PDA

View Full Version : Психология-малко хелп



01-13-2007, 22:04
Здравейте.Аз съм осми клас и сега осъзнах че ме влече психологията.Но нямам никаква представа за какво всъщност става дума.И въпреки това ми е изтересно.Искам да започна да се занимаам с това и имам нужда от малко помощ.Дайте ми интересни сайтове или книги така...за начинаещи.Щото нямам никаква представа от къде да започна...Е, чакам помощ :D

Boot
01-13-2007, 22:14
Ух, имаше една много хубава онлайн библиотека преди, обаче сега не мога нещо да я намеря.
Иначе - ако имаш някой познат, който следва това му хващаш книгите, лекциите и учебниците и си четеш.
Абе всъщност "психология" е прекалено общо, за да можем да те насочим към нещо.

yuHku
01-13-2007, 23:04
emi zemi si u4ebnik po psiho
primerno za 9klas izatelstvo anubis super int e pone men me kefi

Ludoto_Lape
01-13-2007, 23:16
Здравейте.Аз съм осми клас и сега осъзнах че ме влече психологията.Но нямам никаква представа за какво всъщност става дума.И въпреки това ми е изтересно.Искам да започна да се занимаам с това и имам нужда от малко помощ.Дайте ми интересни сайтове или книги така...за начинаещи.Щото нямам никаква представа от къде да започна...Е, чакам помощ :D

i mene me vlekat takiva ne6ta.... :} :mrgreen: :mrgreen: mn mi haresva i btw i az tyrsq online ne6to :mrgreen:

Unknow
01-14-2007, 00:27
Но нямам никаква представа за какво всъщност става дума.И въпреки това ми е изтересно.

Как става този номер?! :-k :-k

vra4ka
01-14-2007, 20:55
Запиши се в някоя библиотека!
Иначе в нета можеш да потърсиш информация за Фройд, Ериксън, Р. Уислън и тн.!
Зависи какво точно искаш да четеш ;-)

sometimes_
01-14-2007, 21:47
Но нямам никаква представа за какво всъщност става дума.И въпреки това ми е изтересно.

Как става този номер?! :-k :-k
Ъм и аз това се чудя? След като нямаш "никаква представа за какво става дума", как може да ти е интересно? :-k

Диана
01-14-2007, 23:20
Ако наистина проявяваш интерес можеш да започнеш от книгите на Ерих Фром ката "Да бъдеш или да имаш',"Бягство от свободата","Изкуствота да обичаш'.Ако тези неща ти харесат значи интереса ти е савсем основателен,и си на прав път в избора си. ;)

Boot
01-14-2007, 23:23
Мен, ако питаш, изброените по-горе три книги на Ерих Фром са философски.

Диана
01-15-2007, 23:15
Така както мога да се съглася с това,че Ерих Фром е философ,така мога и да поспоря.Той е доста известен и с психологията и с философията,които сами по себе си са близки науки.Ерих фром пише за ежедневните пролеми и ги разлежда от достатъчно много гледни точки(при това доста изчерпатело).Ако наистина интереса е към психологита то това значи,че и философията не е безинтересна.Те са взаимно допълващи но и изключващи се науки.Така или иначе това са три интересни книги,които говорят за нещата от ежедневието ни и аз ги препоръчвам на всички,които се итересуват от тези проблеми. :wink:

love_delight
01-16-2007, 17:07
http://psihologiq.pomagalo.com/ - примерни четива .. някои, които и на мен са ми трябвали, са синтезирани текстове, но доста кратички :(

01-16-2007, 19:39
Пиер Дако пише интересно и достъпно. Той се занимава предимно с психоанализа. Има излезли три или четири книги. Не знам дали ги има в интернет, но по книжарниците би трябвало.