PDA

View Full Version : WTFGR



Muse_of_Madness
01-22-2007, 13:48
Едно интересно въпросче- Съществува ли Бог и какво представлява той? Преди да започнете с бъзиците, моля забележете, че нямам предвид никой антропоморфически бог. И нека отговорите на темата бъдат обосновани и аргументирани.

Amayo
01-22-2007, 14:06
антропоморфически бог. :smt017

Muse_of_Madness
01-22-2007, 14:10
антропоморфически бог. :smt017
Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.

scion_of_Storm
01-22-2007, 14:11
А полиморфически дали съществува?

Amayo
01-22-2007, 14:23
антропоморфически бог. :smt017
Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.
Еми и християнския бог е антропфопаох... защото е създал човека по негов образ и подобие демек е същия кат нас.

Muse_of_Madness
01-22-2007, 14:36
А полиморфически дали съществува?
Еми това ти ще ми кажеш. Бог, в който вярвам, може да се нарече полиморфически, след като за негов образ считам всичко- ако Бог не е всичко, значи е нищо или поне не е Бог. Всичко, Вечността, Неизменното, както май го наричат даоистите, според мен Той е единството, от което са се отделили противоположностите, като добро и зло, които съществуват само във взаимодействие едно с друго, и всяко от тях се характеризира с недостатъчността на другото. Но все пак в какво вярвам няма значение, реалността е, каквато е. В тази тема трябва да споделяте убеждения и да се обосновавате.

Muse_of_Madness
01-22-2007, 14:38
антропоморфически бог. :smt017
Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.
Еми и християнския бог е антропфопаох... защото е създал човека по негов образ и подобие демек е същия кат нас.
Мхм, ама как реши, че говоря за Него...

quench
01-22-2007, 14:52
Тоест говорим за неизменнотои вечното като идея - това аристотеловата форма ли е? Или е подобна на нея,но изведена извън рамките на вселената? Защото Т.Аквински също оприличава Бог на върховната форма и на това,от което е дошла формата. Тоест,той доразвива елинистическите учения - особено Платон,а в същото време успява да отдели християнската догма от старозаветните,примитивни вярвания за антропоморфния бог Яхве.
Тоест,твоят бог е еднакъв като принцип с хирстиянския,само че,предполагам,позлваш друг принцип за единение с него?

Amayo
01-22-2007, 14:56
антропоморфически бог. :smt017
Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.
Еми и християнския бог е антропфопаох... защото е създал човека по негов образ и подобие демек е същия кат нас.
Мхм, ама как реши, че говоря за Него...
АМи аз съм христянин и считам секи друг бог за езически и невернически. Не че съм против вас другите или не зачитам мнението ви, даже бих обърнал другата буза щото вие ще се пържите в адскитя огън във вечността :-D .

quench
01-22-2007, 14:59
Батка,заприличваш ми с тея адски огньове на Магесник :wink: :twisted:

Amayo
01-22-2007, 15:03
Моето съзнание е насочено към 7 цели мои деца
а) Системно и целенасочено да разпространява сред обществото духовно знание и да учи всички хора на принципите на духовния живот, за да бъде спрян упадъкът на житейските ценности и да се постигне истинско единство и мир в света.
б) Да разпространява съзнанието за Кришна такова, каквото е описано в „Бхагавад-гита" и „Шримад-Бхагаватам".
в) Да обедини членовете на Обществото и да ги приближи до Кришна, извечното същество, за да възпита у тях и у цялото човечество идеята, че всяка душа е неотделима частица от природата на Бога (Кришна).
г) Да развива и разпространява движението на санкиртана — съвместното възпяване на святото име на Бога, както това е разкрито в ученията на Шри Чайтаня Махапрабху.
д) Да издигне за членовете си и за цялото общество свято място на трансцедентални забавления, посветено на Личността Кришна.
е) Да обедини членовете си в името на един по-прост и природосъобразен начин на живот.
ж) За постигането на гореописаните цели да издава и разпространява периодични издания, списания, книги и други печатни произведения.
:roll:

Muse_of_Madness
01-22-2007, 15:06
Чей са, откъде реши, че не съм християнка? Фен съм на неоортодоксалното богословие.

Amayo
01-22-2007, 15:08
М тва не е част от българските културни ценности.

Muse_of_Madness
01-22-2007, 15:14
Тоест говорим за неизменнотои вечното като идея - това аристотеловата форма ли е? Или е подобна на нея,но изведена извън рамките на вселената? Защото Т.Аквински също оприличава Бог на върховната форма и на това,от което е дошла формата. Тоест,той доразвива елинистическите учения - особено Платон,а в същото време успява да отдели християнската догма от старозаветните,примитивни вярвания за антропоморфния бог Яхве.
Тоест,твоят бог е еднакъв като принцип с хирстиянския,само че,предполагам,позлваш друг принцип за единение с него?
Мне. Мисля, че съм християнка, но не приемам идеята за Бог като носител изцяло на положителното, доброто. А ти?

LunaTriCk
01-22-2007, 16:19
Бог е мъртъв.

Muse_of_Madness
01-22-2007, 16:22
Бог е мъртъв.
Аргументирай. Богът, създаден от хората, е мъртъв, но Богът, създал хората, е все така жив.

magesniko
01-22-2007, 17:09
Всички богове са мъртви,съществувам само аз,аз съм Бог на себе си,вярвам в себе си и в това което мога да постигна сам.

LunaTriCk
01-22-2007, 17:31
Аргументирай. Богът, създаден от хората, е мъртъв, но Богът, създал хората, е все така жив.

Кога последно се чу/видя с него ?

01-22-2007, 18:07
LunaTriCk,ti si chalgar!

Muse_of_Madness
01-22-2007, 18:26
Всички богове са мъртви,съществувам само аз,аз съм Бог на себе си,вярвам в себе си и в това което мога да постигна сам.
И аз съм Бог(богиня) на себе си и ти не ми харесваш. Затова щ та гръмна. Това е светът без морала, втълпен на очовеченото общество чрез религията. Не виждам защо да ставаме животни отново. Ако можеш и без религия, запази обективната преценка за себе си щот такива (себеобожествяващи)индивид и са опасни за цивилизацията.


Кога последно се чу/видя с него ?
Имайки предвид, че е субстанцията на реалността, долавям еманацията му всяка секунда. Други биха казали, че е трансцедентен.

quench
01-22-2007, 18:45
Хм,не мисля,че Магесник се самообожествява,явно не си разбрала идеята му. Аз също съм бог на себе си,но не желая да ме почитат като такъв,защото култът е вреден за индивида и обществото като система от индивиди. Може би имаш предвид именно култовете към личността,познати ни от историята,пък дори и от настоящето.
Значи моралът е наложен от Бог чрез свещениците му? Искам да ми поговориш по този върпос,за да разбера какво точно имаш предвид? И какво е за теб религията,докъде се простира влиянието на бог чрез нея?
Трябва да доразвиеш идеите си,за да предложа мнение по тях,а не да упражняваме някаква специфична форма на средновековна схоластика,като оборвме аргументите на съперника един по един,а не в цялост,като система...

magesniko
01-22-2007, 18:45
Ше ми се кланяте щото иначе,итърнъл торчърс с вкисната боза. :lol:

А сега нещо сериозно,няма никви Богове има глупави хора и умни хора,които посредством така наречените богове са се опитали да управляват глупавите хора.И са успяли.Хората са станали суеверни,страхували са се от природните бедствия,понеже все още науката не се е била развила,за да им ги обясни,затова са си обяснявали тези бедствия като гняв към тях на еди кой си Бог.Някой се е появил и е решил да използва тези суеверия като начин за контрол.

LunaTriCk
01-22-2007, 18:50
Имайки предвид, че е субстанцията на реалността, долавям еманацията му всяка секунда. Други биха казали, че е трансцедентен.

Трети, че е мъртъв. :roll:

Muse_of_Madness
01-22-2007, 19:47
Ше ми се кланяте щото иначе,итърнъл торчърс с вкисната боза. :lol:

А сега нещо сериозно,няма никви Богове има глупави хора и умни хора,които посредством така наречените богове са се опитали да управляват глупавите хора.И са успяли.Хората са станали суеверни,страхували са се от природните бедствия,понеже все още науката не се е била развила,за да им ги обясни,затова са си обяснявали тези бедствия като гняв към тях на еди кой си Бог.Някой се е появил и е решил да използва тези суеверия като начин за контрол.
То че фанатизма се манипулира, манипулира се. Хубаво е, макар и скучно, да не се изпада в крайности.

Хм,не мисля,че Магесник се самообожествява,явно не си разбрала идеята му. Аз също съм бог на себе си,но не желая да ме почитат като такъв,защото култът е вреден за индивида и обществото като система от индивиди. Може би имаш предвид именно култовете към личността,познати ни от историята,пък дори и от настоящето.
Значи моралът е наложен от Бог чрез свещениците му? Искам да ми поговориш по този върпос,за да разбера какво точно имаш предвид? И какво е за теб религията,докъде се простира влиянието на бог чрез нея?
Трябва да доразвиеш идеите си,за да предложа мнение по тях,а не да упражняваме някаква специфична форма на средновековна схоластика,като оборвме аргументите на съперника един по един,а не в цялост,като система...
Да, религията е помогнала- сплотила е хората чрез убеждението, че са синове и дъщери(или произведения) на един Отец(Творец), дала им е обективна преценка за себе си и че са равни. Някой, който счита останалите за равни, по-трудно би убил, откраднал, излъгал... Пиша това със съзнанието, че няма абсолютни истини по този въпрос. Освен може би, че едно общество не може да бъде изградено върху егоизъма.

Трети, че е мъртъв.
Поисках аргументи. След като неможеш да ме убедиш в нищо, а само повтаряш ницшевите думи, не виждам основание да ти чета мненията, колкото и прости да са. Хайде, нима ще оставиш тринайсетгодишна да те обори?

LunaTriCk
01-22-2007, 19:55
Как да те оборя като не ми отговори, кога за последно се видяхте или чухте с него ? Това с долавянето на еманацията му, не е достатъчно.

Muse_of_Madness
01-22-2007, 19:59
Не, Магесник не се самообожествява, отговорих на метафората с метафора. Изказах се против това да се считаш за нещо повече от останалите, които наистина са по-....(способни, интелигентни, силни, етц) от теб, само защото ти си ти. Но и тази истина, уви, не е абсолютна.

magesniko
01-22-2007, 20:01
Кажи само къде написах,че се мисля за нещо повече от другите.

LunaTriCk
01-22-2007, 20:05
Кажи само къде написах,че се мисля за нещо повече от другите.

Е, то всеки е нещо повече от някой друг. Дали по-тъп или по-умен вече е въпроса...

01-22-2007, 20:11
Кажи само къде написах,че се мисля за нещо повече от другите.
Съжалявам, пак не съм те разбрала правилно, а и никъде не казах, че ти мислиш така. Нека да обсъдим с лични съобщения това "съществувам само аз".

Muse_of_Madness
01-22-2007, 20:14
Това горното го написах аз, ма забравих да се регна. Сори.

Amayo
01-22-2007, 20:16
Абе вие прекалено много задълбахте в темата май. За кво си давате зор? :-D

LunaTriCk
01-22-2007, 20:33
Момичето изгаря от желание да употреби новите думички, които е научила от разни книжки :-D

Amayo
01-22-2007, 20:38
Момичето изгаря от желание да употреби новите думички, които е научила от разни книжки :-D
Нема ти е зле и ти да фанеш да попрочетеш.

LunaTriCk
01-22-2007, 20:41
Ти си последния човек, на който ще слушам съветите. :-D

Amayo
01-22-2007, 20:51
Нема да е зле да почнеш.

Muse_of_Madness
01-23-2007, 07:37
Ти си последния човек, на който ще слушам съветите. :-D
Наистина е добре да почнеш да го слушаш, човека е свестен. Колкото до по-особеното написване на мненията ми в темата- исках само по-образованите и дълбокомислени тийнчета да ми разберат въпросите, за да пишат отговори, ама май няма да я бъде тая...
ПС. Ще ме заточават на село и няма да имам достъп до нет до другата седмица.

quench
01-23-2007, 08:55
Всъщност,много хора са си мислят,че морал не е съществувал преди религията. Че на света е бил Содом и Гомор. Аз това прихванах от лекцията,че религията е важна за морала... Не съм съгласен,ама хайде...

LunaTriCk
01-23-2007, 15:10
Ти си последния човек, на който ще слушам съветите. :-D
Наистина е добре да почнеш да го слушаш, човека е свестен.

Аха. Вадя тетрадката, почвай да диктуваш.
Бог е литературен герой от исторически роман. Бог е измислен герой. На морал трябва родителите ти да те научат, не религията.

NiKOLAN
01-23-2007, 15:45
бог е илюзия създадена от църквата да печели пари. както знаете църквата е половината власт от държавата, ако не и повече

Amayo
01-23-2007, 17:34
бог е илюзия създадена от църквата да печели пари. както знаете църквата е половината власт от държавата, ако не и повече
В началото не е било само за пари. В голяма древност църквата е служила като изключително ефективно средство на контрол. Как да контролираш една необразована и пръдлива маса чубани? Ше се дигнат и ше се изколят веднага. Единия кято види че другия има цълвули и ново копие веднага ше му пререже гърлотои ше си ги земе и тн. Как да ги накараш да се врекат в служба на един цар? Човек го е страх най много от смъртта. Той е единственото животно което осъзнава че краят идва неизбежно и това го побърква. Кара го да прави неща които не са полезни за бизнеса на империята. Създай му на тоя простак една светла идея, едно обещание за вечен живот и той ще ти се кланя до земята. Ако не убиваш, ако не крадеш, ако водиш мирен живот, ако спазваш закона няма да има край. Затова и повечето царе фараони и тн от древността са се отъждествявал като божествени пратеници. Волята на владетеля е волата на бога, хората са готови да умрат за него. Религията е била на места една от най голямите заблуди.

niGGa
01-23-2007, 17:37
Има бира..

the_o.c_girl
01-23-2007, 18:56
съществува

Muse_of_Madness
01-28-2007, 18:35
Как да те оборя като не ми отговори, кога за последно се видяхте или чухте с него ? Това с долавянето на еманацията му, не е достатъчно.
Сори отново, помислих въпроса за реторичен. Та...
Абе момче, как тъй използваш думи като "видяхте се, чухте се" в такива разговори- все едно да свързваш кючека с квантовата физика. Това са субективни житейски понятия- виждаш се и се чуваш с някой приятел. Въобще как тъй за толкова спорни въпроси можем да се доверяваме на "виждане и чуване", като реалността никой не я вижда такава, каквато е, а макар повечето от нас да я виждат еднакво, всеки я възприема съвсем различно (Цитирам моя любимец Лао Дзъ: "Земното знание може да ни помогне да разберем света, но това разбиране ще е свързано само с дадена представа") Сигурно имаш предвид, че, да, виждам реалността, чувам я... Бог за мен е субстанцията на реалността, какво имаш да кажеш относно това- че няма реалност ли? Или че реалността няма субстанция?

magesniko
01-28-2007, 18:52
A какъв е звукът на жълтото? :lol:

LunaTriCk
01-28-2007, 18:53
Въпроса ми е простичък с два възможни отговора. Да/Не. Имала ли си контакт, различен от духовния, с твоя Бог ? Не те питам как го възприемаш, как го усещаш.

Muse_of_Madness
01-28-2007, 18:58
A какъв е звукът на жълтото? :lol:
Незнам :lol: :lol: :lol:

Muse_of_Madness
01-28-2007, 18:59
Въпроса ми е простичък с два възможни отговора. Да/Не. Имала ли си контакт, различен от духовния, с твоя Бог ? Не те питам как го възприемаш, как го усещаш.
Да.

LunaTriCk
01-28-2007, 19:04
А докосна ли го ?

Muse_of_Madness
01-28-2007, 19:06
А докосна ли го ?
Да :lol: 8)

LunaTriCk
01-28-2007, 19:18
И колко беше изпила ? :-D

Muse_of_Madness
01-28-2007, 19:27
И колко беше изпила ? :-D
Не ми ли прочете мнението бе... Бог е реалността, субстанцията и, реалността я виждам и пипам всеки ден... колко пъти треа да ти го казвам? Може би не знаеш какво е субстанция-http://philosophy.evgenidinev.com/substantia/

Бунтар
01-28-2007, 19:38
Бог е мъртъв.

...да живее Бог! :lol:

LunaTriCk
01-28-2007, 19:49
Чакай малко, нали сме създадени по първообраз на Бог. Следователно и той трябва да има два крака и две ръце. Какви субстанции намеси ?? Ах, горкото...много се обърка. :roll:

Muse_of_Madness
01-28-2007, 19:53
Чакай малко, нали сме създадени по първообраз на Бог. Следователно и той трябва да има два крака и две ръце. Какви субстанции намеси ?? Ах, горкото...много се обърка. :roll:
Като говоря за Бог нямам предвид християнския... казах го още в началото на темата.... Ще вземе да ми писне да ти повтарям като на малко дете... Знам, че не си тъп, не се излагай....

Бунтар
01-28-2007, 19:58
А аз ще добавя и че няма да ги пусне във Валхала. :lol: :D

Важна добавка, наистина, тъй като меч в г*за наистина си е героична смърт :lol:

LunaTriCk
01-28-2007, 20:05
Аха, ясно. Разбрах за твоя Бог. Няма смисъл да ти доказвам, че не съществува. След време като натрупаш опит сама ще се убедиш. Мога да ти докажа, че няма смисъл от него. :roll:

magesniko
01-28-2007, 20:07
Бира да има и в Рая отивам. :lol: :lol: :lol:

Muse_of_Madness
01-28-2007, 21:56
Няма смисъл да ти доказвам, че не съществува.
Има, давай... И незнам дали има смисъл, ама нали това беше целта на тая тема- да установим истината. Хайде, доказвай... Не, че не вярвам, че ще успееш.

rosskata
01-28-2007, 22:33
Бог е мъртъв.

"Бог е мъртъв" - Ницше
"Ницше е мъртъв"- Бог :lol:

LunaTriCk
01-29-2007, 14:45
След време като натрупаш опит сама ще се убедиш. Мога да ти докажа, че няма смисъл от него. :roll:

Metoman
01-29-2007, 14:49
Има два Бог-а
Едния Бог ГОСПОД
И имаше един,който завинаги остана в сърцата ни,но ни напусна-АДОЛФ ХИТЛЕР

Бунтар
01-29-2007, 15:00
Има два Бог-а
Едния Бог ГОСПОД
И имаше един,който завинаги остана в сърцата ни,но ни напусна-АДОЛФ ХИТЛЕР
http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif

Red.Chil
01-29-2007, 15:01
:lol: ахахахахахаахахахах

Каааакто и да е...Между другото е правилно да кажеш,че той "ви е напуснал",защото не вярвам родителите ти да са били родени през 1945... :roll:

Ииии с какво Хитлер "остана" в сърцето ти ?

Metoman
01-29-2007, 15:04
Има два Бог-а
Едния Бог ГОСПОД
И имаше един,който завинаги остана в сърцата ни,но ни напусна-АДОЛФ ХИТЛЕР
http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif[/quote]Аматьиор :!: :!: :!: [img]http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif :roll:

Бунтар
01-29-2007, 15:49
Ииии с какво Хитлер "остана" в сърцето ти ?

За Метоман ако говорим - де да беше с некой куршум...

Metoman
01-29-2007, 15:55
С това което вие антифата н знаете.....Вие знаете само Сталин,Берия,Гулаг...Курец за такива http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif като вас!

scion_of_Storm
01-29-2007, 15:57
Е http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif човече, представяш ли си какъв е бил http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif тоя Хитлер, е така, а? http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif
[изпростява http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif /]

Metoman
01-29-2007, 15:58
Е http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif човече, представяш ли си какъв е бил http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif тоя Хитлер, е така, а? http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif
[изпростява http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif /]
Нека да говорим сериозно :!: ...Защо според теб,Хитлер е http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif ????

Muse_of_Madness
01-29-2007, 17:54
След време като натрупаш опит сама ще се убедиш. :roll:
Че реалността няма субстанция? Или-по-вероятното- че няма реалност? Вселената не е реална? Ти будист ли си бе? Или си някякъв некъдърник, на който не му е останал друг аргумент, освен че е много голям и мъдър, повече от възрастните и напреднали философи(нямам предвид себе си, разбира се, аз съм непълнолетна дървена философка... имам предвид Лао Дзъ, Аквински...)... Хайде да не се обиждаме, но какво си се разписал, като така и не можа да ми дадеш каквото исках- едно добре аргументирано, леко софистко изказване...

Red.Chil
01-29-2007, 18:20
С това което вие антифата н знаете.....Вие знаете само Сталин,Берия,Гулаг...Курец за такива http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif като вас!
Ама аз те питам с какво ще остане Хитлер в сърцето ти,не те питам нищо за анти-фа.

И между другото ти не знаеш дооста неща,като например това,че анти-фа не означава R.A.S.H. ииии по принцип няма нищо общо с комунизма.

Rudolf Hess
01-29-2007, 18:36
С това което вие антифата н знаете.....Вие знаете само Сталин,Берия,Гулаг...Курец за такива [img]
Ама аз те питам с какво ще остане Хитлер в сърцето ти,не те питам нищо за анти-фа.

И между другото ти не знаеш дооста неща,като например това,че анти-фа не означава R.A.S.H. ииии по принцип няма нищо общо с комунизма.
Знеш ли защо Хитлер е велик?Защото е обединител,защото от умираща велика сила я прави най-могъщата велика сила....Хитлер & СИЕ прави така,че Чембърлейн да си подаде оставката,Чърчил да се насере от страх,Сталин да испраща млади момчета без оръжие и да умират планини от хора,САЩ да се крие и да прави спогодби като "Заем-Наем"
Германския народ е бил в такъв тежък период,че по време на първата голяма световна криза,че един щатски долар се е търгувала срещу 5 000 000 000 гермаснки марки,премахва Версайската система,спира да се плащат реперации и войсковата спогодба за 100 000 армия,без военни деиствия си завръща престъпно отнетите : Судетска,Саарска,Рейнска,Р рска чрез топъл аншлус е присъединена Австрия,а по-късно и Чехия :!: Да ти доказвам ли още колко велик е бил този човек?

Бунтар
01-29-2007, 18:41
Браво, измъкнал е Германия от калта. За да може да я набута още по-дълбоко. И той има вина за Токио Хотел! :lol:

Sieg Heil
01-29-2007, 18:45
Браво, измъкнал е Германия от калта. За да може да я набута още по-дълбоко. И той има вина за Токио Хотел! :lol:
Да ве виж каква е Германия сега....Ако не е бил той още е щяла да изплаща репарации

Бунтар
01-29-2007, 18:47
И по-добре... Така нямаше да има стотици хиляди немски пенсионери от средната класа, пляскащи в ритъма на кънтри, и американизирани немски пубери, които да ми замърсяват ноосферата. :lol:

LunaTriCk
01-29-2007, 18:47
След време като натрупаш опит сама ще се убедиш. :roll:
Че реалността няма субстанция? Или-по-вероятното- че няма реалност? Вселената не е реална? Ти будист ли си бе? Или си някякъв некъдърник, на който не му е останал друг аргумент, освен че е много голям и мъдър, повече от възрастните и напреднали философи(нямам предвид себе си, разбира се, аз съм непълнолетна дървена философка... имам предвид Лао Дзъ, Аквински...)... Хайде да не се обиждаме, но какво си се разписал, като така и не можа да ми дадеш каквото исках- едно добре аргументирано, леко софистко изказване...

Реалист съм. Когато отида на заведение, Бог не ми плаща сметката. Бъркам в моя джоб. Когато имам изпит или контролно, Бог не го решава вместо мен. Вадя сам пищова. Когато съм болен, Бог не ме лекува. Сам ходя до аптеката. Когато съм жаден, Бог не идва да ми донесе вода. Пускам кранчето. Когато си счупих ръката, Бог не дойде да ми я оправи. Дойде Др. Митев.
Къде е Бог ?

cute_but_psycho
01-29-2007, 18:49
Браво, измъкнал е Германия от калта. За да може да я набута още по-дълбоко. И той има вина за Токио Хотел! :lol:

трагично!

Muse_of_Madness
01-29-2007, 19:02
След време като натрупаш опит сама ще се убедиш. :roll:
Че реалността няма субстанция? Или-по-вероятното- че няма реалност? Вселената не е реална? Ти будист ли си бе? Или си някякъв некъдърник, на който не му е останал друг аргумент, освен че е много голям и мъдър, повече от възрастните и напреднали философи(нямам предвид себе си, разбира се, аз съм непълнолетна дървена философка... имам предвид Лао Дзъ, Аквински...)... Хайде да не се обиждаме, но какво си се разписал, като така и не можа да ми дадеш каквото исках- едно добре аргументирано, леко софистко изказване...

Реалист съм. Когато отида на заведение, Бог не ми плаща сметката. Бъркам в моя джоб. Когато имам изпит или контролно, Бог не го решава вместо мен. Вадя сам пищова. Когато съм болен, Бог не ме лекува. Сам ходя до аптеката. Когато съм жаден, Бог не идва да ми донесе вода. Пускам кранчето. Когато си счупих ръката, Бог не дойде да ми я оправи. Дойде Др. Митев.
Къде е Бог ?
Добре, разбрах, че не вярваш в антропоморфически Бог... И аз не вярвам... Но какво имаш да кажеш по отношение на Бог като субстанцията на реалността?

Metoman
01-29-2007, 19:06
И по-добре... Така нямаше да има стотици хиляди немски пенсионери от средната класа, пляскащи в ритъма на кънтри, и американизирани немски пубери, които да ми замърсяват ноосферата. :lol:
http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif

LunaTriCk
01-29-2007, 19:20
Реалноста е това, което ти описах. Никакъв Бог няма в нея. Ще ти цитирам един човек - "Живота е прекалено сложен, за да го вземаме насериозно."

Metoman
01-29-2007, 19:23
Реалноста е това, което ти описах. Никакъв Бог няма в нея. Ще ти цитирам един човек - "Живота е прекалено сложен, за да го вземаме насериозно."http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif

Muse_of_Madness
01-29-2007, 19:51
Реалноста е това, което ти описах. Никакъв Бог няма в нея. Ще ти цитирам един човек - "Живота е прекалено сложен, за да го вземаме насериозно."
Зависи как възприемаш Бог, момчето ми- няма Бог като антропоморф или представляващ само положителното или отрицателното... Но има Дао. Това е даоисткия вариант на Бог, разглеждан като първичното единство на... всичко. Неговото съществуване неможе да бъде отречено, защото има реалност и тя има субстанция.(Писна ми да се повтарям, но ти изглежда така и не разбра какво е Дао(Бог))
ПС Пише се Животът, защото в случая е подлог.

LunaTriCk
01-29-2007, 22:13
Бог е творение на фантазията на простосмъртни хора, като мен и теб. Нищо повече. Някои го виждат като белобрад старец, ти явно го виждаш навсякаде. Разлика няма. Какво значение има в каква форма си го представям, като дефакто няма полза от него ?

rosskata
01-29-2007, 22:21
Бог е творение на фантазията на простосмъртни хора, като мен и теб. Нищо повече. Някои го виждат като белобрад старец, ти явно го виждаш навсякаде. Разлика няма. Какво значение има в каква форма си го представям, като дефакто няма полза от него ?

Тук не си прав.
Аз не съм християнка, не обичам религиите и така натаък, НО винаги съм мислила, че тези, които вярват в БОг са някакси по-спокойни ли, не знам и аз. Те виждат много неща, и си дават много обяснения, които науката не би могла да даде. Защото каквото и да си говорим , науката не е толкова всемогъща колкото си мислим. Има някои неща, които човека, който е толкова мизерен и миниатюрен на фона на Вселената, не би могъл да си обяснми... И тогава на помощ идва вярата в БОг - както и да го интерпретира всеки.

Аз не съм вярваща... Но в един по- философски смисъл, ако приемем Вселената като бог, като първоизточник на всичко, като всичко, което ни заобикаля и което съществува... Започва да ми звучи логично.
И това няма нищо общо с религията. Организираното втълпяване на дадена представа за "бог" на базата не нечии представи за него, с цел да се манипулират хората... Това е религията. Вярата на отделния човекв някаква висша сила, според неговите собствени виждания, е нещо друго , и нещо малко по-разбираемо...

OtherDimension
01-29-2007, 22:49
антропоморфически бог. :smt017
Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.ами египетските също май са човекоподобни но те пък бяха с глава на животни... :? нз

da
anubis e s glava na chakal , Hor mai s glava na sokol beshe ..

Бунтар
01-30-2007, 07:11
Бог е творение на фантазията на простосмъртни хора, като мен и теб. Нищо повече. Някои го виждат като белобрад старец, ти явно го виждаш навсякаде. Разлика няма. Какво значение има в каква форма си го представям, като дефакто няма полза от него ?

Тук не си прав.
Аз не съм християнка, не обичам религиите и така натаък, НО винаги съм мислила, че тези, които вярват в БОг са някакси по-спокойни ли, не знам и аз. Те виждат много неща, и си дават много обяснения, които науката не би могла да даде. Защото каквото и да си говорим , науката не е толкова всемогъща колкото си мислим. Има някои неща, които човека, който е толкова мизерен и миниатюрен на фона на Вселената, не би могъл да си обяснми... И тогава на помощ идва вярата в БОг - както и да го интерпретира всеки.

Аз не съм вярваща... Но в един по- философски смисъл, ако приемем Вселената като бог, като първоизточник на всичко, като всичко, което ни заобикаля и което съществува... Започва да ми звучи логично.
И това няма нищо общо с религията. Организираното втълпяване на дадена представа за "бог" на базата не нечии представи за него, с цел да се манипулират хората... Това е религията. Вярата на отделния човекв някаква висша сила, според неговите собствени виждания, е нещо друго , и нещо малко по-разбираемо...

Аз винаги съм виждал подобни "висши сили" като инструмент на слабите, които нямат нещо по-смислено, в което да вярват.

rosskata
01-30-2007, 10:18
Аз винаги съм виждал подобни "висши сили" като инструмент на слабите, които нямат нещо по-смислено, в което да вярват.

Не съм казала, че не е така. МОже и така да е, но да се отрича категорично вярата като нещо положително- не съм съгласна. Отрицателно за мен е религията като инструмент за маницпулация. Но личните вярвания на човека- било то в Бог, в Зелените човечета, във величивто на Хитлер ако щеш... Няма значение колко е сл=мислено ,а дали помага на хората...

п.с А понятието "смисленост" в строго индивидуално... "смислени" са различни неща за всеки човек...

OtherDimension
01-30-2007, 10:25
Аз винаги съм виждал подобни "висши сили" като инструмент на слабите, които нямат нещо по-смислено, в което да вярват.

Не съм казала, че не е така. МОже и така да е, но да се отрича категорично вярата като нещо положително- не съм съгласна. Отрицателно за мен е религията като инструмент за маницпулация. Но личните вярвания на човека- било то в Бог, в Зелените човечета, във величивто на Хитлер ако щеш... Няма значение колко е сл=мислено ,а дали помага на хората...

п.с А понятието "смисленост" в строго индивидуално... "смислени" са различни неща за всеки човек...

inteligentno momiche si

LunaTriCk
01-30-2007, 10:45
Бог е творение на фантазията на простосмъртни хора, като мен и теб. Нищо повече. Някои го виждат като белобрад старец, ти явно го виждаш навсякаде. Разлика няма. Какво значение има в каква форма си го представям, като дефакто няма полза от него ?

Тук не си прав.
Аз не съм християнка, не обичам религиите и така натаък, НО винаги съм мислила, че тези, които вярват в БОг са някакси по-спокойни ли, не знам и аз. Те виждат много неща, и си дават много обяснения, които науката не би могла да даде. Защото каквото и да си говорим , науката не е толкова всемогъща колкото си мислим. Има някои неща, които човека, който е толкова мизерен и миниатюрен на фона на Вселената, не би могъл да си обяснми... И тогава на помощ идва вярата в БОг - както и да го интерпретира всеки.


Не може да обясни за момента. Ще мине време и ще се намери отговора. Правилния отговор. Дотогава Бог си остава плод на нашата фантазия. Нещо, което замества временно решението. Колкото да не е без хич. :-D

Бунтар
01-30-2007, 10:58
Аз винаги съм виждал подобни "висши сили" като инструмент на слабите, които нямат нещо по-смислено, в което да вярват.

Не съм казала, че не е така. МОже и така да е, но да се отрича категорично вярата като нещо положително- не съм съгласна. Отрицателно за мен е религията като инструмент за маницпулация. Но личните вярвания на човека- било то в Бог, в Зелените човечета, във величивто на Хитлер ако щеш... Няма значение колко е сл=мислено ,а дали помага на хората...

п.с А понятието "смисленост" в строго индивидуално... "смислени" са различни неща за всеки човек...

Точно така... Но все пак идеята за бог е доста, хмм, мейнстрийм. Ето - Muse_of_Madness твърди, че няма Бог като антропоморф, но все пак го нарича Бог. Защо?

Muse_of_Madness
01-30-2007, 13:40
Аз винаги съм виждал подобни "висши сили" като инструмент на слабите, които нямат нещо по-смислено, в което да вярват.

Не съм казала, че не е така. МОже и така да е, но да се отрича категорично вярата като нещо положително- не съм съгласна. Отрицателно за мен е религията като инструмент за маницпулация. Но личните вярвания на човека- било то в Бог, в Зелените човечета, във величивто на Хитлер ако щеш... Няма значение колко е сл=мислено ,а дали помага на хората...

п.с А понятието "смисленост" в строго индивидуално... "смислени" са различни неща за всеки човек...

Точно така... Но все пак идеята за бог е доста, хмм, мейнстрийм. Ето - Muse_of_Madness твърди, че няма Бог като антропоморф, но все пак го нарича Бог. Защо?
Еми как? И, Lunatrick, има значение. Все пак спорим за истината, пък и ти казах- ако Бог не ти харесва, ще му викам Дао, същото е. Но неможеш да ми говориш, че Бог, разглеждан по този начин, не съществува и да си прав.

LunaTriCk
01-30-2007, 22:38
Бог е само в главата ти. За субстанции, първоизточници и т.н. поинтересувай се малко от астрономия и физика.

Muse_of_Madness
01-31-2007, 18:04
Бог е само в главата ти.
Докажи! И без тия простотии за антропоморфите и счупените крака, във форума ги надраснахме отдавна... Що реалността нема субстанция? Това е въпросът. Иначе считай, че нищо не си доказал.

За субстанции, първоизточници и т.н. поинтересувай се малко от астрономия и физика
По астрономия знам колкото теб, ако не и повече. Ако ми говориш за Биг Бенг, спокойно, наясно съм. Ако реалността представлява Вселената, може да се каже, че Бог е космическото яйце.

LunaTriCk
01-31-2007, 21:45
Реалноста е всичко това около теб, което можеш да пишнеш, видиш, помиришеш. Да тръгна да обяснявам съставните части на всеки един предмет ли ?

Ако реалността представлява Вселената, може да се каже, че Бог е космическото яйце.

Според теб. За мен е просто вселена.

Нашата материална вселена като цяло има слабо яйцевидна форма и би било редно да е в непрекъснато ритмично движение. Тя плува в безкрайно голямо кълбовидно енергийно поле и е в равновесно състояние със съседна антиматериална вселена. Взаимодействието между тях се изразява в математическа формула, представляваща равенство между абсолютната стойност по количество и качество на съседна антиматериална вселена. Ако това равновесие се наруши, възможно е малката вселена да стане спътник на голямата, което вероятно ще доведе до катаклизъм във всемира.
Колкото до въпросния "Голям взрив", той вероятно е станал вследствие приближаването на две различни по състав вселени - материална и антиматериална. След пресичането на критичната граница между енергийно свързаните вселени е последвал страхотен космически взрив. От изпаряването им са се получили равностойни по състав и енергийност мъглявини с различни знаци, които впоследствие формират материална (нашата) и антиматериална вселени, енергийно свързани в необятния всемир.
подкрепям младежа :-D

Muse_of_Madness
02-01-2007, 18:29
Реалноста е всичко това около теб, което можеш да пишнеш, видиш, помиришеш.
Не баш. Електричеството не отговаря на тези критерии, но го има. По добре кажи, че реалното е материалното. Е=m.c2

Да тръгна да обяснявам съставните части на всеки един предмет ли ?
Не, мисля, че ги знам.... само мисля, разбира се...

Според теб.
Това е едва ли не обощението на спора ни. Имаме различни представи за Бог и ни отне цели 7 страници да си го изясним. Няма Бог като антропоморф, това и двамата го мислим. Ти го доказа, добре, сега не се озлобявай на субстанцията на реалността(електрони, протони, неутрони, кванти, кварки и другите там дреболийки, дето науката още не познава ) само защото някои я наричат Бог. Ако за теб Той не е това вече друг въпрос.
ПС Ако ми изкопаш някакъв материал за отоните ще съм ти адски благодарна. За тях прочетох някъде, че са частици с размерите на атомно ядро, но 40 пъти по-плътни, които се държат като черни дупки.