PDA

View Full Version : Какво мислите за бг пънка?



Kaos_Urbano
01-22-2007, 12:27
Какво мислите за българския пънк.. и коя група ви допада най-много!?
(Ако въобще има такава)

Amayo
01-22-2007, 12:37
Мисля че с възрастта ще им мине. :-D

Mooo6nooo
01-22-2007, 12:44
Ама то пънк в България има ли изобщо? :roll:
Иначе Контрол.

enemy of everything
01-22-2007, 12:52
ами ... знаеш че по принцип не слушам пънк ама достатачно си ми пускала ТВу,Алкофилия и т.н. и биват ... :-D но аз си предпочитам бг метал банди като the revenge project!

Kaos_Urbano
01-22-2007, 13:56
Ами има толкова групи..не само CONTROL..
Има групи като CONFRONT,HOLERA,ABORT и мн дгури..
Има бг пънк може да не е кой знае кво но има...

01-22-2007, 13:58
Plastic Bo :o :o :o :o :o

AliceSw
01-22-2007, 14:05
преди 2-3 години вси4ко, което знае6е как се държи китара, беше по4нало да прави пънк банди, в пове4ето слу4аи неуспешно естествено :lol:

от това което съм слушала не мога да кажа, 4е са 4ак "добри", но има прили4ни, а и нищо не може да се сравни с джасането в не4ие мазе и крясъците на съседите :lol:

Red.Chil
01-22-2007, 14:32
Нови Цветя,Кокоша Глава,Контрол,CounterBuff,Switchstance ,Waste Of Time,да не почвам да добавям Ремонт,Побой и Момчета с кубинки,че отивам вече към Ой!

Тоест БГ пънк има и е с голям потенциал,обаче обществото е очалгено и не може да го оцени.Ама нищо,така е по-ъндърграунд.

01-22-2007, 14:33
bg kakvo?

psycho_girl
01-22-2007, 15:04
преди 2-3 години вси4ко, което знае6е как се държи китара, беше по4нало да прави пънк банди, в пове4ето слу4аи неуспешно естествено :lol:

от това което съм слушала не мога да кажа, 4е са 4ак "добри", но има прили4ни, а и нищо не може да се сравни с джасането в не4ие мазе и крясъците на съседите :lol:

v ne4ie mazee,djasanee, susedii, tva e teksta na Mazataaaaaaa na aBasement :-D
ina4e ima punku u BG ne moje da se otre4ee 8)

01-22-2007, 16:06
Бг пънк-а е крайно зле. Само като се сетя за Кокоши Лайна и производните им... Нови Цветя никога не са ми допадали, а Мартин от Момчета С Кубинки е най-лошият вокал въобще който съм чувал някога. Ремонт са прилични, Контрол бяха яки навремето, Хиподил също. ТВУ стават горе долу, С4 са доста яки, ама само те не правят цялата сцена.

Red.Chil
01-22-2007, 16:15
Добре де,да приемем,че за Кокоша глава си прав...Текстовете(повечето) са мега-тъпи.Особено тоя на "Анархия"."Сереш на гладните в Сомалия,сереш на всяка аномалия...".Абе зле е.

Ама пък за Момчета с кубинки...Кой е казал,че за да правиш пънк/Ой! трябва примерно да можеш да свириш добре и да пееш добре?! По-важен е текста.Нито Джони Ротън може да пее,нито Сид Вишъс да свири,но Секс Пистълс култови ли ще си останат завинаги!?Вярно,че на моменти е малко дразнещо(особено в една част на "От Скромен Произход" когато вокала си изкарва през червата - "...без колебаниееее"),ама пък на Момчета с кубинки никак не са им лоши текстовете..."Ние бачкаме,плащаме данъците пак! ОЙ!" :-D

И да...Хиподил забравих.То там наистина не е нужен коментар,лириките говорят сами за себе си,жалко,че се преебаха,винаги са били умопомрачителна група...А и на концертите им беше яко.

DoPye
01-22-2007, 16:21
Мисля че с възрастта ще им мине. :-D


пънку нема да умре :-D :-D :-D

AliceSw
01-22-2007, 16:31
v ne4ie mazee,djasanee, susedii, tva e teksta na Mazataaaaaaa na aBasement :-D
ina4e ima punku u BG ne moje da se otre4ee 8)

мнеееее, като го писах си спомнях за мазата на Дидо и Краси, който у4и Снежка да свири и Стоян, и Кле4о...хубави времена бяха... :-)

magesniko
01-22-2007, 16:43
аз на КГБ съм слушал само Безделник,някой ако може да даде да чуя още нещо тяхно?

иначе слушам Хиподил,Контрол,Холера,мал о Нови Цветя и още тук таме по някоя песен се вмъква.

01-22-2007, 16:51
А къде забравихте Ревю?

Boot
01-22-2007, 18:32
Мисля, че има какво да се желае още, обаче това не променя факта, че има супер яки банди.
Ъм... аз слушам.. Нови Цветя, Хиподил, Холера, Контрол горе-долу, Кокоша Глава също имат весели песнички, Ремонт (пх34р). Такива разни...

forrzi
01-24-2007, 10:05
кофтито е,че са наблъскали на една сцена всичко що е ой!пънк,хардкор,метъл,ню уейв и т.н..
правят концерти,но които (да речем)свири 1 пънк банда,една метъл и една хардкор
и всичко се обръква и омешва хубаво,коровете псуват "що тия смръдливи пънкове са се домъкнали тука",метълите гледат лошо и размятат косите,а пънкарите се блъскат един вдруг що пияни,що надрусани
получава се ебати нетърпимостта,едните искат да претрепят другите,който пък искат да млатят третите...в крайна сметка немогат да се дишат хората,ама на концертите са заедно,щото няма друг начин

българският пънк е нещо доста интересно и хубаво,с радост го слушам
и според мен има добри бг банди


и качеството не е най-важното,не само в бг пънка,ами и в пънка като цяло