PDA

View Full Version : Как да му помогна?



Losing The Faith
01-17-2007, 08:28
Здравейте! На 18 години съм (момиче) и имам приятел (не, гадже просто приятел) на 16, който е много зле. :?
По цял ден е затворен в тях и само си играе на компютъра, какво ли не направих за да го изкарам от тях и да види хора, защото с тия компютри просто лудна. Един Бог знае от кога не е виждал хора извън училище? После ми реве, защо бил сам, защо нямал гадже и приятели?! Ами как ще има като по цял ден не излиза от тях!? Единствения му приятел е компютъра. И как да има гадже, като е супер немърлив и не полага елементарни грижи за личната си хигиена?
Интересно е, че само с момичета контактува (и то само на "здравей", "здрасти"), защото момчетата го смятат за задръстен.
Как да му помогна или е безнадежден случай?

koalka
01-17-2007, 11:33
Кажи му всичко това, което написа.Значи той хем не полага усилия, хем иска нещо.Кое момиче ще го търпи да не излиза и да е нечистоплътен.Кажи му, докато е в това положение да не очаква нищо.Нищо не става на готово, ей така с магическа пръчка.Опитай се да го накараш да се осъзнае.

AngelOfDarkness
01-18-2007, 17:44
Да, (както каза коалка), обаче недей много грубо да му го казваш, ами по-тактично, за да не се обиди. Намекни му това-онова...
Иначе го кани да излизате. Опитай с много мрънкане и настояване и му кажи примерно, че ако му доскучае може веднага да се прибира(а правете нещо, което смята за готино... всъщност има ли такова?)
Или му отиди на гости и му кажи "искаш ли да ти направя супер яка прическа? гледах я на еди кого си и мн ме накефи и исках да видя дали ти седи"; или го измоли да дойде да си купувате дрехи заедно...
И все пак му кажи нещата такива, каквито са, за да си даде сметка... ако има как му помогни да се интегрира....

Joey Tempest
01-18-2007, 19:25
Музика слуша ли и ако да, каква?
Ако знам отговора на този въпрос, мога да ти дам някой и друг съвет.