PDA

View Full Version : Къде е българското?



OctoberBorealis
01-14-2007, 07:36
В какво се корени за вас българското?Пазим ли все още спомена за величието ни?Какво бихте разказали на един чужденец,ако ви попита за вашата родна страна?

Ziezi
01-14-2007, 10:46
В какво се корени за вас българското?Пазим ли все още спомена за величието ни?Какво бихте разказали на един чужденец,ако ви попита за вашата родна страна?
-Фолклора,Религията,Обичаит е...
-Пффффф той е изгубен отдавна!
-Че България е най-великата страна с най-глупавия народ!

Amayo
01-14-2007, 10:48
Ако някой чужденец ме пита за българия ще му кажа - Христо стоичков, Йогурт, и бегай далече от тая страна!

Ziezi
01-14-2007, 17:13
Ако някой чужденец ме пита за българия ще му кажа - Христо стоичков, Йогурт, и бегай далече от тая страна!
България се пише с главна буква бе,катран!

kozimir
01-14-2007, 23:11
Ако ме пита чужденец за България бих му казъл само едно нещо - Ду ю кноу компутър - булгариан пийпъл мейк ит !

teenkopele
01-15-2007, 03:48
Ако ме пита чужденец за България бих му казал само едно нещо - Ду ю кноу компутър - булгариан пийпъл мейк ит !

The Bulgarian John Atanasov. :wink:

Amayo
01-15-2007, 13:19
Ако някой чужденец ме пита за българия ще му кажа - Христо стоичков, Йогурт, и бегай далече от тая страна!
България се пише с главна буква бе,катран!
Що? Според мене не е заслужила. :-D

kozimir
01-15-2007, 20:41
Ti mangal li si ?

niGGa
01-15-2007, 21:47
Ще му кажа Христо Стоичков

01-16-2007, 02:25
Ако някой чужденец ме пита за българия ще му кажа - Христо стоичков, Йогурт, и бегай далече от тая страна!
България се пише с главна буква бе,катран!
Що? Според мене не е заслужила. :-D
Според мен ти не си заслужил да дишаш,ама още го правиш,нали?

01-20-2007, 15:21
Мн французи ме питам за България,аз все хубавиTe страни казвам,макар да знам колко сме далеч от "идеалната" държава.

Amayo
01-21-2007, 11:16
Ако някой чужденец ме пита за българия ще му кажа - Христо стоичков, Йогурт, и бегай далече от тая страна!
България се пише с главна буква бе,катран!
Що? Според мене не е заслужила. :-D
Според мен ти не си заслужил да дишаш,ама още го правиш,нали?
Момченце аз давам за тая страна за един ден повече отколкото един депутат ше даде ако си разпори гъза за цял живот. :wink:

Ziezi
01-21-2007, 13:04
:smt078 :smt078 :smt078

Dr. Kazimbutt
01-21-2007, 14:04
Какво бихте разказали на един чужденец,ако ви попита за вашата родна страна?
Ще му кажа, че страната ни е много хубава, но ние сме простаци и не я заслужаваме. Също и ще го посъветвам да прочете "Бай Ганьо", за да разбере за какво точно говоря.

bulgarche
01-22-2007, 16:18
Попринцип много не говоря за страната си с чужденци, но на американците винаги им казвам че са нищо, най-малкото защото са създадени вчера като страна :)
Най-добре сам да види колко е хубаво в нашата страна
Но има някои неща които казвам де...предимно за града, понеже често идват разни чуждоземци при нас

Теодора
01-22-2007, 20:56
Като за начало ще ги светна къде се намира в България.... 60 % от хората никога не са я чували тук... чували са я но не знаят къде се намира още повече че е в Европа... Добре че в училище ни учеха на нещо че да не се излагаме така..

KPuBA_4yTyPA
01-26-2007, 02:01
На мене гордостта ми е в това,че нашия войник е печелил почти всички войни в които се е бил.Гордост ми е и,че нямаме загубено военно знаме,докато сме тъпкали под кобинките си редица други.Ако има нещо с което са се гордеем това е българското сърце и българския дух,жалко,че се оставате разни интернационални нищожества да ви го убиват и да ви прават каци с лайна.

Impulse
08-16-2007, 22:16
За мен българското се корени в:

- фолклор
- силата и духа на българина

ThunderGoddess
08-17-2007, 13:33
Бих разказала най-вълшебните моменти от българката история, бих споделила, че сме били пет века под робство и пак сме запазили бита и културата си. Бих описала най-красивите кътчета, а после за жалост май трябва да кажа колко тъпи политици имаме и в кви гадости тънем заради тях ... :)

Vikitooo
08-19-2007, 09:02
Какво имам да казвам на хора, които собствената си история незнаят?

malakalmavt
08-19-2007, 13:08
Ако трябва да съм честен, лошите неща са повече в България от добрите. И по принцип ще ги отблъсне липсата на всякаква държавност и ред в страната.

morenita
08-21-2007, 13:20
Az putuvam chesto i horata vse me pitata za stranata mi. Kazvam im che Bulgaria e malka strana koqto ne e izvestna s nishto dobro. Obshto vzeto korupciq i nikakuv red. Togava te seusmihvat, misleiki si che gi bazikam. Minalata godina uchih v USA i daskala po pravo me nakara da napisha ese za Bulgaria. Eto kakvo napisah:
You know you are Bulgarian when... You didn't know anything about curfew until you came to the US. You still wear your best clothes at school! You like beer more than Coke. Most of the people show up on time. You know who Aziz and Valq Balkanska are. Your entire family eats together 3 times a day even if everybody is too busy. You can name at least 100 pop folk singers and at least 10000 chalga songs. Party means tones of alchohol, loud music and sex all night. You need 1 hour to prepare just to go to the store to buy coffee. You walk on the streets all the time instead of using your car. You leave your house spotless when you have people comming over. An ideal woman is a woman with big boobs and big butt who knows how to cook. You know how to dance chalga just like the best pop folk singers. Your jokes are always about blonds and gipsies. The best sport for you is soccer. You know how to play it and you call it football.You go to a party and you can't leave until you have at least 2 drinks. You know what corruption is. You know a lot about Horo and Giubeci. You have studied at least 2 foreighn languages. You eat meetballs and potatoes 7 days a week. Your breakfast consists of plane yogurt, bread with butter and peperoni. You go to a pub and ask for a beer and pork. You are so used to corruption that nothing surprises you anymore. You know how to play tabla and narodna topka. You dont care about race or color and once you come to USA you realize what racism means. You have sence of fashion and always try to look good. You wear jeans...a lot! You always taking pictures everywhere you go. You know what it's like to buy vodka without an ID. You know how to party, and if the party isnt over after 5am...its not a party! Any holiday...being it official or not, is an excuse to get drunk. You know what a good neighbour is. You know everything about all your neighbours including with who the hot chick from the 5th floor sleeps. You love your country but you always try to leave it and go abrode. Your favorite meal is musaka. You dress up to go to the supermarket. You spend a entire day at downtown. You aren't friendly with strangers. You feel free to cheat on all the guys because you never promise anything to any of them..You would do anything for your friends and family. You are proud to be BULGARIAN - and you pass these jokes on to all your bulgarian friends ;)

ThunderGoddess
08-21-2007, 18:43
Моренита, много грешни неща си им казала, бе. Нека цитирам няколко от тях: Първо, в БГ има вечерен час - 10 часа. Отделен е въпроса колко хроа го спазват. Ти като си била в България спазвала ли си го, че говориш от името на всички българи? Какво лошо намираш в бирата? В крайна сметка, въпрос на предпочитание е. И мисля, че понеже сме стар народ ( не държава от преди 200 години) е съвсем нормално да харесваме едно от най-старите питиета в света. Нека да осведомя, че целия свят знае коя е Валя Балканска, защото сме известни навсякъде ако не с друго, с фолклора си и традициите си, които удувляват всички. А Валя Балканса е най-известната ни певица + това песен в нейно изпълнене за първи път се чу в космоса. Сега разбираш ли колко хора знаят коя е Валя Балканса. Азис може да е педал, да се прави на гей, да пее гадни песни, но е много гласовит. И ако запее народа песен, дори и аз -тази, която мразя чалгата, немея ... Кво лошо има да ядеш със семейството си три пъти на ден? Да не говорим, че в повеччето случаи не е вярно - поне моите родители работят и ям с тях само на вечеря. Но дори да е три пъти - нима най-близките ти хора, които са те отгледали не заслужават да си отделиш от ценното време поне докато ядеш? И междудругото, това да ядеш в опредлен час е често практикувано на запад. Гледай малко филми. Американски. Имаме нужда да се прготвяме един час, за да излезем до магазина. Говори за себе си. Аз илизам на момента. И не знам защо смяташ, че е толкова лошо вмсесто да виждаш някоя американка с разпуснати сланини да върви пред теб полуразпасана и накапана с кетчуп от хот-дога си, всмест дебела жена, която си е предала някакъж приличен вид. Ходим по улиците, не позлваме колите си? Дааа, така е. Затова средностатистически българин не чупи кантара, когато се качи на него. Американците седят пред компютрите, вършат си работата и се возят в колите. А, и се тъпчат с полуфабрикати. Послее са гадни и дебели и ограничени. Хората обичат да танцуват навсякъде - а в България слушаме такава музика най-много и затова танцуваме най-добре на нея. И кво? Да, жените в България трябва да може да готвят - щото не ядем полуфабрикати пълни с боклуци и вредни химически вещества, които да запзват добър вида им 5 години наред. Учим два чужди езика - да, всички учат чужди езици. Дори англичаните и американците. АКо толкова те интересува, те най-често знаят добре испански или френски. И в крайна сметка по-добре е да имаш повеч1е знания и да не са ти нужни, отколкото да куцаш в живота си, защото някое знание ти липсва. Момичетата искат да излгеждат добре, да. И всички чужеднци казват, че българите са хубави. Любимото ти ядене е мусака - о,колко забавно или страно?! Не знам за теб, но аз примерно нямам нищо притв чужедници или странници, които са дошли да разгледат страната. Да, горда съм, че съм българа, французите са горрди, че са французи, германците ... и т.н и т.н. Кво му е странното? :smt019 :smt019

TruckPilot
08-22-2007, 05:16
Purvo ne vigdam ni6to otricatelno v eseto deto e napisala.Horata vigdat ne6ta v tekstove i deistvia,kakvito iskat da vidat a ne kakvito sa.Vtoro na user-a nad men bih kazal 4e dopuska edna gre6ka-tia ti govori ot li4en opit kakvo e v usa,a ti i govori6 da gleda malko amerikanski filmi.Emi 6e ti kaja taia preporuka e sme6na. I az sum v usa, i ti kazvam 4e tva koeto e v istinskia givot tuka v usa,ne e su6tot kato po filmite. i 6ti kaga 4e triabva da izleze6 ot socialno-bitovia vakuum v koito giveem v bg,da pogivee6 izvun bg i da vidi6 4e tva koeto e napisala e viarno.Vuprosa 4e ti ppridava6 negativen otenak na neito ese e suvsem drug!!!(podskazka-neinoto ese e napisano s o4etlivo gord i vesel ton). I po megdu drugoto 6te ti kaja-NE NE SME IZVESTNI PO CIAL SVIAT S NASHIA FOLKLOR<KOLKOTO i na moiq milost da mi se iska!! Prosto triabva da vidi6 pogleda na 4ovek ot mnozinstvoto kogato mu kage6 4e si ot BG, horata po sveta giveiat s cel da dobre,da imat vsi4ko i da se zabavliavat (makar i vsi4ko da im e po grafik),i e vagno da se razbirat dobre s horata bez zna4enie ot tova koi kakuv e.Taka 4e 6te ti kaga edno ne6to ThuderGodess-govori6 na izust i s omraza.

p.s.To4no sled 5 dni se vru6tam v bg.

morenita
08-23-2007, 22:34
ThunderGoddess ostanala si s pogreshni vpechatleniq za eseto mi. Purvo ot nego luha gordost i si lichi che gledam s dobro oko na nedostatucite na bulgarite. Vtoro az srqvnqvam USA i Bulgariq prez moq pogled, normalno e da se razminava s tvoite vijdaniq no izlez i ti za malko ot BG i shte vidish kak sobstvenite ti vuzgledi shte se promenqt. A az ne sum bila samo v USA, vsushtnost jiveq v Ispaniq ot dostatuchno vreme i opredeleno imam nqkakva baza za sravnenie. Sujalqvam che krivo si me razbrala. Kakto pishe nakraq v eseto tova sa prosto shegi.
PS: Za Valq Balkanska nikoi ne go boiq uq nazapad! Jalko, no FAKT!

malakalmavt
08-25-2007, 01:02
хайде хванете се и пишете на кирилица, простаци такива! :idea:
какви сте националисти от СЕЩ или Испания, пишещи на латиница, неграмотно и при това откровени простотии или в най-добрия случай половинчати истини. :roll: всяко качествено мнение основаващо се на някакви знания трябва да се уважава. но преди всичко бъдете българи и пишете на български или млъкнете!

bloodranger
08-25-2007, 02:17
Mnoo malko ot evropeicite (s teh imam opit) znaqt kade e BG.Pove4eto kazvat ne znam ili nqkade v aziq nali

TruckPilot
08-25-2007, 15:35
хайде хванете се и пишете на кирилица, простаци такива! :idea:
какви сте националисти от СЕЩ или Испания, пишещи на латиница, неграмотно и при това откровени простотии или в най-добрия случай половинчати истини. :roll: всяко качествено мнение основаващо се на някакви знания трябва да се уважава. но преди всичко бъдете българи и пишете на български или млъкнете!

Ne znam za6to trqbwa da byda kwalificiran kato prostak,samo za6toto towa e edinstwenia forum,w koito ako pi6e6 ot 4ugbina,funkciqta kirliza ne e aktivna.Pi6a v o6te pone 5 foruma i tam niama problemi da si pusna funkzia kiriliza ot samia forum.Samo tuk ne raboti.Taka 4e aide po-poleka s kfalifikaciite a!I plus tva dokato ti sedi6 v bg i se tupa6 u gurdatie i vika6 Bulgar,Bulgar i kolko sme izvestni na men mi se pada 4esta da obqsnqwam na vseki 4uvdenec koito me poita ot kude sum da mu obqsnqwam ot kude sum i kolko e krasiva staranata ni i ot kolko vekove nasam su6testvuvame!

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 09:53
Историята.. никога няма да се изгуби... нея винаги ще я има.. и винаги ще има какво да кажем на един чужденец... но тея проклето политици... вместо.. да ни издигнат.. и историята.. ни да стане още по велика.. хмм даже и от времето.. на Цар Симеон.. те кво праят... осират сичко.. с извинение... :smt013 ](*,)

bratic
09-21-2007, 21:08
Аз живея сега в Москва. Там поне знаят къде се намира, тъй като повечето са ходили на почивка в БГ. Също така разправят "Ние ви освобоихме, а вие плюете Руссия" Баси глупостта !!!

InitialD
09-22-2007, 01:00
Аз живея сега в Москва. Там поне знаят къде се намира, тъй като повечето са ходили на почивка в БГ. Също така разправят "Ние ви освобоихме, а вие плюете Руссия" Баси глупостта !!!
Прави са! :smt009 :smt010