PDA

View Full Version : virus



01-16-2007, 19:23
mai sum hvanala virusa i ne spiram da kashlqm.adski gadno e :(~
ta vuprosa mi e kakvo shte preporuchate za kashlica?nai-efeikasnoto?
i drug vupros.. zabelqzvam che kato legna kashlqm mnogo poveche a kato se izpravq sravnitelno namalqva?ima li neshto takova?

linkin_park_fenka
01-16-2007, 19:25
В цялата страна има грип.В много градове има епидемия.Отиди на лекар.И аз съм болна :cry:

Sladkata_Nansi
01-16-2007, 20:25
Mda tozi grip e ujasen i az go minah.I tva e verno,4e ve4er ka6lia6 mnogo pove4e-ne samo kato si legne6.Az pih edin sirop /ne moga da ti kaja kak se kazva/ i mi pomogna,daje imah i edin gaden nalep.Mislia,4e sirop za ka6lica 6ti pomogne-efikasni sa ;)

dЯuИk3n_M0nk3Y
01-16-2007, 22:21
И аз съм болен.. В моя град даже вече обявиха грипна епидемия.. Има супер мн болни... На мен пак ми изписаха Ospamox :evil: kакто винаги.. И един сироп за кашлица.. И аз не мога да ти кажа... Panadol Baby май :lol: :lol: :lol:

linkin_park_fenka
01-17-2007, 07:29
От днес е обявена грипна епидемия и в Стара Загора, Нова Загора и Сливенско
17 Януари 2007
Най-засегната от грипа е Южна България, но зачестяват случаите на заболявания и в северна България.
В Шумен все още няма условия да бъде обявена грипна епидемия. Лекарите обаче прогнозират, че броят на болните ще нарасне драстично през следващите дни.

През последната седмица опашките пред лекарските кабинети в Шумен нарасна. Помощ от лекар търсят предимно пациентите с кашлица, хрема, болки в мускулите и висока температура. Увеличение на острите респираторни заболявания и грип отчитат и от Регионалната инспекция за контрол и опазване на общественото здраве.

Д-р Марко Марков-РИОКОЗ-Шумен: “Увеличение на заболеваемостта от остри респираторни заболявания близо два пъти. Ние го отдаваме на сигнал евентуално за следващите дни или седмици да имаме някаква епидемична обстановка по отношение на острите респираторни заболявания.“

От утре Регионалната инспекция за контрол и опазване на общественото здраве започва да следи броят на заболелите в училищата и при необходимост учениците ще бъдат разпуснати в грипна ваканция.

www.btv.bg

mp3f
01-17-2007, 11:18
offf i az sym bolna ot sy6totiq grip mnoo precakano ka6lqm,kiham,imam temperatura abee ujas :evil: mnoo kovarno ne6to daje v momenta imam 38,2 (temp.)
ta nali pita6e ne6to za ka6lica : nai-dobre idi pri li4niq si lekar

jenny_e
01-17-2007, 14:23
И аз съм болна :( няма ли най-сетне да обямят грипна ваканция :x

Sarabi
01-17-2007, 17:10
И аз съм болна :-D Осигурих си денонощно висене пред компа 8) Много се радвам.Неприятното чувство ще го преживея.

NiKOLAN
01-17-2007, 17:13
И аз съм болна :( няма ли най-сетне да обямят грипна ваканция :xna kraq na sroka, posle 6te mi se razcepi anusa ot u4ene... ne 4e sega ne si e scepen de..

sladoled
01-17-2007, 18:36
Един практически съвет за кашлицата при легнало положение:
Опитайте да полулежите- полуседите в леглото. Така няма да се стичат секрети към носоглътката и да активират кашлечния рефлекс. Може да не е много удобно, но е ефикасно.

SwEeT_pAiN_F
01-18-2007, 05:11
Здравей,
съветвам те да отидеш при личният лекар и той да ти предпише. Най-коварното от този грип е че може да се превърне в бронхит пневмония или бронхо-пневмония. Така че отивай.
Скорошно оздравяване :)

bruun
01-18-2007, 09:50
И аз съм болна! Пия Prospan за кашлицата и много помага. Продава се без лекарско предписание. Бързо оздравяване!!! :)