PDA

View Full Version : Любим откъс от любима книга.



HopeLesss
01-16-2007, 19:42
Надявам се, че все още има хора, които четат книги. Пък и да няма, със сигурност в съзнанието ви е останал малък откъс от любимата книга, било тя и "Пипи Дългото Чорапче" :D Е, тук може да напишете любим откъс от любима книга, който ви е направил най-силно впечатление, накарал ви е да се замислите, или просто ви е харесал :D

Boot
01-16-2007, 19:48
- Какво да направя. Аз съм мъртво роден. Толкова обиди понесох, че умрях. Мъртъв съм се родил. Какво да направя. Уморен съм. Отказвам се вече. Вие опитайте. Толкова обиди понесох от това, че съм се родил мъртъв. На вас ви е лесно. Аз се родих мъртъв и ми беше трудно да живея. Уморен съм. Уморен съм да приказвам и да стоя прав. Вече петдесет и пет години, как съм умрял.

Полет над кукувиче гнездо.

fetish_mi
01-16-2007, 19:49
От книгата "Птиците умират сами" има един много хубав разказ, за една птичка. Сега няма да го пишя тук, ама който е чел книгата се досеща. Съмнявам се да има по-хубав откас от този.

siXt_senSe
01-16-2007, 19:50
"Младостта е цвят,чийто плод е любовта...щастлив е, който го откъсне, след като го е гледал как бавно узрява." - "Граф Монте Кристо" Александър Дюма

alkobalko
01-16-2007, 19:55
Има още, спокойно. Имам доста книги, които много ми харесват, но сега ще напиша от една от любимите ми. Ако се сетя и друг пак ще пиша.

Има една легенда за птичката,
която пее само веднъж в живота си,
но по-сладко от всяко друго земно
създание. Още щом напусне гнездото си,
тя дири трънлив храст и няма
покой, докато не го намери. Тогава
запява сред безпощадните му
клонки, притискайки гръд към най-
дългия им и остър шип, за да умре,
извисена над своята агония,
надпяла и чучулигата, и славея.
Възхитителна песен, заплатена с живота.
Но целият свят притихва заслушан и
дори Бог на небето се усмихва.
Защото най- хубавото се добива само
с цената на голяма болка...
или поне така е според легендата ...

Цитатът е от книгата "Птиците умират сами" на Колийн Макълоу.

Видях, че и друг се е сетил за тази книга. Наистина е невероятна, а цитатът е направо възхитителен.

scion_of_Storm
01-16-2007, 19:57
Много са, скоро ще ги поустна, че сега нямам време. Все още има хора, които да четат, защо да няма. И все пак любимо ми е
"Живей с това, което можеш да имаш. Възрадвай се на онова, що можеш да спасиш, и не тъгувай дълго за изгубеното.."
Луз Терин Теламон

dance_with_devil_
01-16-2007, 19:57
hybava temi4ka :wink: i az se radvam 4e vse o6te ima hora koito 4etat :-D a nz za6to ama purvoto za koeto se setih ne be6e otkus ot kniga,ami e edno stihotvorenie ... :roll: prez lqtoto trqbva6e da 4eta knigata sus stihotvoreniq na Nikola Vapcarov i ima edno stihotvorenie koeto mnogo mi haresa ... :lol: -> Pesen za 4oveka se kazva i e edno ot malkoto stihotvoreniq koito naistina mi haresvat... be koito go e 4el 6te se seti :-D a koito ne e za da ne go copvam tyka cqloto eto link4e -> http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=17&WorkID=117&Level=3 :-D

01-16-2007, 20:23
Скъпи Пат,
Веднъж ти ме свари да дълбая някаква фигурка от дърво и ми каза: "Защо не ми издялкаш нещо?"
Попитах те какво искаш, а ти каза:
Кутийка
За какво ти е?
Да слагам разни неща
Какви неща?
Каквито ми падне - рече ти
Добре, ето ти кутийката. В нея съм сложил всичко, почти всичко, което имам, но тя пак не е пълна. В нея има и болка, и възбуда, добри и лоши чувства, зли и светли помисли, радостта на първозачатието, и малко отчаяние, и неописуемия възторг на съзиданието.
И освен всичко това - цялата ми благодарност и обич към тебе. А кутийката не е пълна.
Джон

Това не е точно цитат, а посвещението на Джон Стайнбек към неговия приятел Паскал Ковичи от "На исток от Рая"

Juicy_Lucy
01-16-2007, 22:07
"..аз обичах прекалено много неща,поради което непрекъснато се обърквах,увисвах без опора в празнотата,тичах подир една падаща звезда,подир друга,подир трета,докато сам тупнех на земята.Това е нощта,това прави тя от теб.Никому не можех да предложа нищо повече от собствения си хаос."
Джек Керуак - "По Пътя"

magesniko
01-16-2007, 22:19
Някои учени смятат,че живота е много сложен, други че е елементарен и в основата си е много прост, а трети че е смахнат и бирата никога не стига. ...

тва е от някоя от книгите на Тери Прадчет ама не се сещам коя.

Boot
01-16-2007, 22:27
Някои учени смятат,че живота е много сложен, други че е елементарен и в основата си е много прост, а трети че е смахнат и бирата никога не стига. ...

тва е от някоя от книгите на Тери Прадчет ама не се сещам коя.

еее добре, че съм аз да ти го припомняяяяяя!!! :lol:

magesniko
01-16-2007, 22:33
^за което сърдечно благодаря. :P

teenkopele
01-17-2007, 06:48
Не мога да го цитирам, но все пак... от "Шифърът на Леонардо", когато Лангдън започва да разгадава различните знаци, които Сониер е оставил.
Другият е, когато Тибинг разказва на Софи и Лангдън, легендата за Свещения Граал. :wink:

01-17-2007, 19:57
"Това, което прави живата интересен е възможността да осъществиш мечтата си!" - "Алхимикът" от Паулу Куелю, въобще цялата книга е прекрасна, който не я е чел нека го направи, гарантирам, че няма да съжалявате...

_donna_
01-17-2007, 20:30
Буут, "а колкото повече се смееше толкова по-голям ставаше" ..

"ето го там,трябва да го видиш..
нищо не виждам,Мартини!
спокойно,и аз не го виждам,просто се шегувах.
не ми харесват на мен тия шеги,Мартини.."

Страхотна книга е.
Радвам се,че все още има хорица,до които е достигнала.

Иначе,има толкова много книги и толкова много мисли,
които и да напиша няма да разберете без потресаващия контекст..
Наистина,толкова е жалко понякога..

Boot
01-17-2007, 22:44
Буут, "а колкото повече се смееше толкова по-голям ставаше" ..

"ето го там,трябва да го видиш..
нищо не виждам,Мартини!
спокойно,и аз не го виждам,просто се шегувах.
не ми харесват на мен тия шеги,Мартини.."

Страхотна книга е.
Радвам се,че все още има хорица,до които е достигнала.

Иначе,има толкова много книги и толкова много мисли,
които и да напиша няма да разберете без потресаващия контекст..
Наистина,толкова е жалко понякога..
Жестоки. Евала...

mgxpower
01-17-2007, 23:28
Те са толкова много ,но утре ще постна някой от тях :D

Etruwelle
01-19-2007, 16:58
Boot, _donna_,
за коя книга става въпрос? На Пратчет ли е? :-)

AliceSw
01-19-2007, 17:08
...Сега си спомням как се случи. А нямаше нужда изобщо да се случва; с тези лениво изговорени слова започна една петъчна вечер в апартамента ан Елспет. Ако бях казал някои други думи от безбройните словосъчетания, с които разполагах, целият мой и неин живот щяха да се развият различно. Но думите, които тя после изговори също така лениво, станаха причина за последвалата лавина...

"Път към висшето общество" на Джон Брейн

Boot
01-19-2007, 20:16
Boot, _donna_,
за коя книга става въпрос? На Пратчет ли е? :-)
Пратчет гъ.з! Не звучат в негов стил и без това.
Пък и сме написали - Кен Киси - "Полет над кукувиче гнездо"