PDA

View Full Version : Не мога да я разбера! Помогнете ми!



She Loves You Yeah, Yeah,
01-22-2007, 08:31
Имам една приятелка, която напоследък много взе да преувеличава с безпаричието си, което е доста странно, защото точно преди 6 месеца си взе компютър за 1300 лв, а преди има няма един месец си взе телефон за 300 лв. И сега не съм я виждала от близо 2 седмици, защото нямала пари за едно кафе. Казах й, че не е нужно да ходим да пием кафета. Можем просто да се разхождаме (а за черпането вече ми писна, защото доста често взех да я черпя с кафета). Или да дойде в нас, като толкоз няма пари. Бахму... Ама много ме е яд, защото си личи, че имат пари. Човек който няма пари не може да пръсне 2000 лв, ей така за глупости, ами ще ги задели за себе си. За дрехи, за храна....
Омръзна ми все да ми се оплаква и ми писна все да я черпя и да й влизам в положението.

_candy_girl_
01-22-2007, 09:04
колкото повече позволяваш на някои тои толкова по нахален става имам пердвид че тя е видяла че няма нужда да харчи неините пари за кафе а има кои да я черпи няма смисал да се движиш с нея незнам какво е твоето положение,но може би те използва заради парите незнам ама по добре недеи да движиш с нея

Me4oOoOo
01-22-2007, 09:10
Ем 6том ти е приятелка и държи6 на нея (ако е така) 6то не я черпи6 едно кафе е толкова ли ти се свидят там от 30 до 50 стотинки да и даде6 за едно кафе?Аве вие сте ебаси и хората ве.Е то и аз примерно като нямам пари не излизам моите приятели ми предлагат да ме черпят и т.н ама по-някога да не кажа винаги отказвам.Но след това като имам повече пари изоб6то не му мисля и те да имат пари аз пак си ги черпя връ6там им жеста които са ми направили.И не говоря за некви 30-50 СТ. а за много повече.Просто тя може сега техните да не и дават пари понеже ти вика6 че е пръснала 2000 лв за глупости и за това да няма пари.А и ти недей да ти се свидят 30 ст за едно кафе да си почерпи6 приятелката и наистина се поставяй на нейното положение и я изслу6вай ни6то че повтаря постоянно едно и съ6то не6то.

Ralityyyyy
01-22-2007, 09:15
Amii...az primerno mn mrazq da me cherpqt ma tq shtom obicha...naistina sluchva se da nqmash pari ... ae de da znam...spored mene prosto ne i se izliza s tebe a moje pyk naistina da nqma pari i da i e neudobno sluchva se...govori s neq nedei da pitash horata po forumite shtoto te ne mogat da znaqt kak misli i zashto taka pravi priqtelkata ti :)

SINDEL
01-22-2007, 11:53
Ауу! Как ги мразя тея хора!!!!
Това зву4и то4но като слу4ая с моя една приятелка, която аз запо4нах да 4ерпя с това-онова и тя бавно и славно по4на да раз4ита на мен за вси4ко! Нямала пари за ядене, не можела да си позволи да излезе на кафе, а същевременно си купи нов телефон и не знам си кви си маркови дрешки. Теглих й една и си я разкарах от главата! Айде сега, разбирам да по4ерпиш някой от време на време, ама не си длъжна да ги издържаш!

01-23-2007, 07:18
Ауу! Как ги мразя тея хора!!!!
Това зву4и то4но като слу4ая с моя една приятелка, която аз запо4нах да 4ерпя с това-онова и тя бавно и славно по4на да раз4ита на мен за вси4ко! Нямала пари за ядене, не можела да си позволи да излезе на кафе, а същевременно си купи нов телефон и не знам си кви си маркови дрешки. Теглих й една и си я разкарах от главата! Айде сега, разбирам да по4ерпиш някой от време на време, ама не си длъжна да ги издържаш!


Напълно съм съгласен с теб. Не можеш да разправяш наляво и надясно, как нямаш пари а после изведнъж да си купуваш разни скъпи работи. Явно приятелката ти, за това се е опаричила така, защото ти постоянно я черпиш и я съжаляваш. SIDEL е права. Едно е да почерпиш някого веднъж-два пъти, друго е вече да ги издържаш сякаш си им родител. :-D

Mimka_sweet
01-23-2007, 07:38
БАСИ и аз имам една такава "приятелка" където вече сигурно 100 леа има да ми връща :evil:

krisi_l@loka
02-09-2007, 15:52
колкото повече позволяваш на някои тои толкова по нахален става имам пердвид че тя е видяла че няма нужда да харчи неините пари за кафе а има кои да я черпи няма смисал да се движиш с нея незнам какво е твоето положение,но може би те използва заради парите незнам ама по добре недеи да движиш с нея

02-09-2007, 17:54
Много добре ми е позната тази тема! Имам приятелка, която постоянно се оплаква, че няма пари и там подобни. От година и нещо постоянно я черпя с кафе, плащам и билетите в рейсовете и там подобни. Но напоследък вече ми писна!!! Знам кога един човек ме използва и прекалява с добрите чувства и кога не! А тя прекали! Когато и се обаждам по телегона, се набутвам страшно много, а тя на всеки час ми праща стрелички. Напоследък спрях да и обръщам внимание. Но това, което преля чашата е това че пуши по кутия на ден, а разполага с 25 лв. на седмица. Все не и стигат,! Купих и хапчета за да ги спре и за да има пари, а тя ги пи два - три дни и каза , че я мързяло, неможела, а даже не опита! :x И какво направих....? В момента аз съм и приятелка, но ясно и точно и казах да спре с оплакванията, защото хич не я съжалявам.Тя ми се сърди седмица, но след като няма други приятели, а аз много бързо ми се извини и сега отново започнахме приятелство, което е много по искрено и вярно! :D

koalka
02-09-2007, 19:08
Ами говори с нея и я питай, при положение, че няма пари, как си е взела тези неща?Не е нормално да нямаш пари за едно кафе, а да имаш за всички тея неща.Прави се на бедна, за да я черпиш.

Fucking_Bitch
02-09-2007, 19:31
Уфф,много е гадно тъка да се злоупотребява с човешкото доверие и търпение!Защо не и кажеш!Просто това което написа тук леко го перефразирай и би трябвало да се осъзнае,а ако ти се разсърди значи изобщо не си е струало! :x :x :x :evil:

02-09-2007, 20:19
Ми следващия път и кажи,че и ти нямаш пари

vignete
02-09-2007, 21:34
Ами като си толкова тъпа да й плащаш сметкитеее...наистина понякога се налага да вземеш пари назаем, ама от човек, на който бих се доверила(че не би писал в подобен форум)....от друга страна не е ли лицемерно от твоя страна да се изкарваш добра приятелка, като й помагаш и в същото време да я нареждаш в този форум :shock: ?не е необходимо да й ги плащаш... [-X](*,) :-k :smt006 :smt017 \:D/ O:)