PDA

View Full Version : Има ли проблем,ако пия противозачатъчни без предписание?



ani_weee
01-18-2007, 12:19
Искам да попитам момичетата,които пият контрацептиви...Понеже искам да си взема,но до сега не съм пила,та се чудех...Задължително ли трябва да се консултирам с гинеколог,за да си купя?И ще има ли някакви проблеми,ако не го направя...По специално четох за Ясмин-нискодозирани...ляляля..Нем же ли да пропусна консултацията с гинеколога(пък и в нашия град всичките са некадърни)Или пък препоръчайте някакви други противозачатъчни...тези Ясмин много ги хвалят и за това реших да питам и вас.Благодаря предварително :wink:

Aseto
01-18-2007, 13:04
zemi si LOGEST-nai-dobrite! Bez predpisanie! :wink:

SwEeT_pAiN_F
01-18-2007, 17:14
Здравей,
недей да взимаш на своя глава контрацептиви! И какво като са некадърни гинеколозите...не може в целият град да няма нито 1 д-р който да ти каже кои от всичките противозачатъчни да пиеш. И всъщност какво ти има?

ludata_deiZ
01-18-2007, 17:37
по-принцип не е хубаво да взима6 без предписание но все пак ти си преценяваш вземи си lindynette те са хубави и са по-слаби

batkodoki
01-18-2007, 20:05
аман от "разбиращи" съветнички, дето три месеце след като спрат "силните" или "слабите" хормонални контрацептиви , които са пили на принципа "една приятелка ми каза че...." - в неистов ужас се довличат и започват стандартния репертоар:

- ау, защо ми пада хубавата косичка и оплешивявам;

- ауу, ама защо краката ми са посинели от разширени вени;

- аууу ама защо секса не ме кефи;

- ауууу ама защо като че ли гърдите ми се смаляват

-аууууууу........

-аууууууууууу.........

първо идете и поговорете със специалист, който да прецени дали изобщо МОЖЕТЕ да започнете приема на "хапчето". а дали ще се съобразите с неговата препоръка за марката - е вече ваш избор!

SwEeT_pAiN_F
01-18-2007, 21:04
аман от "разбиращи" съветнички, дето три месеце след като спрат "силните" или "слабите" хормонални контрацептиви , които са пили на принципа "една приятелка ми каза че...." - в неистов ужас се довличат и започват стандартния репертоар:

- ау, защо ми пада хубавата косичка и оплешивявам;

- ауу, ама защо краката ми са посинели от разширени вени;

- аууу ама защо секса не ме кефи;

- ауууу ама защо като че ли гърдите ми се смаляват

-аууууууу........

-аууууууууууу.........

първо идете и поговорете със специалист, който да прецени дали изобщо МОЖЕТЕ да започнете приема на "хапчето". а дали ще се съобразите с неговата препоръка за марката - е вече ваш избор!
Браво за хубавия пост!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

ani_weee
01-19-2007, 15:58
И всъщност какво ти има?

Амии...трябва ли нещо да ми има? :) искам да ги пия по предназначение...за контрацепция :lol:

01-19-2007, 18:46
Има,има.Всички контрацептиви съдържат различни дози хормони.Тоест не можеш да пиеш какви и да са хормонални,а трябва дозата да е съобразена с организма ти-тегло,възраст,дали си раждала или не и т.н.

SwEeT_pAiN_F
01-19-2007, 19:00
Че... по тоя начин... що не си бием също и инсулин всеки ден. Отиди на лекар защото с хормоните шега не бива!?

ABSOLUTme
01-22-2007, 15:55
ами за твое добро ще е по-добре,ако първо се консултираш с гинеколог и дерматолог.както знаеш(предполагам) в тоя тип контрацепция(дали става съпрос за Ясмин,Диане35 или няква друга марка,все 1) има хормони,които могат да ти помогнат при различни проблеми(нередовен и болезнен цикъл,прекомерно окосмяване/май че беше нещо с Х заболяването :roll: /,дерматологични проблеми,предпазване от забременяване разбира се и т.н.. понякога се получава точно обратното-може да ти подействат зле,да получиш сърцетуп и главозамай+повръщане,но това се случва сравнително рядко:) точно затова е по-добре да се консултираш първо с лекар,който ще ти направи необходимите изследвания и ще ти предпише най-подходящите за теб хапчета.успех!