PDA

View Full Version : IB диплома



AngelOfDarkness
01-21-2007, 11:14
Здравейте,
искам да ви попитам дали знаете някакви университети в България, които да признават (само) международната IB диплома(само който знае да ми пише, иначе няма смисъл). Ако знаете и повече подробности, специалности, градове, в които са университетите и т.н., ще бъда много благодарна.
Не мога да намеря подобна информация в търсачките и където досега съм търсила, затова моля вас да кажете.
Моля да подходите сериозно, тъй като е доста важно за мен:)

п.с. Който иска може и лично съобщение да ми драсне, все едно.
Благодаря на всички, даже и на неинформираните, като мен самата :-D

kantoklikta
06-02-2011, 14:02
Здравей,
Бях попаднала на едно мнение в един форум - виж го, не знам колко ще ти е от полза и не знам дали вече е актуален въпроса ти, но все пак:
Тъй като пътят до немската диплома действително е тежък, редно е тя да носи някакво предимство при кандидатстване в българските университети - например притежателите й да бъдат освобождавани от кандидатстудентски изпит по немски език. Засега обаче тази диплома се признава само в германския факултет на Техническия университет в София. В останалите вузове нейните притежатели кандидатстват на общо основание в специалностите, за които се изисква немски език.

Между другото, ако се интересуваш от някой конкретен университет пиши тук или пусни лично - ще се опитам да ти помогна :) Дай боже вече да си се реализирала де хехе :)

aleks98
06-02-2011, 15:26
В България най-вероятно тук-там някой университет да признава тази диплома има, но по принцип според мен идеята на тази диплома е за университети в чужбина. :))

amk933
06-02-2011, 17:32
Само в АУБГ и НБУ.

И е супер яко учене - ако не си готов/а да отделяш 3-4-5 часа на ден за домашни, не се захващай.

Източник:
Личен опит

Но ми остава още само една година. :grin:

anonymous708973
06-02-2011, 19:26
Темата е от 4 години, но все пак някой ще ме просвети ли? Каква е тая диплома и какво е това 3-4-5 часа учене на ден?

amk933
06-02-2011, 20:15
Води се най-трудното средно образование в света. Учиш 6 предмета (има избор), които са разделени в 6 категории (по 1 от всяка учиш) и са разделени на две нива - стандартно и високо (имаш 3 на стандартно и 3 на високо, някои луди като мен - 4 на високо, 2 на стандартно). Класовете на високо ниво са равни на 2 година университет (да и в Харвард, Принстън, етц.) и, ако изкараш 7ци на всички предмети от високи ниво, можеш да изпуснеш 2рата година от университета. Средната оценка на дипломата е 29 от 45 точки. Всички държим м/у 2 и 3 изпита по всеки предмет, имаме дипломна работа и всичко се оценява в различна държава по еднакви критерии за всички хора от цял свят. Предметите се учат 2 години и изпитите са на целия материал.

Програмата е създадена преди 40-50 години, за да може децата на дипломатите като се местят, да следват някаква обща система. Средно 2-3% от хората изкарват 7ца по даден предмет - трудно е.

Предимствата - много. В Англия си кандидатстваме само с нея. В Кеймбридж/Оксфорд искат 38-39/45 точки. Другите унита искат по-малко. В Америка има университети, в които процента хора приети с IB надвишава този на хората приети просто така няколко пъти. ТОЙФЕЛ/ИЕЛТС не се държи, защото програмата се преподава на англойски, супер рядко на френски или испански. По света не сме много хорат учещи IB, а сме още по-малко завършващите. Средно 30% от хората фейлват дипломата на изпитите. :)

Maltesiers
06-03-2011, 16:27
Оууууу!!! City University of Seatle!! В Правец е! Много добро място, много интелегентни хора! Аз там уча, учих в Златарски.. Муци е мястото. Има игрище за голф и басейни и батковците карат яки коли :P Малко е зле общежитието, но се преживява :)

DisappointedDreamer
12-31-2011, 09:04
Води се най-трудното средно образование в света. Учиш 6 предмета (има избор), които са разделени в 6 категории (по 1 от всяка учиш) и са разделени на две нива - стандартно и високо (имаш 3 на стандартно и 3 на високо, някои луди като мен - 4 на високо, 2 на стандартно). Класовете на високо ниво са равни на 2 година университет (да и в Харвард, Принстън, етц.) и, ако изкараш 7ци на всички предмети от високи ниво, можеш да изпуснеш 2рата година от университета. Средната оценка на дипломата е 29 от 45 точки. Всички държим м/у 2 и 3 изпита по всеки предмет, имаме дипломна работа и всичко се оценява в различна държава по еднакви критерии за всички хора от цял свят. Предметите се учат 2 години и изпитите са на целия материал.

Програмата е създадена преди 40-50 години, за да може децата на дипломатите като се местят, да следват някаква обща система. Средно 2-3% от хората изкарват 7ца по даден предмет - трудно е.

Предимствата - много. В Англия си кандидатстваме само с нея. В Кеймбридж/Оксфорд искат 38-39/45 точки. Другите унита искат по-малко. В Америка има университети, в които процента хора приети с IB надвишава този на хората приети просто така няколко пъти. ТОЙФЕЛ/ИЕЛТС не се държи, защото програмата се преподава на англойски, супер рядко на френски или испански. По света не сме много хорат учещи IB, а сме още по-малко завършващите. Средно 30% от хората фейлват дипломата на изпитите. :)

Това е защото наистина е най-трудното средно образование в света. За да си вземеш дипломата трябва да изкараш 24 точки и заради това повечето просто се провалят.

Пожелаите ми късмет :lol:

hujgada
03-13-2012, 08:49
То пак като цяло може да се окаже бошлав работа с тази IB (http://uwekind.com/bg/pages/programs/) диплома. Тук не поставям под съмнение самата диплома... но много добре знаете, че от всяко дърво свирка не става. Има ученолюбиви хора, разбира се, но някои се записват да учат само, за да се тупат в гърдите. На DisappointedDreamer можем да пожелаем само късмет и няма да се отказваш!!! Преди имах 2 близначки , съученички... момичетата страшно много си налягаха парцалите и накрая взеха mittleschtufe диплома по немски...или нещо от този род беше. Сега и двете момичета са в Германия, уредили са си живота и хич не го мислят :)

DisappointedDreamer
03-13-2012, 08:57
^Ех, така е. Благодаря :)