PDA

View Full Version : дайте съвет



FX
01-13-2007, 12:20
имам голям проблем
от 8 клас съм в паралелка с активно изочаване на биология и химия
от тогава до днес бях решил че с това ще кандидатствам но днес след 4 години започнаха да изникват някакви съмнения че не това е нещото което ще ми доставя удоволствие - да стана пластичен харург
ходя на курсове и по двата предмета от около месец спрях да се подготвям като хората изпуснах доста матерял през ваканцията а време за губене няма никакво
омръзна ми да уча едно и също
от 8 клас уча едно и също последните две години правим преговор по биология в училище ужасно е всеки час се говорят неща които съм чувал стотици пъти неща които като че ли вече не ми харесва да чувам
на курсовете и в училище съм заобиколен от някакви хора- ученици които учат всичко дословно от учебника пишат си темите сякаш са ги преписали аз не съм такъв не искам да зубря не искам и да съм заобиколен от хора които зубрят
и така днес реших да се изправя пред себе си и да си задам въпроса какво искам да правя в бъдеще да уча няколко години в вуз по медицина и да изгубя още 10 години след това за специализация и чак след това да си търся работа и да си пробивам път в живота
ами ако това мое "желание" се превърне в кошмар ако намразя тази професия а ми се наложи да я практикувам цял живот
е добре ок да се опитам с нещо друго
лошото е че през годините аз не учих по друго освен по химия и биология по тези предмети имам 6 по другите 3 и 4 имам право само на 3 повишителни изпита които не са достатъчни да не говорим че аз не мога да науча материал за 3 години за няколко месеца
страх ме е признавам си
не искам да остана в града в който живея в момента искам да се развивам напоследък много ме влече стоковата борса недвижимите имоти рентиерството изобщо бизнеса интересувам се от ниши в пазара и т.н. даже имам отворена сметка в едно претприятие на борсата за дългосрочна инвестиция както и да е
мисълта ми е че може би това ще ми доставя удоволствие да се занимавам с бизнес не знам


в крайна сметка не знам със сигурност защо отворих тема в този форум имах нужда да споделя с някой но не ми стиска да го споделя с някой приятел защото ме е срам
срам ме е от това че всички учат неща които им харесват напредват и ще влязат най вероятно а аз съм в задънена улица и какво накрая оставам тук където съм израснал място което не харесвам особено
хора които също не харесвам гадно е
да не би да стане така че да завърша на някой строеж или в някой камьон разбирате ме
не искам да ставам някакъв човек учен не ме разбирайте погрешно искам да уча постоянно всеки ден денонощно
но не неща от сорта на каква болест до какво води или каква техника за опериране е по добра от друга
искам да уча неща от света
от сорта на повишават се цените на петрола и т.н.
мисля си понякога че човек има няколко възможности през живота си да се качи на вълната и тя да го заведе до върха но как ще се кача на вълната ако остана в този малък град в който съм сега
искам да имам студентски живот но явно ще се простя с него
сигурно ще трябва да се преместя в някой голям град сам да почна работа и да чакам "вълната"



нещо се разписах доста по добре да спирам едва ли някой ще прочете всичко това и все пак ако някой има проблем подобен на моя или някаква идея как да ми помогне ще се радвам да сподели

чао

cool_kitty_:P
01-13-2007, 12:36
ами ...ако те инересуват тези неща се записвай бързо на уроци по икономика ...ако наистина се стегнеш ще наваксаш :wink: успех!!

gdfg
01-13-2007, 12:50
Не си пропилявай шанса.Записвай медицина.Дори и да избереш друга сфера,пак ще са нужни години,за да пробиеш.Пластичната хирургия е ала бала,за печелене на пари - много повече можеш да си осмислиш живота,ако специализираш друго.А бизнеса - какво да ти кажа,щом си задаваш въпроси за смисъл и реализация,значи че не парите са на челно място за теб.При това положение едва ли ще останеш удовлетворен от тази сухарска и крайно меркантилна професия