PDA

View Full Version : ЛИС върху Робинзон Крузо плссс



missy_f
01-14-2007, 12:27
плс трябва ми интерпретативно съчинение в/у - Пътя на познанието и самопознанието в Робинзон Крузо..

или поне само некви насоки...е то е ясно де познание и самопознание ама пак нз кво да пиша а и тряя да не е мн дълго..1лист г.ф. най-мн


плс :cry:

Stefityyy
02-04-2008, 13:09
ха .. съдба и на мен ми трябва тази тема,но я няма :cry:

ThunderGoddess
02-04-2008, 13:25
Цяла тема не мога да ви дам, но ще ви дам няколко насоки. Значи самопознанието е умението на човек сам на познава себе си, нали така? Но в просвещенската култура широко разпространено е мотото, че за да познае човек себе си, той трябва да познава другите. Да познаваш себе си е голяма сила, тъй като от нея зависи целия ти живот и това, което ти ще постигнеш. Пътя на познанието в този роман е пътя на прикиключенията, които Робинзон дефакто не е очаквал. Той опознава една съвсем различна култура от неговата и един съвърешно различен начин на живот чрез Петкан. Освен това докато той обучава младия дивак, сам казва, че докато го е учил на вяра, сам се е замислил по-дълбоко над Библията и въпросите на Петкан са го накарали да вникне още по-надълбоко във вярата. Но това не важи само за нея, а за всяка сфера от познанието. Е г/д схванахте върху какво да работите, нали? Ако има нещо друго, ще дам още някоя насока ... :)

utrevpetchasa
02-04-2008, 13:30
ауу съдбва и аз търся лИС над това :D
между другото тук ли му е мястото на това знам ли може и тук да е но си има други форуми специално за есета и такива :-D

ThunderGoddess
02-05-2008, 14:26
Абее всички пускат молби тука ;)

Norry
02-03-2012, 14:22
И аз пиша сега по тази тема и ще може ли да ми помогнете със заключението и извода...

watergirlblue
02-03-2012, 15:14
мога да ви прата по мейл или някъде примерни варианти...единствения проблем е че иската най-много 1 лист, а това все пак е ЛИС трябва да е дълго...:)

Norry
02-04-2012, 14:29
на мен ми трябва само изводните изречения .. Ето пощата ми,ако можете да помогнете с нещо norahubcheva@abv.bg

ozyy
03-02-2013, 13:39
Пътят към познанието и самопознанието според романа Робинзон Крузо от Даниел Дефо Лис spehno mi trqbvaa :SSSSSSSS

granger
03-02-2013, 14:56
Ми седни и прочети нещо + не възраждай теми от 2007

Amore-Mio*
03-02-2013, 19:34
Започваш с общи приказки за книгата и след това вече вмъкваш познанието, даваш пример от книгата. Същото е и със самопознанието. Но ако не си чел книгата, то тогава не се и надявай да го напишеш. Нито пък някой да ти го напише.