноси, но и от българи. Навсякъде си има черни овци. Но всички имаме право да живеем добре и не трябва да слагаме всички хора под общ знаменател.
evalata ti pravq :wink:

krisi_l@loka
01-23-2007, 20:14
ми може би цигани :? нз може би но имам познати и за тях твърдя различно, абе нз не трябва да ги слагаме под общ знаменател, ама що го правим ?