PDA

View Full Version : Предлагам Това да стане на статия АДМИНИ ВИЖТЕ ТВА



Konfucii
01-19-2007, 17:03
Здравейте Всички
Първо тва не е секта просто искам да разбера истината
Въпреки че понякога е по добре просто да вярваме ;)

ИСТИНАТА ЗА ЖИВОТА
Моето Скромно мнение...

...Аз съм само на 14 години но въпреки всичко искам да ви разкажа
за една история. Преди милярди години се поевило Слънцето и
околко него планети нали ;).И така се появила земята от нищото .... странно нали? И аз така си казах как така от нищото сме дошли има хилдяи предположения но замислете се
първо е имало вода на земята много вода или по точно само вода после суша и т.н. смисъл всеки го знае това но знаете ли че ако един човек тежи 70кг 45 кг от теглото му е вода
интересно нали? Хората немогат да живеят без нея а откаде идваме всички може би от водата? а може би Господ Бог ни е саздал ?
Дали? а може би просто са измислили религията за да запят духа на хората единен така тях ги сплотява забелязал сам че хората с еднакви интереси се сприятеляват винаги има за какво да говорят :)
А може би както се говори в Шифара на Леонардо това е един заговор за да запазят една тайна? според вас кой е толкова луд да спазва строги пости за да пази тайна? Никой нали? сами виждате че шифара на леонардо е с цел спечелване на пари ...там се говори за свети я грал чашата от която е пил Исус Христос сина божии но както и да е
Има ли привилегии да вярваме в господ?
Разбира се че има
много са и сами ги знаете предлагам
четох някаде
че дядо Коледа съществува толкова колкото и Господ ?
Рабриате ли ме какво искам да кажа?
Коледа ни кара да бъдем по добри един към друг а дядо Коледа е добрия белобрад старец който прави играчки за децата
разбирасе той не съществува според легендата е ималко такъв човек и се чуло навсякаде за него но както и да е ....
Господ Бог
интересно дал живот
започнал с Адам и Ева?
мисля че е така но не сам сигорен
Пирамидите те са сварзани с милиони години на зад......
представете си тогава не са зане ли нищо колкото сега никаква наука нищо?
тогава са измислили че трябва да имат саздател?
а може би
наистина има Господ Бог и той чете в момента това незнам
имал сам добри и лоши моменти но мисля че са ми дар от господ
?!? дали?
незнам за вас но аз предпочитам да вярвам че господ ме е саздал а не идвам от чехълче амеба и маимуна защо нито една маимуна не е станла човек?
Хората не идват от маимуните а от упгреита на маимуните и всички са станали хора незнам но аз ен вярвам много в тези измислици според мен имаме касмет че сме на този свят
но мога да ви кажа какво ще стане?
Всички ще стават все по алчни и по алчни и ще се избият всички хора
тогава може би някой ще разбере че не трябва да правим Война а Любов?
:)
На Война и на Любов всичко е позволено нали?
Само Времето може да разбере колко велика е Любовта
вижте говоря за смисала на живота
много мъдри хора
идват от едно поколение
Архимед Нютон и много други не се сещам имат кръвна връзка имаше и художник имат вразка сас Исус но незнам каква и дали всичко е дар от бога ? незнам и нокой няма да разбере
Не е важно дали вярваме в Бог Важно е че той вярва в нас!
Разберете го това
тези цигари и всичко останало трева наркотици обииства за какво е всичко това?
За пари?
Богат не е този който има много, а този който се нуждае от малко
Немога да разбера повечето ми врасници защо го правят това?
За да са готини и всичко останало? незнам но и мен ме влече по някой път може би е лош избор но е моят избор :)
И ще знам "че сам паднал не защото някой ме е бутнал а защото сам съм скочил"
;) както и да е ;)
Хора пазете здравето си то е най-важното нещо! със сигорност
Здраве да е!
знам нессправедлив е света но какво да се прави
Няма съваршенни хора в един не съваршен свят? немислите ли


НАДЯВАМ СЕ НЯКОЙ ДА ГО ПРОЧЕТЕ ИЗОБЩО ;) БЛАГОДАРЯ

АЗ ВЯРВАМ В БОГ И НИКОГА НЯМА ДА СПРА ДА ВЯРВАМ !
А НАЙ-ДОБРИЯТ МИ ПРИЯТЕЛ ЗАВИНАГИ ЩЕ СИ ОСТАНЕ АЛКОХОЛА!
ТВА Е ОТ МЕН БЛАГОДАРЯ ВИ!
МНОГО СЪМ МЪДАР НАЛИ А СЪМ САМО НА 14 :P
pi6ete mi! smsial tuka ;)

Me4oOoOo
01-19-2007, 17:05
Ебаси романа дето си написал е :) и аз вярвам в БОГ понякога но по някога си мисля че няма БОГ.Дано да гре6а!!

01-19-2007, 17:07
Няма бог !! :-D Само алкохол и курви :lol: :-D :shock: :x :-D :D

quench
01-19-2007, 17:12
Истинската вяра в светлото бъдеще на човечеството отхвърля всички примитивни оклутистски идеи,идещи от мрачните,изпълнени със страдание за пролетария,векове! Християнският Бог е измислен от империалистическите евреи-лихвари,които искат самоцелно да натрупват капитали за сметка на експлоатираните маси на народа!
Религията е опиум за народа!
:x

01-19-2007, 17:27
Няма бог !! :-D Само алкохол и курви :lol: :-D :shock: :x :-D :D
зле си

01-19-2007, 17:29
Истинската вяра в светлото бъдеще на човечеството отхвърля всички примитивни оклутистски идеи,идещи от мрачните,изпълнени със страдание за пролетария,векове! Християнският Бог е измислен от империалистическите евреи-лихвари,които искат самоцелно да натрупват капитали за сметка на експлоатираните маси на народа!
Религията е опиум за народа!
:x

to i tvoq komunizam e izmislen ot su6tite suzdaniq :D

Alerta
01-19-2007, 17:31
Е всичко, къде си го написал си има логично обяснение, което не е ВЕЛИИИКИЯТ БОГ!
Били сме произлязли от Адам и Ева... Нищо, че те са имали 2 сина... така, че как е продължил рода не става много ясно... Ама айде!
Нищо, че цялата църква е една огромна мафия, използваща религията за да печели пари и да промива мозъци... Всичките тия пари уж дарени за някоя църква, да не мислите, че не заделят по малко за някоя друга ракия? Имат си изгода от всичко... Както и от това хората да вярват. От където и да погледнеш за тях е много по-добре да вярваме, че първопричината за всичко е Бог, а не нещо друго. Вярващ народ се манипулира по-лесно от колкото народ, който си казва 'Ей, абе не е възможно това в една нищо и никаква лодка да се поберат поне хиляда животни!'
И не, земята не се е появила от нищото. То човек малко трябва да прочете нещо преди да ръси глупости...
И ок кви са привилегиите да вярвам в Господ? Да се говори, че религията сплотява е супер тъпо, имайки предвид в какъв свят живеем. Все едно никой не вижда как некви обявяват война на други, само защото са от различна религия. Е големо сплотяване!
А относно египтяните, знаели са доста... Но най-много признавам ацтеките, те вече наистина са знаели почти всичко...
Като трябва да правим война, а не любов ходи обяснявай на човек, чието дете е пребито и обезобразено от някой мангал, че разбираш ли трябва да отговори на злото с добро.
Ебахти, човек, чуваш ли се. Кое по-точно е дар от бога? Сградите, блоковете, атомните централи... КОЕ по-точно?
Не, абе... Пф, бду оправи си начина на писане, че някои работи изобщо не ти ги разбрах. Както и да е, молете си се там на Бог, когато имате някъв проблем, пък чакайте да се оправите...

01-19-2007, 17:45
ti mai si pro4el tuk ot tam neshto i si napravil edna golqma kasha koqto nqma smisal :)

OtherDimension
01-19-2007, 17:47
ti mai si pro4el tuk ot tam neshto i si napravil edna golqma kasha koqto nqma smisal :)

RoyTheReaper
01-19-2007, 17:51
Темата ти е изключително хаотично формулирана и твърденията ти не са подкрепени с никакви факти. А и няма начин да бъдат - просто бог няма и всички които твърдят, че съществува се провалят да се аргументират. Или изказват несъстоятелни предположения, или казват "че не им трябва доказателство" (защото няма такова), или предизвикват нас да се обосновем. Но те са тези които трябва да аргументират безсмислените си твърдения.

miss_india
01-19-2007, 18:30
Zdraveite i ot men, az mnogo vqrvam v Bog i bqrata mi e bezkompromisna. Obedena sum v tova v koeto vqrvam i to e 4e ima Bog i toi ni e suzdal. 4estno kazano, mom4eto si e mnogo pravo, za6toto vse pak si na 14 godini i az napravo se vuzhi6tavam na iskrenoto i tyrse6to surce. Mnogo se radvam na takiva hora:) a mislq 4e ne toi a imenno vie ne ste 4eli dostatu4no za da tvurdite 4e Bog nqma. Az nqma da nalagam moqta vqra, za6toto vseki ima izbor i zatova nqma nujda da davam dovodi 4e ima Bog za6toto Toi raboti v jivota mi. No az pitam kakvi dovodi imate vie 4e nqma Bog?! Naistina se radvam za temata, za6toto mnogo hora ne znaqt za kakvo jiveqt... "sveta v koito jiveem" axaxax nqma takuv svqt, vseki si izmislq negov si i vsi4ki bqgame ot realniq, no za6to?! Za6toto ni e strah da jiveem sami... a sme se zatvorili v sebe si i ozlobili kum drugite zatova sme bolezneno sami.. i kakvo iskate da mi kajete 4e nikoga ne ste se izmorqvali ot obiknovennite kuponi gadjeta bezrazboren seks i cigari...ta6kariq..maski..maski ...maski... az se zadu6avam ot tova bezmislie, tysrila sum i 6te produlja da tyrsq ne6to po-vishe i istinsko! I go namerih .. DA VQRVAM V BOG i tova e istinata za men,vseki izbira sam, no za men tova e radost, smislen i istinski jivot izpulnen s mir v surceto mi i lubov! A imnno tova dava smisul na 4ove6kiq jivot!

Ziezi
01-19-2007, 18:56
Окей.. Слънцето се появява... от нищото? То се появява от спъстения космически прах, останал от други умрели звезди. Земята и другите планети се появяват от същото. Няма да обяснявам с подробности. От там химическите процеси са създали сложни молекули, които са се комбинирали така, че да съдадат такава молекула, която да се променя според средата. Тя била някакво подобие на живот. От нея произлезнала първата бактерия. От бактерията чрез еволюцията произлизат много други животинки, сред които и хората.



Чисто и просто. Другото е метафизика и висши химични закони.
Ами тоя сгъстен прах,откъде се появява?
Вселената е мноооого по-сложна от представите на човека,просто нямаме достатъчно въображение да го разберем!Неща,за които сме сигурни на единия ден стават пълни глупости на другия...

Ziezi
01-19-2007, 19:16
А ти знаеш ли какво точно е станало при Големия взрив?Или малко преди него?Какво е имало тогава?Откъде се е взело?Щото досега аз лично не съм чул някой да е отговорил на тези въпроси..

RoyTheReaper
01-19-2007, 20:13
No az pitam kakvi dovodi imate vie 4e nqma Bog?!!

Написах програма, която изчисли, че няма бог. Компютрите не лъжат :lol:

Konfucii
01-19-2007, 20:20
Искам да ви кажа че именно вярата ни прави все още хора защото ако не е тя накаде отива човечеството?
Всички ще се наркомани и ще се избиваме за най-малкото нещо за това ли е света?
За да се избием един друг доакто не остане и един жив човек
Хитро нали
Тва че няма бог не е вярно
Мога да ви кажа че понякога не ти трябва доказателство за да вярваш ти просто знаеш че е там някаде....
Но тези който не вярват незнам какво ги чака може би те няма да бъдат садени защото те не са вярвали ще бъдат съдени тези който са вярвали
е докато умра надявамвам се има поне още 120 години мисля да живея много не искам да умирам ;)
Не оби4ам да се местя :P
За сега този свят ме устроива докато не убия някой и трябва да си трагна....... Защото или аз тях или те мен
Много пати ми се е случвало да ме плашат с някви мутри и вразкари наркомани даже да ме убиват вече само заради 2 3 изказани мнения
чудя се какво ги интересува тях всеки си има мнение за някой
неможе да извадиш пистолета и да кажеш аз сам шефа
неможе! тва Господ го приемате за шеф а той е приятел !
запомнете го . ;)

Mooo6nooo
01-19-2007, 20:23
No az pitam kakvi dovodi imate vie 4e nqma Bog?!!

Написах програма, която изчисли, че няма бог. Компютрите не лъжат :lol:
Да, ама хората, които правят програмат го правят...

Alerta
01-19-2007, 20:27
Конфуций
Ти ебати мнението изказа.
И кво, като не зачитам бог, да съм наркоманка? Да съм по-малко човек от останалите? Да убивам който ми падне?

RoyTheReaper
01-19-2007, 20:30
Дълбоко грешиш. Хората се избиват точно заради религиите. Кръстоносни походи, джихад, ислямски фундаментализъм - говорят ли ти нещо? Религиите само разединяват хората. Когато всички спрат да вярват в измислици и започнат да се доверяват на разума, ще има мир и прогрес.

Тези които вярват - вие не сте свободни; оковани сте от една илюзия. Съжалявам ви. Но... аз нали съм си добре. Явно и на вас ви харесва да живеете в този ментален затвор.

Едит: внимавайте - фундамЕТализма е лошо нещо :smt005

malone
01-19-2007, 20:32
Бог е план за световно религионзо обединение която е неосъществима при толкова много народ на земята и различни култури и представи за неговия облик и изказване на идеи за света и живота около нас

RoyTheReaper
01-19-2007, 20:33
No az pitam kakvi dovodi imate vie 4e nqma Bog?!!

Написах програма, която изчисли, че няма бог. Компютрите не лъжат :lol:
Да, ама хората, които правят програмат го правят...

Стига си издавал служебни тайни :lol:

01-19-2007, 20:43
Всички сте прави, но не мислите ли че вярата е едно от малкото което ни отличава от машините...

magesniko
01-19-2007, 20:47
Мне,само интелекта и логическото мислене ни отличават от машините.

01-19-2007, 20:51
имало ли бог или не.. за който вярва - има, който не вярва - не, всеки си има различен мироглед
към автора: какво разбираш под Господ? Християнската идея, будизма ли или просто "нещо, някой, свръх разум който ни е създал"? Говориш ми за вяра в Него, а всъщност съм сигурен, че не можеш да ми го дефинираш. Религията е измислена от хората защото всеки има нужда да вярва нещо, било то еволюция, свръхразум, чужди цивилизации и тн. Или им е дадена. Не знам. И никой не може да каже "Това е така". Знанието ни не е знание, просто догадки. Защото както в момента може да ти се струва, че слъцето е център на нашата система и да го приемаш като даденост, след век някой може да се смее над твърдение като това, нали. И бъди сигурен, че Господ, ако го има, не чете това, което си написал. Поради простата причина, че ако го има, той/то би трябвало да знае какво е в главата ти, какво мислиш. Казваш, че имаш добри и лоши моменти... Добри и лоши за кого? За теб, за света, за вселената? Не искаш да си произлязъл от амеба. Задай си въпроса какво си ти във вселената. Не амеба а може би нещо още по микроскопично... Така че, живей живота си такъв какъвто го искаш, търси своя бог или твоята идея как са се случили нещата. И когато решиш, че си се добрал до късче от Истината, си помисли, че някъде има оше милиони хора, намери ли своята философия. И не се опитвай да ги промениш. Всеки си има своя визия какъв трябва да е живота, било то дали смисъла е в халюцигените, в паралелни светове или просто в това да бъдем хора. :roll:

rosskata
01-19-2007, 20:55
Вярващите хора са по- щастливи от останалите... Всичко, което другите се опитват да обяснят с наука( а това е адски трудно, понеже вселената е нещо, което ние с използваните2-3 % мозък не можем да обхванем)... Така де, всичко това е "ясно" за вярващите хора. Както и смъртта, смисъла на живота и т.н... :?

Само че аз не съм от тези вярващи хора... Не мисля, че има бог- какъвто и да е. Не вярвам нито в Буда, нито в Аллах, нито в зелените човечета... Църквата като институция е супер прецакана и манипулативна... Ужасява ме... :shock:

Но религията не е толкова лошо нещо... Предизвиквала е и предизвиква страшно много конфликти... Но в нея лежат основите на хуманизма и голяма част от универсалните морални принции...
Ако се разглежда като философия с интересни идеи, а не като нещо свише, в което сляпо да се вярва, може да има доста полезни страни...

IlLuSi0nS`
01-19-2007, 23:02
вярвам, че съществува нещо по-велико от нас.. но Бог ли е, съдба ли е, некфа енергия ли или нещо което никога няма да разберем.. незнам.. но вярвам, че света не е единствено какъвто изглежда.. това е само повърхността..

Ziezi
01-20-2007, 00:49
Дълбоко грешиш. Хората се избиват точно заради религиите. Кръстоносни походи, джихад, ислямски фундаментализъм - говорят ли ти нещо? Религиите само разединяват хората. Когато всички спрат да вярват в измислици и започнат да се доверяват на разума, ще има мир и прогрес.

Тези които вярват - вие не сте свободни; оковани сте от една илюзия. Съжалявам ви. Но... аз нали съм си добре. Явно и на вас ви харесва да живеете в този ментален затвор.

Едит: внимавайте - фундамЕТализма е лошо нещо :smt005
По-тъпо нещо тдавна не бях чувал...Ако не беш религията ни сега щеше да носиш фес на тиквата ти!

teenkopele
01-20-2007, 05:43
Вярвам, че има някаква сила...защо тя да не е Бог? :wink:

Mooo6nooo
01-20-2007, 07:08
По-тъпо нещо тдавна не бях чувал...Ако не беш религията ни сега щеше да носиш фес на тиквата ти!
От къде си толкова сигурен? А и мислиш ли че щяхме да живеем по-зле?

RoyTheReaper
01-20-2007, 07:12
Дълбоко грешиш. Хората се избиват точно заради религиите. Кръстоносни походи, джихад, ислямски фундаментализъм - говорят ли ти нещо? Религиите само разединяват хората. Когато всички спрат да вярват в измислици и започнат да се доверяват на разума, ще има мир и прогрес.

Тези които вярват - вие не сте свободни; оковани сте от една илюзия. Съжалявам ви. Но... аз нали съм си добре. Явно и на вас ви харесва да живеете в този ментален затвор.

Едит: внимавайте - фундамЕТализма е лошо нещо :smt005
По-тъпо нещо тдавна не бях чувал...Ако не беш религията ни сега щеше да носиш фес на тиквата ти!

Това проблем ли щеше да е? Ако имах турско самосъзнание, мислиш ли, че щеше да ми пука, че не съм българин?

Ето: религията ни разделя от турците. Защо трябва да е така? Не всички турци са лоши хора. А ти с твоя фанатичен национализъм ставаш комичен.

Ziezi
01-20-2007, 09:02
Дълбоко грешиш. Хората се избиват точно заради религиите. Кръстоносни походи, джихад, ислямски фундаментализъм - говорят ли ти нещо? Религиите само разединяват хората. Когато всички спрат да вярват в измислици и започнат да се доверяват на разума, ще има мир и прогрес.

Тези които вярват - вие не сте свободни; оковани сте от една илюзия. Съжалявам ви. Но... аз нали съм си добре. Явно и на вас ви харесва да живеете в този ментален затвор.

Едит: внимавайте - фундамЕТализма е лошо нещо :smt005
По-тъпо нещо тдавна не бях чувал...Ако не беш религията ни сега щеше да носиш фес на тиквата ти!

Това проблем ли щеше да е? Ако имах турско самосъзнание, мислиш ли, че щеше да ми пука, че не съм българин?

Ето: религията ни разделя от турците. Защо трябва да е така? Не всички турци са лоши хора. А ти с твоя фанатичен национализъм ставаш комичен.
О Господи.... :smt067 :smt068 :smt070 :smt075
Да наистина,въобще нямаше да има никъв проблем,ако турчолята ни бяха асимилирали....

RoyTheReaper
01-20-2007, 09:12
Всеки от нас щеше да си живее живота по същия начин: аз пак щях да съм антитеист, а ти щеше да викаш "Слава Турция! Смърт за всички арменци и кюрди и християнски гяури!" и да ми се нервиш как мога да отричам исляма, който ни е запазил като народ. Разликата би била, че примерно аз се казвам Мустафа, а ти Юсуф, и че ти си мюсюлманин, а не християнин. Е, къде е проблема?

quench
01-20-2007, 09:19
Зиези, ако бехме в края на 19-ти век,на същото място,думите ти биха ни накарали да проследим сигнала до дома на Lake_Bodom и да го обесим на най-близкото дърво! Но точно сега е смешно...
:lol:

Ziezi
01-20-2007, 09:25
Всеки от нас щеше да си живее живота по същия начин: аз пак щях да съм антитеист, а ти щеше да викаш "Слава Турция! Смърт за всички арменци и кюрди и християнски гяури!" и да ми се нервиш как мога да отричам исляма, който ни е запазил като народ. Разликата би била, че примерно аз се казвам Мустафа, а ти Юсуф, и че ти си мюсюлманин, а не християнин. Е, къде е проблема?
За теб явно проблем няма...За мен има,и то голям!Ако го нямаше християнството сега аз най-вероятно щях да бъда турчин!Което въобще не ми се нрави,т.е. ако можех да избирам бих предпочел 10000000000 пъти да бъда българин отколкото турчин!За това се радвам,че заради християнството съм такъв!Капиш?

Куенч,точно там е проблемът...

RoyTheReaper
01-20-2007, 09:29
Не, ти все още не разбираш. Асимилацията на българите е проблем на българите и на никой друг. Ако сега българите бяха асимилирани нямаше да има българи, следователно нямаше да има и проблем, след като хората на които това е проблем вече ги няма. Ако и сега не зацепиш, се отказвам.

Ziezi
01-20-2007, 09:36
Не, ти все още не разбираш. Асимилацията на българите е проблем на българите и на никой друг. Ако сега българите бяха асимилирани нямаше да има българи, следователно нямаше да има и проблем, след като хората на които това е проблем вече ги няма. Ако и сега не зацепиш, се отказвам.
Не,май ти нещо не можеш да схванеш.Ако ей сега,чисто хипотетично предположим,че имаш възможността да избираш какъв да бъдеш-българин или турчин-какво щеше да кажеш?
А проблемът в твоя пример щеше да е,че ти нямаше да си турчин,като турчин,щеше да си асимилиран българин!И един народ щеше да е изчезнал!

RoyTheReaper
01-20-2007, 09:45
Аз мисля, че говорим за пълна асимилация: всички българи са станали турци, турците ги приемат като турци, асимилираните българи също се смятат за турци, а българите са някакви хора за които само пише в учебниците. Поне забележката ти за феса на тази мисъл ме наведе. Тогава за какъв избор говорим? Как да избираш между българин и турчин, като има само турци?

Освен това при хипотетичната асимилация ти нямаше да разсъждаваш така. Гаранция. Щеше да имаш възпитанието на турчин и мисленето на турчин. Твой идол щеше да е турския Волен, а нашия, оня с каменния поглед щеше и той да е турчин. И щеше да кажеш


ако можех да избирам бих предпочел 10000000000 пъти да бъда турчин отколкото...

Ziezi
01-20-2007, 09:54
Аз мисля, че говорим за пълна асимилация: всички българи са станали турци, турците ги приемат като турци, асимилираните българи също се смятат за турци, а българите са някакви хора за които само пише в учебниците. Поне забележката ти за феса на тази мисъл ме наведе. Тогава за какъв избор говорим? Как да избираш между българин и турчин, като има само турци?

Освен това при хипотетичната асимилация ти нямаше да разсъждаваш така. Гаранция. Щеше да имаш възпитанието на турчин и мисленето на турчин. Твой идол щеше да е турския Волен, а нашия, оня с каменния поглед щеше и той да е турчин. И щеше да кажеш


ако можех да избирам бих предпочел 10000000000 пъти да бъда турчин отколкото...

Слушай са,първо аз идол нямам!
Второ-Християнството е запазило народа ми и тва е най-важното!Тия бози,които ми ги разтегаш въобще не ме касаят,важното е,че БЪЛГАРИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ХРИСТИЯНСТВОТО,тва е!Са ти може да се чувстваш чифут,читак,шиптър,помак,не гър,тва си го слагам на оная работа!Аз се чувствам българин и съм радостен,че съм такъв!Аре у лево!

Konfucii
01-20-2007, 20:05
НЕЗНАМ КОЛКО ПАТИ ДА ВИ КАЗВАМ ЧЕ ИМА НЕЩО ПО ВЕЛИКО ОТ ХОРАТА КОЕТО МОЖЕ БИ НЯМА ДА РАЗБЕРЕМ КАКВО Е?
ДАЛИ Е ФОРМА НА БОГ?
ДАЛИ Е СВРЪХ СИЛА?
ДАЛИ ПРОСТО НЯМА НИЩО?
НО КАКВО БИХМЕ ПРАВИЛИ АКО НЯМАМЕ ВЯРА В НИЩО
КОГАТО ИСПАДНЕШ В НУЖДА СЕ МОЛИШ НА ГОСПОД И ПОНЯКОГА ТОЙ ТИ ПОМАГА МОЖЕ БИ СЛУЧАИНОСТ А МОЖЕ БИ САДБА?
????????
ВСИЧКО Е СВАРЗАНО С НЕЩО НАДЯВАМ СЕ ЕДИН ДЕН ДА РАЗБЕРЕМ :)

и по темата имах преедвид християнския бог на православната църква
има хора които вярват много в бог има други които не го зачитат
аз сам от тези по средата :)
защо бог трябва да е нещо над нас? защо трябва да е ГОЛЕМИЯ ШЕФ
а може би просто ни е приятел ?!?
незнам а и сигорно няма да разбера

Въпреки всичко никога няма да спра да вярвам!

quench
01-20-2007, 20:08
Според мен трябва да си смениш типа на лекарственото лечение,това в момента явно обърква когнитивните ти процеси...

IlLuSi0nS`
01-20-2007, 20:56
ей лейк мотом ботом ли къф то си там турчин.. върви се кланяй на джихад или най добре се взриви.. как може българин (ако беше такъф наистина) да говори така е?!!?

scion_of_Storm
01-20-2007, 21:15
^Я се научи първо да пишеш, после говори кой какъв бил. И лейк бодом е до известна степен прав. Религията ни правила хора ли (???). Хайде стига бе, аз като не съм особено религиозен съм животно, така ли? Църквата, била то католическа или православна, била тя с христианска принадлежност или мюсюлманска, или каквато и да е- това е политика, и то висша. И колко агнета, наивнички и добрички я следват...

RoyTheReaper
01-20-2007, 21:17
:lol:


ей лейк мотом ботом ли къф то си там турчин.. върви се кланяй на джихад

Кой тоя бе? :lol:



най добре се взриви..
А ако не искам?


как може българин (ако беше такъф наистина) да говори така е?!!?

Явно може. Щом го прави...

Аз смятам, че религията и национализма са безсмислени и само разделят хората. Стигнал съм до този извод след анализ на факти от историята и с наредби никой не може да ме убеди в противното.

rosskata
01-20-2007, 21:25
Съгласна съм с Lake_bodom...
В смисъл, радвам се, че не съм туркиня (защото са доста по- консервативни от християните)... Но ако се бях родила такава, нямаше да ми пука...
Ziezi, с тоя сляп национализъм ставаш вече смешен... Много приличаш именно на онези турци- фундаменталисти по манталитет... Само дето викаш :Да живее България, а не "Да живее Турция-/Ирак/Афганистан/Аллах... Също е интересно как бидейки националист и то доста явен, отричаш това право на другите народи... :lol:
Именно РЕЛИГИЯТА е причина за тези конфликти между западния свят и арабските държави... И парите де, но това е друг въпрос...
ПОгледнато реално сегашния "джихат" много прилича на Кръстоносните походи... просто ислямската общност се е сетила малко по-късно да "завладява света" в името на "правата вяра"...

Ziezi
01-20-2007, 21:25
Дълбоко грешиш. Хората се избиват точно заради религиите. Кръстоносни походи, джихад, ислямски фундаментализъм - говорят ли ти нещо? Религиите само разединяват хората. Когато всички спрат да вярват в измислици и започнат да се доверяват на разума, ще има мир и прогрес.

Тези които вярват - вие не сте свободни; оковани сте от една илюзия. Съжалявам ви. Но... аз нали съм си добре. Явно и на вас ви харесва да живеете в този ментален затвор.

Едит: внимавайте - фундамЕТализма е лошо нещо :smt005
По-тъпо нещо тдавна не бях чувал...Ако не беш религията ни сега щеше да носиш фес на тиквата ти! Ако не беше религията нямаше да се стига дотам.
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Ох Господи...

Ziezi
01-20-2007, 21:30
Съгласна съм с Lake_bodom...
В смисъл, радвам се, че не съм туркиня (защото са доста по- консервативни от християните)... Но ако се бях родила такава, нямаше да ми пука...
Ziezi, с тоя сляп национализъм ставаш вече смешен... Много приличаш именно на онези турци- фундаменталисти по манталитет... Само дето викаш :Да живее България, а не "Да живее Турция-/Ирак/Афганистан/Аллах... Също е интересно как бидейки националист и то доста явен, отричаш това право на другите народи... :lol:
Именно РЕЛИГИЯТА е причина за тези конфликти между западния свят и арабските държави... И парите де, но това е друг въпрос...
ПОгледнато реално сегашния "джихат" много прилича на Кръстоносните походи... просто ислямската общност се е сетила малко по-късно да "завладява света" в името на "правата вяра"...
Кога съм казвал,че отричам правото на другите народи да бъдат националисти?Просто много се дразня на толкова тъпи изказвания,че ако вярваш не си свободен!Поне треа да имаш малко уважение към религията,която ти е запазила кирливия задник!

RoyTheReaper
01-20-2007, 21:34
Запазила ми била кирливия задник :smt082 ](*,)

rosskata
01-20-2007, 21:39
От какво ми е запазила кирливия задник??? :shock:
От това да бъда родена като част от друга националност?
Не го виждам като смъртна заплаха...
И да, религията ограничава мирогледа... Но не я отричам... Явно не си чел поста ми по- рано.

RoyTheReaper
01-20-2007, 21:46
Ziezi, по-рано днес си мислих, че може би не се изразявам добре. Ама ето на, Роската ме разбра какво исках да кажа. Явно не е това проблема... :lol:

Ziezi
01-20-2007, 21:46
От какво ми е запазила кирливия задник??? :shock:
От това да бъда родена като част от друга националност?
Не го виждам като смъртна заплаха...
И да, религията ограничава мирогледа... Но не я отричам... Явно не си чел поста ми по- рано.
Ако следваш тая тъпа логика можеш да кажеш,че и Левски се борил напразно...Кво ти пука,нали пак щеше да си жива(евентуално)...

rosskata
01-20-2007, 22:09
Левски е национален герой. Не мисля, че се е борил напразно, той се е стремял към равнопоставеност нма народите, към равни права и правото на всеки да бъде свободен, да изповядва свободно своето мнение, своята религия... А не да затрие всички мюсюлмани от лицето на земята, защото тяхната вяра и идеи са грешни...
И ми пука за това, което е направил, защото съм българка. Ако бях туркиня нямаше да ми пука...

В една тема стана въпрос за Кемал Ататюрк... Тогава ти каза нео от рода на


Хаха,до това не,но...Кемал Ататюрк е основоположник на съвременния турски национализъм!Разработва планове за "потурчване" на мюсюлманските групи в Албания,България и някои други Балкански страни.Не силово потурчване,а културно.Имаше точен термин за това нещо,но не го помня!Резултатите са налице(поне в България),за последните 15 години са построени над 900 джамии

Значи ти не отричаш правото на другте народи да са националисти, нееее, въобще!
Национализмът е винаги вреден за останалите държави... Съзнанието за превъзходството на една държава над друга, на една култура над друга, на една религия над друга... Това е, което предизвиква конфликти...А понеже в основата на всяка една религия е отричането на другите религии... Няма как това да доведе само до добри неща...
Левски не е бил националист, той се е борил за свобода, а не за световно господство на България и Християнството...

Ziezi
01-20-2007, 22:20
Левски е национален герой. Не мисля, че се е борил напразно, той се е стремял към равнопоставеност нма народите, към равни права и правото на всеки да бъде свободен, да изповядва свободно своето мнение, своята религия... А не да затрие всички мюсюлмани от лицето на земята, защото тяхната вяра и идеи са грешни...
И ми пука за това, което е направил, защото съм българка. Ако бях туркиня нямаше да ми пука...

В една тема стана въпрос за Кемал Ататюрк... Тогава ти каза нео от рода на


Хаха,до това не,но...Кемал Ататюрк е основоположник на съвременния турски национализъм!Разработва планове за "потурчване" на мюсюлманските групи в Албания,България и някои други Балкански страни.Не силово потурчване,а културно.Имаше точен термин за това нещо,но не го помня!Резултатите са налице(поне в България),за последните 15 години са построени над 900 джамии

Значи ти не отричаш правото на другте народи да са националисти, нееее, въобще!
Национализмът е винаги вреден за останалите държави... Съзнанието за превъзходството на една държава над друга, на една култура над друга, на една религия над друга... Това е, което предизвиква конфликти...А понеже в основата на всяка една религия е отричането на другите религии... Няма как това да доведе само до добри неща...
Левски не е бил националист, той се е борил за свобода, а не за световно господство на България и Християнството...
Значи според теб Левски не се борил напразно,щото е искал всички народи да са равни,а не щото се е борил за освобождението на България?
А ако отречеш това,ще те попитам-тогава защо омаловажаваш християнството,което горе-долу се е борило за същото(в нашия случай)?Избери си едно от двете!

Къде в този цитат,който си дала си личи,че съм против турския национализъм,като цяло(в смисъл аз съм против него,защото той вреди на нас Българите)?Винаги съм твърдял,че дори и мангал да си пак трябва да си националист!

И хайде ако обичаш дай ми някакъв цитат от Библията,от който да личи,че Християнството отрича другите религии!

rosskata
01-20-2007, 22:37
Ако се разглежда като философия с интересни идеи, а не като нещо свише, в което сляпо да се вярва, може да има доста полезни страни...

Разбери, аз не отричам религията като нещо, което сплотява хората и им помага да преодоляват трудностите... Отричам я като нещо което разделя хората ... Както и национализма... Как може ти едновременно да искаш турците да са националисти, и да се ужасяваш от факта, че са националисти и видиш ли строели джамии... И да плюеш по Кемал Ататюрк защото бил основател на турския национализъм...

В нашия случай християнството се е борило за съществуване...Не за равноправие, не! Християнството и християните са не по-малко нетолерантни към другте религии от мюсюлманите и исляма... Ако приемаш нещо за 100% вярно, ако виждаш всвета в черно и бяло, ако за теб съществува само една "правилна" вяра, само един "истински" бог, само една "велика" нация, няма как да си толерантен ,и няма как да имаш широк светоглед... Винаги ще бъдеш ограничен в мисленето си от тези крайности...

Просто казвах, че ако турците бяха успели да ни асимилират, сега нямаше да ни пука... И ако ти беше роден турчин, щеше да си страшно горд от този факт, и да си вярващ мюсюлманин, строящ джамии и плюещ примерно гръцките националисти- християни...

midian
01-21-2007, 00:21
Аз не вярвам.И подкрепям Лейк_Бодъм и ДъНайтРайдър.

Ziezi
01-21-2007, 02:51
Кво се смееш бе *няква незнайна дума на турски*?! Ако нямаше религия, нямаше да се колят толкова хора в името на Бог, Аллах и подобни простотии! Щеше ли да се избиват хора, щото не са Мюсюлмани или Христиани (за Будисти не съм чувал да правят такива неща) ?! Можеше досега да сме се избили с уръжия за масово унищожение, което щеше да бъде най-добре за всички!
Като е най-добре що най-накрая не си пръснеш мозъка в някоя стена?

01-21-2007, 07:38
Кръстоностните походи са били дело на Ватикана. Там са парите, там е сърцето, от там контролират всичко. Дори и в Кръстника - 3 част може да го видите. А и в миналото... всички войни са пречинявани от Ватикана и мюсиоманските високо поставени религиозни лица. И хората са отивали да се бият защото вярвали в Господ. Хиляди българи са измряли, защото не искали да приемат чуждата власт и религия. А и човек трябва да вярва в нещо. Друг е въпроса че войните, рицарите тамплиери, инквизицията са така да кажа... са дело на Ватикана и тяхното манипулиране над народа - това не е християнство. Това е жажда за пари и власт, които са ръководили, а и сега целия свят. А и другите не са по добре. Тяхният фанатизъм е страшен, но този фанатизъм им е вроден още от раждането. С всяко отиване в тяхната джамия, фанатизма назрява. Не съм запознат много с тях, но до колкото знам те още се ръководят само и единствено от религията си....
Аз вярвам в Бог. На всички, в най тежките ни моменти, той ни е помагал. Всички се молим на Бог. Няма значение дали той съществува или не, няма значение дали е манипулация на народа или не, но ние (аз поне) вярвам че съществува. Винаги ми е помагал. Всеки сам решава в какво ще вярва. Дали ще е християнин, будист или някой друг, решава той.

П.С. Съжелявам ако мнението ми се повтаря.

rosskata
01-21-2007, 08:30
Като е най-добре що най-накрая не си пръснеш мозъка в някоя стена?

Toбеше съкрушителен аргумент в полза на твоята теза... Сега всички знаем, че си прав... :lol:

Mooo6nooo
01-21-2007, 08:57
И хайде ако обичаш дай ми някакъв цитат от Библията,от който да личи,че Християнството отрича другите религии!
Виж коя е най-важната божа заповед. По-важна е дори и от "Не убивай."

Уикипедия - десетте божи заповеди (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D1%82%D0%B5_%D0%91% D0%BE%D0%B6%D0%B8_%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D 0%B5%D0%B4%D0%B8)

scion_of_Storm
01-21-2007, 08:57
Рьотфл. Какъв Кръстник бе госте, то от филмите ли съдиш какво се е случило в историята...Там е представена само гледната точка на режисьора да речем...Зиези, по-спокойно бе човече, не се пали толкова, бодом и нощния ездач малко или много са прави. Както и експлойтедтийн с неговото изказване, което и аз споделям като мисли- прекалено силно вярващите са овце. А фанатиците на тема религия, била то христианска или мюсюлманска или друга някаква, са вече болни хора.

quench
01-21-2007, 09:41
Другари,най-добре би било да използуваме църквите и джамиите като селскостопански съоръжения! Това е най-правилното решение,за да се изкупи греха на църквата към народа,от когото тя е грабила и когото тя е експлоатирала толкова векове!
:lol:
Сега,стига с бъзика - много хора,като си мислят бабините девитини,стигат до извода,че - хайде да се ограничим до обсъжданото християнство и ислям - Бог и църквата са две различни неща. Мхм,не е така - освен ако не изповядвате,например,някак ва ерес като манихейство и иконокластво,Бог е нищо без християнската църква или без мюфтийството,което да го налага или да следи за почитането му.
Църквата си е имала цел навремето - първо,да лиже подметките на царя/султана като учи народа да скланя глава; второ,да получава грошовете от държавата,като й прави пропагандни услуги. В днешно време църквата пак е средство за капиталово натрупване,като изнудва хората,използвайки най-въздействащите им автомотиви - страхът от наказание (дори било то и трансцедентално) и обещание за по-добър живот (отново трансцедентален спрямо действителността).
Тук идва Бог,който не е дал заповедите си на Мойсей в планината,а някой хитър евреин ги е съчинил,за да държи населението в страх - все пак,след като евреите са създали идола,Бог ги е накарал да обикалят десетилетия в пустинята! Ау,ужас! Отивам да се помоля на рави,да си купя опрощение на греховете под формата на молитва или да дам пари "за бедните" (тук равина се усмихва благо,като си милси какво да си купи от пазара с тях).
Бог е безсмилен,ако не ходите на църква. Аз го слагам на едно цивилизационно стъпало с Алена и Светлина,както и с Ванга или с някой вуду-хунган,който тича като луд из хуонфора си и всички му вярват под въздействие на опиума.
Ако си мислещ,съвременен човек,не мисля,че ще ти е нужен Бог - ето,някои казват,че вярват,за да имат някакъв критерий,който да ги ръководи - това не е ли собственото ти подсъзнание?; някои казват,че Бог накзава грешните - хм,според мен да ти падне тухла на главата не е трансцеденталното божие наказание,но това си е мое мнение... :roll:
Искам да кажа,че всичко,което си налагате като Бог е всъщност вашите лични морални критерии,създадени по един или друг начин. Затова не виждам смисъл в това да викаме на бялото черно,само щото така сме решили.

Това,че Бог е създаден от човека,не го прави лош. Лош го прави това,че е като хвърчило и накъдето църквата или сектата го насочи,то натам върви,но тъй като кордата му е много тънка,хората вярват,че то само си лети :lol:

the_o.c_girl
01-21-2007, 12:06
няма излишно да подклаждам обстановката...затова само ще кажа ДА,АЗ ВЯРВАМ И ИСКАМ САМО ДА ПОПИТАМ ОНИЯ,КОИТО НЕ ВЯРВАТ....В КАВО ВЯРВАТЕ :x

not_the_same^
01-21-2007, 12:27
аз пък не вярвам..
и кво, събираме се някаква групичка хора, самовнушаваме си че сме видели някакви оранжеви човечета, наричаме ги Бхвдуифгйсд, разказваме на целия свят какво сме 'видели' и в следствие възниква една нова религия, вярваще в Бхвдуифгйсд
всички се радват и всичко, което не можем да си обясним, го обясняваме с Бхвдуифгйсд и следващите поколения се имат за много вярващи и всичко се повтаря, ама не е Бог ами са Бхвдуифгйсд

RoyTheReaper
01-21-2007, 12:29
Вярвам в неограничените възможности на науката да обясни всичко. Ако има нещо необяснимо сега, то предстои да бъде обяснено в бъдеще.

not_the_same^
01-21-2007, 12:33
Вярвам в неограничените възможности на науката да обясни всичко. Ако има нещо необяснимо сега, то предстои да бъде обяснено в бъдеще.
точно за тов говоря.Просто някои хора решават да си го обяснят с някакви свръхестествени сили и си живеят в техния си свят и си се радват. :-D

rosskata
01-21-2007, 12:55
Аз вярвам в Баба Яга, Дядо КОледа, караконджулите и сиво-зеленият петнист ТОнготап, който живее в мазето, излиза нощем и яде мушката!
Справка- подписа ми...

Ziezi
01-21-2007, 13:17
Като е най-добре що най-накрая не си пръснеш мозъка в някоя стена?

Toбеше съкрушителен аргумент в полза на твоята теза... Сега всички знаем, че си прав... :lol:
Е,изивинявай ти да ми говориш за аргументи...

Ziezi
01-21-2007, 13:26
Вярвам в неограничените възможности на науката да обясни всичко. Ако има нещо необяснимо сега, то предстои да бъде обяснено в бъдеще.
Само да вметна,че по-голямо средство за манипулиране(тази така обичана от вас дума) от науката трудно може да се намери!

Konfucii
01-21-2007, 14:08
Мисля че открих истинитата
.......
ПРеди хиляди година хората са се избивали трябвало им е решение за да спрат решили да убийствата воините и всичко останало ....
Затова измислили морални правила и всичко останало
а и аз ви казах не точно бог
а че вярата ни прави хора? мислите чувствата какво толкова ни дели от роботите? именно това човешкото
Може би човека е създал или по точно измислил Бог но не е успял да разпространи историята правилно тей като е имало властни и алчни хора жадни за пари и власт. Може би?!?
А може би Господ Бог (Християнския аз сам християнин)
е създал хората и всичко останало?!?
Но защо ?
Дявол ли има?
Демон ли има?
а може би вече сме го убили?
толкова лоши постъпки толкова убийства и смърт?!?

и за какво заради пари?
заради власт?
Всички свързват парите с нещо хубаво и добро и може би е така
Но с голямата сила(парите) идва и голямата отговорност
Така че незнам и аз?
Може би всеки е заслужил мястото си ? Това че има по марзеливи хора и са по бедни защото не работят не означава че работливите им са виновни? нали?
Незнам за вас но за мен е по лесно да Вярвам да иживея живота си такъв какъвто аз избера и това да е всичко може би......
и един ден когато смърта дойде ще разберем дали сме живели правилно?!? или просто ще умрем и всичко ще свърши
Никой не иска всичко да свършва.
Незнам? толкова много хора са умрели до сега? каде са утишли? В Рая в Ада? незнам Но по-добре живот който ти си избереш в ада отколто избран в Рая!

Аз Вярвам! В себе си! И в това което виждам чувам и възприемам!

RoyTheReaper
01-21-2007, 14:18
Да, по-лесно ти е да вярваш. Защото да приемеш, че си сам и никой не те контролира, следователно това което правиш и което предстои да направиш зависи изцяло от теб, е голяма отговорност и не всеки е готов за нея. Доста удобно е като се издъниш да кажеш "това стана защото е рекъл господ".

Mooo6nooo
01-21-2007, 14:28
Да, по-лесно ти е да вярваш. Защото да приемеш, че си сам и никой не те контролира, следователно това което правиш и което предстои да направиш зависи изцяло от теб, е голяма отговорност и не всеки е готов за нея. Доста удобно е като се издъниш да кажеш "това стана защото е рекъл господ".
Аз пък именно затова не искам да има господ. Поне кат си ми е скапан живота да си знам, че съм си виновен сам и мога да го променя, а не че някой отгоре е казал какво ще се случва и аз нищо да не мога да променя...

zoben_pitbul
01-21-2007, 15:14
Аз вярвам в Бог,но не забравяйте нещо важно-християнската вяра НЕ твърди,че всичко е предначертано и НЕ отрича правото на личен избор.Замислете се-защо иначе щеше да има ад и рай,ако Бог беше предначертал всичко-той просто щеше да прати едните хора в ада,а другите в рая и нямаше да има смисъл от живота,това велико негово творение.Той ни е създал за да избираме как да живеем живота си,не за да е предначертал съдбата ни и просто да ни е пуснал през нея.

scion_of_Storm
01-21-2007, 15:36
Начи аз отивам по рогатия, щото Бог е гаден педер*с. :lol:

cute_but_psycho
01-21-2007, 15:52
до автора: постите са били измислени не за да се пази някаква тайна, а защото зимата има много празници свързани с много храна и чрез постите се подготвя организма за многото храна.
Защо Корана отрича свинското и виното? Ми много е просто- хората изповядващи мюсолманска вяра живеят предимно в много топли страни и ако пият вино (което сгрява организма и затова се пие през зимата) ще получат я инфарлт я нещо друго... същото е и със свинското, защотот то е толкова тлъсто и мазно, че не е много здравословно да се яде при тези високи температури (дори е смъртоносно)
та на темата: аз НЕ вярвам в Бог, защото както виждате за всичко си има логичното и научното обяснение 8)

cute_but_psycho
01-21-2007, 16:17
Мюсюлманите не ядат месо, защото Аллах е свиня!!! :twisted:
хахахахахахахаха даааа и тука има логика... :twisted:

RoyTheReaper
01-21-2007, 16:24
То и това, че Мария е забременяла, въпреки че не е консумирала брака си с Йосиф, също си има обяснение: Мария е курва :twisted: .

cute_but_psycho
01-21-2007, 16:30
То и това, че Мария е забременяла, въпреки че не е консумирала брака си с Йосиф, също си има обяснение: Мария е курва :twisted: .

Мария се е омъжила за Йосиф след като е забременяла... 8)

abstraction
01-21-2007, 16:49
аз НЕ вярвам в Бог, защото както виждате за всичко си има логичното и научното обяснение 8)

дааааа, и за големия взрив си има логично обяснение нали.........?
дали свтът е създаден от бог по еди какъв си начин(както всяка религия си го тълкува), дали бум и вселената се е създала от големия взрив - мо то е едно и също.

Лично аз вярвам в Бог в този смисъл, който написах горе - все нещо е дало началния тласък, а дали ще се нарече бог, дали по друг начин - все едно.

Иначе съм атеистка - не почитам никакви религии.
Не че има някаква причина да не го правя. Това просто е въпрос на избор.
За мен да си християнин, мюсюлманин, атеист, будист е все едно да си фен на Манчестър, на ливърпул, на Арсенал или изобщо да не гледаш футбол например.

magesniko
01-21-2007, 17:00
Вярвайте в мизерните си богове,глупави простосмъртни,нова сила се заражда,скоро всичките ще почувствате силата на итърнъл торчърс и тогава ше се молите за милост. :twisted: :lol:

magesniko
01-21-2007, 17:08
по лошо,за остарели вафли Боровец и вкисната боза. :lol:

quench
01-21-2007, 17:08
Хора,повярвах! Днес,както си ходих по улицата,помолих се на Господ да ми даде 1 лев и тогава видях как една мнета се търкулва от джоба на човека пред мен и пада в краката ми! Чак сега разбрах какво е Бог и каква е същността на вярата в него!
:smt059 :smt051 :smt059

quench
01-21-2007, 17:18
Точно така,братко! Моли се и царството божие ще бъде твое - както на небето,така и на земята! :lol:

miss_india
01-21-2007, 19:59
Zdraveite! Bqh izrazila mnenieto si o6te v na4aloto, no sega pro4etoh vsi4ko koeto ste pisali sled men. Sledq temata za6toto mi e interesno i znaete li kakvo nabludavam... za6to vsi4ki vie, koito otri4ate su6testvuvaneto na Bog, sporite tolkova druzko i nalagate mnenieto si edin na drug, za6titavaiki svoite si interesi, ne go razbiram tova... ne vqrvate..ok li4en zbor, no za6to trqbva da nalagate bezverieto si bez da priemate vqrva6tite hora, pak vi kazvam li4en izbor! Nqmam namerenie da sporq s koito i da bilo, i da davam kakvito i da e obqsneniq. No znaete li kolko e grozno to4no tezi frazi " Бог е гаден педер*с. " kak moje da kazvate takova ne6to neznam..vqrvate ili ne tova e religiqta na cqla Bulgariq i na mnogo drugi strani v sveta, i tolkova mnogo hora jiveqt s vqra v Boga, neznam no spored men e izvra6tenie i prostotiq da govori6 taka za vqra, koqto prapraroditelite ni sa umirali za da za6titat i sa bilo pod robstvo tolkova veka za da zapazimvqrata si! Kolkoto i da ne vqrvate NE priemam takova otno6enie. Az vqrvam v Bog Isus Hristos i denq mi e izpulnen s istinska radost i lubov, 6tastliva sum i vqrata mi osmislq jivota mi. Bog e dulboko v surceto mi i sum kategori4na v vqrata si. Tova e moqt na4in na jivot, mislene i razbiraniq. No vqrata mi kato hristiqnka ne otri4a nito musulmani, nito budisti. Bog e edin i toi e v surceto mi, ne nqkude tam v obla4etata ili v Tyrciq. Bog e v men vuv vseki moi den. Obijdaite psuvaite Boga, no tova ne vi pravi interesni, nito vi izgrajda kato istinski hora, ne vi pravi 4est, razbirate li, tova prosta6ko povedenie e za vas samite. Puk i ne vijdam smisul v tozi ednakakuv i siv na4in na jivot, narkotici, seks...cigari...alkohol...kupon4eta, priqtel4eta, ax kolko povurhnostno i bezsmisleno, bez nikakva ambiciq za bude6te i kakoto i da e razvitie, ne kazvam 4e vqrata vi pravi hora! NE! No opredeleno hristiqstvoto dava edni strahotni osnovi za izgrajdane na istinski 4ovek v jivota, s dostoinstvo i ambicii! Ne ubivai, ne kradi, obi4ai blijniq si, pomagai, budi milostiv..kakvo lo6o kazvam? Kazvam li ne6to lo6o i glupavo, koeto ne iskate da imate v jivota si i v surcata si? Nima vi haresva nasilieto i izvra6tenieto?! Budete istnski, sprete da slagate maski vurhu maski. Sprete da izopa4avate vsqka duma za da budete po-interesni, znaq 4e vseki ot nas ima du6a i surce koeto kupnee za lubov i razbirane! Ne go kriete, budete po-dobri i iskrenni. Nau4ete se da cenite krasivoto i stoinostnoto v jivota, za da mu se nasladite istinski i da kazvate s usmivka "DA..6TASTLIV SUM" Za men tova 6tastie i radost idva ot Boga i tova na koeto Toi me u4i vseki den, na milost, mudrost i lubov, na 4isto surce i istina. Tova e moeto prizvanie kum vas, poglu6taite na malki glutki ot jivota za da usetite prekrasniq mu vkus!

RoyTheReaper
01-21-2007, 20:09
Не е въпрос на личен избор, моето момиче, а на факт и измислица. Приемам вярващите, те са заблудени, но това е техен проблем и не ми пречат. Но не приемам религията - смятам, че религията е зло. Затова винаги ще защитавам тази теза възможно най-настървено, защото ако разберете поне част от писанията ми и поне малко акъл ви влезе в главите, ще бъда доволен, че съм свършил нещо полезно за мен, за вас и за Прогреса.

Ziezi
01-21-2007, 20:14
Не е въпрос на личен избор, моето момиче, а на факт и измислица. Приемам вярващите, те са заблудени, но това е техен проблем и не ми пречат. Но не приемам религията - смятам, че религията е зло. Затова винаги ще защитавам тази теза възможно най-настървено, защото ако разберете поне част от писанията ми и поне малко акъл ви влезе в главите, ще бъда доволен, че съм свършил нещо полезно за мен, за вас и за Прогреса.
Да,те са заблудени,ама не можеш да кажеш едно смислено нещо в подкрепа на това твое твърдение...

RoyTheReaper
01-21-2007, 20:21
Да се опитвам да те убеждавам в смислеността на аргументите ми няма смисъл. Имаме коренно различни убеждения и нито аз харесвам твоите нито ти моите. И от моя гледна точка ти говориш глупости. В продължение на една страница те убеждавах колко безсмислена беше забележката ти за феса, но уви, без резултат.

Защо тогава да преливаме от пусто в празно?

Ziezi
01-21-2007, 20:28
Да се опитвам да те убеждавам в смислеността на аргументите ми няма смисъл. Имаме коренно различни убеждения и нито аз харесвам твоите нито ти моите. И от моя гледна точка ти говориш глупости. В продължение на една страница те убеждавах колко безсмислена беше забележката ти за феса, но уви, без резултат.

Защо тогава да преливаме от пусто в празно?
Значи като не можеш да докажеш твърдението си поне си трай!

RoyTheReaper
01-21-2007, 20:30
Не виждам ТИ какво доказа в тази тема.

Ziezi
01-21-2007, 20:33
Ами ако не си спомняш не аз бях човекът,който каза,че вярващите са ограничени без да има и понятие какво говори!

miss_india
01-21-2007, 20:33
:D :D :D blagodarq za milite dumi :d vqrva6tite sme zabludeni :D Ne go priemam li4no, kazah 4e nqma da sporq i da se obqsnqvam na nikoi, i vse pak religiq i vqra sa dve razli4ni ne6ta! I se radvam 4e pravi6 razlika mejdu dvete. Zapoznah se ve4e s razsujdeniqta ti i na teb Lake_bodom i Ziezi , no edno ne mi stana qsno, koe e zablujdenie, kakvo me pravi men kato vqrva6ta "zabludena" ?! V kakvo se izrazqva tova spored vas?

rosskata
01-21-2007, 20:34
Не виждам ТИ какво доказа в тази тема.

Той няма защо да доказва нещо... На него му говорят свише... Звездите му го говорят.
Не е важното, че някой не е съгласен с него, не е нужно да доказва каквото и да било, защото всички други са тъпи. Точка. :lol:

RoyTheReaper
01-21-2007, 20:38
Ами ако не си спомняш не аз бях човекът,който каза,че вярващите са ограничени без да има и понятие какво говори!

Но ти беше този който се изниза от предния ни спор с явно противоречие:


Ако не беш религията ни сега щеше да носиш фес на тиквата ти!


Са ти може да се чувстваш чифут,читак,шиптър,помак,не гър,тва си го слагам на оная работа!

Ако ти имаше понятие за какво говориш надали щеше да кажеш това. Не ми е ясно на какво отгоре ми казваш да мълча.

Ziezi
01-21-2007, 20:40
Не виждам ТИ какво доказа в тази тема.

Той няма защо да доказва нещо... На него му говорят свише... Звездите му го говорят.
Не е важното, че някой не е съгласен с него, не е нужно да доказва каквото и да било, защото всички други са тъпи. Точка. :lol:
Виж са,роске,колкото и да не ти се вярва и аз не съм от най-вярващите!Но поне имам уважение към нещото,което ни е спасило като народ!Тия твой глупости,че и да сме турците не ти пука са ми през оная работа!Така и не успя да ми отговориш на въпроса дали Левски се е борил напразно(то всъщност,явно наистина се е борил напразно).
Аз съм с българско самосъзнание и за това се радвам,че го е имало християнството за да си спаси,ти като не си тва си е лично твой проблем!

miss_india
01-21-2007, 20:50
bravo, zapo4va6 da me obnadejdqva6! Az zadadoh vupros i mi se iska6e da mi otgovorite za6to vqrva6tite sme "zadrusteni" kakvi sa kriteriite vi, stiga ste se zaqjdali..daite da govorim po temata ne6to smisleno .

RoyTheReaper
01-21-2007, 20:55
Плюс това не съм казал, че са ограничени, а че са заблудени. Различни неща са. Та да се върна на въпроса: защо вярващите са заблудени.


:D :D :D blagodarq za milite dumi :d vqrva6tite sme zabludeni :D Ne go priemam li4no, kazah 4e nqma da sporq i da se obqsnqvam na nikoi, i vse pak religiq i vqra sa dve razli4ni ne6ta! I se radvam 4e pravi6 razlika mejdu dvete. Zapoznah se ve4e s razsujdeniqta ti i na teb Lake_bodom i Ziezi , no edno ne mi stana qsno, koe e zablujdenie, kakvo me pravi men kato vqrva6ta "zabludena" ?! V kakvo se izrazqva tova spored vas?

Чувала ли си за бръснача на Окъм? На достъпен език той звучи така: "най-простото обяснение обикновенно е вярното". Вярно, не винаги, но в ежедневния си живот ние се ръководим от това постоянно. Ето един пример: виждаш паднало дърво. Какво си мислиш? Че може би е старо и вятъра го е повалил? Или че са дошли извънземните и са го съборили с телекинеза? Първото, нали? Но като опре въпроса до бог повечето зарязвате това логично мислене и започвате да си внушавате нелогични неща. Бог е създал Света, бог е създал хората... (това го давам за пример, т.нар. бог е свързан с много много т.нар.) чудеса. А в същия момент науката ви предлага съвсем смислено обяснение за произхода на Земята, на Живота и на Човека. Но вие го отхвърляте. Защо? Защото сте заблудени. Който предпочита да се доверява не нечие въображение, а не на собствения си разум, е заблуден. Това е.

Ziezi
01-21-2007, 20:55
Ами ако не си спомняш не аз бях човекът,който каза,че вярващите са ограничени без да има и понятие какво говори!

Но ти беше този който се изниза от предния ни спор с явно противоречие:


Ако не беш религията ни сега щеше да носиш фес на тиквата ти!


Са ти може да се чувстваш чифут,читак,шиптър,помак,не гър,тва си го слагам на оная работа!

Ако ти имаше понятие за какво говориш надали щеше да кажеш това. Не ми е ясно на какво отгоре ми казваш да мълча.
Ъ само аз ли не виждам противоречие?Нека ти обясня по просто-с първият цитат от "противоречието" исках да кажа,че щяхме(всички българи) да сме потурчени,а с вторият цитат-че въобще не ми дреме ти какъв се чувстваш!Сега ясно ли ти е?

rosskata
01-21-2007, 20:55
:shock: Пак Левски! Какво общо има? Отговорих ти на въпроса... Сега какво? Ще ме питаш за Ботев?

И Експлоитед го каза много добре- вярваш, защото помогнало... Вярваш, защото сме излезли по-устойчиви от турците и не сме били асимилирани... Ами чудесно! Всички се радваме...
Но ако бяхме потурчени, нямаше да ни пука...
Ти може да си славянин по произход... ... Не те ли е срам, че се наричаш "българин"... Не ти пука, защото дори и да си "славянин" генетично, имаш българско самосъзнание... А такъв народ "славяни" не съществува, поне не като нация с отделна религия, език и държава. Асимилирани са, няма ги!!! Не казвам, че не се радвам от това,че съм българка, а че ако не се чувствах такава, нямаше да ми пука!
КОлко пъти трябва да повторя едно и също за да се опиташ опоне да разбереш какво искам да кажа.


аз си мислех, че вярата в Бог и в това, че трябва да бъдем по-добри един към друг е по-важна...
----------------------------------------------------

п.с.И ако обичаш, опитай се да приведеш аргументи в спора си различни от "Ти си тъпа" и "Ти не знаеш/разбираш". Така няма да убедиш никой.

RoyTheReaper
01-21-2007, 21:02
Ъ само аз ли не виждам противоречие?Нека ти обясня по просто-с първият цитат от "противоречието" исках да кажа,че щяхме(всички българи) да сме потурчени,а с вторият цитат-че въобще не ми дреме ти какъв се чувстваш!Сега ясно ли ти е?

И да си искал да кажеш това, нещо не ти се е получило. Не се разбира това. Казваш ми, че без християнство щях да съм потурчен, и явно за теб моето потурчване е проблем и си мислиш, че и аз дълбоко ще се трогна от това. После разбираш, че ми е през кура и изведнъж спира да ти пука за мен.

Ziezi
01-21-2007, 21:15
Ъ само аз ли не виждам противоречие?Нека ти обясня по просто-с първият цитат от "противоречието" исках да кажа,че щяхме(всички българи) да сме потурчени,а с вторият цитат-че въобще не ми дреме ти какъв се чувстваш!Сега ясно ли ти е?

И да си искал да кажеш това, нещо не ти се е получило. Не се разбира това. Казваш ми, че без християнство щях да съм потурчен, и явно за теб моето потурчване е проблем и си мислиш, че и аз дълбоко ще се трогна от това. После разбираш, че ми е през "мъжкия полов орган" и изведнъж спира да ти пука за мен.
Да,действително това си помислих.Че ще се трогнеш от факта,че ще бъдеш потурчен(както и всички българи),ама явно съм бъркал...

rosskata
01-21-2007, 21:25
По-тъпо нещо тдавна не бях чувал...Ако не беш религията ни сега щеше да носиш фес на тиквата ти!




От къде си толкова сигурен? А и мислиш ли че щяхме да живеем по-зле?


Това проблем ли щеше да е? Ако имах турско самосъзнание, мислиш ли, че щеше да ми пука, че не съм българин?





Зиези, ако бехме в края на 19-ти век,на същото място,думите ти биха ни накарали да проследим сигнала до дома на Lake_Bodom и да го обесим на най-близкото дърво! Но точно сега е смешно...
:lol:


Ако не беше религията нямаше да се стига дотам.


Съгласна съм с Lake_bodom...
В смисъл, радвам се, че не съм туркиня (защото са доста по- консервативни от християните)... Но ако се бях родила такава, нямаше да ми пука...
.


ако е потурчен няма да му пука...

по тази логика днешните турци трябва да се мислят за византийци... и да им е гадно, че са потурчени...

Зиези, явно не си схванал посланието...
И затова реших да обобщя.
Ако беше с турско самосъзнание, щеше да си турски националист, и определено нямаше да ти е голяма болка, че е можело да си българин...

Ziezi
01-21-2007, 21:28
ако е потурчен няма да му пука...

по тази логика днешните турци трябва да се мислят за византийци... и да им е гадно, че са потурчени...
Всеки човек с българско самосъзнание(в нашия случай) би се трогнал от факта,че би могъл да бъде потурчен!Както и да е,явно вие не сте...Все пак ще почакам роската да ми обясни как стоят нещата при нея с Левски.

rosskata
01-21-2007, 21:32
Ти или си недоскив, или страдаш от склероза, или изобщо не си шправиш труда да четеш какво съм написала... :shock:



Левски е национален герой. Не мисля, че се е борил напразно, той се е стремял към равнопоставеност нма народите, към равни права и правото на всеки да бъде свободен, да изповядва свободно своето мнение, своята религия... А не да затрие всички мюсюлмани от лицето на земята, защото тяхната вяра и идеи са грешни...
И ми пука за това, което е направил, защото съм българка. Ако бях туркиня нямаше да ми пука...

rosskata
01-21-2007, 21:36
за теб господ е нещо като граничаря Рамбо, който трепе турци и защитава родината от техните ръчички..
... А религията е направена само и единствено да защитава БЪлгарите...

Ислямския бог е някакъв много измислен, защото християнския е българин и ще го спука от бой ак го хване... Мама му турска...

п.с Аз чувствам вътре в душата си, че съм потомка на някой печенег от смесен брак със славянка... Да ме наричат българка е ужасна грешка... :cry:

Ziezi
01-21-2007, 21:42
Роска,след този твой пост пак ти бях задал въпрос..
Експлойтед,да наистина стига сме си писали глупости!Както казах аз съм не съм от най-вярващите,просто се учудих от факта как някои хора направо обиждат религията,която всъщност носи главната вина за нашето съществуване,като народ!И как същите тези хора нямат(по всичко личи) нищо против да бъдат потурчени(или техните предци да са били потурчени)...Тва един човек с българско самосъзнание не би го направил!Те тва е целата история!
Роске,аз чувствам вътре в душата си,че си потомка на някой турчин с метис!

Ziezi
01-21-2007, 21:48
ами ще плюя религията, защото ако нямаше религии като християнство и мохамеданство, нямаше и да му пука на някой, че е можело да е потурчен, защото е нямало да има такива неща...
Да,нали?Значи заради религиите има отделни народи?

rosskata
01-21-2007, 21:50
Значи според теб Левски не се борил напразно,щото е искал всички народи да са равни,а не щото се е борил за освобождението на България?
А ако отречеш това,ще те попитам-тогава защо омаловажаваш християнството,което горе-долу се е борило за същото(в нашия случай)?Избери си едно от двете!


В нашия случай християнството се е борило за съществуване...Не за равноправие, не! Християнството и християните са не по-малко нетолерантни към другте религии от мюсюлманите и исляма


Експлойтед,да наистина стига сме си писали глупости!Както казах аз съм не съм от най-вярващите,просто се учудих от факта как някои хора направо обиждат религията,която всъщност носи главната вина за нашето съществуване,като народ

Първо- Експлоитед не виждам да пише глупости.
Второ- Той ъщо не е съгласен с теб
Трето- Религията не носи основната "вина" за съществуването ни като народ...

И понеже наистина май не четеш какво пишат другите:


Рода Дуло християни ли са били???
хан Крум християнин ли е бил???


хайде стига сме олицетворявали религия и принадлежност...

Турчин с метис... Звучи добре!
Жалко, че не съм по- мургава... Винаги съм мразела да съм толкова бледа... :x

Ziezi
01-21-2007, 21:57
Роска,ти нормална ли си?Значи Левски се е борил не за съществуването на българите,а за тяхното равноправие с турците?А християнството се е борило за съществуването на българите?Моля те изсясни ги тези неща в един пост,щото нещо май верно се обърках...
Религията носи главна вина за оцеляването ни по време на турското робство!

Ziezi
01-21-2007, 22:04
християнството носи вина за падането ни под византийско по тази логика... :shock:
По коя логика?Не претендирам,че съм историк,но до колкото знам се покръстваме доста по-рано от византийското робство...
ПП:Излизам,после пак ще говорим.

rosskata
01-21-2007, 22:05
Роска,ти нормална ли си?Значи Левски се е борил не за съществуването на българите,а за тяхното равноправие с турците?А християнството се е борило за съществуването на българите?Моля те изсясни ги тези неща в един пост,щото нещо май верно се обърках...
Религията носи главна вина за оцеляването ни по време на турското робство!

Християнството за нищо не се е борило. То се е стремяло към Своето оцеляване, а не към запазване на българската идентичност... Гърците също са били и са християни, при това православни... И за малко да ни асимилират по време на турското робство. Това което Паисий е писал за "Защо се срамиш да се наречеш Българин" не го е писал, за да не се наричат българите турци ( нещо малко вероятно), а да не се наричат гърци... Точно в този момент аргумента ти за християнството малко на важи.
Левски, както писах, се е борил за свобода и, да , колкото и да си изумен, за равноправие...

"Целта ни в Българско е братство с всекиго, без да гледаме на вяра и народност"

rosskata
01-21-2007, 22:11
„На драго сърце да обичаме оногова, който ни покаже погрешката, инак той не е наш приятел.“

Зиези, слушай Апостола...

Ziezi
01-22-2007, 06:42
Роска,ти нормална ли си?Значи Левски се е борил не за съществуването на българите,а за тяхното равноправие с турците?А християнството се е борило за съществуването на българите?Моля те изсясни ги тези неща в един пост,щото нещо май верно се обърках...
Религията носи главна вина за оцеляването ни по време на турското робство!

Християнството за нищо не се е борило. То се е стремяло към Своето оцеляване, а не към запазване на българската идентичност... Гърците също са били и са християни, при това православни... И за малко да ни асимилират по време на турското робство. Това което Паисий е писал за "Защо се срамиш да се наречеш Българин" не го е писал, за да не се наричат българите турци ( нещо малко вероятно), а да не се наричат гърци... Точно в този момент аргумента ти за християнството малко на важи.
Левски, както писах, се е борил за свобода и, да , колкото и да си изумен, за равноправие...

"Целта ни в Българско е братство с всекиго, без да гледаме на вяра и народност"
Гърците са щели да ни асимилират по време на турското робство?Интересно...А албанците са ни варели супи по време на византийското...
Левски се е борил за свободата на българите!Ако не ти е известно той е бил много набожен,вярата в Бог му е давала сили,както и на всички тогавашни революционери!Това имам предвид,като казвам,че християнството ни е помогнало неимоверно много!
Значи пак повтарям:

Както казах аз съм не съм от най-вярващите,просто се учудих от факта как някои хора направо обиждат религията,която всъщност носи главната вина за нашето съществуване,като народ!И как същите тези хора нямат(по всичко личи) нищо против да бъдат потурчени(или техните предци да са били потурчени)...Тва един човек с българско самосъзнание не би го направил!Те тва е целата история!
Те тва е!Просто не ви прави чест да говорите по този начин,само показвате комплексарщината си!

роската.
01-22-2007, 06:47
А ти- само незнанието си по История...
Албанците въобще не са ни притеснявали по време на турското робство. Това, че не занеш за гърците... Си е изцяло твой пропуск... МОже да прочетеш История Славянобългарская, или някой учебник по история...
КОлкото до Левски- Всички разбрахме какво имаше предвид- И не беше прав.


Роска,ти нормална ли си?Значи Левски се е борил не за съществуването на българите,а за тяхното равноправие с турците?

СЕга стига си врещял вече, и да спориш за глупости...
Аз вярвам на това каквото е казал Левски и каквото пише в историята, а не на това какво някой- си пише по форумите... Съжалявам...

01-22-2007, 06:50
А ти- само незнанието си по История...
Албанците въобще не са ни притеснявали по време на турското робство. Това, че не занеш за гърците... Си е изцяло твой пропуск... МОже да прочетеш История Славянобългарская, или някой учебник по история...
КОлкото до Левски- Всички разбрахме какво имаше предвид- И не беше прав.


Роска,ти нормална ли си?Значи Левски се е борил не за съществуването на българите,а за тяхното равноправие с турците?

СЕга стига си врещял вече, и да спориш за глупости...
Аз вярвам на това каквото е казал Левски и каквото пише в историята, а не на това какво някой- си пише по форумите... Съжалявам...

И следващия път като твърдиш нещо, бъди така добър да го подкрепиш с някакви факти. Левски не съм видяла никъде да казва, че БОг му дава сили... Той навсякъде казва, че вярва в България, в идеите си, в Революцията...

Ziezi
01-22-2007, 06:57
"Дякон" говори ли ти нещо?
Това за албанците беше ирония!Действително не знам точно в кой момент гърците са щели да ни асимилират по време на турското робство :shock: :shock: :shock: Ако ти се занимава да просветиш един необразован човек,като мен ще съм ти много благодарен..

quench
01-22-2007, 07:00
Другари,аз предлагам да изпеем химна,да изгорим един-двама турчина и да се помолим на Господ Бог Иисус Христос да ни помогне в борбата ни да запазим българщината!! Амин!
:wink:
ООООО, ВСЕМОГЪЩИ БОГ ТАНГРА!!! ПРИЗОВАВАМ ТЕ,ЧУЙ МОЛИТВИТЕ НА ВЕЛИКИЯ ВОИН ЗИЕЗИ,СИН КУБРАТОВ!!! ДАЙ МУ СИЛА, ВОЛЯ, ВЛАСТ И СМЕЛОСТ ДА ПОБЕДИ ТУРЦИТЕ-БОЛШЕВИКИ-ЦИОНИСТИ И ДА ЗАПАЗИ ПЛЕМЕТО БОЛГАРСКО!!!
:smt040

Ziezi
01-22-2007, 07:04
Другари,аз предлагам да изпеем химна,да изгорим един-двама турчина и да се помолим на Господ Бог Иисус Христос да ни помогне в борбата ни да запазим българщината!! Амин!
:wink:
ООООО, ВСЕМОГЪЩИ БОГ ТАНГРА!!! ПРИЗОВАВАМ ТЕ,ЧУЙ МОЛИТВИТЕ НА ВЕЛИКИЯ ВОИН ЗИЕЗИ,СИН КУБРАТОВ!!! ДАЙ МУ СИЛА, ВОЛЯ, ВЛАСТ И СМЕЛОСТ ДА ПОБЕДИ ТУРЦИТЕ-БОЛШЕВИКИ-ЦИОНИСТИ И ДА ЗАПАЗИ ПЛЕМЕТО БОЛГАРСКО!!!
:smt040
Аз предлагам да си затвориш миризливата уста!Такива путки,като теб са за публично изнасилване следвано от бой с камъни и вадене на бъбреци с ръждиви куки!Другар ще викаш на съществото,което те е изплюло на този свят!Не знам колко прост трябва да си за да си туриш такъв аватар...

quench
01-22-2007, 07:08
Много добре се аргументирате,другарю! Очарован съм,че можете така да спорите,на такова високо ниво! Чест ви прави,че просветлявате нас,слепците,с духовната си светлина! Амин!

Ziezi
01-22-2007, 07:10
Много добре се аргументирате,другарю! Очарован съм,че можете така да спорите,на такова високо ниво! Чест ви прави,че просветлявате нас,слепците,с духовната си светлина! Амин!
Най-после некой ме разбра!Явно ти само така разбираш!

quench
01-22-2007, 07:17
Това е по-приемливо. АТАКАБГ със своето изказване доказва,че тезата ми е вярна - Бог е създаден от съзнанието на човека,а не априори да му се е явил свише и да е казал "ВЯРВАЙ В МЕН!" Ето такова вярване като на АТАКАБГ признавам за нормално.

Ziezi
01-22-2007, 08:39
Това е по-приемливо. АТАКАБГ със своето изказване доказва,че тезата ми е вярна - Бог е създаден от съзнанието на човека,а не априори да му се е явил свише и да е казал "ВЯРВАЙ В МЕН!" Ето такова вярване като на АТАКАБГ признавам за нормално.
Абе боли ме оная работа кво признаваш!Ти не си никой да изказваш тези,на всичкото отгоре без един аргумент в тяхна подкрепа!Ако не си верващ-хубаво,но не обобщавай кво има и кво няма!

quench
01-22-2007, 09:04
Напротив,другарю,зад мен стоят червени ескадрони от малди и жертвоготовни активисти! А зад вас? Азис?
Каквото повикало,такова се обадило - почерпете от наордната мъдрост,стига с тази люта ракия,другарю!

Ziezi
01-22-2007, 09:29
Напротив,другарю,зад мен стоят червени ескадрони от малди и жертвоготовни активисти! А зад вас? Азис?
Каквото повикало,такова се обадило - почерпете от наордната мъдрост,стига с тази люта ракия,другарю!
Е тва ми дойде в повече...Ама нищо,все има право на избор..

quench
01-22-2007, 09:37
:P

Konfucii
01-22-2007, 15:27
Бог....
може би създателя?
щом на вас ви е по приятно да идавата от амебата чехалчето и незнам си кво до маимуната ?
защо нито една маимуна не е станала човек?
защо е спряла еволюцията?
?
нямате си представа нали?
Вяра - какво означава вяра?
може би доверие?
В днешно време неможеш да имаш доврие на всеки нали? всички сме го забелязали и може би повечето изпитали
И ето пак въпроса?
Да Бъдеш или да не бъдеш?
Да вярваш или да не вярваш?
Може би просто трябва да живеем достойно без да правим догатки и предположения и хиляди хипотези? може би?
а може и да разберем истината?
И всичко идва от дребен Еросалим ли как беше града на Исус Христос
?
незнам цялата история но както и да е знам същещвеното
Бог срещу дявол?
Какъв е този Бог Какъв е този Дявол?
интересно :)
нали?
Занете ли че преди много години една група мисля че Биталс песните им на обратно като ги слушаш са били молитви към дявола те са го призовавали и може би затова са има ли такъв успех?
дали?
незнам?!?
Но кой може да го докаже?!?
Някой гении спецялист незнам!!!!!!!!
Дано някой ден някой разбере истината и разпространи на всички
А може би това отдавна се е случило?
Но никой не е повярввал в Чудесата както и в Бог? защо?
Толкова много версии на Религии и нито една да не е вярна?!?
ОМГ ! честно тва ша е бахти тапото
за всеки неговата религия си е истинската за мен моята си е истинската
а именно Християнството!
Православна Църква
а може би Не толкова да вярваш а да уважаваш?
почти никой не уважава нищо в днешно време? на никой не му пука за никой друг но кога ли е било така може би никога?
Но чак сега си го признават?
не смятате ли?
мда
интересно ?
Да или Не
Бяло или Черно
Сладко или Солено
Добро или Лошо?
Промиваме си мозаците всеки ден психясваме и откачеме все повече и повече и един ден ще се самоунищожим сигорен сам !
Но няма да е скоро тей4е :) кеф ;)
аиде даите още мнения ама нека бадат само по темата моля!

Konfucii
01-22-2007, 15:29
Бог може би го познавате с друго име НАДЕЖДА?!?
КОГАТО ИЗГУБИМ НАДЕЖДА СЕ МОЛИМ НА ГОСПОД БОГ И ПОНЯКОГА МНОГО ВАРЖЕ И ТОЙ НИ ПОМОГА!
А ВСЪЩНОСТ СЕ НУЖДАЕМ ОТ НЯКОЙ КОИТО ДА ВЯРВА В НАС!

Konfucii
01-22-2007, 15:36
Никога не се опитвай да разбереш всичко-някои неща не са от значение!
ДАЛИ?
Всяка лъжа повтаряна многократно,става истина!!!
МОЖЕ БИ ТУКА СЕ КРИЕ ИСТИНАТА?

Rocky_girl
01-22-2007, 15:53
Може Бог да ме накаже,но аз не вярвам :roll:
Вчера гледаах ВЕСЕЛИ КРАЧЕТА на кино...с много сладки пингвинчета дето вяряха в ПИНГВИН...този които дига слънцето и пуска рибите във водата!Според мен беше олицетворение на НАС..ние бяхме пингвини!По едно време там нямаше храна и си мислеха,че защото един пингвин които не можеше да пее а тацуваше степ,бил виновен!
Изгониха го и той им доказа,че няма великия ПИНГВИН!А просто хората са им взимали храната!
За мен бог не е един!Бог е слънцето,бог е храната!Бог е духа в нас....бог ни кара да съществуваме и да изпитваме различни чувства!
Емиии това е май :shock:

quench
01-22-2007, 18:52
Бахахаха! Много правилен филм! :twisted:
Няма ПИНГВИН,има само Рогатия Отец и тези,които не вярват в него,ги чакат итърнъл торчърс!

magesniko
01-22-2007, 18:59
С вкисната боза и лонг аилънд айс тий(за справка питайте пора кво е,аз съм потресен и не мога да ви обясня :lol: )

Konfucii
01-23-2007, 13:09
вСЕКИ САМ ИЗБИРА ПЪТЯ СИ АЗ ИЗБРАХ МОЯ :)
аЗ ВЯРвАм ЗАЩОТО ВЯРВАМ :)

NiKOLAN
01-23-2007, 14:57
той се е отрекъл от мене а аз да му вярва... за кво да чета няква библия като мога да изчета през тва време сички уроци за училище или да си направя дипломната работа например... сложно е но не вярвам...

01-23-2007, 15:56
да

scion_of_Storm
01-23-2007, 18:43
Конфуции ти си баси фанатика, честно :shock:

HardcorE_AFA
01-23-2007, 18:47
nemoje da kazvate na nqkoi koito e kazal 4e ne vqrva v bog "zle si" nikoi na nikoi ne moje dakzva v kakvo da vqrva i pro4ie.Az li4no ne sum vqrva6ta po prostata pri4ini 4e ne moga da vqrvam v ne6to koeto znam 4ego nqma a i za6toto i semeistvoto mi nee vqrva6to