PDA

View Full Version : Защо младите хора са аполитически настроени?



Josefinne
01-18-2007, 12:24
Защо според вас младите хора са настроени негативно към политическите дойности? Дали е защото не вярваме на нашите партийни лидери, дали защото са разочаровани от управлението на страната ни или защото не ги учим в училище що е то политика и има ли то почва у нас?
Бих искала преди да започенете разсъженията си да ви изясня какво означава думичката "политика". Според тълковния речник, който имам вкъщи тя означава:
1. Дейност на партии, обществени групи, личности, държавни органи за управление на държавата.
2. Ръководно начало, концепция и практика на ръководството.
Нека ви насоча с още няколко върпроса:
Защо младите хора не се интересуват от политика в днешно време?
Защо младежите не изявяват желание да участват в политически партии и организации?
Защо спред вас тези, които участват в такива, го правят?
Смятате ли, че от политиката има полза?
Смятате ли, че вие бихте се справили по-добре с управлението на държавата, ако имахте тази възможност?
Знаете ли какви са основните виждания на по-големите политически партии у нас?
Споделяте ли идеите на някоя политическа партия?
Вие бихте ли/ участвате ли в някоя политическа фракция?
Интересува ли ви политиката и бихте ли се занимавали с такава в бъдеще?


Пишете всичко, което се сетите по въпроса !

quench
01-18-2007, 12:41
Защото,драга,им се отнема априори правото да придобият политическа обща култура. Медиите,училищната система и държавната политика работят в една насока - да отнемат на младежта уенията да преценяват правилно политическата обстановка в страната. Какви са целите на това:

1. Глупакът не задава въпроси,защото не разбира за какво му се говори
2. Аполитичният човек лесно се манипулира,защото,макар да не вярва в идеите,които му се представят по ясен начин като политичекса платформа,те се просмукват в мас-медиите и чрез други послания,за да окажат финално влияние ад поведението.
3. Целта е да се запази известно политическо статукво - тоест,да се запази съотношението на политическите сили в страната и да се изкорени практиката хората да търсят изява чрез създаване на партии или граждански организации. Нека вземем за пример Америка - там има 2 партии,които не се различават по нищо,но която система дава възможност на наордните избраници да могат точно и ясно да търгуват с властта си за лична облага.

Лошото е,че сме започнали да приличаме на Америка. Вижте новите образователни критерии - налагани външно на министър Дамянов,който в героичен опит да запази някакви възможности за в бъдеще да се учи наистина,си създава непопулярен медиен образ + радостта на учениците,че изискванията спадат. Всеки иска да учи малко и да лполучава високи оценки,за да може да получава повече ресурси и свободно време.
Следва обаче издигането на четвъртата власт - медийната. На нея й трябват зрители без рационални методи на обработване на идеите,които й се поднасят. Тази аудитория е лесно манипулируема,както и ще се докаже в следващите постове чрез използваните от авторите им медийни клишета.
Затъваме,потъваме - поне ще имам повече немислещи роби,по чиито гърбове да стъпвам,за да не си накалям обувките...

machoka
01-18-2007, 13:14
Защотоооо: дрЪж-ката, дрЪж-кат, на тслАта дрЪж-ката...

ето за това :wink:

.. а и е нормално да ти кажа - предишните поколения са разчитали предимно на Партията да им осигурява живота. Те не са могли да живеят без нея - тя им е била и майка, и баща, и работодател.

Днес, в условията на илюзорна, но въпреки това условно действаща демокрация, малко ме интересува коя партия е на власт -> защото вниманието е съсреодоточено в/у мен - в/у ЧОВЕКЪТ, в/у моето възпитание и образование. Защото те ще ме направят богат или беден, щастлив или нещастник.

Защо да се занимавам с политика, вместо да градя собственото си образовние - днес то е моята спасителна сламка, не Партията, която да ми осигурява достоен живот, клатейки си краката и нямащ средно образование. Днес разчитам само на себе си.

quench
01-18-2007, 13:21
Ами гради си живота бе! Ама утре като някой пишамн-фашист като прекара някой закон в парламента,който ти го вкарва здраво,всички ще му ръкопляскат,а ти ще спиш под моста. Щото системата натам отива,макар примера да ми е малко краен и нереалистичен - ти ще се сетиш за кво думам тука.

machoka
01-18-2007, 13:24
И в момента има достатъчно такива закони, ама пак оцеляваме някак си - благодарение на нас самите :)

Начини винаги ще има, ако разчиташ на себе си. Сегашното застаряващо червено население грешно е научено, че всичко може да ти пада от небето, ако целуваш нечии идеали... и подметки.

А и напротив, не забравяй, че вече сме европейци. Няма лошо живеещи такива, според мен от днес нататък ще просперираме, бавно, но умело :)

quench
01-18-2007, 13:31
Пак не ме разбра в генерален план. Дали си добре,зависи от теб. Но държавната политика ти поставя рамки,в които да можеш да се развиваш. Ако не спазваш закона,ставаш престъпник,който е постигнал повече от другите. Вярвам,че не това искаш ти.

И друго. Аз не искам да живея в триетажна къща и да получавм голяма заплата,но да не мога да изкритикувам публично държавната политика,защото ще бъда обявен за дисидент/ реакционист/ антипатриот/ терорист (!) (след 9/11 има няколко такива случаи,не се чудете). Ето натам вървим обаче...

Както и да е,те тея,дето ще гласуват,ще си дойдат от даскало и отговори 2 и 3 ще наберат най-много гласове... Знам си аз...
:?

01-18-2007, 14:03
аполитичен не означава непременно да не разбираш и да не се интересуваш от политика.може да разбирам от политика повече и от политиците и пак да съм аполитичен просто защото няма подходяща партия на която да бъда симпатизант.може и да е така просто защото знам що за стока са политиците и че никой от тях не заслужава моята подкрепа.реално погледнато в българия цялата политика е такава пародия че трябва да е луд човек за да се запише в която и да е партия.

rosskata
01-18-2007, 14:05
Мен лично политиката ме ужасява...
Според мен не е нужно младите да са поддръжници на някоя партия, за да се интересуват от това какво става там...
А това с образованието- бне съм съгласна... Нас като ни тъпчеха главите с всевъзможни глупости, които така или иначе повечето не запомниха, и ни караха да си зубрим километричните уроци наизуст... Да не би да сме по- ангажирани политически... Не виждам връзката...

rosskata
01-18-2007, 14:06
аполитичен не означава непременно да не разбираш и да не се интересуваш от политика.може да разбирам от политика повече и от политиците и пак да съм аполитичен просто защото няма подходяща партия на която да бъда симпатизант.може и да е така просто защото знам що за стока са политиците и че никой от тях не заслужава моята подкрепа.реално погледнато в българия цялата политика е такава пародия че трябва да е луд човек за да се запише в която и да е партия.

=D>

evil_lady_in_black
01-18-2007, 14:15
Аз гласувах "Защото смятат, че не могат да направят нищо повече" защото наистина неможем да направим нищо докато е пълно с корумпирани политици които си клатят краката по цял ден и мислят кой да измамят за още пари :?

quench
01-18-2007, 14:22
ето...

rosskata
01-18-2007, 14:26
:lol: Добре... А защо вместо да афишираш смазващото си интелектуално предимство пред нас, безмозъчните зомбита, не обясниш като за прости хора с какво зубренето на безкрайни уроци ти е помогнало да заемеш политичека позиция...
И какво ми пречи да се интересувам от политическата обстановка в страната и света, без активно да подкрепя някоя партия...

_donna_
01-18-2007, 14:26
хаАХах
щото политиците отдалече смърдят е за тва.
политическа обстановка..в страната,в света..
баба ми кат' е копала цял живот на село и си е живяла
в информационното затъмнение май по-добре й е било.
мхахах..защо не се интересували..
още не са разбрали,че без пари не може.
ше го разберем..май някой ден.
дано само..не пожертваме определени неща..

quench
01-18-2007, 15:16
...

machoka
01-18-2007, 16:16
Аз гласувах "Защото смятат, че не могат да направят нищо повече" защото наистина неможем да направим нищо докато е пълно с корумпирани политици които си клатят краката по цял ден и мислят кой да измамят за още пари :?

Ти разбира се работиш към Икономическа полиция и си наясно с всички тъмни задкулисни далавери. Ето защо мнението ти по темата ме интересува живо, то е най-достоверното и ще го следя с интерес.

air_J
01-18-2007, 17:01
Изключително възмутително е, че младите не се интересуват от политика и не гласуват (а дори да се интересуват, пак не гласуват). Има толкова много партии, струва ми се, че все някоя ще отговаря на техните виждания за правилна политика. Но какво ли се учудвам, след като е прокарано като ценност това да киснеш по кафетата и дискотеките по цял ден, да отсъстваш поне 3 дни в седмицата от училище и да козиш всекидневно. А това, че младите не гласуват, просто доказва, че за разлика от другите страни, където хората, които могат да променят статуквото са студентите, то тук, това са пенсионерите, но те не го променят, защото всички знаем за кого гласуват! А факта, че на никой не му се гласува, аз го приемам, че са доволни от досегашните управления и не им пука кой ще ги управлява, защото все е зле. Да, ама доста от хората с подобно мислене рано или късно хващат самолета в посока цивилизована Европа и си висят там за постоянно, не мислят и за връщане! И в заключение - простоватите хора не ме бърка дали гласуват, но млади студенти (все пак се предполага, че щом си студент би трябвало да не си прост, или поне не колосално прост) да не гласуват - безкрайно възмутително и осъдително! :smt022

Ziezi
01-18-2007, 17:41
Е как защо?Защото това е целта на занятието!Колкото повече аполиптични толкова по-голяма възможност за далавери!

OtherDimension
01-18-2007, 17:50
Аз гласувах "Защото смятат, че не могат да направят нищо повече" защото наистина неможем да направим нищо докато е пълно с корумпирани политици които си клатят краката по цял ден и мислят кой да измамят за още пари :?

Ти разбира се работиш към Икономическа полиция и си наясно с всички тъмни задкулисни далавери. Ето защо мнението ти по темата ме интересува живо, то е най-достоверното и ще го следя с интерес.

xaxhaxhaxh ;d

IlLuSi0nS`
01-18-2007, 18:03
защото си гледам живота и не ме вълнува кой управлява то и без тфа нема значение кой ще е.. аз ще съм пак аз и живота пак си е мой така че не ме бърка и затфа не гласувам.. просто политиката е далече от моя свят..но все пак мисля че ЕС е тъпня.. така че май не съм аполитична.. хаа

vra4ka
01-18-2007, 19:54
1. Неспрведливост - Всички виждат корупцията, грабенето, измамите. Всеки е попадал в ситуация, в която е бил ощетен неправомерно! Малко хора продължават да се борят, повечето се отказват да се занимават!

2. България е малка държава и хората са доста запознати с политиката! В други държави хората срещат затруднения с името на президента или премиера.
То не са новини, не са дискусионни предавания, не са вестници, не са жълти предавания....
Така човек си изгражда някакво мнение и общо взето то винаги е отрицателно. Е, за кой да гласуваш!?
Запознати сме доколкото позволяват тези над нас какво да се излъчва. Една голяма корумпирана медийна държава, управляна от нарко босове! Ето това е!

3. За повечето е все тая кой ще управлява! Досега не е имало никаква разлика, все сме нещастни!

rosskata
01-18-2007, 20:06
:roll: Аз гласувам!
С идеята "За по-малкото зло"... Но все пак го правя... Прави ли ме това "политична" :?

rosskata
01-18-2007, 21:08
Това е така, но пък негласуването означава оставяне на това решение в ръцете на другите... Има и по-добри варианти от това "мнението ми" да го представлява Боле4нчо или Царя... Затова и гласувам...
От друга страна... Това е малко извратено, да няма нито една политическа сила, в която хората да имат поне елементарно доверие... Освен естествено промитите мозъци и червените бабички :lol:

LunaTriCk
01-18-2007, 21:45
...защото са твърде заети да мислят дали снощи са го извадили навреме, отколкото кой ще спечели изборите.

Ziezi
01-18-2007, 22:22
Това е така, но пък негласуването означава оставяне на това решение в ръцете на другите... Има и по-добри варианти от това "мнението ми" да го представлява Боле4нчо или Царя... Затова и гласувам...
От друга страна... Това е малко извратено, да няма нито една политическа сила, в която хората да имат поне елементарно доверие... Освен естествено промитите мозъци и червените бабички :lol:
Но пък може би е по-хубаво да не гласуваш,отколкото да гласуваш пак за хората,заради които сме на това положение,както е в твоя случай!

_donna_
01-19-2007, 09:06
Пфф,говорите тука някви патриотарщини.

Първо,няма нищо срамно да се интересуваш от тва да се
наядеш и изсереш.Второ,никой не се интересува само от това,
просто не е необходимо политиката да е другото нещо ..
Нека си играят на политици,не ми пречат.

До утре мога да ви развивам теории и гледни точки
по въпроса за аполитичността мхаХАха..
Знам достатъчно много за политиката,за историята,
за да мога да имам някаква си собствена преценка.
Много хора имат тези знания,всеки може да има виждания,
всеки може да е политик..няма една реалност,така или иначе.

Много пъти съм спорила и с приятели на политически теми..
Ще гласувам?! Защо?
Защо да гласувам или да гледам телевизия?
Просто всички сме в едно огромно блато..
Браво,пич,ти ще гласуваш,заемаш гражданска позиция,
имаш мнение..или гласувайте поне за да имате след това
МОРАЛНОТО право да се оплаквате.

Какво морално право ви гони бе хора?
Народа мре от глад.

И каква гражданска позиция? хаХАха..
Ако някого го интересуваше нашата позиция и права
нямаше изобщо да търсим "морално право за протест"..
Всички знаем да гласуваме.
Ама не смеем да им подпалим шибаното народно събрание ..

И в крайна сметка дори не си струва да обвиняваме някого.
Всеки да знае какво иска и да си го следва сам.
Егоизъм-тва е формулата срещу корупция,несправедливост,
потъпкване на морални ценности и т. н.
Запазваш в себе си това което искаш и край ..
И защо да пишем по форуми,да спорим,да гледаме телевизия,
да гласуваме и да избираме?! Не,не защото е по-лесно да кажеш
"всички са един дол" и да ги зарежеш.А защото тва е единствената
нормална реакция.

Просто е смешно дори да го обсъждам.
Не съм свикнала да се гавря така със себе си.
Сега се чувствам ужасно.Винаги ще се намерят хора,
които ще сметнат,че политиката е достатъчно важно нещо
или изобщо че съществува като реална конфигурация,за
да се обсъжда до безкрай .. :cry:

Ziezi
01-19-2007, 09:15
Егоизмът е най-краткият път към разпада на държавата!

_donna_
01-19-2007, 09:25
О,нима тя все още е един здрав организъм? :-D
Пък и какво бихме постигнали,какво ТОЧНО и КАК
ако не сме егоисти?!

Не ме разбирай погрешно,аз не си хвърлям
опаковката от вафлата на земята,но просто няма да седна
да обсъждам и да се интересувам от полуидиоти като онез,за
които иде реч ..

Ziezi
01-19-2007, 09:35
Държавата е на положение заради егоистите!
А онез полуидиоти са пряко следствие от глупостта на народа...

quench
01-19-2007, 09:46
А вие какво предлагате,другарю?

exploitedteenneelognat
01-19-2007, 09:46
а какво е държавата??? аааааааааааааааа???

я да си припомним Русо...

Juicy_Lucy
01-19-2007, 10:00
...
аз гласувах на последните избори за президент ,но все повече се убеждавам,че нямаше особен смисъл...сичко в политиката е пълна корупция,лицемерие,егоизъм ..секи иска да преметне другия.
кво е тва "по-малко" зло?!те сички са си толкова заплетени в сделки помежду си,че..който и да управлява,се същата работа.само лицата,които ще ни се показват по телевизията ще бъдат къде по-хубави,къде по-грозновати,но сички-лицемерни и подли..аз съм си просто отвратена от политиката..надявам се поне не във всички страни нещата да стоят както при нас..

колкото до младите хора и политиката и тва дали сме аполитични..пфф..еми може някои от нас не са.и все пак-веднъж започнеш ли да се занимаваш с политика,има 2 положения:
1.добиваш известна слава чрез неправителствена организация примерно,щитаваш си твърдо тезата,затва,че политиците трябва да са честни с народа,да не се поддават на корупция,да се грижат за хората,които са ги избрали..ма тва до 1 момент,когато биваш смачкан от ветераните в политиката(има различни начини за тва,никой от които не е особено законен),както множество единици като теб,преди твоето появяване..
2.защитаваш ти пак твоята теза за светлото бъдеще на България,ако сички сме добри и т.н. ...и скоро се поява някой,който е рещил,че мътиш главата на народа с глупости,предлага ти солидна сумичка,с която да забравиш за убежденията си и да се скриеш някъде ,а ти или приемаш или се случва първото нещо,което вече споменах..

сичко в политиката е сделки,сделки,сделки..и такива пари се въртят там,че ..гадно ми е само като си помисля колко хора мрат по улиците,а ония си играят със съдбата на целия народ и правят държавата ни за смях пред света със сичките си глупости,че политици,които трябва да се грижат за интересите ни всъщност правят търговия с наркотици и разни забранени лекарства и то за не малки суми... и т.н. и т.н.

айде млъквам

rosskata
01-19-2007, 10:24
Съгласна съм с горния пост... ПОлитиката е ужасно мръсна и гадна история... Става въпрос за пари, и за повече пари, и за още пари... МНого от хората стават политици за пари, тези, които са имали някакви намерения, или ги стъпкват, или и те почват да играят за пари... "Приказка за стълбата"- Който не я е чел, да я прочете... Ето това е политиката...
А тези, които сляпо и искрено вярват, че еди- кой-си политик първа и основна грижа му е да оправи държавата... МНого са се объркали, горките...

quench
01-19-2007, 10:58
Само да вметна,че "Приказка за стълбата" не е за политиката...

rosskata
01-19-2007, 11:00
Само да вметна,че "Приказка за стълбата" не е за политиката...

Но е много подходяща да я опише...

quench
01-19-2007, 11:07
Не,подходяща е да опише развалените й елементи,но не и нея цялата. Хайде,нека не генерализираме. Що,ти,рос,как би искала да се защитават правата на масата хора,ако я няма политиката? С анархия ли?
Защото разбрах,че или мислиш,че няма нужда от политика (което е несериозно),или че в момента е много лошо положението,но ти няма да се опиташ да го оправиш,а ще чакаш то да се подобри свише (което е типично славянски начина на мислене). Поправи ме,ако бъркам...

_donna_
01-19-2007, 11:11
quench,че то си е анархия,братле. :lol:

Ziezi,знам само,че не са пряко следствие от мен.

quench
01-19-2007, 11:12
Нека не говорим за анархия,малко хора знаят какво е анархията на тоя форум... :P

_donna_
01-19-2007, 11:13
Аз не говоря за анархията,а за политиката. :lol:

quench
01-19-2007, 11:23
Политиката не е мръсна. Просто е една система,която си има свои важни и сложни механизми и работи добре. Всеки азбира от политика,защото кара трактор,но ако го накарам да си каже мнението за астрономията,ще каже "Аа,я тва гу нинам,артик!". Разбирате,искам да кажа,че политиката си има закони,не може сулю и пулю да дойдат и да я правят - както всеки си мисли,че може да оправи нещата,като набие една-две цпеници и напсува всички в министерствата и в парламента.
Отстрани политиката изглежда осрана работа,неясна и с много мръсни сделчици. Е,и тях ги има,но не са толкова много,колкто си мислите. Страх ви е,че ще изгубите себе си,ако даже стъпите в тъмния вир на "политиката". Затова се създава и негативно,нерационално отношение към нея,защото ирционалните сили в обществото най-лесно се управляват - например,видяхте как маса народ скочи,след като Волен каза "Ясни,честни и прозрачни процеси в държавата!" "Аз ще ви помогна да се оправите!". Той беше достатъчно хитър,за да позлва политическия плурализъм и отдавна скатаваните от досегашните сили ресурси,във вид на тази ирационална енергия,в обществото. С един замах я реализира и щехме да лапаме супата,защото той не е готов за лидер на държава.
Ако все повече и повече младежи се отказват от ПОЛИТИКАТА,в България ще се създаде една ТЪЛПА,а не мислещо гражднско общество. Щото са малко интелигентните младежи,които въпреки резервираността си разбират горе-долу ставащото и не се поддават на емоцията.

_donna_
01-19-2007, 11:34
А ти откъде знаеш колко точно са мръсните сделчици?! :-D

Аз не искам никого да бия и псувам,нито да ОПРАВЯМ.
Искам едни добри и способни хорица там горе.

Имам само още едно нещо да кажа.

LONG LIVE ROCK'N'ROLL!

quench
01-19-2007, 11:41
Значи ти искаш като казах по-горе - нека си чакаме да дойдат добри хорица,но през това време да сме вечно недоволните... Ясно,добра гражданска позиция. Лесна и зидържана в характера на новото време!
Знам от втора ръка колко са мръсните сделчици. Не са чак толковамръсни,даже някои са смешни. Важното е,че за да стане нещо,трябва да дадеш нещо. Това автоматично води концепцията за корупцията по малките етажи на администрацията - например,вадиш си удостоверение,но за да стане за 3 дена,а не за 0,даваш на тоя и оня по нещичко. Хората се дразнят. Но те не разбират базови концепции като инвестиции и прочее. Това е инвестиция.

_donna_
01-19-2007, 12:03
И какво би трябвало да направя АЗ по въпроса
с добрите способни хорица?! Или ти?
Че нещо не разбрах?!

Гражданска позиция?
мхаХАхах..

Ако си мислех "Оо,политиците не са толкова черни,
ние сами сме си виновни,щото не е луд тоя дето яде
баницата,а тоя дето му я дава" какво щеше да се промени?!

quench
01-19-2007, 12:11
Ами ако ти и хората,които мислят като теб,се включат,може да се обедините и да постигнете нещо. Или да си намерите място в системата,което да ви е удобно в интелектуално-принципен аспект. Най-лесно и най-детиснко е да си вечно недоволен,без да си мръдваш пръста за това. Ето защо сме най-детинската,недорасла нация.

_donna_
01-19-2007, 12:25
Ъхъм.

Аз съм правила усилия за много неща
като съм се обединявала с хората мислещи като мен.
Нулев резултат.Е,то по едно време започва да ти писва. (:

Няма значение..
Важното е да има такива като теб,
вие ще се обедините и ще си постигнете целите. :Р
Па а дано и ние да намажем покрай вас,а?!

Както и да е.

А да си дете е хубаво. (:

quench
01-19-2007, 12:40
Извини ме,но ще ти кажа 2 по-острички неща:
1. Не ми изглеждаш по слово да си дете...
2. Ако съм постигнал нещо сам или с други,хората,които очакват да се присламчат и да получат от пая ще теглят тегло!
...освен ако не дойде на власт комунизъма,тогава обаче пак народните дейци (т.е. ние) ще имаме повече заслуги и ще се ползваме с повече уважение от обществото!
чакам само Комунист да се икзаже по темата... :roll:

Ziezi
01-19-2007, 18:52
А вие какво предлагате,другарю?
Въобще нямам намерение да предлагам каквото и да било.Тука пак ще ме обвинят,че съм промит мозък и тн.Едно е ясно-не може да мрънкаш,да се оплакваш през цялото време и на изборите да отидеш и да гласуваш пак за същите путьовци!

Ziezi
01-19-2007, 19:18
Човек е индивид, който гледа да задоволи първо собствените си интереси- егоизъм, които обикновено включват непосредствено задоволяване на физическите нужди, а после на менталните и моралните.

Да си политичен означава да си активист, да развиваш политическа дейност- примерно да участваш на политическия пазар на информация, където да пропагандираш своите идеи (тези на политическата сила, която представяш), да лобираш, да манипулираш или агитираш.
Не си мислете, че даването на вот веднъж на 4 години е участие в политиката или в каквато и да е форма на публичната власт.

хайде малко да разграничим няколко понятия, защото доста се бъркаме...

какво е държава?
какво е политика??
какво е гражданско общество??
Какво е политическо общество??
Какво е икономическо общество??
Какво е обществото като цяло??

Отговорете си моля на тези въпроси.. или дайте да изясним какво представляват, за да може да дискутираме проблема, който е зададен...

Защото ако погледнем реално доста действия на човек, който вие определяте за аполитичен, могат да бъдат считани за политически актове...

Давам пример веднага:
Според Хабермас в добържоазния строй е имало 3 вида институции, които са участвали в публичната сфера и политика, а те са:
1. "Салонът" това са приемите даване от краля (абсолютната власт и олицетворението на държавата тогава), където са канени да ги наречем интелектуалците (писатели и литератори, хора на изкуството и т.н.), където се е обсъждала политиката

2 Кафенето- мястото, където се е събирал по-широк кръг от занаятчии и интелектуалци и пак се е обсъждала политиката

3 тайни общества, ложи и т.н., които тогава са били единствените, които са отправяли критика...

след това се появяват т.нар Съсловия, които са предшественика на днешния Парламент, който в днешно време е затворена институция, която е арена за реализация на "професионални политици", които са нищо повече от кариеристи и жадни за власт и облаги хора.
Липсва вътрешна критичност, както е било едно време при създаването на Парламента като институция и обособяването на две фракции- виги и тори (визирам Британския парламент като първи такъв). В днешно време медиите играят ролята на коректив на общественото мнение (може да дадем дефиниция и за това, че май на доста хора няма да им е ясно), като Парламента и политическите партии, могат чрез PR, пропаганда или цензура да влияят на това мнение и да му дават желана насока, могат да манипулират потока на информация, който достига до отделния индивид, който от своя страна съставя Гражданското общество, което е делегирало правата на същите тези хора.

Ако има нещо неясно в изложеното от мен, задайте въпрос да се конкретизирам, защото съм хипер изморен, но дискусията е интересна. Все пак няма да е зле наистина да дефинираме основните понятия, защото политиката не е само парламента и политическите партии, а държавата не е Министерски съвет и Президента.
Отивам на работа,като се върна ще ти отговоря :lol:

Ziezi
01-20-2007, 00:42
Е кво да отговарям,то си е така...
Значи,според мен проблемът се състои в егоизма на хората.Всеки гледа само себе си и въобще му е през оная работа какво става в държавата,като цяло!Всеки си вика "мене кво ме боли","всички са еднакви" и тн. и заради тва се получава така,както е в момента!Щото този,който повтаря,че му е писнало от тая държава и тн. на изборите отива и гласува примерно за костов-човекът,който носи главна вина за положението на България в момента,или пък царя-"човекот",който напрай сигурно най-големото ограбване в историята на България,или пък БСП-????...И като стане ещо подобно на тази случка с медиците се почва пак-"офф,абе тва нема никъв смисъл","те са обречени","през курот ми е" и тн.Мисълта ми е,че в България в момента народ няма,поне не български!А така не може да се кара дълго...Въобще мързи ме да пиша,просто съм се примирил с тва..Жалко само,за хората преди нас...

NiKOLAN
01-20-2007, 04:52
az sум заинтересован

quench
01-20-2007, 09:16
Добре,каква е "панацеята" ;) ? Нека всеки гледа интереса си,това е. Самото обединение на хора пази индивидуалния интерес - но пък така помага косвено на останалите. Това се постига чрез консенсус,не зависимо от какво естество е. Това е ирелевантно,след като се постига по-висша цел. От друга страна,външният за обединението консенсус е това,чрез което се постига "златната среда" в интересите на цялото,на обществото. Обаче за тривиално мислещият,обикновен гражданин,това е "плацебото",той се отнася скептично към политическия процес и с това задълбочава проблемите. Колкото повече хора са заангажирани в политиката,толкова по-положително би било това за страната. За нещастие,егоизмът на необразования човек (следващото поколение?) се изразява в принципа "вземам,но не давам" и то с упорството на животното магаре. :( Ако дадеш,ще вземеш! Така действа света! Но тъпака не разбира и така стигаме до проблема,който обсъждаме.
"Апашите",които ви управялват,ще си правят алъш-вериша (националисти,извинявайте за турцизма),тъй като на практика огромна част от обществото не владее принципа и механизма да защити собствените си интерси,а се носи по locus minoram resisteсia.

Един върпос без бодли към АТАКАБГ - този в подписа ти,който храни гълъбите,всъщност е активист на ДПС,нарушаващ закона,а гигантския гълъб е "всевиждащото око",смел български патриот,който възстановява правдата ли? :lol: :lol: :lol:
Време беше да се позаяждаме,не можах да се сдържа... :roll:

quench
01-20-2007, 12:27
Мислиш ли,че таргет-групата чете това,което пишем?! :roll: :?

sherry
01-20-2007, 14:19
И аз не се интересувам от политика...Не ми е интересно някак :? И не съм много наясно с нея, но и не претръпвам от желание.

rosskata
01-20-2007, 21:53
Е кво да отговарям,то си е така...
Значи,според мен проблемът се състои в егоизма на хората.Всеки гледа само себе си и въобще му е през оная работа какво става в държавата,като цяло!Всеки си вика "мене кво ме боли","всички са еднакви" и тн. и заради тва се получава така,както е в момента!Щото този,който повтаря,че му е писнало от тая държава и тн. на изборите отива и гласува примерно за костов-човекът,който носи главна вина за положението на България в момента,или пък царя-"човекот",който напрай сигурно най-големото ограбване в историята на България,или пък БСП-????...И като стане ещо подобно на тази случка с медиците се почва пак-"офф,абе тва нема никъв смисъл","те са обречени","през курот ми е" и тн.Мисълта ми е,че в България в момента народ няма,поне не български!А така не може да се кара дълго...Въобще мързи ме да пиша,просто съм се примирил с тва..Жалко само,за хората преди нас...


:lol: Разбирам, че според теб, всеки който не гласува за Боленчо, е или тъпанар, или просто пълен идиот... :lol:
:shock: Този човек е по-голям популист и от Слави...

експлоитед, тези неща които ги пишеш са много интересни... Но ми носят много лоши спомени :shock:
Предпочитам да продължавам да водя спора на по- просташко ниво...
КОлкото до:

Обществото или Държавата е по-важно?? Човека или Институцията??
Лично според мен Човекът и Обществото... Но обективно погледнато тези неща трудно биха могли да съществуват поотделно...

Ziezi
01-20-2007, 22:00
Е кво да отговарям,то си е така...
Значи,според мен проблемът се състои в егоизма на хората.Всеки гледа само себе си и въобще му е през оная работа какво става в държавата,като цяло!Всеки си вика "мене кво ме боли","всички са еднакви" и тн. и заради тва се получава така,както е в момента!Щото този,който повтаря,че му е писнало от тая държава и тн. на изборите отива и гласува примерно за костов-човекът,който носи главна вина за положението на България в момента,или пък царя-"човекот",който напрай сигурно най-големото ограбване в историята на България,или пък БСП-????...И като стане ещо подобно на тази случка с медиците се почва пак-"офф,абе тва нема никъв смисъл","те са обречени","през курот ми е" и тн.Мисълта ми е,че в България в момента народ няма,поне не български!А така не може да се кара дълго...Въобще мързи ме да пиша,просто съм се примирил с тва..Жалко само,за хората преди нас...


:lol: Разбирам, че според теб, всеки който не гласува за Боленчо, е или тъпанар, или просто пълен идиот... :lol:
:shock: Този човек е по-голям популист и от Слави...

експлоитед, тези неща които ги пишеш са много интересни... Но ми носят много лоши спомени :shock:
Предпочитам да продължавам да водя спора на по- просташко ниво...
КОлкото до:

Обществото или Държавата е по-важно?? Човека или Институцията??
Не,който гласува за ДСБ,СДС,НДСВ,БСП е пълен идиот!
Лично според мен Човекът и Обществото... Но обективно погледнато тези неща трудно биха могли да съществуват поотделно...

rosskata
01-20-2007, 22:23
Не,който гласува за ДСБ,СДС,НДСВ,БСП е пълен идиот!

М... Начи остават ДПС и Боленчо... Ако това ми е избора по-скоро бих се гръмнала отколкото да гласувам :lol:

Експлоитед, сега само ми затормозяваш и без това изтормозения (от калкулиране на всевъзможни данъци) мозък :?

Държавата и Институциите би трябвало да защитават интересите на Човека и Обществото... ПОнеже без Общество държавата не би могла да съществува... Но когато институциите не защитават и не се грижат за Човека, Обществото губи вяра в тях и Човека се превръща в незаинтересован от процесите в Държавата плазмодий, който само плюе по Държавата и Институциите(което те си и заслужават), понеже съзнава, че трудно би могъл да промени каквото и да било... Но не това е проблемът. Проблемът идва когато същият този Човек почва да обвинява ИНституциите за своите лични проблеми, с които може да се справи, ако се задейства... И така Обществото се превръща в сбирщина от Човеци, които ,донякъде по вина на Държавата и нейното бездействие по проблемите на Обществото, чието решение зависи от нея, започват да се оправдават за всичко което не им изнася, с Държавата и Институциите... От ковто страдат и Човека, и Обществото, и Институциите, И Държавата... И моя нещастен мозък ,който сътвори най голямата глупост на света... :lol: :lol: :lol:

Знаех си, че трябваше просто да продължа да се заяждам с хората, вместо да се опуитвам да мисля... :shock: :oops:

rosskata
01-20-2007, 22:58
:roll: Ами цялата работа идва от някаква странна черта на родната народопсихология... Хората смятат, че ако си честен ( с данъците примерно) и си вършиш работата съвестно, си някакъв супермегазаблуден... То е като омагъосан кръг... ПОлитиците не си вършат работата, Хората не си плащат данъците, оправдавайки се с политиците, Институциите не си вършат работата, оправдавайки се с хората, които не си плащат данъците, и отделно се обвиняват една друга с бездействие... Накрая никой не гласува, щото политиците за нищо не стават, поради факта, че народа е прост да ги избира, а те са умни за да се облагодетелстват себе си за сметка на Държавата, Институциите и Обществото... Мамата си трака...
п.с Май забравих да кажа, че напълно подкрепям последния ти пост.

Вече спирам,че много се забатачих... и отивам пак да смятам данъци :roll: :lol:

Ziezi
01-21-2007, 02:53
Не,който гласува за ДСБ,СДС,НДСВ,БСП е пълен идиот!

М... Начи остават ДПС и Боленчо... Ако това ми е избора по-скоро бих се гръмнала отколкото да гласувам :lol:

Експлоитед, сега само ми затормозяваш и без това изтормозения (от калкулиране на всевъзможни данъци) мозък :?

Държавата и Институциите би трябвало да защитават интересите на Човека и Обществото... ПОнеже без Общество държавата не би могла да съществува... Но когато институциите не защитават и не се грижат за Човека, Обществото губи вяра в тях и Човека се превръща в незаинтересован от процесите в Държавата плазмодий, който само плюе по Държавата и Институциите(което те си и заслужават), понеже съзнава, че трудно би могъл да промени каквото и да било... Но не това е проблемът. Проблемът идва когато същият този Човек почва да обвинява ИНституциите за своите лични проблеми, с които може да се справи, ако се задейства... И така Обществото се превръща в сбирщина от Човеци, които ,донякъде по вина на Държавата и нейното бездействие по проблемите на Обществото, чието решение зависи от нея, започват да се оправдават за всичко което не им изнася, с Държавата и Институциите... От ковто страдат и Човека, и Обществото, и Институциите, И Държавата... И моя нещастен мозък ,който сътвори най голямата глупост на света... :lol: :lol: :lol:

Знаех си, че трябваше просто да продължа да се заяждам с хората, вместо да се опуитвам да мисля... :shock: :oops:
Да наистина,най-добре е да се гръмнеш!Поне така ще си запазиш достойнството!

rosskata
01-21-2007, 08:32
Да наистина,най-добре е да се гръмнеш!Поне така ще си запазиш достойнството!

Този начин на водене на спор доказва безсилието на спорещия да докаже тезата си... И за да не загуби спора напълно, започва да обижда другите участници... Доказвайки само, че се има за оборен.

quench
01-21-2007, 09:50
Хм,нека да обобщя дискусията между Зиези и Роската:
Зиези: ...и така стоят нещата! Съгласна ли си?!
Роската: Мии,не...
Зиези: :smt071 Готово! Спорът е решен и истината възтържествува!

:twisted:

Аз много внимателно ви наблюдвама,защото знам какви изводи ще си направите накрая и те ще бъдат еднакви за всеки спорещ...

росската.
01-21-2007, 10:07
:lol: За разлика от Ziezi аз спирам да споря когато почна да пиша несвързани работи и да си противореча... Както сега например...
А той просто почва да псува и обижда.... :-D

росската.
01-21-2007, 10:08
И между другото, какви изводи ще си направим?
Защото нещо не ми се получава да си правя изводи засега... Освен че опонента се изнервя лесно. :lol:

OtherDimension
01-21-2007, 10:16
ot takiva razbirachki , budeshti premieri i az shte se iznervq sled 2riq post nai-mnogo :wink:

bungle
01-21-2007, 10:21
Хм,нека да обобщя дискусията между Зиези и Роската:
Зиези: ...и така стоят нещата! Съгласна ли си?!
Роската: Мии,не...
Зиези: :smt071 Готово! Спорът е решен и истината възтържествува!

:twisted:

Аз много внимателно ви наблюдвама,защото знам какви изводи ще си направите накрая и те ще бъдат еднакви за всеки спорещ...


:twisted:

Нямате умора, обаче. Хахахаах...

rosskata
01-21-2007, 10:44
ot takiva razbirachki , budeshti premieri i az shte se iznervq sled 2riq post nai-mnogo :wink:
Бъдещи премиери? Тва пък що?? :shock:

пс. Луд умора нема...

air_J
01-21-2007, 12:27
Не,който гласува за ДСБ,СДС,НДСВ,БСП е пълен идиот!

М... Начи остават ДПС и Боленчо... Ако това ми е избора по-скоро бих се гръмнала отколкото да гласувам :lol:

Експлоитед, сега само ми затормозяваш и без това изтормозения (от калкулиране на всевъзможни данъци) мозък :?

Държавата и Институциите би трябвало да защитават интересите на Човека и Обществото... ПОнеже без Общество държавата не би могла да съществува... Но когато институциите не защитават и не се грижат за Човека, Обществото губи вяра в тях и Човека се превръща в незаинтересован от процесите в Държавата плазмодий, който само плюе по Държавата и Институциите(което те си и заслужават), понеже съзнава, че трудно би могъл да промени каквото и да било... Но не това е проблемът. Проблемът идва когато същият този Човек почва да обвинява ИНституциите за своите лични проблеми, с които може да се справи, ако се задейства... И така Обществото се превръща в сбирщина от Човеци, които ,донякъде по вина на Държавата и нейното бездействие по проблемите на Обществото, чието решение зависи от нея, започват да се оправдават за всичко което не им изнася, с Държавата и Институциите... От ковто страдат и Човека, и Обществото, и Институциите, И Държавата... И моя нещастен мозък ,който сътвори най голямата глупост на света... :lol: :lol: :lol:

Знаех си, че трябваше просто да продължа да се заяждам с хората, вместо да се опуитвам да мисля... :shock: :oops:
Има Новото време, Партия на българските жени, Коалиция на розата и т.н. и т.н. Не са само парламентарно представените партии. Иначе гласуването за посочените партии наистина показва липса на мозък, особено пък гласуването за НДСВ и неговия водач - българоубиеца Симеон Кобургготски! :D

quench
01-21-2007, 12:46
Нека не поляризираме гледната точка и да не използваме нападки спрямо една или друга личност.
Освен това,досега се защити моята теза за това,че изборът да не се интерсуваме от политика е свързан не с рационална оценка на нещата,а с по-силните,емоционални подбуди. Което преведено на български означава,че да не се интересуваш от околната си среда (била тя природна или социална) е като да разчиташ н инстинкитите си,подобно на животно. Или друго - да решиш дали да ядеш шоколадов или къпинов сладолед не е рационалният избор,за който ви говоря... :lol:

Amayo
01-21-2007, 12:51
Защото не ми е приятно да избирам кой да ме краде - предпочитам да оставя това на случайността. :-D Единствено гласувам в случаи когато надвисне няква голяма опасност да бъде избран некой небацитил тип Волен сидеров, БСП или нещо от сорта - в такъв случай гласувам за по малкото зло.

rosskata
01-21-2007, 12:59
наизустени фрази и лозунгчета

25 години народна власт- 25 години цирк!

На партията - вярност, на народа - чиста вода.

Повече камъни за народа.

Студенти, икономисвайте отпадъците! Те са за вас. (Лозунг в студентски стол)

Да живее 10 септември, ден на народната милиция - единствена опора на народната власт!

Да не оставим нито един пациент да умре без лекарска помощ!

Всеки комсомолец - пример за хулиганите! (Лозунг на заводска ограда)

20 години плодотворна размяна на циркови номера между СССР и България! (Лозунг в цирка)

Всички луди - на борба за мир! (Агиттабло в лудница)

Ziezi
01-21-2007, 13:12
Да наистина,най-добре е да се гръмнеш!Поне така ще си запазиш достойнството!

Този начин на водене на спор доказва безсилието на спорещия да докаже тезата си... И за да не загуби спора напълно, започва да обижда другите участници... Доказвайки само, че се има за оборен.
Ох,да наистина!Твоя начин е много по-добър!Фрази от типа "ако тряа да гласувам за Болен ша са гръмна!" са пропити от съдържателност!

rosskata
01-21-2007, 14:33
Ами може и да не са съдържателни, но изразяват позицията ми по политическия феномен наречен Волен Сидеров- Популист, който дигайки ръка нагоре и правейки се наХитлер привлича всички националисти и националистчета, и наци- скинхедчета на своя страна... Крещейки неистово очевидни дефекти на системата на управление в България, плямпайки за това коко са корумпирани политиците и т.н, за да печели избиратели, но без да даде нито една идея за решение на и без това очевидните проблеми (с малцинствата, например)... Но да не забравяме, че евреите са виновни за всичко и тяхната конспирация за световно господство...Може би просто човекът е умен , за да разбере какво ще накара хората да глсуват за него... Говори точно това, което много хора искат да чуят... И все казва "Ще се борим за това", "Ще отстояваме онова", "Ще попречим на третото", но никога КАК, никога Как това ще се отрази на останалите неща... Никога.
Все едно да гласувам за Слави Трифонов... И по-зле.

И определено не бих гласувала за човек, срещу когото са водени дела за подтикване към дискриминация въз основа на раса, етнос и сексуална ориентация, както и за лъжесвидетелстване и подтикване към такова... КОйто сипе ругатни и обиди наляво и надясно, дава обещания като е наясно че няма да ги изпълни, и прочие...

И ако толкова искаш теза:
Не гласувам защото никоя политическа партия не би могла адекватно да изрази моето мнение и да защити моите интереси в парламента. И защото няма да ставам пряка причина за влизането на поредния самодоволен тлъст политик в парламента, с цел личното му обогатяване и там неговите си сделчици и работи. Няма да гласувам за хора, които не ходят на заседанията на парламента, гласуват с чужди карти, говорят празни приказки и дават малоумни обещания. Гласът ми не може да се купи с 10 лева, с кебапчета, с националистически лозунги или с обещания за "800 дни".
Гласувах веднъж:
-- ДА видя какво е;
-- Защото ми беше любопитно;
-- За партията, която беше според мен най-малкото зло за момента.

Може би с негласуването ми непряко помагам на същите тези самодоволни малоумници в парламента, но поне не е пряко, а е косвено.

Ако искаш още теза, имам още какво да кажа...
ПОсле отивам да си разбивам главата в някоя стена (или да се гръмна) както ме посъветва ти най- мило :lol:

п.с Ако трябва да гласувам за Болен, ще се гръмна!

Ziezi
01-21-2007, 17:59
Отново не си осведомена,роска(за кой ли път)!Първо сама можеш да видиш в сайта на парламента колко законопроекта са внесли от АТАКА!
Второ-да водят се дела срещу Волен Сидеров за расова омраза,но знаеш ли за кои негови думи се водят тия дела?И от кого се водят?
Трето-След,като махнаха имунитетът му странно защо отпаднаха и обвиненията срещу него за инцидента на Тракия!Така,че следващия път мисли преди да пишеш!

роската.
01-21-2007, 18:37
Отново не си осведомена,роска(за кой ли път)!Първо сама можеш да видиш в сайта на парламента колко законопроекта са внесли от АТАКА!
Второ-да водят се дела срещу Волен Сидеров за расова омраза,но знаеш ли за кои негови думи се водят тия дела?И от кого се водят?
Трето-След,като махнаха имунитетът му странно защо отпаднаха и обвиненията срещу него за инцидента на Тракия!Така,че следващия път мисли преди да пишеш!

Чела съм сайта на Атака.
Знам за кои негови думи се водят дела.…"Най-после българите ще имат своето представителство в парламента. Там няма да бъдат само педерасти, цигани, турци, иностранци, евреи и всякакви други, а ще има само и единствено българи!“
По отношение на малцинствата, Волен Сидеров използва изрази, от рода на „педерастко-лесбийски сборища“ и „терористите от циганските гета“. Делото се води т една неправителствена органиозация, забравих и точно името, нещо против дискриминация...
А за инцидента на Тракия - не знаех че са свалили обвиненията... Но това не ме учудва много, с оглед на това че и там си вършат работата колкото и в парламента... :lol:

КОлкото и да се пениш, няма да ме убедиш дори на една хилядна, че този хм, лицемерен популист-психопат заслужава който и да е да гласува за него.

п.с Ако трябва да гласувам за Болен, ще се гръмна!

Mooo6nooo
01-21-2007, 18:51
Отново не си осведомена,роска(за кой ли път)!Първо сама можеш да видиш в сайта на парламента колко законопроекта са внесли от АТАКА!
А колко от тях са приели? Като ги внасят те отлично знаят, че няма да минат, но го внасят, за да виде обикновеният човек виж какво предлагат. Плюс това нещата, които предлагат може и да звучат мнохо хубаво за обикновеният и неразбираш човечец (към които се включвам и аз), но недай си боже да ги приемат. Плюс това съм почти сигурен, че ако Волен се добере до власта (което ми се струва невъзможно) изведнъж ще млъкне и няма да прави това което е казвал преди най-малкото, защото той знае, че нещата които предлага са нереални...

Ziezi
01-21-2007, 19:06
Отново не си осведомена,роска(за кой ли път)!Първо сама можеш да видиш в сайта на парламента колко законопроекта са внесли от АТАКА!
Второ-да водят се дела срещу Волен Сидеров за расова омраза,но знаеш ли за кои негови думи се водят тия дела?И от кого се водят?
Трето-След,като махнаха имунитетът му странно защо отпаднаха и обвиненията срещу него за инцидента на Тракия!Така,че следващия път мисли преди да пишеш!

Чела съм сайта на Атака.
Знам за кои негови думи се водят дела.…"Най-после българите ще имат своето представителство в парламента. Там няма да бъдат само педерасти, цигани, турци, иностранци, евреи и всякакви други, а ще има само и единствено българи!“
По отношение на малцинствата, Волен Сидеров използва изрази, от рода на „педерастко-лесбийски сборища“ и „терористите от циганските гета“. Делото се води т една неправителствена органиозация, забравих и точно името, нещо против дискриминация...
А за инцидента на Тракия - не знаех че са свалили обвиненията... Но това не ме учудва много, с оглед на това че и там си вършат работата колкото и в парламента... :lol:

КОлкото и да се пениш, няма да ме убедиш дори на една хилядна, че този хм, лицемерен популист-психопат заслужава който и да е да гласува за него.

п.с Ако трябва да гласувам за Болен, ще се гръмна!
И къде по точно е обидата?

Мошно,за пореден път доказа,че Господ има чувство за хумор!Ти да не си завършил психология?
Роската каза,че нищо не предлагали-ми ето,че предлагат!Значи и тук не е права!

Mooo6nooo
01-21-2007, 19:10
Мошно,за пореден път доказа,че Господ има чувство за хумор!Ти да не си завършил психология?
Роската каза,че нищо не предлагали-ми ето,че предлагат!Значи и тук не е права!
Това показва, че отново усещаш, че губиш спора и почваш да дрънкаш глупости, вместо реално да опонираш на тезата ми...

Ziezi
01-21-2007, 19:13
Мошно,за пореден път доказа,че Господ има чувство за хумор!Ти да не си завършил психология?
Роската каза,че нищо не предлагали-ми ето,че предлагат!Значи и тук не е права!
Това показва, че отново усещаш, че губиш спора и почваш да дрънкаш глупости, вместо реално да опонираш на тезата ми...
Ти на тва теза ли му викаш?"Сигурен съм,че няма да си изпълни обещанията","сигурен съм,че ги прави тия проектозакони за да видят хората,че прави нещо"?Ми хуу аз пък съм сигурен,че си п*едераст!

air_J
01-21-2007, 19:16
Ама много му разбирате, бееееееееееееееееееееееее еее!!!!!!!!!!
П.С.> Искам съвсем добронамерено да попитам, какво се разбира под "популизъм" (според участниците в темата), и ако има кяр от този "популизъм", защо той е запазена марка само на Волен Сидеров (според болшинството)? Някак си, не ми се струва нормално, ако нещо е популистко и може да носи позитиви, да го прави само 1 човек, веднага ще го правят всички (особено политически трупове като СДС, ДСБ, НДСВ и т.н.) . Ето, сега Иван Костов например имитира с изявленията си Волен Сидеров (т.е., доколкото разбирам и той трябва да е "популист"), но въпреки това поддръжниците на партията му се топят като пролетен сняг, следователно явно не е само до популизма, но какво още има - не знам, вие сте големи "разбирачи", вие кажете.
П.С.> Не става въпрос само за Сидеров, обяснете и нещо за феномените ДПС и БСП, които заедно с Атака са единствените партии с твърдо ядро, а Атака и ДПС са единствените партии с растящ електорат. Според вас, това само от популизъм ли е, и ако не - какво друго има? :?

Mooo6nooo
01-21-2007, 19:17
хората,че прави нещо"?Ми хуу аз пък съм сигурен,че си -гей!
А аз защо не го знам това? :P

Ама ние си те знаем, че не си добре и предполагам, че почти всички сме сигурни в това...

Ziezi
01-21-2007, 19:22
хората,че прави нещо"?Ми хуу аз пък съм сигурен,че си -гей!
А аз защо не го знам това? :P

Ама ние си те знаем, че не си добре и предполагам, че почти всички сме сигурни в това...
Да разбирам ли,че това ти е "тезата" или просто изместваш въпроса,щото няма кво друго да кажеш?

Mooo6nooo
01-21-2007, 19:24
Ами обеснявам ти както го разбирам. По изключително прост начин защо се случва така...

Едните хора гласуват за Атака, защото другите хора гласуват за ДПС, а другите гласуват за ДПС, защото едните хора гласуват за Атака.

За мен ДПС и Атака са един вид "партньори", защото докато съществуват едните, ще съществуват и другите. И поне аз смятам, че когато изчезне едната от двете партии и другата ще западне...


А за БСП трябва да питаме бабите и дядовците си. Но баща ми и майка ми гласуваха за тях, само защото Волен Сидеров е другият кандидат...

air_J
01-21-2007, 19:28
Ами обеснявам ти както го разбирам. По изключително прост начин защо се случва така...

Едните хора гласуват за Атака, защото другите хора гласуват за ДПС, а другите гласуват за ДПС, защото едните хора гласуват за Атака.

За мен ДПС и Атака са един вид "партньори", защото докато съществуват едните, ще съществуват и другите. И поне аз смятам, че когато изчезне едната от двете партии и другата ще западне...
А да споменеш тогава, защо ДПС е в парламента от 1990 година, а Атака от 2005 г.? И защо ДПС е създадена 1990 година (пък може и по-рано, но с това име май е от тогава), а Атака 2005 г.? Друго обяснение за растящите електорати на ДПС и Атака имаш ли? :roll:

Ziezi
01-21-2007, 19:34
ДПС са турска партия и за нея гласуват турците(или тия,които се мислят за турци).Ако ще да турят пингвин за председател на партията пак ще е така!АТАКА са единствената опозиция в момента на всички и хората го виждат това и за това все повече гласуват за нея!

air_J
01-21-2007, 19:38
ДПС са турска партия и за нея гласуват турците(или тия,които се мислят за турци).Ако ще да турят пингвин за председател на партията пак ще е така!АТАКА са единствената опозиция в момента на всички и хората го виждат това и за това все повече гласуват за нея!
Принципно не питах теб, а Мощния, но нищо, здраве да е. :wink:

Mooo6nooo
01-21-2007, 19:43
Да разбирам ли,че това ти е "тезата" или просто изместваш въпроса,щото няма кво друго да кажеш?
Не. Не отмествам темата. Просто ти отмести темата и не отговорил на тезата ми. Аз на какво да отговарям?... сам не себе си ли?


Ами да прав си, донякъде...
Но ДПС не се увеличи ли страшно броят на гласувалите за нея на Парламентарните избори през 2005 спрямо 2000 и това не беше ли именно заради повята на Атака..
И ако ДПС изчезне, най-вероятно и Атака ще изчезне, т.е. хората ще си останат същите, но в друга формация и ще дрънкат други глупости, които са им удобни в онзи момент от време...

rosskata
01-21-2007, 19:44
популизъм
лат. “народ” -изъм
1.Съвкупност от идейно-политически течения от радикален характер, които си поставят за цел да се ръководят от “волята на народа” и да се осъществяват преки контакти с народните маси.
2.Примитивна политическа тактика, която има за цел да заблуждава и манипулира народните маси чрез щедро раздаване на обикновено неосъществими обещания и др.; демагогско флиртуване с тълпата.

Предлага неща, които са ясно неосъществими и неприложими в дадената ситуация. Прави се с цел подобряване на имиджа-т.е популизъм. Нищо реално, нищо осъществимо, красиви приказки и толкова.

Всичките в парламента са такива, но той е особено ярък пример, затова стана въпрос за това. Колегата ни убеждава къф е пич Боленчо и ние му обясняваме, че не е.
Както е казал Алеко "Всите са маскари" :lol:

п.с Да бе, таз Роска много кухо парче... Да не би да е част от световната еврейска конспирация срещу Сидеров??? 8)

air_J
01-21-2007, 19:49
Да разбирам ли,че това ти е "тезата" или просто изместваш въпроса,щото няма кво друго да кажеш?
Не. Не отмествам темата. Просто ти отмести темата и не отговорил на тезата ми. Аз на какво да отговарям?... сам не себе си ли?


Ами да прав си, донякъде...
Но ДПС не се увеличи ли страшно броят на гласувалите за нея на Парламентарните избори през 2005 спрямо 2000 и това не беше ли именно заради повята на Атака..
И ако ДПС изчезне, най-вероятно и Атака ще изчезне, т.е. хората ще си останат същите, но в друга формация и ще дрънкат други глупости, които са им удобни в онзи момент от време...
Приятелю, явно наистина не следиш ама хич политиката. На ДПС електората им се увеличава, не толкова, защото повече хора гласуват за партията, колкото все повече хора НЕ ГЛАСУВАТ за никой! Тоест, какво излезе от цялата тема, че май-май има полза и от гласуването. А когато бяха изборите, никой по телевизии и медии не смееше и гък да каже за Атака, за да не знаят хората за нейното съществуване (изключение прави Слави, който се опита да я оплюе, но на него освен хората без право да гласуват и роднините му, никой друг не му вярва), така че високият вот на ДПС не се дължи на присъствието на Атака (присъствие, което никой не вярваше, че ще го има). Сега ще има избори за евро-депутати, отново ще има "изненади" за незапознатите (отново Слави ще плюе Сидеров, Костов и другите, а ще се мазни на актуалните управляващи), следващите "изненади" ще са на местните избори, и така до не знам кога. :D

Mooo6nooo
01-21-2007, 20:07
Не можах да открия данните точно по броиката хора, но видях, че презз 2000 са гласували 7,45%(цък (http://www.parliament.bg/?page=archive&lng=bg&nsid=8)), а през 2005 - 14.07 % (цък (http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=8).

Сори ама незнам броят на гласувалите да е намалял двойно, че да излязат такива резултати...

Експлойтед, че изобщо не разбирам от политика. Не разбирам, ама твърдя, че някои хора тук разбират още по-малко...

Ziezi
01-21-2007, 20:16
Не можах да открия данните точно по броиката хора, но видях, че презз 2000 са гласували 7,45%(цък (http://www.parliament.bg/?page=archive&lng=bg&nsid=8)), а през 2005 - 14.07 % (цък (http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=8).

Сори ама незнам броят на гласувалите да е намалял двойно, че да излязат такива резултати...

Експлойтед, че изобщо не разбирам от политика. Не разбирам, ама твърдя, че някои хора тук разбират още по-малко...
Все пак,ако си достатъчно коректен трябваше да споменеш гласуването по 5 пъти на някои хора,рейсовете от анадола и тн.

Mooo6nooo
01-21-2007, 20:19
Все пак,ако си достатъчно коректен трябваше да споменеш гласуването по 5 пъти на някои хора,рейсовете от анадола и тн.
Да, но тези хора са идвали с рейсовете, защото имат роднини тук. Ако Атака не е потенциална опасност за тях, то тя е такава за техните познати, роднини и сънародници...

Ziezi
01-21-2007, 20:31
Все пак,ако си достатъчно коректен трябваше да споменеш гласуването по 5 пъти на някои хора,рейсовете от анадола и тн.
Да, но тези хора са идвали с рейсовете, защото имат роднини тук. Ако Атака не е потенциална опасност за тях, то тя е такава за техните познати, роднини и сънародници...
Оф,аре престани да говориш глупости!Колкото и да не ти се верва не особено случаен в тази материя!Тези хора дойдоха специално за изборите за да гласуват за Първан ага(на последните избори) и то не на едно място!Естествено,управници те се бяха погрижили изборите да съвпаднат точно с рамазана за да имат после оправдание защо толкова хора да досли в България от турция по тва време!

Mooo6nooo
01-21-2007, 20:36
... което не променя фактът, че са дошли толкова много хора само заради Атака. Разбираш ли? Докато повече хора гласуват за Атака, повече хора ще гласуват и за ДПС...

rosskata
01-21-2007, 20:39
... И толкова повече млади хора няма да гласуват.

Но не мисля, че има кой знае каква връзка между това колко гласуват за Атака и колко за ДПС.

Mooo6nooo
01-21-2007, 20:41
... И толкова повече млади хора няма да гласуват.
бъди спокойна...

в скоро време и старите няма да могат да гласуват. :-D

Ziezi
01-21-2007, 20:42
... което не променя фактът, че са дошли толкова много хора само заради Атака. Разбираш ли? Докато повече хора гласуват за Атака, повече хора ще гласуват и за ДПС...
Пак не позна!ДПС цели да вземе колкото се може повече власт(както и всяка една партия)..Независимо дали АТАКА я има или не!

Mooo6nooo
01-21-2007, 20:46
Пак не позна!ДПС цели да вземе колкото се може повече власт(както и всяка една партия)..Независимо дали АТАКА я има или не!
Ти просто се правиш не неразбиращ, защото така ги е удобно. Всяка партия се цели за повече власт, независимо дали е ДПС или някоя друга. Но когато Атака я няма, просто няма да гласуват толкова много турци за ДПС, защото няма да имат същият стимул да гласуват, който имат когато Атака я има. Ако пък ДПС изчезне, Атака също ще изчезне. Хората, които са в нея ще се трансформират в друга пратия и ще говорят други работи, които са им удобни в онзи момент от време...

Незнам дали аз не се изразявам правилно или ти се правиш на маумен, но като се има в предвид, че по-рано не разбра и Лейк Бодом си мисля, че е второто...

Ziezi
01-21-2007, 20:50
Пак не позна!ДПС цели да вземе колкото се може повече власт(както и всяка една партия)..Независимо дали АТАКА я има или не!
Ти просто се правиш не неразбиращ, защото така ги е удобно. Всяка партия се цели за повече власт, независимо дали е ДПС или някоя друга. Но когато Атака я няма, просто няма да гласуват толкова много турци за ДПС, защото няма да имат същият стимул да гласуват, който имат когато Атака я има. Ако пък ДПС изчезне, Атака също ще изчезне. Хората, които са в нея ще се трансформират в друга пратия и ще говорят други работи, които са им удобни в онзи момент от време...

Незнам дали аз не се изразявам правилно или ти се правиш на маумен, но като се има в предвид, че по-рано не разбра и Лейк Бодом си мисля, че е второто...
Не,всъщност ти не се правиш на неразбиращ,щото просто не разбираш!На тези хора има се плаща да дойдат да гласуват примерно за номер 15 на бюлетината!Имаше доста такива документални филми(естествено тях няма да ги видиш по БТВ),които показват,че повечето от тия турци дори немат представа за кой гласуват!Така,че пак издишаш!

rosskata
01-21-2007, 21:00
Пак не позна!ДПС цели да вземе колкото се може повече власт(както и всяка една партия)..Независимо дали АТАКА я има или не!


Само Атака се стремят към... ПОвече банички в лафката на парламента, нали? И Световно господство на арийската раса... Затова гласувайте за тях! :lol:
И стига с това "Ти не разбираш" -това е слаб аргумент...

Mooo6nooo
01-21-2007, 21:00
Не,всъщност ти не се правиш на неразбиращ,щото просто не разбираш!
Аз говорех за теб. Допуснал съм някой тепнически грешки, защото бързах в писането, но мисля, че го написах достатъчно ясно, за да ме разбереш.

Аз изобщо не разбирам, но твърдя че ти разбираш още по-малко от мен...

За кои телевизии говориш. За Скат ли? Че аз я гледам по-често от БТВ (аз почти не гледам ТВ) и не пропускам предаването на Вучков.

И защо никой освен теб (като изключим Айр_Ж) не ми опорства. Аз изобщо не ти зачитам мнението...

rosskata
01-21-2007, 21:05
Това е защото всички сме тъпи и нищо не разбираме от политика , за разлика от господина...

Хайл, Волен!

Ziezi
01-21-2007, 21:12
Не,всъщност ти не се правиш на неразбиращ,щото просто не разбираш!
Аз говорех за теб. Допуснал съм някой тепнически грешки, защото бързах в писането, но мисля, че го написах достатъчно ясно, за да ме разбереш.

Аз изобщо не разбирам, но твърдя че ти разбираш още по-малко от мен...

За кои телевизии говориш. За Скат ли? Че аз я гледам по-често от БТВ (аз почти не гледам ТВ) и не пропускам предаването на Вучков.

И защо никой освен теб (като изключим Айр_Ж) не ми опорства. Аз изобщо не ти зачитам мнението...
Кое изобщо не зачиташ в мнението ми?
ПП:роске,май нещо ти свършиха "аргументите",а?

rosskata
01-21-2007, 21:17
:-D Не, не са свършили въобще. Но защо да изполвам аргументи срещу човек, който на знае какво е "аргумент". В смисъл- аз пиша пост 50 реда, а твоят отговор е "Ти нищо не разбираш" :lol: И толкова.
Пазя си ги за по- сериозни дискусии срещу опоненти, кито могат да водят смислен спор...
Тука е по- забавно да се лигавя

Ziezi
01-21-2007, 21:18
Ти отговори на моите въпроси от преди 100 страници, а не само да си говорим за Адолф...

говориш за държава, нация, народ... знаеш ли какво е това??
говориш за партии и прочие???
обясни ни какви са тия неща и тогава говори за тях...

а не да ми свеждаш всичко до Атака-ДПС-БСП и прочие евтини политагитацийки, защото заради това много хора са аполитични- писнало им е от "разбирачи", които всичко знаят и само се опитват да си наложат мнението с пяна на уста :)
Ами колкото и да ти е чудно не аз започнах спора с АТАКА-ДПС-БСП...
И тъй като явно имаш желание и си разбирач защо ти не ми обясниш тези понятия?

rosskata
01-21-2007, 21:28
Ами колкото и да ти е чудно не аз започнах спора с АТАКА-ДПС-БСП...
И тъй като явно имаш желание и си разбирач защо ти не ми обясниш тези понятия?

Той доста подробно ги обясни снощи... Ама явно наистина никой не е чел за какво става въпрос...

:lol: Някой ако иска, мога да обясня и за публичните блага и държавните разходи,бюджети, и прочие... :roll:

Ziezi
01-21-2007, 21:31
Добре,да приемем,че съм "научил" какво е държава,партия,народ и тн.И какво?Това отговаря ли на въпроса защо младите не гласуват?

Ziezi
01-21-2007, 21:36
всъщност и това бях написал...

не гласуват, защото държавата не изпълнява своите задължение по Обществения Договор...
Не мисля,че повечето млади хора са запознати толкова навъртре с нещата,ама както и да е....Спорд мен причината е в нарастващия егоизъм и нихилизъм сред нас(щото и аз съм млад)..

rosskata
01-21-2007, 21:40
всъщност и това бях написал...

не гласуват, защото държавата не изпълнява своите задължение по Обществения Договор...
Не мисля,че повечето млади хора са запознати толкова навъртре с нещата,ама както и да е....Спорд мен причината е в нарастващия егоизъм и нихилизъм сред нас(щото и аз съм млад)..

Човек, не се излагай, прочети тамата от край до край, и ще видиш, че поне 50 човека ти отговориха защо са аполитични... Някои от тях доста аргументирано...
След тези малко на брой,добре обосновани мнения, имащи за цел да просветлят хората защо видиш ли младите не са политични, да кажеш, че "искаш да разбереш" ...
Явно не обичаш много да четеш..., ПОвтаряш си едно и също като развален грамофон и не ти пука другите какво казват...

Ziezi
01-21-2007, 21:47
Роска,чудя се да плача ли,да се смея ли...

rosskata
01-21-2007, 21:53
:-D Ами не знам, аз се смея... На твоите глупости най вече...
Иначе какво ще правиш ти е въпрос на твой личен избор и политика на поведение... :lol:

п.с Не знам, всъщност можеш да питаш Боленчо Фюрера какво да правиш... :wink:

Ziezi
01-21-2007, 22:00
......Както и да е,това все повече потвърждава твърдението ми,че хората не гласуват заради егоизма,незнанието и нихилизма си..

rosskata
01-21-2007, 22:07
:-D Хубаво е човек да си вярва...


п.с.Най- лесно е да наречеш нихилист, егоист и тъпанар всеки който не е съгласен с теб...
Можеш да си построиш и концлагер за подобни излишни елементи...

Ziezi
01-22-2007, 06:44
:-D Хубаво е човек да си вярва...


п.с.Най- лесно е да наречеш нихилист, егоист и тъпанар всеки който не е съгласен с теб...
Можеш да си построиш и концлагер за подобни излишни елементи...

Не,най-лесно е въобще да говориш празни приказки без никви аргументи!

01-22-2007, 06:48
:-D Хубаво е човек да си вярва...


п.с.Най- лесно е да наречеш нихилист, егоист и тъпанар всеки който не е съгласен с теб...
Можеш да си построиш и концлагер за подобни излишни елементи...

Не,най-лесно е въобще да говориш празни приказки без никви аргументи!

Ами дококлото виждам, ти това и правиш... :-D

Ziezi
01-22-2007, 07:00
:-D :-D :-D :-D Забавно,нали?Е ми то така,като няма кво друго да кажеш почваш с лигавщините...

quench
01-22-2007, 07:07
Виж,Зиези,аз бих ти дал един полезен съвет,който ще ти помогне и занапред в живота. Ако не искаш да изглеждаш като депутат Димитър Стоянов,научи се да спориш и да водиш дискусия - обвиняваш опонента,че не може да докаже тезата си с аргументи,но в същото време псевдо-аргументите ти звучат доста,хм,хайде няма да кажа какво мисля,за да запзим добрия тон. Та,не ми е приятно да чета тема,прилична на караница между бабички на Женския пазар. И по темата за религията е така.
Както виждаш и аз искам да убедя аудиторията,че да се интерсуваш от политика е добре за теб и следователно,за околните. Но методиката ти е неприемлива!

Mooo6nooo
01-22-2007, 07:07
:-D :-D :-D :-D Забавно,нали?Е ми то така,като няма кво друго да кажеш почваш с лигавщините...
Ами нормално да няма какво да си кажат с тебе..

то е ясно...

ю ар стюпид!!!

Ziezi
01-22-2007, 07:08
:-D :-D :-D :-D Забавно,нали?Е ми то така,като няма кво друго да кажеш почваш с лигавщините...
Ами нормално да няма какво да си кажат с тебе..

то е ясно...

ю ар стюпид!!!
Стюпид и майка ти!

Mooo6nooo
01-22-2007, 07:14
Стюпид и майка ти!
Хаахаха....

казват, че майката била най-желаният човек на света...

аз лично не бих нарекал стюпид човек, който има 3 висши...

плюс това найли си големият националист. Защо тогава ползваш чуждици?

Ziezi
01-22-2007, 08:43
Виж,Зиези,аз бих ти дал един полезен съвет,който ще ти помогне и занапред в живота. Ако не искаш да изглеждаш като депутат Димитър Стоянов,научи се да спориш и да водиш дискусия - обвиняваш опонента,че не може да докаже тезата си с аргументи,но в същото време псевдо-аргументите ти звучат доста,хм,хайде няма да кажа какво мисля,за да запзим добрия тон. Та,не ми е приятно да чета тема,прилична на караница между бабички на Женския пазар. И по темата за религията е така.
Както виждаш и аз искам да убедя аудиторията,че да се интерсуваш от политика е добре за теб и следователно,за околните. Но методиката ти е неприемлива!
Ми,като не ти е приятно не чети!
Мошно,що си не ебеш путката майчина?Нали е най-желаният човек на света..

quench
01-22-2007, 09:02
Мисля,че имаш сериозен преоблем и той е,че не четеш книги. Иначе може да излезне нещо от теб...

Mooo6nooo
01-22-2007, 09:14
Зиези - употребата на подобни изрази само показват ниската ти култура. Нещо, в което не само аз съм се убедил...

Освен това е интересно как всички останали са тъпаци и не разбират, а единствено ти си умният и никой не те разбира...


П.п. Аз преди не четях книги, но последната година и нещо взех да чета по сериозно. :)

quench
01-22-2007, 09:22
Ето,затова,скъпи другарю-тъпак Мошно,има хора,родени за лидери,като Зиези и такива като нас,на които простата роля на безмозъчни пешки ни е напълно достатъчни!
Глупавото човечество не е разбрало и други велики умове,не само нашия съфорумник!

Ziezi
01-22-2007, 09:43
Зиези - употребата на подобни изрази само показват ниската ти култура. Нещо, в което не само аз съм се убедил...

Освен това е интересно как всички останали са тъпаци и не разбират, а единствено ти си умният и никой не те разбира...


П.п. Аз преди не четях книги, но последната година и нещо взех да чета по сериозно. :)
Всички?Кои са тези всички бе,мощен?Тази,която поставя под съмнение вярата на Левски в Господ ли?Този,който се прави на комунист ли?Момченцето,което е убедено,че няма Господ,щото явно е гледало някъв документален филм за Големия взрив и в него не е участвал Бог?Понеже "комунистчето" явно е чело много книжки бих го помолил да обясни на това момче последните открития в астрофизиката!
Или пък експлойтед,който изглежда умен,но прекалено много робува на песните,които слуша?Или пък ти-човекът-титан,който така смело успя да обясни защо се е увеличил електората на ДПС?Интересно защо никой от вас не можа да ми даде едно смислено доказателство в подкрепа на тезата,че Волен Сидеров е популист и нищо не вършел?Но все пак да не забравяме солидните аргументи на вездесъщата роска,че ако трябвало да гласува за него щяла да се гръмне!
Но все пак трябва да си призная,че научих нещо ново-гърците щели да ни асимилират по време на турското робство,и че Левски се е борил за равноправие,а Християнството за съществуването на българите!

OtherDimension
01-22-2007, 10:18
Ziezi - edin priatelski suvet
otkaji se ot spora - tuk absolutno vsichko ot edna grupichka razbira ot absolutno vsichko za kakvoto se setish
taq rosskata tuka se izvadi edva li ne specialist po vutreshnite raboti
tuk vseki chete i razbira poveche ot teb , ot men i t.n.
az otdavna sum se otkazal
a kum gospodata i gospoji "az vsichko znam" shte se oburna s dumite : zapochvate da stavate smeshni , veche i s neveroqtnite si poznaniq po politika" ..

_donna_
01-22-2007, 10:58
Аз отново ще ви разказвам приказката за тролея ..
Простак съм,знам.

quench
01-22-2007, 12:45
OtherDimension,за да бъда по-ясен и да мога да влезна в коловоза на разговора,който вие желаете,ще ви кажа само ДГД. Доволни ли сте? Сега вече можете със Зиези да ни победите на ваша територия като почнете да ни псувате и прочее.
Ясно е кой е победител и в темата за политика,и в тази за религия и прочее.
Само ще кажа,че аз много се възхищавам на Левски заради това,че благодарение на характера и волята си е постигнал толкова много. Но е бил примитивен човек,щом е смятал,че може да го подкрепя Господ. Нека си говорим истината - героите са си постигнали всичко сами,а не им е паднало отгоре!
:x

OtherDimension
01-22-2007, 13:22
exploitedteen , ako beshe tolkova kompetenten i inteligenten nqmashe da si otrepkata , koqto si - a imenno da ne mojesh da stanesh ot masata ot alkohol , da se shlqesh s razni maloumni sushtestva po ulicata i da si gubish vremeto po cql den , a shteshe da si uvajavan chovek , koito raboti na stoinostna rabota
taka che ne mi izlizai s nekakvi evtini diplomi , deto moje da sa ot universiteta v Kaspichan i struvat po 5000 lv

quench , hvala na tebe pobeditelio !!
ti pobedi o_O
da dovolen sum
da go duhash i ti komunisticheski oligofren-playboy :shock:

quench
01-22-2007, 13:30
Палячо...
:smt011

роската.
01-22-2007, 17:45
:smt046 Ей затова го обичам този форум беее... :lol:

п.сЗиези, скъпи, за гърците ще ти пратя инфо на лично.
Нямма да е сега обаче, защото отивам да поливам успешната сесия.
Ае наздраве! :lol:

rosskata
01-22-2007, 17:47
:smt046 Ей затова го обичам този форум беее... :lol:

п.сЗиези, скъпи, за гърците ще ти пратя инфо на лично.
Нямма да е сега обаче, защото отивам да поливам успешната сесия.
Ае наздраве! :lol:

И АЗ не знам защо пиша като гост.

п.с Най големите гении са били алкохолици и/или наркомани, така че зависимостта между алкохола и интелекта често е правопропорционална... :lol:

Josefinne
01-22-2007, 18:29
Така, скъпи, съфорумци. След като прегледах темата от край до край, установих, че дискусията е започнала много добре и се е развила на нива, които дори не съм очаквала да достигна. Искам специално да благодаря на quench, rosskata & exploitedteen, че са взели толкова аргументирано и интересно мнение по въпроса. Естествено, утсанових, че има и доста прости хора в този форум , но за тях не си хабим думите. Лошото идва в последните 3 страници, където се започва една борба, едно чисто и неаргументирано заяждане, постове , съдържащи абсолютно безсмислени и необосновани твърдения , като например " аз съм сигурен, че ти си тъп пее'раст" "палячо" и прочие ( нека авторите на тези постове не ми се обиждат, просто тези ми се набиха в очите) .
Exploitedteen, зададе няколко интересни въпроса, може би вече си е взел изпитa и има отговор на тях, но аз все пак ще отговоря заради другите на един от тях:

Определение на държавата


Традиционното определение за държавата е свързано с теорията на Р. Йелинек за конститутивните елементи на държавата. Според нея съществуването на държавата предполага едновременното наличие на няколко елемента. Като цяло те разкриват същността на явлението държава. Тези елементи възникват исторически последователно. Тяхното общо наличие води до конституиране на държавата.

Според теорията за конститутивните елементи на държавата, тя се състои от 3 елемента: население, територия и държавна власт. Правото не е посочено като самостоятелен елемент, а е вплетено, явява се част от третия елемент – държавна власт. Правният ред е неотменима съставка на държавата.

Държавата се изгражда като всяка друга социална организация от 2 съставки:
>> социален субстрат;
>> социални регулатори (норми).

Съставните части и на обекта не са негови свойства. Елементите на съдържанието също не са негови свойства. Затова същността на държавата не може да се определи чрез елементите на нейното съдържание. Понятието за държава не трябва да се извежда от конститутивните й елементи. Все пак съдържанието обуславя признаците на явлението.

Държавата е организирана конкретна етно-социална общност. От една страна тя е във смисловата верига племе, народ, нация, т. е. има етническо проявление. От друга страна има социална структура, социална колективност, социална достатъчност, т. е. тя не е просто етническо, а е и социално явление.

Държавата е властно-правна социална организация. Конституиращото действие на властта и правото по отношение на държавата се изразява в използването им като регулатори. Те са средствата, чрез които етно-социалната общност се създава и поддържа като организация, като държава. Властно-правният характер на държавата произтича от властовия и правовия ред, които поддържат хомеостазиса й като социална организация. Властовият ред характеризира държавата чрез отношенията на властване и отношенията между властващите. Той се проявява като централизация и децентрализация на властта.

Правовият ред характеризира държавата чрез юридически признатата свобода в поведението на индивида. Организацията предполага ред и подчиняване на реда. В съвременната държава правовият ред поддържа равна свобода и равна несвобода на всеки гражданин. Ето защо можем да определим държавата като исторически обусловена властно-правна форма на самоорганизация на отделна етно-социална общност. Тя е самата общност, разглеждана като организация. Държавата е другото име на етно-социалната организация.

Дано съм била изчерпателна. Този ми отговор мисля, че отговрая и на един друг въпрос - кое е първо и кое е по-важно - Човекът или Институцията. Институцията, разбира се, защото тя е представител на Човека е по-маловажна. Човекът се лишава от неограничената си свобода, с която се ражда, за да живее в обществото, да се ползва от благата и закрилата, които то предлага. Свободата на отделния човек е ограничена само от свободата на всички останали. В противен случай не бихме били равни и обществото фактически щеше да се разпадне. Обществото от своя страна, поради своя характер делегира свои представители, които да го представляват. Тези негови представите НЕ ИЗРАЗЯВАТ волята на всеки човек поотделно, защото индивидуалната воля е винаги насочена към частния интерес, което противоречи на концепцията на обществото. Представителите изразяват ОБЩАТА воля. Тя не е сбор от частните и индивидуални воли на всеки член на обществото, а е тяхната пресечна точка. Сиреч казано - представителството прави най-доброто за обществото, а не най-доброто за човека, а обществото вече трябва да се погрижи за човека.
Държавата не е нито държавният глава, нито държавната власт. От казаното до тук следва, че нашите Народни Представители, нашите депутати и министри, нашите лидери на партии са просто наши представители. Ние сме такива. Ние не се харесваме. За да се променят ТЕ, трябва да се променим първо НИЕ, защото ТЕ са част от нас, те са тези , които НИЕ издигаме. Нямаме алтернатива, нямаме втори Левски, нямаме Христос в политиката... Това е защото ние, обществото, сме такива.

air_J
01-22-2007, 19:12
Това най-важното ли е? :?

LunaTriCk
01-22-2007, 19:22
Има ли смисъл ?

air_J
01-22-2007, 19:23
Всичко е от значение! :D

Ziezi
01-22-2007, 20:11
Ziezi - edin priatelski suvet
otkaji se ot spora - tuk absolutno vsichko ot edna grupichka razbira ot absolutno vsichko za kakvoto se setish
taq rosskata tuka se izvadi edva li ne specialist po vutreshnite raboti
tuk vseki chete i razbira poveche ot teb , ot men i t.n.
az otdavna sum se otkazal
a kum gospodata i gospoji "az vsichko znam" shte se oburna s dumite : zapochvate da stavate smeshni , veche i s neveroqtnite si poznaniq po politika" ..
Абе лаф да става,много ми дреме...пиша,колкото да си запълвам времето,то е ясно,че с тия титани на мисълта не може да се спори..

pathetic
01-22-2007, 20:13
Защото има достатъчно свободни пейки и евтина бира(не за дълго).

Mooo6nooo
01-23-2007, 06:34
Пфхахахаахаах....

яс гледам по нова и гледам как Бойко Бироисов и Волен Сидеров разправят, че ще си партнират. А познайте защо след това младите са аполитически настроени?

OtherDimension
01-23-2007, 10:41
уахахахаа...

еми виж сега- може и да съм отрепка, алкохолик и какво ли не, но поне съм грамотен и си защитих тезата, а ти си просто форумния мензис...
затова- баш ме брига за теб и недоклатеното ти мнение... :lol:

tova , che pisha na latinica e problem na PC , a ne moi pravopisen problem ..
Tova che ti si chichko , vlizasht v detski forum i si utaika na obshtestvoto , vlizasht v grafata "neuspqlo vishistche , udavilo mukata si sred alkohol i neshtastnici" si e veche lichno tvoi problem ;)
mnogo mi e interesno puk kak si si zashtitil tezata..

екси
01-23-2007, 10:45
тц тц тц...

Г-н психолог, предпочитам да съм утайката на обществото, отколкото да приличам на теб...
:lol:

както и да е, аз тезата съм си я защитил, а това че ти не си способен да разбереш написаното на стилният ми утаечно-наркомански език е лично твой проблем...

пак имам един съвет към теб- навън грее хубаво слънце... поизлез малко, запознай се с живи хора, контактувай с тях...

OtherDimension
01-23-2007, 10:49
:smt046 Ей затова го обичам този форум беее... :lol:

п.сЗиези, скъпи, за гърците ще ти пратя инфо на лично.
Нямма да е сега обаче, защото отивам да поливам успешната сесия.
Ае наздраве! :lol:

И АЗ не знам защо пиша като гост.

п.с Най големите гении са били алкохолици и/или наркомани, така че зависимостта между алкохола и интелекта често е правопропорционална... :lol:

ne si spomnqm da sum chel , che Platon , Aristotel , Avicena , Einstein , Shakespear etc. sa hodeli po kruchmi ili sa se drusali ..
Ili imashe predvid Kurt Cobain :) .. ako za teb tozi chovek se naricha "genii" ... wow , znachi si si zle:)


P.S. eksi-seksi :shock: .. ne sum az forumniqt talant , natrupal 10000 mneniq nali taka ;]
aide sega se skrii sus zauchenite si ploski shegichki - tqh gi puskai na LaPeNCeToOO , rosskata i drugite tvoi fenove i fenki i si pravate duhovni ch*kii edin na drug i se radvaite ... uuu sladuri :-D

quench
01-23-2007, 15:21
Не можах да разбера какъв ти е точно проблема от психологическо естество,наистина е комплексен! :evil:

Josefinnе
01-23-2007, 16:10
=D>

браво...

Но според мен не Институцията, а човека е по-важен точно защото Институцията трябва да представлява него, той и делегира своите права, за да може тя да се грижи за неговите интереси. И тук идва въпроса с частният интерес и общият интерес- точно това е и Гражданското общество (какво е обществото- съвкупност от общности свързани помежду си в система на отношение спрямо своите интереси), т.е. нормално е да не се гледна изцло частният интерес, но всяка една общност да гледа да защити своят общ интерес- бих дал пример с пенсионерите, които си имат едни проблеми и интереси, и студентите, които имат други. Институцията трябва да е в служба на обществото, затова и се нарича публична власт, защото властта идва от публиката (публичен означава "от народа за народа") и нейната основна цел е задоволяването на потребностите на пуубликата, т.е. да предоставя публичните блага.

Моя грешка, объркала съм си мисълта, сега ще си оправя мнението (така е като 100 човека ми дуднат на главата , докато мисля), иначе споделям мнението ти напълно :)

п.п.
Какво учиш или си учил?

air_J
01-23-2007, 18:46
Публична администрация :shock:
Е, па и аз това уча, колега! :shock:

Amayo
01-23-2007, 18:47
Публична администрация :shock:
Е, па и аз това уча, колега! :shock:
Е то ние сме единствените трима с мозък в тоя форум 8) .

Amayo
01-23-2007, 18:54
Един ден да сме депутати а 8) ? Ше искам едно служебно БМВ специално за мене в бяло.

HardcorE_AFA
01-23-2007, 18:59
Ima mnogo mnadi hora koito se interesuvat ot tui nare4enata "politika".No kakvo interesuvat se...no ve4e mislq 4e vsi4ki sme prekaleno razo4arovani ot tova koeto se slu4va dnes i znaem 4e ni6to nqma da se slu4i po razli4no utre...

Amayo
01-23-2007, 19:10
Един ден да сме депутати а 8) ? Ше искам едно служебно БМВ специално за мене в бяло.

аз мислех Волво и Сааб да са служебни коли вече... сори...
Нема значение - тва ше мие костюмчето
http://www.islandentertainmentsonline.com/acatalog/moneymancostume.jpg
А тука като изнасям речи и махам на мойте поданици и поданички
http://www.islandentertainmentsonline.com/acatalog/zebraprintcostume.jpg

Amayo
01-23-2007, 19:22
Ми аз ще съм крал. Сичко ше окръдъ.

Шишарка
01-23-2007, 21:24
Щото най-после са разбрали ,че политиката е нещо тъпо и безсмислено...

Зиези
01-24-2007, 02:38
Пфхахахаахаах....

яс гледам по нова и гледам как Бойко Бироисов и Волен Сидеров разправят, че ще си партнират. А познайте защо след това младите са аполитически настроени?
Мошното пак се изхвърли,като чекия на мокър песък!

CRaZy_IKT
02-01-2007, 00:42
АТАКА ПОБЕДА :D

malka_sladuranka
02-01-2007, 16:58
За каква политика може да става въпрос ](*,) Първо вижте ни законите, някои от тях са азсурдни, а други не се спазват. Погледнете средната заплата на българина ](*,) , погледнете пенсийте, здравеопазването, абе всичко ](*,) ](*,) ](*,) И някой си умник е измислил да каже тъпия лаф "Законите са създадени за да се нарушават" :evil: :evil: :evil: Днес например 2-3ма човека нарушиха законите като пресякоха неправило пред колата ми и после познаите кой ще е виновен :evil: естествено всеки си мята боклуците където му падне и естествено няма кой да му сложи една глоба. Представете си щом за тези на пръв погледн не до там елементарни неща не се спазват, какво да кажеме за нещо друго. И това е така, защото политиката ни е такава и ни е оставила да си правиме каквото си искаме и както си искаме. :evil: Иначе на мнение съм, че голям прецент от младите хора не разбират от политика, друг процент са се примирили и остават единици-оптимисти които се надяват да допринесат с нещо за тази държава.

In4iTu_
02-01-2007, 20:34
Младите хора...трудно ми е да говоря за всички, защото все пак всеки е различен и има собствено виждане за нещата. Затова ще говоря за себе си. Аз лично не съм запозната с политиката, но не обвинявам никого, че не ме е запознал с "нея", просто защото аз самата не съм изявявала желание да знам нещо повече. Не се интресувам и това може би е грешка(която май трябва да поправя). Дали ще се занимавам с политика? Мисля, че не...не ме влече по никакъв начин пък и съм се насочила към съвсем друга посока.

BornFromPain
02-01-2007, 20:39
Абе както обичам да казвам ДаВърятНаМайкаСиПутката сичките полирически смотяняци щото тия като мене ще живеят нормално само ако се сцепват от бачкане.. Та що поне да не ги попсувам в същото време?

_donna_
02-01-2007, 20:58
=D>

malka_sladuranka
02-01-2007, 21:03
За каква политика може да става въпрос Първо вижте ни законите, някои от тях са азсурдни, а други не се спазват.

Законите ни са доста добри, това че не се спазват е отделен въпрос... А може би не? Ако някой взезне у вас знаеш ли, че нямаш право да му направиш нищо? Знаеш ли, че ако го раниш той може да те осъди? Пък да не говорим да го убиеш, ако те е нападнал. И така нататък. :evil:

BornFromPain
02-01-2007, 21:06
За каква политика може да става въпрос Първо вижте ни законите, някои от тях са азсурдни, а други не се спазват.

Законите ни са доста добри, това че не се спазват е отделен въпрос... А може би не? Ако някой взезне у вас знаеш ли, че нямаш право да му направиш нищо? Знаеш ли, че ако го раниш той може да те осъди? Пък да не говорим да го убиеш, ако те е нападнал. И така нататък. :evil:

Абе на кой му пука за законите бе.. Ако влезе у нас ще го изкъртя с подръчни матеряли и ще го оставя пред входа кварталните наркомани да го довършат. Кво общо има закона в цялата работа?

malka_sladuranka
02-01-2007, 21:09
Това че ще те осъдят :evil:

BornFromPain
02-01-2007, 21:13
Да, бе и аз като малък си мислех че като някой ме пребие мога да го осъдя и сичко ще стане като по филмите :lol:
В крайна сметка разбираш че е много по-лесно да вземеш произволен винкел и да си го върнеш вместо да се опитваш да съдиш някой щото като/ако се стигне до дело и двамата няма да помните за кво се съдите..

lolly_
02-04-2007, 00:46
Mi zashto...zashtoto politikata v bg e shibana!Vsi4kite politici sa kradci i moshennici ama samo SDS i Nedelcho Beronov trqbvashe da stane prezident ni6to 4e beshe na vazrast

Democrat
10-23-2007, 10:57
samo SDS i Nedelcho Beronov trqbvashe da stane prezident ni6to 4e beshe na vazrast
Да, така е :)
Темата трябва да продължи! :!: