PDA

View Full Version : Осъзнати сънища



Jordanstein
01-13-2007, 19:42
Някой, ако знае нещо, или му се е случвало да каже.

ProstoAz
01-13-2007, 19:53
Миналата година правих реферат по Психология по този въпрос. :D Чела съм го този втория линк, който си дал...интересно е.
Честно казано случвало ми се е да знам, че сънувам, но тогава единственото, което се опитвам да направя е да се събудя /и успявам/. :wink: Така че не съм си правила разни експерименти, а и нямам такова намерение, предпочитам да живея в реалността. :lol:

Jordanstein
01-13-2007, 19:59
Възможно е

KpuCuTo0o
01-13-2007, 20:07
Хах.. Досега не съм знаела, че сънувам.. как беше... осъзнато. А и като прочетох този сайт разбрах, че доста от тези методи съм го правила несъзнателно... А това как да го разбирам...

sledko_f>93
01-13-2007, 20:13
Аз като бях на 4 или 5 и абсолютно всяка нощ сънувах едни вещици.
Един път цял денси повтарях 4е това е само сън и когато по4нах да ги сънувам те ме преследваха и ме заобиколиха в мойта стая и ак бях до телевизора и помня и досега думите: ТОВА е само сън! след което натиснах коп4ето на телевизора и се събудих.
Беше наистина странно!

01-13-2007, 20:22
Ta az tova go pravq vsqka no6t ot kakto se pomnq :shock:
i to bez da izpolzvam nikakvi "tehniki"
prosto imam edno takova vaobrajenie deto nikoi go nqma :-D

01-13-2007, 20:31
6te go probvam.az redko pomnq kakvo sunuvam,no dokato sunuvam ne se se6tam da proverq dali e sun.sigurno e mnogo qko da vladee6 suni6tata si. :D

Jordanstein
01-13-2007, 20:39
\:D/

mmrammstein
01-13-2007, 20:44
Случва ми се да имам осъзнат сън. Аз сънувам към 9-10 часа сутринта, и когато събота и неделя спя до късно, мога да равия осъзнат сън. Просто започвам да се събуждам, докато сънувам, защото вече съм се наспала, и започвам да си доизмислям съня. Обаче след 10-15 минути се събуждам напълно.
Случвше ми се често, когато бях малка и като почнех да сънувам чудовища, преди още да съм се уплашила, просто си казвак "Чудовища няма. Това е сън. Събуди се." и се събуждах.
Само веднъж развих по-дълъг осъзнат сън. Каних приятели на гости или на рожден ден. Дойде и Шварценегер. :D Имах прислужничка, която беше сляпа. Започнаха да стават някакви странни неща, всмисъл вратите да се отварят и затварят сами и разни неща да изчезват. Нещо започна да ме съмнява в прислужничката. Тук започнах сама да си измислям съня. Приятелите ми си тръгнаха, но Шварценегер си беше забравил очилата. Аз го догоних пред блока и му върнах очилата. Влязох си пак в къщи, но беше тихо. Прекалено тихо. Отидох в кухнята и там прислужничката ми ме нападна иззад вратата с огромен нож! Имаше страшни очи и Ужасяващо Огромна злобна усмивка с остри зъби. Повалих я, и тъй като вече бях изплашена, скорих от прозореца, за да се събудя. И се събудих.

IlLuSi0nS`
01-13-2007, 20:44
това го бях чела отдавна.. мн ми харесва идеята и няколко пъти се опитвам да го пробвам само че когато разбера че сънувам и се събуждам веднага.. :roll:

Boot
01-13-2007, 21:34
Случва ми се да имам осъзнат сън. Аз сънувам към 9-10 часа сутринта, и когато събота и неделя спя до късно, мога да равия осъзнат сън. Просто започвам да се събуждам, докато сънувам, защото вече съм се наспала, и започвам да си доизмислям съня. Обаче след 10-15 минути се събуждам напълно.

Ама не става въпрос за това.
Имам един приятел, който е лудо зарибен по това нещо и си практикува колкото може. Идеята е, че ти си напълно заспал през цялото това време, но просто осъзнаваш, че сънуваш, което те прави не по-малко заспал.

Обаче има 100% неща, които е хубаво да правиш, за да успееш да го постигнеш това нещо - водене на дневник, трябва да си лягаш горе-долу в едно и също време, някфи такива раути.
А за това как се сещаш, че е сън - имаш си разни хинтс, които като видиш знаеш, че сънуваш.
Абе всъщност е супер интересно, но трябва съсредоточаване.

Най-добрия сайт, който съм чела по темата ми се струва, че е www.ld4all.com

Jamalska
01-13-2007, 21:59
Хъх яко...аз принципно си помня последния сън преди събуждане и ми е мн яко щот обикновено преди да стана окончателно алармата ми звъни поне 3-4 пъти през 10мин..и като стан да я изключа връщайки се в леглото си доизмислям как продължаваа съня и тъй секи път...

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-14-2007, 06:52
bi bilo mn`qko ako mojeh da kontroliram sunishtata si.. :smt016

01-14-2007, 09:19
samo az li ne6to ne shvanah?

radito
01-14-2007, 09:43
samo az li ne6to ne shvanah?
споко и аз така! 8)

MoNI_the_StrAnge
01-14-2007, 13:22
да..би било добре..поне да ги помня. напоследък имам странни сънища. само знам че са странни но не си ги спомням. един път бях в библиотека..за да се срещна с един човек- някакаъв познат. еи такива глупости., добра идея е да си държа дневник на сънищата май.
а..смешно е но..как да спрем да говорим на съня си? или да не ставам да тръгна нанякъде и по пътя да се събудя изведнъж? щото имам и такива проблеми..
като гледам доста проблеми станаха..

асд
05-28-2007, 02:24
Видях на едно място, че някой говорят за т.нар. "осъзнати сънища", че човек може да се научи да контролира сънищата си и те да са много по-реални от обикновените. Демек влизаш в Матрицата и правиш каквото си поискаш.

Ето някакъв сайт по въпроса:

Някой, ако знае нещо, или му се е случвало да каже, твърдо съм решил да го направя.
Имал съм не малко осъзнати сънища и те са все кошмари.
Всичко започна когато в един сън се случиха доста не реални неща и по едно време си казах "абе тва е сън" и реших уш на шега да се ощипя. За мое очудване като се ощипах не усетиг болка и си казах "с стига бе" и се ощипах още няколко пъти докато не се събудих.
Това беше първия път когато осъзнах, че сънувам.
След това имах още доста сънища при които ще шипах и съответне осъзнавах, че сънувам след което се бъдех. Но на скоросънувах още един ожасен кошмар. След като се ощипах този път не се оспях да се събудя. Изпаднах в паните без да мога да контролирам съня си. Не знаех как да се събудя и да се "измъкна" от гадния кошмар. След определено в което се бях паникьосал, че този път не мога да се събудя изведнъж се събудих. Сега чета техники за контрол на собствения си съм и съм сигурен, че следващия път когато осъзная, че сънувам ще мога да променям съня си по покъвто начин искам. Всъщтност причината да пиша в тази тема е, че я намерих в гугал защото сега в момента търся информация и така попаднах на темата.
А сънят който описах последно е от тази сутрин и това ме накара да се замисля и да си припомня повечето осъзнати сънища до момента.

lady_bird
05-29-2007, 19:33
i ti se vruzva6 na takiva gluposti?! :roll:

Muse_of_Madness
05-29-2007, 19:53
Гледах един доста добър филм на подобна тематика. Waking life се казваше...

Mimka_sweet
05-29-2007, 20:04
Когато бях по малка и се кефех да сънувам еднно място.
Една вечер преди да заспя си казах "Сега насън ще си кажа,че искам да отида там и ще отида."
И го направих........и успях!Беше супер!
Или пък аз мнн често сънувам е летя и летенето ми в сънищата е все едно плувам и скачам във въздуха.И когато поискам успявам!МЕГА ЯКО Е !

teenkopele
05-30-2007, 07:24
Понякога и аз незнам как, успявам да си контролирам сънищата. :)
После ме хваща яд, че нещата не са реални.

SpAcE_LaDy
05-30-2007, 16:58
Яяяя! За първи път чувам за такова нещо.. но честно казано много пъти съм имала сънища, в които се случва нещо гадно и примерно в съня ми съм с някой приятел и аз му казвам "Спокойно, това е моят сън, няма страшно".. имала съм такива осъзнати сънища, но все пак примерно ме е било страх да направя нещо необичайно в съня си.. въпреки че знам, че сънувам..
Аз лично много често преди имах циклични сънища.. един сън се повтая всяка вечер в продължение на седмици.. един такъв сън ми беше скачане от много висок мост.. скачам.. оживявам.. адреналина ми се покачва.. но аз пак отивам и пак скачам.. и така целия сън скачам и скачам..
винаги сънувам или нещо гадно или някакъв цикличен сън.. а понякога сънувам и други сънища, но всичките са адски фантастични.. а и на сън не мога да крещя.. само да говоря мога.. но не и да крещя.. ужас.. тва съня е много странно нещо.. направо да не повярваш, че в действителност един сън трае 5 до 7 секунди.. :O

Бунтар
05-30-2007, 17:10
Дали контролираш съня, или сънуваш, че го контролираш? ;)

Mimka_sweet
05-30-2007, 20:54
Дали контролираш съня, или сънуваш, че го контролираш? ;)
Ами ти за да го контролираш,трябва да го сънуваш.

А бай дъ уей , снощи бях навита да го контролирам :lol: ама забраих :smt005

kuber
05-30-2007, 21:55
Дали контролираш съня, или сънуваш, че го контролираш? ;)

много парвилен въпрос!
Това че го осъзнаваш може би е част от съня или си полу буден!
И все пак всичко е игра на мозъка.