PDA

View Full Version : Sindrom na Moris



SaSeDKa^Za^SeX
01-19-2007, 09:09
Hora molq vi da mi kajete ne6to pove4e za sindroma na Moris 6toto go otkriha na bratov4edka mi a tq e samo na 13 ... Lekarite ne obesnqvat kakto trqbva i se nadqvam vie da mi dadete nqkva informaciq... MOlq vi!

SwEeT_pAiN_F
01-19-2007, 19:13
Здравей мила,
много съжелявам за братовчедка ти. В Интернет потърсих нещо повече за болестта, но не успях да намеря... Можеш ли да ми помогнеш с малко повече информация за болестта, имам предвид как са я открили, и ако може да ми дадеш лат. найменование и ще ти го намеря.
Успех пожелавам на теб и братовчедка ти!!!

DrSmurph
01-20-2007, 00:30
Заболяването се нарича Синдром на Голдберг- Морис
Тези пациенти имат кариотип на 46-та XY Хромозома с органна устойчивост на андроген поради мутация в гена отговарящ за андроген рецепторите. Тежеста на дефекта количествено или качествено се отнася към съответният фенотип, като спектъра на зависимоста започва от жени с нормални външни генитали, такива наричани псевдохермафродити и мъже с нормални външни полови органи но стерилни поради недоразвити тестиси.

При жените със синдром на Голдберг Морис положението е по-сложно. Те обикновенно нямат матка. Освен че им липсва детероден орган, влагалището им е много плитко. На местото на яйчниците има семенници и имат още редица промени... но си мисля, че не му е мястото тук да обяснявам повече. Ако желаеш допълнителна информация - пиши ЛС

SaSeDKa^Za^SeX
01-20-2007, 17:04
Emi da vi kaja 4estno nz kak sa i q otkrili to4no no sega 6te q operirat...Lekarite kazvat 4e sled operaciqta vs 6te e normalno 6te otstranqt "testis" nqkakav... i tq 6te moje da vodi normalen polov jivot kato vs momi4eta no 6te trqbva da priema "estrofem" ,tva sa nqkakvi jenski hormoni koito na neq i lipsvat.. Iskreno se nadqvam da e taka kakto kazvat lekarite...

SwEeT_pAiN_F
01-20-2007, 17:54
Спокойно! Всичко ще е нормално, щом като са открили синдромът на време! Защото, усложненията идват ако се открие след 15-16 годишна възраст.

SaSeDKa^Za^SeX
01-20-2007, 19:01
Emi dano da e taka.. dano da si vodi normalen jivot kato vs ostanali...

kaloqnnedev
03-17-2010, 10:08
тестикуларен феминизиращ синдром 1:20000 новородени!Ако се открие рано и се извърши хирургическа намеса,нах лошото остава липсата на поколение!

amk933
03-17-2010, 15:06
Темата е леко стара.