PDA

View Full Version : Спешно ми трябва ЕсЕ {{{{P}}}}



GoThiC_GirL
01-14-2007, 11:50
Zdaraveite vis4ki iskam da vi pomolq za edna usluga moje6e li da mi namerite nqkoe link-4e za edna temi4ka "Робът се бори за свободата си ,а свободния човек за съвапшенство" Много ми се спешо pls помогнете ми .Тази тема ми трябва под формата на ЕСЕ :) :lol: :-D

01-14-2007, 12:00
понеже сме по4нали да молим за разни работи 6те се възползвам от това и 6те ви помоля да ми помогнете да намеря линк в които да има образите на някои герои от произведения.....
или по то4но "Образът на Рада" от Подигото....търсех навсякаде и ни6тоооо направо 6те се побъркам ве4е,а ми трябва за вторник...ужас :( :(

ComiX
01-14-2007, 15:46
понеже сме по4нали да молим за разни работи 6те се възползвам от това и 6те ви помоля да ми помогнете да намеря линк в които да има образите на някои герои от произведения.....
или по то4но "Образът на Рада" от Подигото....търсех навсякаде и ни6тоооо направо 6те се побъркам ве4е,а ми трябва за вторник...ужас :( :(

Ето ти нещо, което може да ти послужи.

Пленителен и обаятелен образът на Рада Госпожина. Тази нежна девойка, унижавана и обиждана от чуждите хора, крие в себе си изключителна морална сила. Бедното плахо сираче, свързвайки се с Огнянов, отдава живота си без колебание на великото дело. С много любов извезва знамето на въстанието. Тя е тази, която дава сили на Бойчо в борбата. Приема спокойно смъртта от ръката на любимия си, за да не попадне в ръцете на турците, за да остане завинаги БГ. Друг образ, който разкрива израстването и огромната сила на народа, е на бай Марко. Той е честен патриот, но въпреки това трудно поема по пътя на въстанието. Чувството за род и дом се бори у него с жаждата за свобода. Той разумно предупреждава: “…Мислете пет пъти, преди да сторите нещо..”. в тези думи сякаш е събрана мъдростта на няколко поколения българи. Но всенародното движение го увлича и той се заема за делото с много преданост и готовност за саможертва.



Образът на Рада е разкрит с искрена симпатия от страна на автора. Нейният физически портрет е прекрасен: “… високо, стройно и хубаво момиче, с простодушен и светъл поглед и с миловидно, чисто и бяло лице.”

Crazy_misti
01-23-2007, 11:43
моля ви спешно трябва ми есе на тема " Човекът и урбаническата цивилизация" трябва ми за петък благодаря предварително

tscharovnicata
01-24-2007, 12:34
понеже сме по4нали да молим за разни работи 6те се възползвам от това и 6те ви помоля да ми помогнете да намеря линк в които да има образите на някои герои от произведения.....
или по то4но "Образът на Рада" от Подигото....търсех навсякаде и ни6тоооо направо 6те се побъркам ве4е,а ми трябва за вторник...ужас :( :(