PDA

View Full Version : Moderated: Някакъв антибиотик за лицето?



7
01-16-2007, 10:56
Xora :roll: molq vi nqkoi ako znae nqkakav vid antibiotik koito moga da piq za liceoto neka kaje imeto my i cenata my gore dolo.A sa6to i dali moga da si vzemq nqkakav sapyn ot aptekata s koito da si miq liceto sytrin i ve4er.Blagodarq vi predvaritelno :-)

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

01-16-2007, 11:15
ами кажи първо защо ти е антибиотик какво ти е на лицето

01-16-2007, 11:22
abe,macko,zemi si nekvo krem4e gotino i primerno exfolira6to ne6to i taka!Kuv antibiotik te e podgonil?

01-16-2007, 11:41
to4no s antibioti4e stava, ama ne se pie ami se maje...zna4i to e takova te4no nz kakvo ima v nego noooooo e mn efikasno...to4no za edna sedmica vs iz4ezva...zna4i kazva se Zineryt - powder for cutaneous solutions - 30ml zna4i to se polzva tri meseca bez prekysvane sutrin i ve4er se nanasq na mestata kydeto ima nujda iiii predi tova est liceto se izmiva s antibakterialen sapun (vyv vsqka apteka go ima okolo 10 lv a antibiotkia mai e okolo 30) uspeh

Aseto
01-16-2007, 11:52
abe,kuv antibiotik,be?Kajete i az da si zema ne6to!Maja se s krem na GARNIER,toal.mlqko na GARNIER i pak si imam pup4ici ot vreme na vreme..vutre6no li da se lekyvam i az?

7
01-16-2007, 16:06
Zna4i 6te i kaja na aptekarkata da mi dade antibakterialen sapyn s nego i sytren i ve4er li da si izmivma liceto.No ostava vaprosa s antibiotika.Nqkoi antibiotik koito moje da spre ilizaneto na akne ili papki il iakto cql oda podobri kojata molq nkqi da kaje ako e pil.Da my kaje imeto i kolko stryva .

01-17-2007, 13:32
Немога да разбера как си ги предписвате тези самолечения с антибиотици.Ако не искаш да си навлечеш проблеми отиди на лекар-кожен,дерматолог.Аз съм била.Тя ти вижда състоянието на кожата и ти казва какво най-добре да вземеш-за мазане външно,за приемане вътрешно.Аз имам акне от 7-8 клас,сега съм почти на 18,по-малко ми излизат пъпки но важното е всекидневното почистване.Не е хубаво да се миеш със сапун-исушава кожата и кара тя да произвежда повече мазнина,за да си навакса.Вземи си някъкъв лек гел,пяна не съдържаща сапун.Аз ползвам тази на Johnson's с фини частички за ексфолиране.Не са груби и си я ползвам сутрин и вечер.Ползвам и тоник,но ако наистина имаш по-сериозни проблеми лекар най-добре ще ти каже....Всичко е от личен опит :roll:

feshankaa
01-17-2007, 13:35
Брее :shock: антибиотик за лицето....много интересно! Амм не знам момоче или момче си ,ама по добре си купи спирт с антибиотик или нещо друго за акне,но не и антибиотици.Антибиотиците не са за спиране на акнето,те са със лекарско предписание и са за някаква цел... Тфа е от мен :wink: