PDA

View Full Version : Английският.



ComiX
01-20-2007, 17:23
Понеже госпожата даде един текст, по-точно приказка, която трябва да се довърши,а аз хич не съм на ти с английският..
...а толкооова много желая да си повиша оценката за срока ви моля да ми помогнете :wink: разбира се който има желание.


The boy in the cave

One day, I was going for a walk in a foresr.I was walking through the trees, when suddenly I found a cave.It looked very dark inside.I wasn't sure if I should go in or not.While I was thinking.I heard a noise in the cave.There was somebody inside! I went into the cave and I saw a small boy.He was sitting on the floor and he was crying.I took his hand and we went outside...


П.П. За вторник е.

01-20-2007, 18:37
The boy in the cave

One day, I was going for a walk in a foresr.I was walking through the trees, when suddenly I found a cave.It looked very dark inside.I wasn't sure if I should go in or not.While I was thinking.I heard a noise in the cave.There was somebody inside! I went into the cave and I saw a small boy.He was sitting on the floor and he was crying.I took his hand and we went outside...

...The boy told me that he was kidnaped by a big ugly monster while he was playing in the forest near his home. The monster wanted to cook and eat him but hasnt had any spice's so the monster went into the forest to search for some. At the time i thought that all of this was a creation of his mind.
But while i was taking the boy back to his home i heard noises behind us. I turned around and saw some kind of animal with brown fur that ran and hid in the near by bushes. The boy started to scream: The monster! Тhe monster! I picked him up and started to run. I didnt stop till we arrived at his house where his parents were sick worried about him.
I am still wondering what was that thing back then but one thing is certain - it scared me to death.

Превод:

...Момчето ми каза, че е било отвлечено от едно голямо грозно чудовище докато си е играело в гората близо до неговият дом. Чудовището искало да го сготви и изяде, но нямало никакви подправки за това тръгнало в гората за да потърси някакви. Тогава си мислех, че всичко това е плод на неговото въображение.
Но докато го водех към неговият дом аз чух шум зад нас. Обърнах се и видях някакво животно със кафява козина което изтича и се скри в близките храсти. Момчето започна да крещи: Чудовището! Чудовището! Аз го вдигнах и започнах да бягам. Не спрях да тичам докато не стигнахме до неговата къща където неговите родители се бяха поболели от притеснение.
Все още се чудя какво беше това нещо тогава, но едно нещо е сигурно - уплаши ме до смърт.

Adrenaline
01-20-2007, 18:39
Упс забравих да се регна ;]
А ти сърдита ли си ми нещо ? :-s

ProstoAz
01-20-2007, 18:46
...when we got out of the dark cave I noticed that the boy was about ten years old, he was naked and very dirty. At first, he were afraid of me and tried to escape but I catched him and I asked him who he were and what his name were. For a surprise, the little boy didn't know a word in English. I was trying to talk with him like that when a group of men came. They were policemen and they were looking for the boy, who had been lost in the forest a week ago. I explained to them how I had found him in the cave and they thanked me for the help. When I got home I watched the news on the TV and the little boy and his parents were there. They promised a present for the man who had found their son and after a couple of days they phoned me. They sent me $1,000,000 and invited me to visit their country - France. Then I realised what a lucker I was.

Това е. :lol:

ComiX
01-21-2007, 08:39
Упс забравих да се регна ;]
А ти сърдита ли си ми нещо ? :-s

Абсолютно не! :lol: Благодаря ти.. как не се сетих да те питам тебе :)

^npocTo^a3^f^ и на теб ти благодаря страшно много, но ако имаш време и ти се занимава да го преведеш.. :?


И все пак то май се оказва, че ни пускат грипна ваканция от вторник, но за всеки случай.

ProstoAz
01-21-2007, 09:16
Еми, малко е тъпичко...но ще го преведа. :) Но си използвай най-добре другото, по като приказка е, а мойто е някво...като весела историйка. :D
Та...

...когато излязохме от пещерата забелязах, че момчето е на около 10 години, чисто голо и много мърсно. Първо то беше оплашено от мен и се опита да избяга, но аз го хванах и го питах кой е и как се казва. Изненадващо то въобще не знаеше английски. Опитвах се да разговарям с него по този начин, когато дойде една група мъже. Те бяха полицаи и търсеха момчето, което се било изгубило в гората преди една седмица. Аз им обясних как съм го намерил в пещерата и те ми благодариха за помощта. Когато се прибрах вкъщи гледах новините по телевизията и даваха момчето и родителите му. Те обещаха награда за този, който е открил сина им и след няколко дни ми се обадиха. Пратиха ми $1 000 000 и ме поканиха в тяхната родина - Франция. Тогава осъзнах що за късметлия съм бил.

ComiX
01-21-2007, 09:18
Мерсиии! :lol: