PDA

View Full Version : Лош родител ли съм?



лош родител
01-22-2007, 11:08
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?

SwEeT_pAiN_F
01-22-2007, 11:40
Чакайте сега,
това което сте позволили да прави детето ви не ви прави добър или лош родител. Да си призная, винаги съм не доволна ако ще и целият ми свят да е пред краката ми. Може би това че му разрешавате или може би го утървавате от домашните задължения е от една страна е "СуПеР!!!" но от друга.... той или тя няма да свикнат да се грижат и да поемат отговорност за друг... вие сте създала семейство и сте поели отговорността да направите от едно малко и беззещитно същество един умен и интелигентен човек.
Така че вие трябва по-добре да знаете това нещо от мен.
Според мен вие не сте добър родител. Лично мое мнение.

01-22-2007, 13:03
Zna4i v tazi vazrast nie teenovete vse sme nedovolni ot ne6to-kakvo dase pravi.saglasna sam s prednoto mnenie 4e tova ne Vi pravi dobar ili lo6 roditel-pravi vi razkreposten i razbira6t roditel.no za da ste dobar roditel vajni sa sa6to i metodite na vazpitanie koito prilagate kakto i sweminata sreda izob6to.Hubavo e 4e ste priel fakta 4e v u4ili6te nikoi ne e savar6en-nqkoi teenove ne se radvat na takova razbirane ot strana na roditelite.

01-22-2007, 21:23
За мен всичко опира до възпитание.Надявам се да съм добра майка,но в никакъв случай да не толерирам подобно поведение.

teenkopele
01-23-2007, 06:27
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?

Всичко това е съвсем нормално, споко. :wink:

IdiOtKa
01-23-2007, 18:37
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?
да определено всичко това е напълно нормално за сегашните тинейджъри .. аз лично правя същите помии че и по лошо ..но поне си имам граници и си знам кога е време за даскало и кога за кафе ... лично аз вече не ходя на каде щото ми е тъпо а се прибирам в нас да спя ... но това си е нормално хуаво пак че не ходи друсан/а на даскало или нещо такова ... щото и тоя вариант се среща ...постоянно !

Mimka_sweet
01-23-2007, 19:19
У вас поне се сещате да пускате прахосмукачка :smt005

KPuBA_4yTyPA
01-24-2007, 01:21
Идяяялен родител си,след 10 години вместо на работа пак ще е в кафенето като някой безделник.В опитите да му се харесаш на лапето си го изпуснал тотално,да ти кажа,ако не си се усетил още.Като иска-не давай,ти пред едно лапе ли ще клякаш,на едно лапе ли ще спестяваш работата в къщи,едно лапе ли не можеш да строиш в 2 редици да ходи редовно на училище и да не си пилее времето ставайки от ученик обикновен безделник?Голям проблем са родителите,твърде либералните родители,точно затова си родител,за да вземаш "непопулярни решения" и малкия колкото и да недоволства ще му ги налагаш и точка.И още нещо пич,не,не гледаш генийче,гледаш мързеливец,ако залегне над книгите ще мислиш,че имаш генийче,това в училище са някакви пълни простотии и е нужно точно 1 час на ден да си с оценка 5 и нагоре по всичко.Щом и за 1 час не можеш да го строиш смятай сам как си го изпуснал на тъча.Не си лош родител,по-скоро си страхливец и не искаш да вземеш нещата в свои ръце както трябва да бъде.Много ясно,че лапетиите тука ще те аплодират "да бе,нормално е,споко"....нормално е бе,какво лошо има вместо на училище да ходиш в кафене като някой безделник?В кафенетата ходят точно такива - безделници,които нямат занимание,нямат работа,нямат уроци и дай да правим нещо бе,да пием кафе като дядки и да чакаме пенсията(джобните).Тийн времето му ще свърши и после какво?

NiKOLAN
01-24-2007, 03:09
мамо ти ли си сериозен съм, тва много прилича на мен, особено за прахосмукачката и парцала

sexa_na_kompleksa
01-24-2007, 10:55
Аз не смятам,че сте лош родител.Просто трябва да накарате синът/дъщеря ви да учи малко по-вечко :wink:

CrIsTiaNo_
01-25-2007, 12:39
ot gledna to4ka na detoto sigorni su dobyr raditel ama ot gledna to4ka na drug roditel mn mn ........ ne si

punisher
01-25-2007, 12:45
едвали сте лош родител...
просто ние децата сме големи говна понякога ... :smt102

Angel_of_fate
01-25-2007, 19:15
Ти си лош родител !!!!!!! Не помагаш на детето си ! Сега може да му е кеф ,че сте го изпуснали така . Как може да се радвате ,че е преминало класа без поправителни ?!?!?! Олееееее след време детето ти ще мете по улиците или ще чисти тоолетни , щото сте му дали да прави каквото иска !
Учението е важно . Вкарайте проклетото дете в пътя , докато не е късно !
Освен ако сте родител който обича да гледа детето си как страда !

evil_lady_in_black
01-26-2007, 07:48
Ами земи го вкарай в правия път,и аз преди бях така не ходех на даскало а ходех само по кафетата не ходех на уроци и с парите ми от урока които си бяха доста ходех по купони :roll: за което аз лично съжалявам и то много но когато наще поговориха с мен на дълго и на широко аз спрях да правя така :wink: смисъл поговори с детето си и ако е умно и добро дете ще те разбере ако ли не няма смисъл да си хабиш нервита за него :wink:

meri88
01-26-2007, 09:09
У вас поне се сещате да пускате прахосмукачка :smt005


tva be6e brutalno :lol: :-D

v nas q puskam 2 pati sedmi4no.....brat mi tolkova mnogo go marzi.........


spoko normalno e tova koeto stava

IdiOtKa
01-26-2007, 18:49
Идяяялен родител си,след 10 години вместо на работа пак ще е в кафенето като някой безделник.В опитите да му се харесаш на лапето си го изпуснал тотално,да ти кажа,ако не си се усетил още.Като иска-не давай,ти пред едно лапе ли ще клякаш,на едно лапе ли ще спестяваш работата в къщи,едно лапе ли не можеш да строиш в 2 редици да ходи редовно на училище и да не си пилее времето ставайки от ученик обикновен безделник?Голям проблем са родителите,твърде либералните родители,точно затова си родител,за да вземаш "непопулярни решения" и малкия колкото и да недоволства ще му ги налагаш и точка.И още нещо пич,не,не гледаш генийче,гледаш мързеливец,ако залегне над книгите ще мислиш,че имаш генийче,това в училище са някакви пълни простотии и е нужно точно 1 час на ден да си с оценка 5 и нагоре по всичко.Щом и за 1 час не можеш да го строиш смятай сам как си го изпуснал на тъча.Не си лош родител,по-скоро си страхливец и не искаш да вземеш нещата в свои ръце както трябва да бъде.Много ясно,че лапетиите тука ще те аплодират "да бе,нормално е,споко"....нормално е бе,какво лошо има вместо на училище да ходиш в кафене като някой безделник?В кафенетата ходят точно такива - безделници,които нямат занимание,нямат работа,нямат уроци и дай да правим нещо бе,да пием кафе като дядки и да чакаме пенсията(джобните).Тийн времето му ще свърши и после какво?
хмм съгласна съм ...
нотмално е спрямо всички устанали лапета(като мен ) иначе това е доста грешен подход от страна на родителя !

IlLuSi0nS`
01-26-2007, 21:31
попитай детето си дали е щастливо и ще си отговориш на въпроса..
попитай го и след 10 години и тогава ще разбереш най-добре..

In4iTu_
01-27-2007, 11:58
Всичко това е нормално. Може би просто малко повече контрол.

viki_i_miro
01-27-2007, 12:14
nz na kolko e godini no ako e nad 12 malko ste ispysnali ne6tata za pomaganeto v ka6ti az pomagam na maika mi ot 6 godi6na e ne vav vsi4ko naprimer mi dave6e prahysmyka4kata za6toto togava mi be6e veselo obiasniava6e mi 4e triabva dai pomagam no ne mi dava6e koi zne kvo da pravia i kogato se razsardia tia mi kazva pokoino tova 6te te 4aka cial jivot ima vreme 6te ti omrazne sega si igrai dokato si dete! a dokolkoto kaprizite i az sam kaprizna daje mn no kakvoto i da napraviat za menpak niama da sam dovolna spored men tova e napalno normalno!a vie kakvoto i da napravite ste si dobar roditel za6totro vav vsi4ki sly4ai mislite dobroto na va6eto dete

sledko_f>93
01-27-2007, 15:04
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?
Изобщо не си лош родител! НАпротив! Просто ние сме деца, и каквото и да имаме винаги искаме пове4е и пове4е!

SBG
01-27-2007, 22:35
toi e mlad i trebva da se vijda s momi4eta i da se zabavlqva no da ne hodi na u4ilishte tova ne go priemam.

01-30-2007, 14:56
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?
Аз съм родител, но за човека, написал горния постинг се съмнявам. Защо ли? ОДавна се пише оТдавна, пред "че" се поставя задължително запетайка. И освен неграмотността все си мисля, че повечето родители не се учудват, че се отхвърлят авторитети, за да се утвърди аз-а, в този така важен период.
И младежките изказвания са показателни, особено в тази им част, където наричат "лош родител" лош. Хммм, я кажете как си представяте "добрия родител"!!

LO6IQ
01-30-2007, 16:03
едвали сте лош родител...
просто ние децата сме големи говна понякога ... :smt102
А пък аз съм готин. (това е лаф) :-D

просто родител
02-01-2007, 15:40
Не знам защо си мислите,че когато от бързане или просто защото в момента си бил изнервен от поредната разправия с детето си,човек прави неволни правописни грешки това го прави лош родител.Аз мисля ,че проблема идва от училищата.В днешно време е нормално детето ти да не ходи на у-ще с месеци и пак учителите да намерят начин да премине срока,годината и т.н.Това се случва във всяко едно у-ще.Нормално е да кажеш преди часа,че не си учил и учителя услужливо не те изпитва.В същото време е нормално да си положил усилия и да научиш,например за 5, но да ти напишат 3 или 4 защото си имал по-слаби оценки преди това или си малко по-буен.Мога да дам още примери,но мисля,че тези стигат.Кажете ми как да накараш един тинейджър да е примерен,да те слуша и т.н.,когато неговите съученици не ги карат да помагат в къщи ,
а в училище могт да се оправят и без да полагат много усилия.

KillerQueen
02-01-2007, 19:46
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?

не се тревожете!Нормално е за нашата възраз .Обикновенно,когато имаме проблем си го изкарваме на Родителите и учителите.Давайте му се пак свобода,но не на макс че може да има и нежелан резултат .От това което чета не смятам че сте лош родител. ;)

ProstoAz
02-02-2007, 13:08
Съгласна съм с KPuBA_4yTyPA!

Аз мисля, че за всяко нещо трябва да се търси "златната среда", докато повечето родители залитат в едната или другата крайност - свръхконтрола или всякаква липса на такъв.

И в случая нехайното Ви отношение, спрямо Вашия тийнейджър, е груба грешка! Аз не мога да окачествявам никой като "лош човек", "добър човек", "лош родител" или "добър родител", но пък е редно да се замислите по въпроса. Има книги за родители - прочетете поне една от тях.

Как да го накарате да учи малко повече и да помага вкъщи ли? Детето се "моделира" най-добре докато е малко, изпуснете ли му юздите тогава (което вече е станало) доста ще Ви е трудно занапред. Забраните, наказанията и поощренията в ранна възраст, колкото и изтъркани да звучат вече, печелят в малка или голяма степен авторитета на родителя. В никакъв случай обаче не казвам, че трябва и сега да действате по този начин. При тийнеъджърите словестните и материалните поощрения вече имат по-голяма тежест, докато забраните и наказанията постигат обрания на желания ефект.
Седнете и си поговорете - изяснете му, че бъдещето му в голяма степен зависи от образованието, което ще вземе, а за добро образование е нужно системно учене и сравнително редовно посещение на учебните занятия. Кажете му, че преди и след училище ще има достатъчно време за кафета и забавления, но всичко това трябва да се съчетава успешно и с ученето вкъщи и в училище. Обещайте му нов ДжиЕсЕм, ако завърши годината с общ успех над 5 (примерно). Общо взето опитайте с добро да го промените.

И все пак Вие познавате детето си най-добре и знаете най-добре по какъв начин можете да постигнете желаното.

Успех! :wink:

ПП. Аз мисля, че родителите (родителския контрол) са виновни за (не)успехите на децата си, за поведението им и т.н. Възпитанието тук играе важна роля. И в стремежа си да не бъдете "лош родител" сте се правърнали в безотговорен такъв, което е много по-лошо... :roll:

случайн преминаваща майка
02-02-2007, 21:50
Аз съм родител, но за човека, написал горния постинг се съмнявам. Защо ли? ОДавна се пише оТдавна, пред "че" се поставя задължително запетайка. И освен неграмотността все си мисля, че повечето родители не се учудват, че се отхвърлят авторитети, за да се утвърди аз-а, в този така важен период.
И младежките изказвания са показателни, особено в тази им част, където наричат "лош родител" лош. Хммм, я кажете как си представяте "добрия родител"!!
Казвате ли нещо всъщност?
От тук се долавят идеи за грамотност, авторитет, изказвания, идея за нова тема във форума.......
Е ли е възможно да поясните? /простете за остарялия словоред/

LaFee
02-07-2007, 19:58
в къщи
пише се вкъщи!

loshroditel
02-08-2007, 17:35
в къщи
пише се вкъщи!
Брей че дребнав народ!Аз споделям за сериозни проблеми ,те ми се заяждат за грешките!Извинете за които.Надявам се вашите родители да са по-безгрешни и в правописа и във възпитанието!
Благодаря ви за мненията ,които споделихте.Може би ,бях малко краен в представянето си и доста от вас решиха ,че съм лош родител.

FikyScHetOo
02-08-2007, 18:40
Такам...Няма някой,който да е идеален и да може да каже кой е лош и кой не. Не мисля,че си лош родител, може би заради това,че виждаш когато детето ти е недоволно. Ти имаш някакъв поглед. Вярно,че ако е малко по-сериозен погледа - ще е по-добре. Пък и тези крайности: Лош-добър, хубав-грозен...има и средни положения.
Мога да кажа за мен какъв родител е добър: Такъв, който е до детето си (да вижда от какво има нужда, да му покаже кой е правият път , да му дава съвети и да е в страната на подкрепа),родител, който отавя детето си да избира какво да прави и си само да отговаря на действията (ако иска д аходи на купон примерно и се напие - на следващата сутрин вместо да му се вика да му се каже,че този махморлук /примерно/ няма да го има ако не пие толкова...или ако счупи/повреди обществена собственост само да заплати за нея). Друг фактор е мотивацията. Добрият родител трябва да поощрява действията направени със желание и да вижда кога наистина са такива. Примерно ако аз реша да направя нещо да изненадам майка ми и ако тя не не му обърне внимание - губя мотивация... Или ако направя нещо и никой не го пощри :)

Един съвет - продължавай да ВИЖДАШ детето си. Наблягам на тази дума, защото трябва първо да можеш да видиш какво прави, а после да го съдиш. Второто нещо е мотивацията - покажи му,че ще се чуства по-добре и,че може да получи повече ако прави нещо добро. (примерно ако си вдигне успеха над 5.50 /останах с впечатлението,че е по-нисък/ да отиде на екскурзия, да направи купон...или нещо такова, което не става всеки ден)

LSD^Lady
02-08-2007, 21:18
едвали сте лош родител...
просто ние децата сме големи говна понякога ... :smt102

Подкрепям !

ABSOLUTme
02-08-2007, 21:32
мамо ти ли си сериозен съм, тва много прилича на мен, особено за прахосмукачката и парцала

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

guzna suvest,a

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

ge0rg1ev-
02-09-2007, 09:34
Напротив, напротив, напротив. Вие сте изключително ЛОШ родител. Това, че въобще сте се примирил, че вашето дете не е генийче е исключително глупаво според мен. Не може един родител да каже неща от този сорт. Вие сте ЗАИНТЕРЕСУВАН човек, който иска да се опита, така да кажем, да 'оправи' своето дете, но изключително НЕХАЕН отностно негоеото възпитание. Това как се държи един тийн днес е последствие от това как са го възпитали неговите родители в детска възраст. Вие сте, така да кажем, изпуснали своето дете отдавна и сега, и да се опитвате и да не се опитвате, няма да можете да го превъзпитате. Е, все пак е по-добре ако се опитате. Аз съм на 17 години (някои ще кажат "лапе"), обаче съм абсолютно сигурен, че здравомислещите хора (които тук не са мн) биха се присъединили към моя пост. Това, че има някои хорица тук, които казжат - "О, да, това е нопрмално" е супер ама супер погрешно. Това може да го каже само някое тиийнче, което все още не е проумяло, че живота е гаден и рядко става това, което искаш.
ТРЯБВА не само да се интересувате как бихте могли да промените вашия тиий, но и да го направите на практика, НО трябва да се намери ЗЛАТНАТА СРЕДА, защото не може да ограничава един ЧОВЕК за всичко, или пък, както е във вапия случай, да се остави на призвола на съдбата. Отностно въпроса ви дали сте лош родител, ДА ВИЕ СТЕ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЛОШ РОДИТЕЛ.

ПС - След моя пост няма как да не се намерят хорица, които да кажат, че греша, но НЕ ми дреме, аз говоря от опит. Аз живея при моя баща (да, моите родители са разведени и ,да, малко е странно, че не живея при майка ми, но това е съвсем друга тема и не смятам да я засегавам точно тук и точно по това време), който мисля, че е подокоснал отчасти, така наречената 'златна среда', мисля, че до някаква степен ме е научил да съм отговорен и да не се предавам пред малките спънки, както и пред големите. Аз също не съм гений, обаче се старя поне за края на срока да нямам под 5, е по химия имам 4 :)(с не повече от 1 час учене на ден, даже понякога и толкова няма), защото съм проумял, че тези, така изнервящи тийновете изпитвания, всъщност накрая водят до някакви оценки, които пък от своя страна после определят до голяма степен къде ще да се влезне да се учи визше, което пък визше ще ни помогне да си намерим работа, от която пък работа да можем да изкарваме парички, с които пък от своя страна да можем да си копуваме за папкане, пийване и всички дреболий и не дотолкова дреболий, съпътстващи ни в живота. Така, че ако още има хора, които си мислят, че парите падат от небето, НЕ е така, парите се изкарват трудно.

02-09-2007, 11:49
Едва ли сте лош родител, но много сте изпуснали нещата с детето ви! Трябвало е да го научите да отговорност още от малко защото стане ли на 14-15 каквото е такова ще си остане! Казвам го от личен опит. Нашите като не са ме напъвали като малък да върша нещо и сега нищо не могат да ме накарат. Крещят си ама на кой му пука.. знам че не е правилно но е така! Затова ако детето ви още случайно е в тази граници захващайте се бързо! Но от друга страна не може само да му забранявате. Просто ще ви намрази! Нищо друго няма да постигнете. Трябва и да му давате и да му забранявате. И от двете по малко :) Успех!

IlLuSi0nS`
02-09-2007, 12:48
ааа тая тема ме накара да се замисля.. абе толкоз ли пък мн родители влизат в тоя форум хахха
ей мамо, да не влизаш и ти тайно тука хахах
мн ме съмнява някой родител да посещава тоя форум ама айде ах

loshroditel
02-09-2007, 13:16
Аа,тук съм мамино ,не мисли че не се интересувам какво правиш!

младежа_18
02-09-2007, 13:41
Станах на 18 години вече,много мразех родителите си доскоро.Те от мен винаги са искали да съм отличник и да не се забърквам в глупости.Възпитавали са ме добре,имало е обаче много тежки семейни скандали.Грубите отношения първо те отвращават и измъчват,после почваш да ги приемаш за нормални,накрая ставаш безчувствен и не ти пука.Доскоро бях убеден ,че моите родители са лоши,те се притесняват за мен и моето бъдеще,лишавали са ме ненужно от много неща и са ме карали да прибягвам до глупави постъпки заради омразата си към тях.По дискотеки и барове късно вечер,доскоро не си и мечтаех да отида,наште бяха против,малък съм бил,да не се забърквам в глупости не било редно.Вече почнах да ги разбирам,те са израснали в друга епоха,друго време с други норми на поведение.Обаче от цялата тая преграда между нас,се появи огромна дупка в сърцето ми.Не вярвам на никой,лесно се паля,агресивен съм и парите и независимостта са голям фактор в живота ми.
Моите родители може би ме обичат,трудно ми е да кажа,че съм сигурен,но с тях не сме приятели.Не се разбираме,дори и да опитам не става.
Исках да вляза в армията или полицията,понеже съм здраво момче и ми харесва тоя тип работа,оказа се ,че съм бил далтонист и не става.Загубих стимул,шокирах се,престанах да уча,да ми пука за крайния успех.Баща ми снощи ме пита:"Какво мислиш да правиш?За в бъдеще накъде?Няма ли да реализираш капацитета си,да станеш честен човек с добра професия?"
Аз му казах:"Не.За какво ми е?В днешно време умните хора не се ценят и умират бедни и нещастни.Не ми пука вече какво ще правя,само пари да имам.Ще си купя джип като направа пари!"
Баща ми каза:"Джип и после кво?
Аз:"После вила на морето и всички шибани удобства които заслужавам,за кво ми е да съм умен иначе?"
Баща ми:"И после какво?Куршум или затвора"?
Аз:"После в Испания,тате.Ще се покрия там и няма да ми пука за никой и нищо,щото не си искам стария живот.Трябват ми само пари и здраве.Вече нямам нищо-приятели,гадже,спокойствие ,щастие и май никога не съм ги имал.
То стана малко като приказва целия ми коментар,но ако искате смислено мнение,това е!Видял съм много неща в живота,нищо ,че съм толкова млад.Като съвет мога да дам:"Не бъдете твърде амбициозни към децата си,бъдете приятели с тях,разбирайте ги,по възможност им спестете грозните сцени от живота,подкрепяйте ги и им помагайте.Това прави добрия родител,а лошия каквото си поиска или нищо...Не бива обаче и да ги изпускате прекалено,говорете с тях-мои приятели станаха наркомани ей така само от глезене,други от строяване.Фина материя е възпитанието!

Kraken
02-09-2007, 16:26
Съгласна съм с KPuBA_4yTyPA!

Аз мисля, че за всяко нещо трябва да се търси "златната среда", докато повечето родители залитат в едната или другата крайност - свръхконтрола или всякаква липса на такъв.

И в случая нехайното Ви отношение, спрямо Вашия тийнейджър, е груба грешка! Аз не мога да окачествявам никой като "лош човек", "добър човек", "лош родител" или "добър родител", но пък е редно да се замислите по въпроса. Има книги за родители - прочетете поне една от тях.

Как да го накарате да учи малко повече и да помага вкъщи ли? Детето се "моделира" най-добре докато е малко, изпуснете ли му юздите тогава (което вече е станало) доста ще Ви е трудно занапред. Забраните, наказанията и поощренията в ранна възраст, колкото и изтъркани да звучат вече, печелят в малка или голяма степен авторитета на родителя. В никакъв случай обаче не казвам, че трябва и сега да действате по този начин. При тийнеъджърите словестните и материалните поощрения вече имат по-голяма тежест, докато забраните и наказанията постигат обрания на желания ефект.
Седнете и си поговорете - изяснете му, че бъдещето му в голяма степен зависи от образованието, което ще вземе, а за добро образование е нужно системно учене и сравнително редовно посещение на учебните занятия. Кажете му, че преди и след училище ще има достатъчно време за кафета и забавления, но всичко това трябва да се съчетава успешно и с ученето вкъщи и в училище. Обещайте му нов ДжиЕсЕм, ако завърши годината с общ успех над 5 (примерно). Общо взето опитайте с добро да го промените.

И все пак Вие познавате детето си най-добре и знаете най-добре по какъв начин можете да постигнете желаното.

Успех! :wink:

ПП. Аз мисля, че родителите (родителския контрол) са виновни за (не)успехите на децата си, за поведението им и т.н. Възпитанието тук играе важна роля. И в стремежа си да не бъдете "лош родител" сте се правърнали в безотговорен такъв, което е много по-лошо... :roll:

Амии аз не съм съгласен с това че родителите определят характера на детето си при мен и много хора въобще не е така родителите ми не се справиха с отглеждането ми щях да съм някъв мноу пропаднал /поне нямах 2ки/ но дойде един приятел с който не се бях веждал няколко години и видях колко по-на оферта е да си като него а нне някъв деградирал отваренгяз

ProstoAz
02-09-2007, 18:09
Kraken, разбирам, че не си съгласен, но не разбрах защо?
За друго незнам, но правописа и пунктуацията ти куцат от всякъде. Опитай се да го напишеш по-правилно, така че да те разбират хората. :wink:

Cheesy
02-10-2007, 11:48
ot gledna to4ka na detoto sigorni su dobyr raditel ama ot gledna to4ka na drug roditel mn mn ........ ne si
Hmm..da no spored mene si lo6 rodittel..da ostai6 deteto ti da hodi po kafeta a ne na daskalo...lele mi ti do kude o4akva6 da stigne-are edin dva puti-da ama postoqnno....6te si bie6 glavata sled vreme i 6e e kusno

gerinceto
02-18-2007, 10:29
Чакайте сега,
това което сте позволили да прави детето ви не ви прави добър или лош родител. Да си призная, винаги съм не доволна ако ще и целият ми свят да е пред краката ми. Може би това че му разрешавате или може би го утървавате от домашните задължения е от една страна е "СуПеР!!!" но от друга.... той или тя няма да свикнат да се грижат и да поемат отговорност за друг... вие сте създала семейство и сте поели отговорността да направите от едно малко и беззещитно същество един умен и интелигентен човек.
Така че вие трябва по-добре да знаете това нещо от мен.
Според мен вие не сте добър родител. Лично мое мнение.

Ulety
04-15-2007, 09:03
V nikakyv sluchai spored men ne ste losh roditel.Vsichki sme taka .. kazwam taka , zashtoto sym vidqla brat mi kakyv beshe .. sega moje bi i az zapochwam da byda takawa .. nqkak si .. probwaite se da pogoworite .. ...

NightSky
04-15-2007, 09:10
Не сте лош родител, но за детето ви не е много полезно да е освободено от задълженията у дома.Те макар че на пръв поглед са досадни и мъчителни, ще му бъдат полезни след време.Освен това ученето също е много важно и не бива да се пренебрегва.Така че му стегнете малко каишката, а той след време ще ви бъде благодарен за това.

krasivata_luvica
04-15-2007, 11:01
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?
ами позволилба сте да ви се каи на главата това е :mrgreen:

krasivata_luvica
04-15-2007, 11:02
а и друго :-$ може да му дадете свобода защото всеки човек има прово на нея но не и да и давате свободия [-X [-X

PaSsioN_GiRL
04-15-2007, 20:13
Идяяялен родител си,след 10 години вместо на работа пак ще е в кафенето като някой безделник.В опитите да му се харесаш на лапето си го изпуснал тотално,да ти кажа,ако не си се усетил още.Като иска-не давай,ти пред едно лапе ли ще клякаш,на едно лапе ли ще спестяваш работата в къщи,едно лапе ли не можеш да строиш в 2 редици да ходи редовно на училище и да не си пилее времето ставайки от ученик обикновен безделник?Голям проблем са родителите,твърде либералните родители,точно затова си родител,за да вземаш "непопулярни решения" и малкия колкото и да недоволства ще му ги налагаш и точка.И още нещо пич,не,не гледаш генийче,гледаш мързеливец,ако залегне над книгите ще мислиш,че имаш генийче,това в училище са някакви пълни простотии и е нужно точно 1 час на ден да си с оценка 5 и нагоре по всичко.Щом и за 1 час не можеш да го строиш смятай сам как си го изпуснал на тъча.Не си лош родител,по-скоро си страхливец и не искаш да вземеш нещата в свои ръце както трябва да бъде.Много ясно,че лапетиите тука ще те аплодират "да бе,нормално е,споко"....нормално е бе,какво лошо има вместо на училище да ходиш в кафене като някой безделник?В кафенетата ходят точно такива - безделници,които нямат занимание,нямат работа,нямат уроци и дай да правим нещо бе,да пием кафе като дядки и да чакаме пенсията(джобните).Тийн времето му ще свърши и после какво?
Абсолютно ! така си е [-X

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-16-2007, 12:26
lele mn`neshta pozvolqvash.. ne se pravi tai ako iskash deteto ti kato porasne da se gordeesh s nego.. shto za roditel shte dava na deteto si da hodi na kafeneta vmesto da e na daskalo... pff imah takava sau4eni4ka na koqto ... maika i i bashta i dori i predlagaha da pravi striiptiz na gadjeto i.. bojee mn`mi e 4udno.. i kakto kazahte sega bqga ot 4asovete za kafe .. ii posle kakvo sledva??? ... neshto mn`po seriozno..

UnaBletoLoVeU
04-17-2007, 12:56
Идяяялен родител си,след 10 години вместо на работа пак ще е в кафенето като някой безделник.В опитите да му се харесаш на лапето си го изпуснал тотално,да ти кажа,ако не си се усетил още.Като иска-не давай,ти пред едно лапе ли ще клякаш,на едно лапе ли ще спестяваш работата в къщи,едно лапе ли не можеш да строиш в 2 редици да ходи редовно на училище и да не си пилее времето ставайки от ученик обикновен безделник?Голям проблем са родителите,твърде либералните родители,точно затова си родител,за да вземаш "непопулярни решения" и малкия колкото и да недоволства ще му ги налагаш и точка.И още нещо пич,не,не гледаш генийче,гледаш мързеливец,ако залегне над книгите ще мислиш,че имаш генийче,това в училище са някакви пълни простотии и е нужно точно 1 час на ден да си с оценка 5 и нагоре по всичко.Щом и за 1 час не можеш да го строиш смятай сам как си го изпуснал на тъча.Не си лош родител,по-скоро си страхливец и не искаш да вземеш нещата в свои ръце както трябва да бъде.Много ясно,че лапетиите тука ще те аплодират "да бе,нормално е,споко"....нормално е бе,какво лошо има вместо на училище да ходиш в кафене като някой безделник?В кафенетата ходят точно такива - безделници,които нямат занимание,нямат работа,нямат уроци и дай да правим нещо бе,да пием кафе като дядки и да чакаме пенсията(джобните).Тийн времето му ще свърши и после какво?

Със това изказване съм съгласна...само не и с удебеленото. Извинявай, но ако учиш в сериозно училище няма да ти стига 1 час. За утре например имам 32 задачи по мат, 10 по информатика, есе по литература, 50 нови думи по английски като трябва да ги пиша по 5 реда голям формат и урок по история. Е сорка ама ако уча по час на ден ще съм само с 2ки.

zoben_pitbul
04-18-2007, 15:24
Хах,доста неприятна ситуация.Никой родител не е перфектен за детето си,но поне можеш да не си лош такъв :wink: И наистина след няколко години ще се питате абе какво стана,че бачкам като чистачк :roll: Абе образованието си е ок за повечето хора,така че осланяйте се на него :-D

мама
05-12-2007, 11:10
Да, лош родител си. Но, за съжаление, аз също. Закъснели сме със строяването, в стремежа си да бъдем "готини", либерални, съвременни, фреш или както искаш го наречи. Но мисля, че не всичко е изгубено и можем да опитаме по обратния път- по-малко, на час по лъжичка, много търпеливо и целенасочено същевременно, внимавайки да не ни усетят, че ги манипулираме/ в тяхна полза, естествено/. Просто трябва нещо да се направи, защото самите деца след време ще ни кажат, че сме лоши родители, заради това, че сме се правили на добри, но по други критерии. Аз лично боравя със словото, говорим, спорим, слушам и анализирам и чакам резултатите. Успех!

rakiQ
05-17-2007, 18:36
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?
лигавиш го
ако при мен недоволстваше щях да му обърша два шамара да видиме..

Disrespect
05-17-2007, 18:55
оф лигавето дребно тъпо...теглете му един хубав бой!!! това ще го оправи!!! трябва да се страхува от баща си!!! да има респект! а не да си мисли "оня дъртия ся ше даде някви кинти аз ше отида си вея пишката по кафенетата, на даскалото майната му" БОЙ!!!

VerryBerry
05-19-2007, 09:38
iztarval si lapeto-zemi go stegni,4e kat porasne...dokato si jiv 6te go izdarja6 toq marzelanko!!!!!!!!!! :smt013

assd
05-19-2007, 11:57
не!
нищо скоро след като завърши ще разбере сам че живота не е толкова лесен, и не може да бягаш от него като от училище (аз разбрах, хубаво че не ми угаждаха на всичко което исках и бях подготвен горе-долу за живота)
пп на 20 съм

nasty_f
05-19-2007, 16:26
Възпитавате го грешно и то много-спред мен!Не може да му позволявате да прави каквото си пойска.Трябва да разбере кой командва!Хубаво е,че не го лишавате от нищо,но му обръщайте малко внимание.Един родител не е добрър,когато дава пари на детето си и угажда на всичките му капризи.Един родител е добър,когато споделя с детето си,когато го зслушва,когато му дава правилни съвети как да постъпва,какво е редно и какво не.Когато го учи на някой неща,колкото и прости да са те от житието на човек.Все пак сега може то да мисли,че сте добър,но като стане колкото вас какво ще излезне от него.Няма да може да си намери свястна работа,няма да може да върши елементарни неща,и ако има деца ще ги третира като слуги.Мисля,че схванахте какво ми е мнението и какво мисля по въпроса

AFT
05-19-2007, 19:30
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?

Лош родител?Може би,но не и лош човек. :wink:

cacegka_3a_cekc
05-21-2007, 15:26
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?


ne ti ne si lo6a..prosto deteto ti ne ocenqva svoite roditeli...no da si priznq 4esno na vseki tineeger my e nepriqtno da var6i tezi ne6ta :wink: dori i na men.. tova e edin period koito si4ki minavame...dori i ti kato roditel si go minala...samo 4e dne6nata mladej (NIE) e po raspysnata :-D ne se bespokoi s vremeto 6te se opravi :D

Diamantcheto`na`Sheiha
05-27-2007, 15:48
Za vsichkoto vazpitanie na deteto vi otgovarqte vie! Qvno pravite 7 godini ste spali! Peace!

az_az_az_az
05-27-2007, 18:59
нз

az_az_az_az
05-27-2007, 19:02
нз

lady_bird
05-29-2007, 18:04
tate,tva ti li si go pisal? :shock: ako si ti,da znae6,4e znam,4e vliza6 tuka i mi 4ete6 mneniqta! ako si ti,po-dobre si kaji! :mrgreen:

yowmaan_niki
06-12-2007, 14:27
Не съм чел коментарите,защото нямам време,но след като прочетох темата..............
Мога да ти кажа,че ти си не много добър родител.За мен родителя трябва да те научи на нещо в този живот.И ако той те освобождава от домашните ти задължения.....после детето може да пати доста и особено ако е момиче и не може само да си измие чиниите и да си сготви.
А относно образованието не тряа да се задоволяваш с някви си тройки.Един от мойто даскало иска да учи медицина и всички класове от 8ми нагоре е завъшвал с 6 по биология и химия с изключение на 9ти клса,където има 5 по химия.И сега има голяма вероятност да не го приемат в университета,в който иска да учи заради 5тицата от 9 клас.Така че,ако ти не позатегнеш малко юздите няма кой да го направи.
За мен добър родител е този,който не бие децата си,позволява им почти всичко като например да излизат до колкото късно си искат и с който си поискат.За мен добрият родител трябва да е формирал у детето си стойностна ценностна система още докато е имал пълно влияние над него(първите 7 години),за да може да му има доверие за всичко след този период.
Естествено трябва да правиш и компромиси и да не забравяш какъв си бил на неговата възраст.

Presley
06-12-2007, 14:46
Ами един тийнейджър би се чувствал перфектно с такъв родител.Каэвам го ,эащото самата аэ съм в таэи въэраст.Но според мен,с риск да ви обида-не сте добър родител.Това раэбира се е мое мнение,но отново каэвам-не сте добър родител!Един родител трябва да враэумява детето си.Като не става с добро,с лошо ще стане.Може би не желаете да сте в лоши вэаимоотношения,но по-добре така,отколкото да се провали.Эащото ако свикне така,ще е доста трудно,да не кажа невъэможно да се поправи.В това съм сигурна...!Эа чистене и подреждане на къщата -това не е болка эа умиране.Но пък по отношение на иэлиэанията и училището малко трябва да го постегнете...

Uptown_soldier
06-12-2007, 14:50
Я кажете вие?
Одавна приех факта че не гледам генийче в къщи и съм доволен на премината година без поправителни.....
Одавна приех факта че ходи на кафе докато всъщност трябва да е на училище....
Одавна разбрах че къщната работа е омразна и всичко е сведено до измиване на пода и прахосмукачка веднъж седмично.....
В крайна сметка отглеждам един недоволен тинейджър ,на които и това му се струва много.....а иска всичко!Редно ли е?

Аз не искам да давам преценки, но се пише оТДавна, а не оДавна.

_donna_
06-13-2007, 09:05
абре,на тоя недоволен тийнейджър няма ли кой да му вкара два шамара.левкимията е проблем.миенето на чиниите-не.дръжте се като баща,не като комформист.родителите са,за да контролират,да помагат,да съветват.е,не прекомерно разбира се,но да си гледаш едно мързеливо търтейче вкъщи съвсем не е на добре.предполагам вече сте изпуснал периода,в който е трябвало да възпитавате и сега ще ви е доста по-трудно,но по-добре късно отколкото никога.ако си обичате детето,направете каквото е нужно ако не искате след десет годинки да стои пред някой кенеф и да взима дължимите 20 стинки като подава долнопробни салфетки.има една приказка "бий дупенце,да не биеш дупище" ..

misSsX
06-17-2007, 08:10
em to nie vinagi sme nedovolni :D kato malka maika mi obra6ta6e mnogo vnimanie a tati se pribira6e ot rabota i izliza6e s priqteli i do kato ne izbqga6 ot vry6ti nqmah nikvo vnimanie ot negova strana :) posle pyk izbqgah ve4e kato bqh 7 klas 6toto me priemaha vse o6te za 2-roklasni4ka :D tyi4e nie sme si takiva 6a6avi

iLoveChocolate
06-17-2007, 08:35
ми повечето тийнейджъри в днешно време сме такива. възрастта е такава,ние не сме виновни. Но според мен с времето ще разберем кои са важните неща в живота и ще наблегнем на тях.