PDA

View Full Version : black metalа



enemy of everything
01-21-2007, 13:41
искам да ви питам какво мислите относно black metala не само като музика но и като цяло-стил на обли4ане,гримиране и т.н.под музика визирам от мелоди4ни и спокоини групи като cradle of filth dimmu borgir и разни такива до наи големите касапници като burzum,deicide и dark funeral.вса6тност познавате ли блекари или някви такива отка4алки и какво можете да кажете за тях като ли4ности?интересувам се главно за6тото като изляза по центара сабирам супер опла6ените или у4удени погледи :shock: -толкова ли са ви стра6ни блекарите???ако има по гобре запознати с музиката искажете мнение ... и сори ако скоро е имало такава тема

Red.Chil
01-21-2007, 13:53
Еее Deicide къв блек са,те са дет.

По принцип не слушам,но имам песни на 10-тина групи...Като цяло най-много ми харесват Бурзум,Имортал и Майхем. Кредъл Ъф Филт не ги понасям,даже според тру-блекарите(:lol:) не са никак блек. :-D

Колкото до корпспейнта и като цяло за визията...Не ме ебе,важното е шоу да става.

Mooo6nooo
01-21-2007, 13:59
Слушам единствено Cradle of Filth. Не ме интересува дали са блек или не са...

Shadow_Walker
01-21-2007, 14:00
Ам май от целият метъл това най-много ме кефи.
Смисъл голям фен съм на Cradle of Filth, кефят ме доста Immortal и Dimmu Borgir.Както се пее в Nemesis на Cradle - Black Is My Heart :-D
Мислех да прослушвам и доста други блек метъл банди, но напоследък се позапалих по алтернативна музика.

scion_of_Storm
01-21-2007, 14:01
Аз слушам доста блек, и повярвай ми, Дарк фюнеръл и изброените от теб въобще не са касапници...Пробвай групи като Satanic warmaster, Watain, Leviathan и етс да видиш за какво става дума. Deicide са дет с антирелигиозни текстове, не са блек. Ако говориш за позьорчетата, намъкнали 100 кила пентаграми и обърнати кръстове, те могат да лапат пишки. Сатанизма е нещо повече...А ти си точно такова позьорче, нали?

machoka
01-21-2007, 14:03
Мен принципно ме дразнят неграмотни хора, независимо какъв стил музика слушат.

RoyTheReaper
01-21-2007, 14:03
До скоро експериментирах с тази музика, но нещо не ми легна на сърцето. Обличането им, корпспейнта, сатанистичните простотии - намирам всичко това за цирк. Харесвам само някои от песните на по-комерсиалните в жанра, като Dimmu Borgir и Cradle of Filth. Преди да сте ме изяли, не знам дали Cradle of Filth са блек, не ме и интересува. Специално пък тях ме домързя да им слушам цялата дискография, че е 8 гигабайта :shock: . Ама имат някои сполучливи произведения.

Олдскул норвежки блек не харесвам изобщо, не става за слушане. Бурзум, Майхем - смучат. Друго си е шведския дет :twisted:

enemy of everything
01-21-2007, 14:09
ами не мисля 4е сам позиорка просто от скоро се зарибих да слу6ам тази музика и не мога за 2 месеца да се запозная с дискографиите на много банди!не разбрах какво сатанизтите са позиори или ...?и наистина сажелявам за гре6ката си просто се оплетох наистина deicide са дед

Swinkenhoffer
01-21-2007, 14:18
Бурзум, Майхем - смучат.

:shock:

блекарите са смешни в момента, в който започнат да се гиздят с железария и да се мацотят. а аз блек слушам доволно малко... Immortal, Satyricon, Burzum, Cradle, които не са бляк ии Borgir. от дъжд на вятър. не ме кефи особено.

scion_of_Storm
01-21-2007, 14:28
Ами ако носиш пентаграмчета и ала-бала си си позьорка, да. Шведския дет си ебало майката, прави си лейк, къртят шведските групи, какъвто и метъл да свирят. Но и блека не е лош. :) Няма значение колко дискографии си слушала, моето момиче, и подозирам, че наистина няма да вникнеш в по-дълбокия смисъл на блека и всичко останало...То и аз не съм вникнал кой знае колко. Като хубави групи ти препоръчвам Deathspell omega, Bloodhammer, Satanic warmaster, Darkthrone, тези са от по-ъндърграунд културата, иначе като по-мелодични опитай Midwinter, Sethery, Sycronomica, Windir(блек-фолк-викинг) и други :)

enemy of everything
01-21-2007, 14:35
леле вие 6те ме изядете бе!!!обли4ам се така както ми харесва слу6ам това на което се кефя наи мн и тепарва 6те откривам о6те мн по яки групи!!!благодаря за напатствията и мненията все пак но просто исках да попитам какво мислите за музиката не за мен :-)

enemy of everything
01-21-2007, 14:44
сатанизма е религия като всяка др аз няма да коментирам дали вярвам в сатана или в мрака или в господ или в какжото и да е а за еднообразието на този етап не мисля така но 6те видя как 6те се развият не6тата :-)

scion_of_Storm
01-21-2007, 14:59
По-принцип за това ти говоря- хората, вярващи в сатаната нямат право да отричат господ. Защото и сатаната и господ принадлежат към една и съща религия, ако изповядваш единия, не можеш да отричаш другия.

Dr. Kazimbutt
01-21-2007, 15:23
Почти всички блек метъл песни ме отвращават, а пък за коленето на свине по сцената и другите такива щуротии - абсолютен цирк.

Boot
01-21-2007, 15:42
Сега нямам време да чета цялата тема и да се включа в спора, обаче ще си кажа, че блек слушам доволно малко Бурзум, Имортал, малко Сатирикон, Боргир. Ама доста слабо такамз.
И дамз - корпспейнта е смешен, прекалено многото железария - също.

magesniko
01-21-2007, 15:42
Слушам доста норвешки а и не само блечец-Satyricon,Dimmu Borgir,Impaled Nazarene,Naglfar,Opera IX,Anorexia Nervosa,Carpathian Forest,Abazagorath,NOKTURNAL MORTYUM и разни още известни и безизвестни групички,така че може да се каже че съм фен на блечеца,кефи ме омразата,която струи от тоя проклет стил. :D

tequila
01-21-2007, 16:39
добре де аз слушам метъл и супер много обичам черния цвят и почти само в черни дрехи и грим ходя... но не вярвам в сатанистки истории и други от този род... това прави ли ме позьорка? защото аз не се смятам за такава... обличам се така както искам и както ми харесва ... какво мислите ... само питам :wink:

enemy of everything
01-21-2007, 17:52
добре де аз слушам метъл и супер много обичам черния цвят и почти само в черни дрехи и грим ходя... но не вярвам в сатанистки истории и други от този род... това прави ли ме позьорка? защото аз не се смятам за такава... обличам се така както искам и както ми харесва ... какво мислите ... само питам :wink: хммм по мое мнение няма зна4ение в какво вярва6.всеки е свободен да проповядва каквото си иска но да не пре4и на об6теството с религията си,а относно дрехите и грима-добре прави6 :-)

midian
01-21-2007, 17:54
Слушам.

tequila
01-21-2007, 17:55
добре де аз слушам метъл и супер много обичам черния цвят и почти само в черни дрехи и грим ходя... но не вярвам в сатанистки истории и други от този род... това прави ли ме позьорка? защото аз не се смятам за такава... обличам се така както искам и както ми харесва ... какво мислите ... само питам :wink: хммм по мое мнение няма зна4ение в какво вярва6.всеки е свободен да проповядва каквото си иска но да не пре4и на об6теството с религията си,а относно дрехите и грима-добре прави6 :-)
хехе мерси много ... харесва ми начина по който мислиш ... ако искаш пиши ми ЛС някой път :wink:

Bling Bling
01-21-2007, 19:39
Хей металисти я се спрете,
но преди това вземете
и в огледалото се погледнете,
мръсни, дългокоси, грозни и тъпи,
това сте вие метъли скъпи,
гадни гримове и само дране,
ще се чувствам добре в деня,
в който последния метъл УМРЕ.

midian
01-21-2007, 22:26
Хей металисти я се спрете,
но преди това вземете
и в огледалото се погледнете,
мръсни, дългокоси, грозни и тъпи,
това сте вие метъли скъпи,
гадни гримове и само дране,
ще се чувствам добре в деня,
в който последния метъл УМРЕ.
Midian излиза на улицата,
пазете си децата,
аз съм Сатаната,
вкарвам тъпаците във кофите за смет,
никой не може да ме спре,
аз имам нож, железа и за теб не ме ебе!
Ще ме прощаваш, колега, употребих част от твоето творчество :twisted:

scion_of_Storm
01-22-2007, 13:09
Мидиан>trve mad gangsta rapper/hip-hop(p)zer. Period.
You just got owned, rappa'

Amayo
01-22-2007, 13:15
Чалгата има двеста пъти по стойностна мелодия текст и значимост към музикалния свят от тая чикия наречена дет метъл. А като видим некой такъв оръфлек на улицата и му викам - бацее къде го цирка? ИЛи хеви метъл копелееее :smt035 !

Amayo
01-22-2007, 13:16
Хей металисти я се спрете,
но преди това вземете
и в огледалото се погледнете,
мръсни, дългокоси, грозни и тъпи,
това сте вие метъли скъпи,
гадни гримове и само дране,
ще се чувствам добре в деня,
в който последния метъл УМРЕ.
Честито завръщане в форума ма бръда 8)

Kaos_Urbano
01-22-2007, 13:18
Ми не слушам метал...Но ако ми се налага предпочитам да е блек.Защото мразя такива тъпи и нещастни групи като Slipknot,Nightwish,Evanescence,Korn и сичките от тоя сорт...
За обличането и грима не коментирам!!!Смешно е!
Дано не ми се на;ага да слушам метал де!

enemy of everything
01-22-2007, 13:38
Чалгата има двеста пъти по стойностна мелодия текст и значимост към музикалния свят от тая чикия наречена дет метъл. А като видим некой такъв оръфлек на улицата и му викам - бацее къде го цирка? ИЛи хеви метъл копелееее :smt035 !
ммм не съм особено съгласна с това за чалгата но е типично за 1 обичлив лиглио да понася само вазможно наи простите текстове и ритам!!! а относно подвикванията-нормална селска проява :D

Amayo
01-22-2007, 13:52
Аз ненавиждам чалгата. Точно за това я използвам за сравнение с блек метала са чат ли си? :wink: А мойто подвикване е съвсем стилно и културно - селска проява би било Майка ти де-а ти го турим у ... на белото личице да ти се исерем, метала ти на майка ту у .... да го набием и така нататъка и така нататъка :D .

pathetic
01-22-2007, 18:30
АаАаааАаААААААААААааааааа аааааааАААААааааААаАаАаАА ААаааааАааааааААаааААаааА АааАаАаааАА

--

чухте ли ме как крещя?

сега отивам да си купя и черен молив,да си омажем лицето как си тре'а.

скоро записвам диск,но вие няма да си го купите нали,ще го свалите от някой фрее сървър,гадняри такива.

Shadow_Walker
01-23-2007, 19:20
Позачетох се във мислите ви за сатанизма и т.н.
Мога да кажа само, че повечето блекари хептен си нямат какво е това, а просто се кефят на вида и т.н.
Ии май така е по-добре...смисъл истински сатанисти, извършващи мрачни ритуали и молещи се на сатаната :shock:
Блек метъл музикантите са просто музиканти, чиято култура е повлияна от мрака (хах да тук може и да се посмеете :lol: )
Но кой нормален ще вярва в сатаната???
А гримът и така нататък-еми не е да се носиш така по улицата :-D

Juicy_Lucy
01-23-2007, 22:28
хаха аве що трябва като слушаш блек да си върл сатанист?!??!нищо не пречи стилът да ти харесва и толкова..другото,според мен(за ритуалите и т.н.),са си глупости де..
иначе смятам,че при положение,че някой се вживява в ролята си на блекар и си слага разни обърнати кръстове и т.н. ,най-малкото е смешно да не е запознат с 'идеологията' на блека



1.Но кой нормален ще вярва в сатаната???
2.А гримът и така нататък-еми не е да се носиш така по улицата :-D


1.всеки може да вярва в каквото си иска.това не го прави 'ненормален' докато схващанията му и вярата му не почнат да рефлектират върху някой друг
2.къде пише,че не може така да 'се носиш' по улицата??както могат кифлите да 'се носят' с циганските си златисти ботушки и с нацапотените си личица и с коланите си (късите им поли..),така и останалите могат да ходят както си искат..и да показват в какво вярват,стига и те самите да знаят ...

Amayo
01-24-2007, 15:51
както могат кифлите да 'се носят' с циганските си златисти ботушки и с нацапотените си личица и с коланите си (късите им поли..),така и останалите могат да ходят както си искат..и да показват в какво вярват,стига и те самите да знаят ...
С уеката разлика че кифлите са нещо наистина красиво докат виж, метълитееее... :smt037

Shadow_Walker
01-24-2007, 18:36
1.всеки може да вярва в каквото си иска.това не го прави 'ненормален' докато схващанията му и вярата му не почнат да рефлектират върху някой друг
2.къде пише,че не може така да 'се носиш' по улицата??както могат кифлите да 'се носят' с циганските си златисти ботушки и с нацапотените си личица и с коланите си (късите им поли..),така и останалите могат да ходят както си искат..и да показват в какво вярват,стига и те самите да знаят ...[/quote]
Йей да си сатанист и да правиш жертвоприношения на сатаната е мн яко...и нормално :shock:
А за другото-личното ми мнение е, че е доста тъпо си намажеш лицето с бяло и да се разхождаш така из центъра.
и хей стилът ме кефи и не съм "върл сатанист" и мисля, че повечето фенове са така.

enemy of everything
01-24-2007, 19:03
а защо всички сварзвате сатана с огромното зло което проваля живота на всички хора и още повече жертвоприношения и кравопролития?сатанизма е религия точно обратна на христианството но това не значи че сатанистите са лоши и т.н.-всичко си е до вапросния човек(казвам го защото познавам не един сатанист)

баба ви
01-24-2007, 21:54
Млъкнете всички.Не се правете на много компетентни!Личи си,че не разбирате нищо!
Прочетете нещо за сатанизма и не ми говорете такива тъпизми от сорта на жертвоприношения на Сатаната...бла бла :!:

scion_of_Storm
01-25-2007, 07:51
А ако ти кажа, че някои сатанистки секти правят точно това? Жертвоприношения на различни животни, в повечето случаи котки или нещо подобно, защото вярват в някакви извратени простотии?
Я ти не се прави на много компетентен/на -.-#

RoyTheReaper
01-25-2007, 08:40
А ако ти кажа, че някои сатанистки секти правят точно това? Жертвоприношения на различни животни, в повечето случаи котки или нещо подобно, защото вярват в някакви извратени простотии?
Я ти не се прави на много компетентен/на -.-#

Е това са вече секти, но по своята същност сатанизма няма нищо общо с култ към мрака и жертвоприношения или пък обожествяване на сатаната.

Juicy_Lucy
01-25-2007, 09:36
1.всеки може да вярва в каквото си иска.това не го прави 'ненормален' докато схващанията му и вярата му не почнат да рефлектират върху някой друг
2.къде пише,че не може така да 'се носиш' по улицата??както могат кифлите да 'се носят' с циганските си златисти ботушки и с нацапотените си личица и с коланите си (късите им поли..),така и останалите могат да ходят както си искат..и да показват в какво вярват,стига и те самите да знаят ...
Йей да си сатанист и да правиш жертвоприношения на сатаната е мн яко...и нормално :shock:
А за другото-личното ми мнение е, че е доста тъпо си намажеш лицето с бяло и да се разхождаш така из центъра.
и хей стилът ме кефи и не съм "върл сатанист" и мисля, че повечето фенове са така.
[/quote]

сегаа..говорим си за вярата в Сатаната,не за жертвопринушенията,които някои изроди правят..казвам ,че не смятам за ненормални хората,които вярват в Сатаната..могат да си вярват в каквото си искат.иначе - да,разните жертвопринушения са си измислена и глупава работа...и на мен не ми харесва да се мацотят с брашно:Р,ма да се спасяват както знаят :roll: щом са решили да се правят на смешници ,окей..всеки може да ходи както си иска,щом възприема себе си по такъв начин,независимо дали на теб или на мен ни харесва или не..важното е ,както казах,те самите да знаят кво правят и защо го правят..

Amayo,я мисли малко преди да пишеш глупости-както има красиви кифли,така има и красиви метълки..

Juicy_Lucy
01-25-2007, 09:47
А ако ти кажа, че някои сатанистки секти правят точно това? Жертвоприношения на различни животни, в повечето случаи котки или нещо подобно, защото вярват в някакви извратени простотии?
Я ти не се прави на много компетентен/на -.-#

мда..познавам хора,които го правят тва :shock: :shock: :shock:

явно има няколко схващания за сатанизма :roll:

Amayo
01-25-2007, 11:26
Аман от сектанти. :-D

My_Infernal_Majesty
01-25-2007, 11:30
Ха тва пък да вярваш в Сатаната е много тъпо... в смисъл да вярваш така че да си мислиш че е добро и че трябва да е по-висша сила от Бог- тва е просто липса на мозък и всякво религиозно възпитание.

Както и да е, не ме интересува много кой в какво вярва- важното е че аз никога няма да се отреча от своята вяра.

enemy of everything
01-25-2007, 11:45
леле вие обаче не сте добре!!!жертвоприношения особено пък на хора не са правени от минимум 300 години насам и религиите за които се отнасят те са повече езически и присъстват най вече в митологията на различни племена!!!май наистина повечето хора тук трябва да седнат да попрочетат някоя книжка за сатанизма-идеологията е интересна и не е сварзана дотолкова със злото под тази форма под която си мислите :-)

Amayo
01-25-2007, 12:06
леле вие обаче не сте добре!!!жертвоприношения особено пък на хора не са правени от минимум 300 години насам и религиите за които се отнасят те са повече езически и присъстват най вече в митологията на различни племена!!!май наистина повечето хора тук трябва да седнат да попрочетат някоя книжка за сатанизма-идеологията е интересна и не е сварзана дотолкова със злото под тази форма под която си мислите :-)
Добре :-) . Аз предлагам или да престанеш да казваш на децата да четат книги за сатанизъм :D или да се покрижа админите да ти предложат дълго луксозно пътуване далеч от форума. :) Какво ще кажеш за мойта идея :-) ?

enemy of everything
01-25-2007, 12:30
аз не казвам на всички да 4етат книги или да се интересуват от сатанизма!но виждам че има някои които претендират с това че знаят много а всащност нищо не разбират!!!ако заради това искате да ме изритате от форума давайте :?

scion_of_Storm
01-25-2007, 18:53
Е това са вече секти, но по своята същност сатанизма няма нищо общо с култ към мрака и жертвоприношения или пък обожествяване на сатаната.
Абсолютно си е така, това, че някакви заблудени пичове се смятат за трю и грим и правят напълно излишни простотии, нямащи нищо общо със сатанизма като цяло е друг въпрос.